Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια (φιλικα παντα!) εδω ειναι το θεμα για το Moto G και οχι το Moto G Lte το οποιο εχει και αυτο επισημο θεμα. Ας γινονται εκει οι συζητησεις για το Lte.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς τι έχει συμβεί και δεν λειτουργεί το google device manager ούτε και το lost my device;Στο play το G φαινεται κανονικά.Εχω κάνει clear data στο play store οπως και στο πλαισιο υπηρεσιών google.Εχω ενεργοποιημένο απομεκρυσμενο εντοπισμο και κλειδωμα, αναγνωριστικο συσκευής μοτορολα και τις αντιστοιχες εφαρμογες στους διαχειριστές συσκευής.Θα έκανα restore αλλα περιμένω το update να κάνω μια και καλή.

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα και το έλυσα κάνοντας όχι μόνο clear data αλλά και uninstall updates στο google services για να τα ξανακατεβάσει. Βεβαιώσου κιόλας ότι οι εφαρμογές αυτές είναι device administrators στο Security. A, γύρισα και το Location σε High Accuracy για να ανοίξει GPS αν και δε νομίζω να έπαιξε ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα και το έλυσα..

 

klaount είσαι πολύ ωραίος :dance:

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω τα ΜΒ του κινητού στο λαπτοπ μέσω share των δεδομένων κι ενώ συνδέεται κανονικά στο λαπτοπ μου βγάζει περιορισμένη σύνδεση και δεν φορτώνουν οι σελίδες. Το κινητό μπαίνει κανονικά με Η+ σήμα αρα δεν φταίει από κει κάτι. Καμια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω τα ΜΒ του κινητού στο λαπτοπ μέσω share των δεδομένων κι ενώ συνδέεται κανονικά στο λαπτοπ μου βγάζει περιορισμένη σύνδεση και δεν φορτώνουν οι σελίδες. Το κινητό μπαίνει κανονικά με Η+ σήμα αρα δεν φταίει από κει κάτι. Καμια ιδέα;

 

Εχεις βάλει χειροκίνητα τους Dns servers στο λαπτοπ.Μπες στις ρυθμισεις της ασυρματης συνδεσης (του λαπτοπ) Στα tcp/ip4 settings και βαλε τους dns στο αυτόματο.

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Εχεις βάλει χειροκίνητα τους Dns servers στο λαπτοπ.Μπες στις ρυθμισεις της ασυρματης συνδεσης (του λαπτοπ) Στα tcp/ip4 settings και βαλε τους dns στο αυτόματο.

Ήδη στο αυτόματο ήταν δεν βοήθησε ούτε αυτό

Link to comment
Share on other sites

 

Με ίδιο chipset, άρα πάλι 1gb RAM, δε μου φαίνεται να έχει ουσιαστική αναβάθμιση...η camera μια χαρά είναι και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα στο φόρουμ! Το δικό μου g είναι λίγο παραπάνω από 2 μηνών και μέχρι σήμερα όλα πήγαιναν μια χαρά. Επειδή όμως πήρα το μικρό (8GB - ακόμα το μετανιώνω) η μνήμη άρχισε να γεμίζει και είπα να ανεβάσω κανα 2 βιντεάκια στο Drive να ξεμπουκώσει. Και εκεί που όλα πάνε μια χαρά, τρώει ένα χοντρό κόλλημα και δεν αντιδρά σε τίποτα. Πατάω Power + Vol Down και κολλάει στη Splash Screen. Δοκίμασα Recovery + Factory απο το FastBoot (ευτυχώς φτάνει μέχρι εκεί) αλλά τζίφος, βγάζει μια μαύρη οθόνη και δεν κάνει τίποτα. Δοκίμασα και ο,τι άλλο είχε στο support της moto αλλά τίποτα κι από εκεί. Μίλησα με το Live Chat της moto και η κοπέλα μου είπε για αντικατάσταση και μου είπε να πάρω τηλ. στη"Motorola Support for Greece"(μάλλον εννοεί τη CellCom). Σκέφτηκα να φλασάρω ROM αλλά φοβάμαι γιατί έχω χρόνια να ασχοληθώ με αυτά. Μήπως έχετε καμιά ιδέα; Η συσκευή είναι στη stock 4.4.2 - απλά το γύρισα σε ART. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας!

 

θα πρέπει να το γυρίσεις σε Dalvik αλλά δεν ξέρω πως επειδή λες ότι μπικαρισε ,για κανε καμιά ερώτηση στο XDA

Link to comment
Share on other sites

Αμα οντως ειναι αυτο δεν θα εχει καμια ουσιαστικη αλλαγη! Δεν αξιζει για κανενα λογο! Απλα βγαζουν για να βγαζουν συσκευες! Αλλα αμα εχει αλλα specs τοτε οκ!

Link to comment
Share on other sites

Αμα οντως ειναι αυτο δεν θα εχει καμια ουσιαστικη αλλαγη! Δεν αξιζει για κανενα λογο! Απλα βγαζουν για να βγαζουν συσκευες! Αλλα αμα εχει αλλα specs τοτε οκ!

 

Εγώ σκεφτόμουν τον Οκτώβριο να πάω για το 4G, αλλά αν έχει καλύτερα specs ίσως να περιμένω..

Link to comment
Share on other sites

κανένα νέο για την αναβάθμιση έχουμε ποτέ θα την πάρουμε ?

μήπως δοκίμασε κανείς με το Motorola Device Manager μπας και την βγάζει ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανένα νέο για την αναβάθμιση έχουμε ποτέ θα την πάρουμε ?

μήπως δοκίμασε κανείς με το Motorola Device Manager μπας και την βγάζει ?

Μπα σε system update update τιποτα! Με τον manager που λες δεν δοκιμασα?λες να μπει απο κει?

Link to comment
Share on other sites

Μπα σε system update update τιποτα! Με τον manager που λες δεν δοκιμασα?λες να μπει απο κει?

 

4-5 μέρες πριν που το δοκίμασα δεν έγινε κάτι. Το ίδιο πράγμα θα είναι λογικά...

Πρέπει να το αμολήσουν πρώτα :lol:

Link to comment
Share on other sites

οπα παιδιά, μόλις μου ρθε ειδοποίηση για 4.4.4 και το κατεβάζει. Motorola Moto G 16GB από amazon.co.uk

 

ss or never happened.

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Καλα ντε μη βαρατε :p
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα η αναβάθμιση αλλά είμαι rooted και δεν ξέρω αν δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα.

 

Τι προτείνετε να κάνω?

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα η αναβάθμιση αλλά είμαι rooted και δεν ξέρω αν δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα.

 

Τι προτείνετε να κάνω?

 

Αν δεν έχεις πειράξει αρχεία συστήματος (kernel κλπ) κάντο.Το χειρότερο που θα συμβεί είναι να φύγει το root.

Edited by Lacrymosa
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πειράξει αρχεία συστήματος (kernel κλπ) κάντο.Το χειρότερο που θα συμβεί είναι να φύγει το root.

 

Στο κτλ τι άλλο περιλαμβάνεται? Το μόνο που έχω κάνει είναι που έχω απενεργοποιησει διάφορες εφαρμογές του συστήματος (όλες σχεδόν της Motorola και κάποιες άλλες που δε μπορούσα να τις απεγκαταστησω)

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στο κτλ τι άλλο περιλαμβάνεται? Το μόνο που έχω κάνει είναι που έχω απενεργοποιησει διάφορες εφαρμογές του συστήματος (όλες σχεδόν της Motorola και κάποιες άλλες που δε μπορούσα να τις απεγκαταστησω)

 

Περίεργο που σου ήρθε αναβάθμιση. Άλλοι που είχαν κάνει disable system apps δεν τους ήρθε ειδοποίηση γι' αυτό το λόγο. Αλλά από τη στιγμή που σου ήρθε, προχώρα. Το root θα μείνει ως έχει, τα apps θα πρέπει να τα απενεργοποιήσεις ξανά, αν και θα πρότεινα να μην το κάνεις, γιατί δεν υπάρχει και κανένας λόγος. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι ένα backup.

Edited by klaount
Link to comment
Share on other sites

κανενα factory reset (αλλη ορεξη δεν εχω να τα ξαναπερναω ολα), απλα εκανε update, restart και πισω οπως ηταν πριν
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...