Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ οτι ξέρω ολα τα κινητά χάνουν λιγο τη smooth αφή οταν φορτίζουν είναι γνωστό θεμα στα Android κινητά. Καλα δλδ που σ εμας το κάνει συνήθως μετά το 90%
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωστός μου αγόρασε από το κατάστημα της wind το μοτο g.

Ανοίγοντας τη συσκευασία είδε ότι δεν έχει φορτιστή και θεώρησε ότι πήρε ελαττωματική/ελλειπή συσκευή.

Πάει πίσω στο κατάστημα.

Oι υπάλληλοι τον είπαν ότι έχει δίκιο και ότι θα του παραγγείλουν φορτιστή.

Περιμένει εδώ και ένα μήνα ενώ σε σύντομα διαστήματα τους ενοχλεί με την παρουσία του.

 

Εντελώς τυχαία μου τα διηγείται σήμερα και τραβάω τα μαλλιά μου για δυο λόγους:

Κακώς που ξέχασα να του αναφέρω περί ανταπτορα, μιας και εγώ τον παρότρυνα να πάρει την συσκευή και δεύτερον...πόσο ανενημέρωτοι μπορεί να είναι οι υπάλληλοι των καταστημάτων;;;:shock::sick::whistle::zzz::heat::shoot: (βάζω και τους τρεις μέσα).

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως και στα δύο moto g που πήρα δεν είχαν φορτιστή

 

 

 

Όχι μόνο σε σένα αλλά παγκοσμίως.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο σε σένα αλλά παγκοσμίως.

 

Εκτός της Γαλλίας. Το δικό μου που είναι Γαλλικό είχε και φορτιστή και ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Γνωστός μου αγόρασε από το κατάστημα της wind το μοτο g.

Ανοίγοντας τη συσκευασία είδε ότι δεν έχει φορτιστή και θεώρησε ότι πήρε ελαττωματική/ελλειπή συσκευή.

Πάει πίσω στο κατάστημα.

Oι υπάλληλοι τον είπαν ότι έχει δίκιο και ότι θα του παραγγείλουν φορτιστή.

Περιμένει εδώ και ένα μήνα ενώ σε σύντομα διαστήματα τους ενοχλεί με την παρουσία του.

 

Εντελώς τυχαία μου τα διηγείται σήμερα και τραβάω τα μαλλιά μου για δυο λόγους:

Κακώς που ξέχασα να του αναφέρω περί ανταπτορα, μιας και εγώ τον παρότρυνα να πάρει την συσκευή και δεύτερον...πόσο ανενημέρωτοι μπορεί να είναι οι υπάλληλοι των καταστημάτων;;;:shock::sick::whistle::zzz::heat::shoot: (βάζω και τους τρεις μέσα).

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Λογικά επειδή είναι το σύνηθες να περιέχει φορτιστή δεν θα το ξεραν. Ή και να το ξεραν μπορεί να το παν για να γλυτώσουν περαιτέρω γκρίνια. Δεν έχω Wind αλλά όλοι οι υπάλληλοι εκεί είναι συνήθως εξυπηρετικοί απ' όσο έχω δει εγώ και εντάξει δεν είναι δουλειά τους να πουλάνε συσκευές (παρόλο που έχουν 5-6 πόσες έχουν). Στο Public είναι χειρότεροι που υποτίθεται γνωρίζουν κιόλας. Κατά τα άλλα οι οδηγίες γράφουν τι περιέχει το κουτί άρα ο φίλος σου είναι αδικαιολόγητος.

Edited by klaount
Link to comment
Share on other sites

Εκτός της Γαλλίας. Το δικό μου που είναι Γαλλικό είχε και φορτιστή και ακουστικά.

Στη Γαλλία είναι νόμος να έχει κάθε συσκευασία μέσα φορτιστή και ακουστικά. Πολύ μπροστά οι Γάλλοι, λες και οι αλλοι θα χρεοκοπήσουν αν βάλουν έναν ανταπτορα για φορτιση στη συσκευασία του κινητού

Link to comment
Share on other sites

καλώς σας βρήκα παιδιά, νέος κάτοχος του κινητού κι εγώ. το πήρα απο κατάστημα wind, ειναι με το ασημί λογότυπο της μοτορολα πίσω.

 

μερικές απορίες για αρχή.. οι πέντε αρχικές οθόνες δεν γίνεται να αυξηθούν ή μειωθούν; πρέπει να βάλω άλλον launcher;

η μπάρα αναζήτησης της google που βρίσκεται ψηλά σε όλες τις οθόνες δεν φεύγει με τίποτα;

εχω ανταπτορακι φόρτισης απο iphone, φαντάζομαι δε θα δημιουργήσει πρόβλημα έτσι;

πως στο καλό εμφανίζεται το ποσοστό μπαταρίας στη status bar; πηγαίνω ρυθμίσεις/συσκευή/μπαταρία αλλά δεν το εχει ούτε εκεί..

Link to comment
Share on other sites

καλώς σας βρήκα παιδιά, νέος κάτοχος του κινητού κι εγώ. το πήρα απο κατάστημα wind, ειναι με το ασημί λογότυπο της μοτορολα πίσω.

 

μερικές απορίες για αρχή.. οι πέντε αρχικές οθόνες δεν γίνεται να αυξηθούν ή μειωθούν; πρέπει να βάλω άλλον launcher;

η μπάρα αναζήτησης της google που βρίσκεται ψηλά σε όλες τις οθόνες δεν φεύγει με τίποτα;

εχω ανταπτορακι φόρτισης απο iphone, φαντάζομαι δε θα δημιουργήσει πρόβλημα έτσι;

πως στο καλό εμφανίζεται το ποσοστό μπαταρίας στη status bar; πηγαίνω ρυθμίσεις/συσκευή/μπαταρία αλλά δεν το εχει ούτε εκεί..

 

Η μπαρα αναζήτησης δεν φεύγει απο τον στοκ οχι. Κατέβασε nova launcher για να φυγει η μπαρα αναζήτησης και να έχεις όσες οθόνες θέλεις εσύ. Φορτιστής ταιριάζει αρκεί να μην είναι πάνω απο 1.5 Α. Το ποσοστό μπαταρίας εμφανίζεται μόνο αν το κάνεις ρουτ, οπως επίσης και το δικτυο πάνω αριστερά στην μπαρα ειδοποιησεων

Link to comment
Share on other sites

Λογικά επειδή είναι το σύνηθες να περιέχει φορτιστή δεν θα το ξεραν. Ή και να το ξεραν μπορεί να το παν για να γλυτώσουν περαιτέρω γκρίνια. Δεν έχω Wind αλλά όλοι οι υπάλληλοι εκεί είναι συνήθως εξυπηρετικοί απ' όσο έχω δει εγώ και εντάξει δεν είναι δουλειά τους να πουλάνε συσκευές (παρόλο που έχουν 5-6 πόσες έχουν). Στο Public είναι χειρότεροι που υποτίθεται γνωρίζουν κιόλας. Κατά τα άλλα οι οδηγίες γράφουν τι περιέχει το κουτί άρα ο φίλος σου είναι αδικαιολόγητος.

 

 

 

Μπορεί να έιναι αδικαιολόγητος αλλά δε νομίζω να είναι τόσο δύσκολο να γνωρίζει ο υπάλληλος τα της συσκευής που φέρνει αποκλειστικά το κατάστημα που δουλεύει. Με τη λογική αυτή αδικαιολόγητος είναι και ο υπάλληλος που δεν διευκρίνισε τι γράφει έξω η συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έιναι αδικαιολόγητος αλλά δε νομίζω να είναι τόσο δύσκολο να γνωρίζει ο υπάλληλος τα της συσκευής που φέρνει αποκλειστικά το κατάστημα που δουλεύει. Με τη λογική αυτή αδικαιολόγητος είναι και ο υπάλληλος που δεν διευκρίνισε τι γράφει έξω η συσκευασία.

Αδικαιολογητος όντως δεν ήταν κάτι δύσκολο να κοιτάξει αν περιέχει ανταπτορα η οχι η συσκευασία, εκτός κι αν το είπε απλά για να βγει απ την υποχρέωση :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Η μπαρα αναζήτησης δεν φεύγει απο τον στοκ οχι. Κατέβασε nova launcher για να φυγει η μπαρα αναζήτησης και να έχεις όσες οθόνες θέλεις εσύ. Φορτιστής ταιριάζει αρκεί να μην είναι πάνω απο 1.5 Α. Το ποσοστό μπαταρίας εμφανίζεται μόνο αν το κάνεις ρουτ, οπως επίσης και το δικτυο πάνω αριστερά στην μπαρα ειδοποιησεων

 

ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις. 1Α βγαζει απ οτι κοίταξα μόλις, οπότε ολα καλά.

οσο για το ποσοστό, το ενεργοποίησα απο την εφαρμογή power toggles (εξαιρετικά χρήσιμη) και το δείχνει στη status bar.

 

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για σύνδεση του τηλεφώνου με τον υπολογιστή για μεταφορά αρχείων;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις. 1Α βγαζει απ οτι κοίταξα μόλις, οπότε ολα καλά.

οσο για το ποσοστό, το ενεργοποίησα απο την εφαρμογή power toggles (εξαιρετικά χρήσιμη) και το δείχνει στη status bar.

 

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για σύνδεση του τηλεφώνου με τον υπολογιστή για μεταφορά αρχείων;

 

To power toggles όντως χρήσιμο είναι αλλα το γράφει λιγο αγαρμπα να το πω μιας και καλύπτει ήδη μεγάλο μέρος της οθόνης το δικτυο κινητής που χρησιμοποιείς. Για μεταφορα αρχείων χρησιμοποιησε κάποια εφαρμογή cloud αλλιώς με το καλώδιο usb

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έιναι αδικαιολόγητος αλλά δε νομίζω να είναι τόσο δύσκολο να γνωρίζει ο υπάλληλος τα της συσκευής που φέρνει αποκλειστικά το κατάστημα που δουλεύει. Με τη λογική αυτή αδικαιολόγητος είναι και ο υπάλληλος που δεν διευκρίνισε τι γράφει έξω η συσκευασία.

 

Δεν ήμουν μπροστά για να ξέρω τι ειπώθηκε μεταξύ τους. Για να τους "ενοχλεί σε σύντομα διαστήματα" ύποπτη μου φαίνεται η δουλειά :p

Δεν είναι δύσκολο για κανέναν από τους εμπλεκόμενους να τσεκάρει οπουδήποτε για τα περιεχόμενα της συσκευασίας.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις. 1Α βγαζει απ οτι κοίταξα μόλις, οπότε ολα καλά.

οσο για το ποσοστό, το ενεργοποίησα απο την εφαρμογή power toggles (εξαιρετικά χρήσιμη) και το δείχνει στη status bar.

 

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για σύνδεση του τηλεφώνου με τον υπολογιστή για μεταφορά αρχείων;

Χρησιμοποιησε καποια εφαρμογή cloud αν έχεις κατι μικρό να στείλεις στο pc αλλιως το καλώδιο usb

Link to comment
Share on other sites

To power toggles όντως χρήσιμο είναι αλλα το γράφει λιγο αγαρμπα να το πω μιας και καλύπτει ήδη μεγάλο μέρος της οθόνης το δικτυο κινητής που χρησιμοποιείς. Για μεταφορα αρχείων χρησιμοποιησε κάποια εφαρμογή cloud αλλιώς με το καλώδιο usb

 

α εννοείς το αναγνωρίζει σαν εξ. σκληρό δίσκο δεν θέλει κάποιο πρόγραμμα τύπου itunes,odin κλπ. ;

τώρα θα μου πεις γιατι τόση ώρα δεν το δοκίμασες για να δεις, απλώς θέλω η πρώτη φόρτιση να ειναι ολοκληρωμένη και περιμένω να φτάσει στο 10-15% για να το φουλάρω μετά

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για σύνδεση του τηλεφώνου με τον υπολογιστή για μεταφορά αρχείων;

 

To airdroid το κάνει μέσω τοπικού δικτύου. Για σύνδεση μέσω usb δεν θες πρόγραμμα παρά μόνο τους drivers του moto g για το pc σου.

Link to comment
Share on other sites

α εννοείς το αναγνωρίζει σαν εξ. σκληρό δίσκο δεν θέλει κάποιο πρόγραμμα τύπου itunes,odin κλπ. ;

τώρα θα μου πεις γιατι τόση ώρα δεν το δοκίμασες για να δεις, απλώς θέλω η πρώτη φόρτιση να ειναι ολοκληρωμένη και περιμένω να φτάσει στο 10-15% για να το φουλάρω μετά

Οι 3 πρώτες φορτίσεις πρέπει όντως να ναι γεμάτες για να εκμεταλευτεις φουλ την μπαταρία του κινητού. Δσ χρειάζεται πρόγραμμα οχι απλα συνδεσε to USB και περασε τα αρχεία που θες

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήμουν μπροστά για να ξέρω τι ειπώθηκε μεταξύ τους. Για να τους "ενοχλεί σε σύντομα διαστήματα" ύποπτη μου φαίνεται η δουλειά :p

Δεν είναι δύσκολο για κανέναν από τους εμπλεκόμενους να τσεκάρει οπουδήποτε για τα περιεχόμενα της συσκευασίας.

Ύποπτο ναι. Ο άνθρωπος ήθελε να χρησιμοποιήσει τη συσκευή που πλήρωσε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα και εγω τη συσκευη απο το amazon.co.uk κλειδωμενη για να μου βγει με τα μεταφορικα κατι λιγοτερο απο 130 ευρω. ευτυχως που το ξεκλειδωνεις με 2 ευρω και εισαι αρχοντας. πανακριβα απο ελλαδα :p:p

 

εχω κανει ολα τα updates δεν μου εχει παρουσιαστει το φαινομενο να κλεισει το κινητο μου ξαφνικα ενω ειναι φορτισμενο εξαιτιας του γνωστου bug της μετρησης μπαταριας. εβαλα nova launcher εξαιτιας του γνωστου bug του stock launcher (ολο προβληματα αυτο το kitkat) και ολα μια χαρα μπορω να πω. θελω μια βοηθεια. πως μπορω να αποθηκευσω τα δεδομενα, λογαριασμους και ρυθμισεις των εφαρμογων που εχω κατεβασει απο το store ετσι ωστε μετα απο factory reset αφου τις ξαναπερασω απο το store που κραταει τη λιστα να ειναι παλι στην κατασταση που το αφησα?? δοκιμασα το encryption της συσκευης και τωρα πρεπει να το κανω καθε φορα 2 reboot για να ανοιξει. δε ξερω αν κανει και το κινητο πιο αργο αλλα βγαινει μονο με factory reset. ευχαριστω πολυ

 

(παντως πρεπει να πω οτι εδω βλεπουμε ενα τρανο παραδειγμα της τεχνολογικης συγκλισης. το δελτα μεταξυ χαμηλων, μεσαιων και υψηλων συσκευων μειωνεται δραματικα. αρχες του 2011 ειχα παρει το LG500 στα 180 ευρω περιπου και μετα απο 3 χρονια παιρνω με ουτε 130 ευρω κινητο που ειναι σε επιδοσεις σαν το galaxy S3 καλυτερο απο το nexus 4 (με βαση το antutu 4). πραγματικα δεν αξιζει να αγορασεις ακριβα κινητα.)

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

http://www.uniqueshop.gr/thikes-motorolo-moto-g.html

εγώ αυτές έχω δει και λέω να πάρω ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι Motorola grip θήκες είναι μια χαρά γιατί δεν χοντραίνουν αισθητά το κάλυμμα.

 

http://www.uniqueshop.gr/thikes-motorolo-moto-g.html

εγώ αυτές έχω δει και λέω να πάρω ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν πας να σου την αλλάξουν καλύτερα; Αν είναι 4 μηνών θα είναι και στην εγγύηση, δεν θα πληρώσεις:happy:

 

αχ κ εμένα μου το κάνει αυτό ,απλά όχι τόσο συχνά :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ενα κακο εχει το κινητακι ,εχει υψηλο δεικτη SAR ..πολύ ακτινοβολια ..

 

0,79 ειναι πολυ;:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...