Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι δεν παιρνει.

 

Micro sim παιρνει! Micro sd δε παιρνει...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

τελικά εκείνο το κουλό που από 80%+ πήγε στο 1% κι έσβησε δεν μου το χει ξανακάνει (ακόμα) και πραγματικά μ' έχει αφήσει άφωνο πόσο καλό κινητό είναι σε τόσο λογική τιμή. Καθώς έρχομαι από iOS και τα SBSettings με βολευαν πολύ, δε με πολυτρελαναν τα quick settings στο Android notification bar γιατι θες μερικα κλικ μεχρι να κανεις τη δουλεια σου αλλα περασα το Power Toggles και σώθηκα.
Link to comment
Share on other sites

Καθώς έρχομαι από iOS και τα SBSettings με βολευαν πολύ, δε με πολυτρελαναν τα quick settings στο Android notification bar γιατι θες μερικα κλικ μεχρι να κανεις τη δουλεια σου

 

Μα το είπες και μόνος σου. Στο iOS ήσουν jb για να έχεις αυτές τις συντομεύσεις.

Κάνε root και στο Android κι εκεί να δεις notiifcation bar που κάνει παπάδες.

Link to comment
Share on other sites

τελικά εκείνο το κουλό που από 80%+ πήγε στο 1% κι έσβησε δεν μου το χει ξανακάνει (ακόμα) και πραγματικά μ' έχει αφήσει άφωνο πόσο καλό κινητό είναι σε τόσο λογική τιμή. Καθώς έρχομαι από iOS και τα SBSettings με βολευαν πολύ, δε με πολυτρελαναν τα quick settings στο Android notification bar γιατι θες μερικα κλικ μεχρι να κανεις τη δουλεια σου αλλα περασα το Power Toggles και σώθηκα.

 

 

Δώσε κι άλλο χρόνο στο play store και θα δεις ότι σε θέματα εξατομίκευσης είναι πιο μπροστά απο το IOS λόγω της νοοτροπίας του ανοιχτού λογισμικού. Ψάξου σιγά σιγά και μετά δες αν θες να το ρουτάρεις διότι αν δε ξέρεις, εγκυμονεί κινδύνους. Να τα λέμε κι αυτά;)

Link to comment
Share on other sites

ενα tabletακι onda που εχω το εχω rootαρει κι εχω περασει xposed κλπ αλλα ακομα δε κανω κατι με το κινητο -μη χασω και την εγγυηση- μέχρι να δω κάτι που το χρειάζομαι οπωσδήποτε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία το built-in battery saver του android παίζει κάποιο ουσιαστικό ρόλο; Για κάποιο λόγο όταν το βάζω στο ον μετά από λίγο κλείνει μόνο του έχετε καμιά ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την τελευταία φόρτιση(από κανονικό φορτιστή) η μπαταρία με 25 λεπτά ομιλίας και 20 λεπτά οθόνη είναι στο 38% !!!Είχα κατεβάσει μια εφαρμογή σχετικά με αθλητικά την οποία διέγραψα(θεωρώντας την υπαίτια)αλλά και πάλι η μπαταρία πέφτει γρήγορα χωρίς να κάνω κάτι.Στα στατιστικά της μπαταρίας δεν δείχνει κάτι να τρέχει πέρα από τα γνωστά.Πφφφ.Έχετε να προτείνετε κάτι?Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα απο κατάστημα Wind και θα περάσω απόγευμα να παραλάβω.

Προορίζεται για δώρο.

Παίδες micro sim παίρνει;

 

Ναι φίλε Micro SIM, είναι εξαιρετική συσκευή !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την τελευταία φόρτιση(από κανονικό φορτιστή) η μπαταρία με 25 λεπτά ομιλίας και 20 λεπτά οθόνη είναι στο 38% !!!Είχα κατεβάσει μια εφαρμογή σχετικά με αθλητικά την οποία διέγραψα(θεωρώντας την υπαίτια)αλλά και πάλι η μπαταρία πέφτει γρήγορα χωρίς να κάνω κάτι.Στα στατιστικά της μπαταρίας δεν δείχνει κάτι να τρέχει πέρα από τα γνωστά.Πφφφ.Έχετε να προτείνετε κάτι?Ευχαριστώ!

 

Καπου στο xda ενας ειχε αναφερει προβλημα με τη μπαταρια και ειπε οτι η μοτορολα του εστειλε στο chat να κανει αυτο https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/answers/prod_answer_detail/a_id/93162/p/30,6720,8577

Δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος Huawei P6, παράγγειλα το Moto G και το περιμένω αύριο λογικά. Απλή ερώτηση ελάχιστης σημασίας. To Moto G έχει επιλογη να ορίζεις wallpaper για τη lockscreen?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την τελευταία φόρτιση(από κανονικό φορτιστή) η μπαταρία με 25 λεπτά ομιλίας και 20 λεπτά οθόνη είναι στο 38% !!!Είχα κατεβάσει μια εφαρμογή σχετικά με αθλητικά την οποία διέγραψα(θεωρώντας την υπαίτια)αλλά και πάλι η μπαταρία πέφτει γρήγορα χωρίς να κάνω κάτι.Στα στατιστικά της μπαταρίας δεν δείχνει κάτι να τρέχει πέρα από τα γνωστά.Πφφφ.Έχετε να προτείνετε κάτι?Ευχαριστώ!

 

Κάνε και ένα κλείσιμο - άνοιγμα της συσκευής, βοηθάει!

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος Huawei P6, παράγγειλα το Moto G και το περιμένω αύριο λογικά. Απλή ερώτηση ελάχιστης σημασίας. To Moto G έχει επιλογη να ορίζεις wallpaper για τη lockscreen?

 

 

Σαν pure android, οχι, δεν υπαρχει τετοια επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται η τακτοποίηση των εικονιδίων στην οθόνη;

 

Πατάς παρατεταμένα πάνω σ ένα εικονίδιο και το βάζεις όπου θες στην επιφάνεια εργασίας.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σας αλλαξε ξαφνικα το μενου της Εναρξης μηπως ;;; Εμενα αλλαξε εντελως ...εμφανιζεται ενας πιθηκος ενα δεινοσαυρος κλπ.

 

τι παιζει ;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σας αλλαξε ξαφνικα το μενου της Εναρξης μηπως ;;; Εμενα αλλαξε εντελως ...εμφανιζεται ενας πιθηκος ενα δεινοσαυρος κλπ.

 

τι παιζει ;

 

Ναι, άλλαξε μιας και δεν είναι πια 'A Google Company' που έγραφε πριν. Αν δεν κάνω λάθος, είναι το τέρας της λίμνης Λοχ Νες, εξωγήινοι και o Bigfoot.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα το πήρα για την γυναίκα μου, κάτοχος ενός lg g2, φανταστικό τηλέφωνο για τα λεφτά του, δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τα μεγάλα κινητά, ίσως μόνο η κάμερα. Το κινητό είναι σφαιράτο !!! Και η γυναίκα μου απο το samsung s duos που είχε έμεινε απόλυτα ικανοποιημένη!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, άλλαξε μιας και δεν είναι πια 'A Google Company' που έγραφε πριν. Αν δεν κάνω λάθος, είναι το τέρας της λίμνης Λοχ Νες, εξωγήινοι και o Bigfoot.

 

Αρα δηλαδη ξεχναμε τα updates ;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω το L7 που έχω με το Moto G, το οποίο θα το πάρω με κάποια μορφής απόσυρση από το μαγαζί που πήρα το L7.

To κινητό είναι διαθέσιμο μόνο σε 8 GB. Και η απορία μου είναι εαν ο χώρος αυτός είναι αρκετός με βάση την παρακάτω χρήση εφαρμογών :

 

α. Ούτε μουσική ακούω, ούτε video βλέπω (αν θα δώ θα είναι κανα επεισόδιο σειράς πριν κοιμηθώ και αυτό δεν προλαβαίνω.....).

β. Απο εφαρμογές χρησιμοποιώ κάποιες για ηλεκτρονικά μαγαζιά και forums, pdf - office viewer για κανά έγγραφο που θα κάνω download.

γ. Aπό παιχνίδια έχω τα Angry Birds.

δ. To μόνο βαρύ που θα βάλω είναι το GPS πρόγραμμα. Πόσο χώρο πιάνουν κατά μέσο όρο αυτά (χάρτες ελλάδας)?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...