Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλά νέα. Επιτέλους να ξαναπάρει τα πάνω της η εταιρία να έχουμε άλλη μια εναλλακτική από nexus. Δυστυχώς για άλλη μια φορά μας τα χαλάει στην κάμερα, αλλά δε θυμάμαι και καμιά συσκευή Motorola να πήγαινε καλά σε αυτόν τον τομέα.

Αυτό που μου άρεσε που διάβασα είναι ότι έχει τέλειο ήχο και ποιότητα στις κλήσεις. Μετά το nexus 4 δίνω βάση και σ'αυτό.

 

Μάλλον με βλέπω για Moto X κατευθείαν, καθώς έχει αυτά τα έξτρα που με ενθουσιάζουν. Πρέπει όμως να βαρεθώ και το HTC one, που όπως σου είχα πει δεν του έχω βρει ελάττωμα ακόμη (άλλη κατηγορία τιμής βέβαια).

 

To HTC ειναι αλλη φαση εννοειτε. Το μεγεθος ειναι που με απομακρυνει, σε ολα τ αλλα του βαζω αριστα.

Πραγματικα karx δε περιμενα να ειναι τοσο καλο το G:happy:

 

 

ενταξει σημερα το πηρα, το κινητακι ειναι τουμπανο. κριμα που δεν βαλανε 1,5 γιγα ραμ ετσι για το μελλον να εισαι ανετος.

 

Αλλα μιλαμε παει σφαιρα, και η φωτογραφικη του μια χαρα μου φαινεται. Ποιοτητα κατασκευης ΑΨΟΓΗ, πλαστικατζουρα βεβαια αλλα ΟΚ καλυτερη απο σαμμυ. Θα του αλλαξω και ενα καπακι να σπασει λιγο η μαυριλα και τελος. Η οθονη αψογη, το σημα απαιχτο (καλαμαρια που μενω εχει χαλια σημα, αυτο το κινητο ειναι ακομα καλυτερο και απο Νοκια - ελαχιστα αλλα ειναι καλυτερο), wifi δυνατο, ηχειο πολυ πολυ καλο

 

 

ενταξει ειναι φτηνο αλλα δεν του φαινεται καθολου και ειναι σε ολα του προσεγμενα, δεν βρισκω καποιο μειονεκτημα , μπραβο στη μοτορολα!!

 

μου ανοιξε η ορεξη για moto x τωρα.....

 

Αν δω οτι η microsoft με την 8.1 δε δωσει αυτα που θελω, τοτε.... πουλαω το HTC και το G και παω καρφωτος και γω στο Χ:lol:

 

Φιλε μου και γω αυτα εκανα αλλα ο στοκ λαντσερ λαγκαρει! Και αλλαξα και αrt να δω τι παιζει αλλα δεν βλεπω καμια διαφορα δεν ξερω!

Εσυ εισαι dalvik?

 

Ακομα δε το εχω βαλει σε ART.

Παρε ενα back up και ξαναστυσε το τηλεφωνο. Μια στις χιλιες μπορει να μη σου εχει κατσει καλα η 4.4. Σαν χρηστης nexus εχουνε δει πολλα πολλα τα ματια μου με OTA αναβαθμιση.

Δεν ακουω κανεναν αλλον να εχει παραπονο, ο μονος εισαι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να απαντήσει κάποιος στα παρακάτω;

Σκέφτομαι να πάρω το 16άρι κατά το Πάσχα δώρο για τον αδελφό μου γιατί αξίζει αρκετά. Τα ερωτήματα είναι:

 

1) Θα έχει έρθει επίσημα Ελλάδα μέχρι τότε; Υπάρχει καμιά φήμη ή θα το πάρω από amazon.co.uk;

2) Τι έχει πάθει τελευταία η Motorola και τα δίνει όλα μόνο σε συγκεκριμένες χώρες (USA και χαριστικά UK);

3) Με το service Cellcom εδώ στην Ελλάδα τι γίνεται; έχει ρωτήσει κανείς για το G αν το επισκευάζουν;

3) Όσοι το έχετε, μπορείτε να περάσετε τη ROM της Google Play έκδοσης;

4) Το GravityBox δουλεύει κανονικά; (αν όχι στη stock ROM, έστω στην GPE ROM) Γιατί βλέπω στο thread του GravityBox στο XDA οι χρήστες Moto X παραπονιούνται για ασυμβατότητες.

 

Επίσης, μια που ανακοινώθηκε ότι θα έρθει Ευρώπη το Moto X μήπως να φτιάξει κάποιος thread [Προς κυκλοφορία] Motorola Moto X; Έχω αρχίσει να το σκέφτομαι κι εγώ (με την προϋπόθεση ότι θα μπορώ να το φτιάξω όπως θέλω με το Motomaker).

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να απαντήσει κάποιος στα παρακάτω;

 

 

Επίσης, μια που ανακοινώθηκε ότι θα έρθει Ευρώπη το Moto X μήπως να φτιάξει κάποιος thread [Προς κυκλοφορία] Motorola Moto X; Έχω αρχίσει να το σκέφτομαι κι εγώ (με την προϋπόθεση ότι θα μπορώ να το φτιάξω όπως θέλω με το Motomaker).

 

Το x το έχω εγώ, το Dev. Ed., θα φτιάξω αν είναι το νήμα να τα λέμε και εκεί, αν και προς το παρόν δεν ξέρω εάν το έχει άλλος..

 

Όπως έχω ήδη πει, αρκετές φορές είναι η αλήθεια οπότε δεν νομίζω πως θα το ξαναγράψω (όχι δεν είμαι ντίβα), το motomaker θα έρθει και στην Ευρώπη, καθότι το εργοστάσιο που θα αναλάβει την κατασκευή των x έχει ήδη βρεθεί.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μόλις το παρέλαβα κι εγώ για τη σύζυγο και ξεκίνησα το στήσιμο για να της το δώσω. Πρωτες εντυπώσεις πολύ καλες (εγώ είμαι nexus fan :) ),αλλά έχω μια απορία. Το Google caller id διαβάζω οτι δεν παίζει στο moto g. Υπάρχει κάποιος τροπος για να μπει; Επίσης πως μπορούμε να ξεφορτωθουμε με ασφάλεια τα καλουδια της moto ( assist κτλ); Με ροοτ τι παίζει; Ευχαριστώ πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Για καποιον φιλο που ρώτησε πιο πριν πως παιρνουμε σκρινσοτ. Ταυτοχρονα το κουμπι ξεκλειδωματος και το κάτω κουμπι εντασης.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μόλις το παρέλαβα κι εγώ για τη σύζυγο και ξεκίνησα το στήσιμο για να της το δώσω. Πρωτες εντυπώσεις πολύ καλες (εγώ είμαι nexus fan :) ),αλλά έχω μια απορία. Το Google caller id διαβάζω οτι δεν παίζει στο moto g. Υπάρχει κάποιος τροπος για να μπει; Επίσης πως μπορούμε να ξεφορτωθουμε με ασφάλεια τα καλουδια της moto ( assist κτλ); Με ροοτ τι παίζει; Ευχαριστώ πολύ...

 

To Assist ξέρεις τι κάνει?.. Δεν το λέω με περίεργο ύφος, απλώς τα apps της moto μόνο bloatware δεν είναι..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

To HTC ειναι αλλη φαση εννοειτε. Το μεγεθος ειναι που με απομακρυνει, σε ολα τ αλλα του βαζω αριστα.

Πραγματικα karx δε περιμενα να ειναι τοσο καλο το G:happy:

 

 

 

 

Αν δω οτι η microsoft με την 8.1 δε δωσει αυτα που θελω, τοτε.... πουλαω το HTC και το G και παω καρφωτος και γω στο Χ:lol:

 

 

 

Ακομα δε το εχω βαλει σε ART.

Παρε ενα back up και ξαναστυσε το τηλεφωνο. Μια στις χιλιες μπορει να μη σου εχει κατσει καλα η 4.4. Σαν χρηστης nexus εχουνε δει πολλα πολλα τα ματια μου με OTA αναβαθμιση.

Δεν ακουω κανεναν αλλον να εχει παραπονο, ο μονος εισαι.

 

Τι εννοεις να ξαναστησω το τηλεφωνο? Hard reset να κανω?

Link to comment
Share on other sites

To Assist ξέρεις τι κάνει?.. Δεν το λέω με περίεργο ύφος, απλώς τα apps της moto μόνο bloatware δεν είναι..

 

Φυσικά και ξέρω και δεν ειπα ότι είναι bloatware, απλά δε μου είναι χρήσιμη. Επίσης δε μου είναι χρήσιμα και το moto care και οι υπηρεσίες εντοπισμού τα οποία ακόμη κι αν απενεργοποιησω, συνεχίζουν τα τρέχουν στο παρασκήνιο σαν υπηρεσίες Motorola, καταναλώνοντας 60mb περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εδώ και 2 μέρες έχω το κινητό στα χέρια μου. Είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι με smarthphone και android.

 

Ζητώ βοήθεια για το εξής θέμα:

 

Στο σπίτι έχω wifi και συνδέομαι κανονικά οπότε ''σερφάρω'' ελεύθερα. Σήμερα όμως ενώ ήμουν εξώ πάτησα στο εικονίδιο του google και συνδέθηκε το κινητό στο ίντερνετ (το ίδιο λίγο αργότερα και με το google maps) . Το έκλεισα αμέσως. Επειδή δεν θέλω να κανω καμια ανοησία και να πληρώσω ένα σωρό λεφτά στη wind. Τι πρέπει να κάνω προκειμένου όταν είμαι εκτός σπιτιού να μην αφήνω το κινητό να συνδέεται στο ίντερνετ;

 

Όταν είμαι στο σπίτι και πατώ στα εικονίδια του Playstore, Moto Assist, Maps χρεώνομαι έξτρα;

 

Συγνώμη, αλλά είμαι άσχετος.

Link to comment
Share on other sites

Το x το έχω εγώ, το Dev. Ed., θα φτιάξω αν είναι το νήμα να τα λέμε και εκεί, αν και προς το παρόν δεν ξέρω εάν το έχει άλλος..

 

Καντο το τιμημενο, μη σε απασχολει αν εισαι μονος, θα ερθουμε κι μεις καποια στιγμη:D

 

Τι εννοεις να ξαναστησω το τηλεφωνο? Hard reset να κανω?

 

Ναι.

Link to comment
Share on other sites

Καντο το τιμημενο, μη σε απασχολει αν εισαι μονος, θα ερθουμε κι μεις καποια στιγμη:D

 

 

 

Ναι.

 

Δεν εννοεις επαναφορα εργοστασιακων?

 

Πως κανω hard reset στο μοτο?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Andrew για την απάντηση. Θα το πράξω.

 

Με τα εικονίδια που ρώτησα τι παίζει από χρέωση;

 

Αν έχεις απενεργοποιημένα τα δεδομένα δεν υπάρχει λόγος να πατήσεις στις εφαρμογές αυτές εφόσον χρησιμοποιούν δεδομένα για να παρουσιάσουν το περιεχόμενο...αλλά έστω και αν πατήσεις αν δεν είσαι συνδεδεμένος είτε σε data/3G είτε σε Wifi θα σου βγάλει σφάλμα πως δεν είσαι συνδεδεμένος και δεν θα χρεωθείς.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Άρα ακόμα κι όταν είμαι στο σπίτι μου πρέπει να μπαίνω στο διαδίκτυο μόνο μέσω του chrome για να μη χρεώνομαι εξτρα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοεις επαναφορα εργοστασιακων?

 

Πως κανω hard reset στο μοτο?

 

 

Ειμαι επηρεασμενος απο το wph μου.

Το ιδιο ειναι ναι.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι επηρεασμενος απο το wph μου.

Το ιδιο ειναι ναι.

 

Βασικα επαναφορα εργοστασιακων εχω κανει ηδη!

Το hard reset γινεται απο recovery!

Wipe cache/data! Μαλλον θα κανω ενα να δω πως θα παει

Link to comment
Share on other sites

Βασικα επαναφορα εργοστασιακων εχω κανει ηδη!

Το hard reset γινεται απο recovery!

Wipe cache/data! Μαλλον θα κανω ενα να δω πως θα παει

 

 

Μου θυμισες καταστασεις galaxy ace τωρα με το factory reset.

 

Κανε το δευτερο τοτε αφου εχεις κανει το πρωτο.

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμισες καταστασεις galaxy ace τωρα με το factory reset.

 

Κανε το δευτερο τοτε αφου εχεις κανει το πρωτο.

 

Χαχα γιατι καταστασεις με το galaxy ace? Τι ειχε γινει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια εφαρμογή για καιρό του βάλατε? Έβαλα το weather PRO αλλά βλακια όταν δεν έχω ίντερνετ βγάζει Bo connection αντί να μου κρατάει το last update το Yahoo weather μου άρεσε αλλά όχι και Yahoo... Το Google now δεν μου αρέσει... Το wight βασικά θέλω και όχι τόσο την εφαρμογή...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια εφαρμογή για καιρό του βάλατε? Έβαλα το weather PRO αλλά βλακια όταν δεν έχω ίντερνετ βγάζει Bo connection αντί να μου κρατάει το last update το Yahoo weather μου άρεσε αλλά όχι και Yahoo... Το Google now δεν μου αρέσει... Το wight βασικά θέλω και όχι τόσο την εφαρμογή...

 

Το Android weather είναι καλο και free

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...