Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ σέβομαι την δική σου άποψη,και σε κάθε περίπτωση την υπολογίζω,όπως και να χει συμφωνούμε πως κάναμε μια καλή αγορά vfm..

Άντε και αν ανέβω αθήνα θα σου διαθέσω και το δικό μου να δω αν θα καταφέρεις να μου αλάξεις γνώμη.. ;)

Όμως γιατί δεν μου έχει έρθει ακόμη η 4.4 εμένα? Σε πηγάδι κατούρησα εγώ? Και εγω απο amazon uk. αγορασα..

 

Σε κανεναν που εχει vanilla moto g δεν εχει ερθει (εντελως unbranded - καθαρη rom).

Μονο στα Γερμανικα και στα moto g της Tesco. Αν θελεις φλασαρεις Γερμανικη 4.3 και από εκει θα σου ερθει κατευθείαν με ΟΤΑ η 4.4.2.

Προσωπικα, προτείνω υπομονη και σε λιγες μερες θα ερθει και στους υπολοιπους ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειδα, λοιπον, μικρες αποκλισεις στο λευκο σε 3 moto g που ειδαμε με φιλους διπλα διπλα, με το πιο εντονο λευκο να παρουσιάζεται στο δικο μου).

 

 

Αρκετα πιο πανω εχω παραθεσει ενα βιντεο μιας τυπισσας που εξηγει μ ενα γραφιμα την διαφορα σε δυο μοτο g, το ενα απο τη μοτορολα και το αλλο απο το αμαζον.Υποθετω κατι παιζει με το calibration της οθονης οσο αφορα το δευτερο.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι μια χαρα εμενα ουτε τριξιμο εχει ουτε το ακουστικο προβλημα και η μπαταρια γ....ι και ολα πανε σφαιρα και το ποιο σημαντικο με κοστος κατω απο 200 ευρω που το πηρα και να μου πεσει η να το χασω δεν θα παθω εμφραγμα οπως με αλλα ακριβα κινητα. γνωριζει κανεις αν παρει και αλλη αναβαθμιση ?
Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα το κανω ακομα πιο λιανο. Το πρόβλημα οφείλεται αποκλειστικα και μονο στα φτηνα ηχεια που εβαλαν στη θεση του ακουστικου οι μηχανικοι της Motorola. Μην ψάχνετε αλλου παιδια. Ετσι θα είναι το τηλεφωνο μεχρι τη στιγμη που θα παψει να παραγεται. Τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο.

Για να κλεισουμε το θεμα οριστικα (τουλάχιστον από την πλευρα μου), ξαναλεω. Γενικα δεν ενοχλεί, το 95% των κατοχων δεν θα το αντιληφθεί καν, ουτε είναι λογος αποτροπης από την αγορα της συσκευης. Over and out...

 

Αν αυτο ηταν θεμα αποτροπης αγορας καποιοι "μεγαλοι" θα επρεπε να ειχαν κλεισει τα μαγαζια τους. Αν μιλαμε για το 95% οτι δεν το αντιλαμβανεται, ισα ισα που εχει ισως και τα καλυτερα ποσοστα επιτυχιας. Η συσκευη ειναι top για τη κατηγορια της. Αυτα κι απο εμενα :)

Edited by jjonny
LG L3 E400 - Huawei u8800pro - Sony Xperia P - LG Nexus 4 E960
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτο ηταν θεμα αποτροπης αγορας καποιοι "μεγαλοι" θα επρεπε να ειχαν κλεισει τα μαγαζια τους. Αν μιλαμε για το 95% οτι δεν το αντιλαμβανεται, ισα ισα που εχει ισως και τα καλυτερα ποσοστα επιτυχιας. Η συσκευη ειναι top για τη κατηγορια της. Αυτα κι απο εμενα :)

 

Το κακό είναι ότι ούτε τώρα με αυτή τη Συσκευαρα θα κλείσουν οι μεγάλοι τα μαγαζια τους γιατί η προβατοποιηση δεν έχει αρχή και τέλος. Κάντε ένα πείραμα. Πιάστε ένα iphone 5s των 749 κι ένα moto g των 190 και πείτε μου τι νιωσατε... Αστείες καταστάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια παιδια.

Εχω το εξης κουφο θεμα. Οταν γραφω ελληνικα με το default sms app παρατηρω οτι δεν μου εμφανιζει το "Σ" στα sms που εχω στειλει. Κατα την πληκτρολογιση ολα καλα αλλα μετα δεν εμφανιζεται και δεν ξερω αμα εμφανιζεται σε αυτον που το στελνω. Το τελικο "ς" το δειχνει μια χαρα. Τι κουφο ειναι αυτο? Να δοκιμασω αλλο app? Δωστε καμια ιδεα.

 

edit: Την βρηκα την λυση. Στο sms app παμε menu>settings>sms enconding method>automatic και ολα καλως.

 

Τώρα μόλις διάβασα το ποστ σου, το δοκιμάζω αμέσως :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν τίθεται θέμα για αυτό, είμαι 100% σίγουρος όταν γράφω κάτι. Χαίρομαι που επιβεβαίωσε κι άλλος έμπειρος χρήστης. Είναι θέμα hardware και μέχρι το τέλος της εμπορικής ζωής της συσκευής θα είναι έτσι. -
Δεν μένει παρά να επιβεβαιώσω κι εγώ το προβληματάκι του "τσιρίγματος" στο ακουστικό. Η επιβεβαίωση δεν τίθεται υπό αμφισβήτηση λόγω του γεγονότος ότι ήμουν κάτοχος δύο διαφορετικών συσκευών. Το ακουστικό συχνά στρώνει εντελώς μετά από 2-3 λεπτά συνομιλίας. Όντως οι περισσότεροι δεν θα δώσουν σημασία αλλά σε λίγους που θα τους καρφωθεί η ιδέα μπορεί να γίνει εκνευριστικό. Είναι κατά 99% θέμα hardware γιατί δεν υπήρξε καμία διαφορά μετά την αναβάθμιση και των δύο Moto G σε 4.4.2.
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη εδώ κάνεις λάθος. Το δικό μου κομμάτι δεν έχει τρίξιμο και μάλιστα το δοκίμασες μόνος σου. Πιστεύω ότι ίσως να έτυχε στο δικό σου αλλά σε καμία περίπτωση δεν υφίσταται κάτι τέτοιο τουλάχιστον στο δικό μου moto g

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη εδώ κάνεις λάθος. Το δικό μου κομμάτι δεν έχει τρίξιμο και μάλιστα το δοκίμασες μόνος σου. Πιστεύω ότι ίσως να έτυχε στο δικό σου αλλά σε καμία περίπτωση δεν υφίσταται κάτι τέτοιο τουλάχιστον στο δικό μου moto g

 

Γιώργο εσύ είδες πρόβλημα στο δικό μου; όχι. Άρα, απλά δε μπορείς να το ξεχωρίζεις. Δεν είναι κακό αυτό, αλλά είναι διαφορετικό από το να λέμε ότι δεν υπάρχει κανένα θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι ούτε εσύ το ξεχωρισες παρότι δοκίμασες να κάνεις τρεις κλήσεις.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να υπάρξει hardware revision και με την αλλαγή προμηθευτή ακουστικού να λυθεί το πρόβλημα σε μεταγενέστερες παρτίδες.

 

Με μερικές χιλιάδες ακουστικά που θα έχουν προμηθευτεί (για να πετύχουν καλές τιμές όπως γίνεται σε αυτες τις περιπτώσεις) δε δίνω καμιά πιθανότητα. Άλλωστε δεν θα το αναγνωρίσει πότε το πρόβλημα ή μοτο...

 

@gkp

Γιώργο τα είπαμε αυτά. Είχε φασαρία στο μαγαζί. Σε οποιοδήποτε ήσυχο μέρος ένα εκπαιδευμένο αυτι μπορεί να το διαπιστώσει εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Με μερικές χιλιάδες ακουστικά που θα έχουν προμηθευτεί (για να πετύχουν καλές τιμές όπως γίνεται σε αυτες τις περιπτώσεις) δε δίνω καμιά πιθανότητα. Άλλωστε δεν θα το αναγνωρίσει πότε το πρόβλημα ή μοτο...

 

@gkp

Γιώργο τα είπαμε αυτά. Είχε φασαρία στο μαγαζί. Σε οποιοδήποτε ήσυχο μέρος ένα εκπαιδευμένο αυτι μπορεί να το διαπιστώσει εύκολα.

 

ρε φιλε μπορει να ειναι σε λιγα το προβλημα η σε καποια παρτιδα , εμενα δεν εχει προβλημα πηρα αλλον εναν φιλο που το εχει και αυτος μου ειπε δεν εχει τπτ. μην βγαζετε θεμα απο εκει που δεν υπαρχει. τοτε στα κινητα των 50 ευρω με την λογικη σας δεν θα ακουγαμε τπτ γιατι εχουν ακομα φθηνοτερα ακουστικα

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε μπορει να ειναι σε λιγα το προβλημα η σε καποια παρτιδα , εμενα δεν εχει προβλημα πηρα αλλον εναν φιλο που το εχει και αυτος μου ειπε δεν εχει τπτ. μην βγαζετε θεμα απο εκει που δεν υπαρχει. τοτε στα κινητα των 50 ευρω με την λογικη σας δεν θα ακουγαμε τπτ γιατι εχουν ακομα φθηνοτερα ακουστικα

 

Διαβασε προσεκτικά το post μου, καθώς και του haki. Εγώ σταματώ εδώ τις αναφορές στο θέμα. Όποιος κατάλαβε κατάλαβε. Συνεχίζουμε με τα υπόλοιπα που αφορούν την εξαιρετική αυτή συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι ούτε τώρα με αυτή τη Συσκευαρα θα κλείσουν οι μεγάλοι τα μαγαζια τους γιατί η προβατοποιηση δεν έχει αρχή και τέλος. Κάντε ένα πείραμα. Πιάστε ένα iphone 5s των 749 κι ένα moto g των 190 και πείτε μου τι νιωσατε... Αστείες καταστάσεις...

Τί εννοείς?Δεν καταλαβαίνω.:(

:lol:

Τ50, ΜΑΧ100, EL250, XL650V, XT660Z

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εξακολουθεί να μου βγάζει:

DELIVERY ESTIMATE: WE NEED A LITTLE MORE TIME TO PROVIDE YOU WITH A GOOD ESTIMATE. WE'LL NOTIFY YOU VIA E-MAIL AS SOON AS WE HAVE AN ESTIMATED DELIVERY DATE.

:mad:

:lol:

Τ50, ΜΑΧ100, EL250, XL650V, XT660Z

Link to comment
Share on other sites

Για το ακουστικό έχω να πω κάτι που παρατήρησα , είναι σοβαρό το θέμα έμενα δεν μου κάνει "τρίξιμο" όπως το αποκαλείται,

αλλά νομίζω ότι κόβεται η συνομιλία μου , νόμιζα ότι έφταιγε το σήμα και το γύρισα μόνο σε 2G αλλά πάλι τα ίδια μου κάνει .

Περιμένω την 4.4 μήπως και διορθωθεί ,αν όχι τι κάνουμε το στέλνουμε πίσω (amazon.de)?

Eίναι πολύ σπαστικό δεν μπορείς να μιλήσεις ,ενώ όταν χρησιμοποιώ hands free κανένα πρόβλημα.

 

Μια ερώτηση ,για να το στείλουμε πίσω για service πρέπει να έχουμε και την απόδειξη αγοράς από το amazon.de?

Link to comment
Share on other sites

Παρεληφθει απο amazon.co.uk!

Πολύ καλο,άριστη ποιότητα κατασκευής!

Επειδή το παρακάνα λίγο με τις θήκες οποίον τον ενδιαφέρει θήκη tpu και 6 screen protector στο φάκελο που μου ήρθανε,(παρηγγειλα 3 θήκες και 18 sp),τα δίνω 10 ευρώ!

Πμ για λεπτομέρειες.

Edited by hotcarver1
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να υπάρξει hardware revision και με την αλλαγή προμηθευτή ακουστικού να λυθεί το πρόβλημα σε μεταγενέστερες παρτίδες.

 

+1

Θα φανει συντομα αυτο αν ισχυει, αλλα δεν θα ειναι και κατι νεο για τη google.

LG L3 E400 - Huawei u8800pro - Sony Xperia P - LG Nexus 4 E960
Link to comment
Share on other sites

εδω και μερικές μέρες ειμαι και εγώ κάτοχος του κινητού (16gb) .... γενικά έχω καλές εντυπώσεις προς το παρόν. αυτο που με χαλάει ειναι το πως ακυρώνει το rooting την εγγύηση... και ακόμα περισσότερο το πόσο άνετα δέχονται όλοι στο xda developers και γενικά να πετάξουν την εγγύηση στο καλάθι των αχρήστων... θέλω να βάλω linux deploy και τρώω άκυρο... :cry:
Link to comment
Share on other sites

απο την Παρασκευή το tracking της UPS μου βγάζει αυτά:

Τοποθεσία Ημερομηνία Τοπική ώρα Δραστηριότητα

Milano, Italy 10.01.2014 21:30 Σάρωση αναχώρησης

10.01.2014 13:00 Σάρωση άφιξης

Barking, United Kingdom 09.01.2014 4:01 Σάρωση αναχώρησης

09.01.2014 1:09 Σάρωση άφιξης

Tamworth, United Kingdom 08.01.2014 22:29 Σάρωση αναχώρησης

08.01.2014 19:53 Σάρωση προέλευσης

United Kingdom 08.01.2014 11:48 Έγινε επεξεργασία της παραγγελίας: Έτοιμη για την UPS

 

Προφανώς έχει φτάσει Ελλαδα τώρα.

Θέλω να ρωτήσω:

1) απο εδώ και πέρα θα εξακολουθήσω να βλέπω την πορεία με το ίδιο tracking number?

2) πλέον αναλαμβάνουν τα ΕΛΤΑ την παράδοση?

3) σε πόσες μέρες να υπολογίζω ότι θα παραλάβω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει κανείς καμιά καινούρια πληροφορία τελικά αν και πότε έρχεται Ελλάδα?

Στο skroutz πάντως το 16GB έχει ένα καπέλο μαζί με μεταφορικά της τάξης των 46 Euros, σε σχέση με τα ευρωπαικά amazon.Για τα αμερικάνικα site, δεν υπάρχει συγκριση(κριμα που δεν φέρνουν Ελλάδα..)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι βαλλατε 4.4.2 (ή απλα κανατε ενα factory reset) σας "εφτιαξε" το notifications led? Δηλαδη δειχνει και αλλα χρωματα? Η απλα θα δειχνει μονο ασπρο για παντα?
Link to comment
Share on other sites

απο την Παρασκευή το tracking της UPS μου βγάζει αυτά:

Τοποθεσία Ημερομηνία Τοπική ώρα Δραστηριότητα

Milano, Italy 10.01.2014 21:30 Σάρωση αναχώρησης

10.01.2014 13:00 Σάρωση άφιξης

Barking, United Kingdom 09.01.2014 4:01 Σάρωση αναχώρησης

09.01.2014 1:09 Σάρωση άφιξης

Tamworth, United Kingdom 08.01.2014 22:29 Σάρωση αναχώρησης

08.01.2014 19:53 Σάρωση προέλευσης

United Kingdom 08.01.2014 11:48 Έγινε επεξεργασία της παραγγελίας: Έτοιμη για την UPS

 

Προφανώς έχει φτάσει Ελλαδα τώρα.

Θέλω να ρωτήσω:

1) απο εδώ και πέρα θα εξακολουθήσω να βλέπω την πορεία με το ίδιο tracking number?

2) πλέον αναλαμβάνουν τα ΕΛΤΑ την παράδοση?

3) σε πόσες μέρες να υπολογίζω ότι θα παραλάβω?

Λογικά θα σου γράψει άλλη μια φορά που θα φτάσει Ελλάδα και μετά (αν και απο τις 10 του μήνα θά έπρεπε να το έχεις ήδη στα χέρια σου) θα σου έρθει άμεσα με την ACS..Το δικό μου βέβαια δεν μου ήρθε μέσω Μιλάνου αλλά απευθείας...Η γνώμη μου είναι πως είναι πολλές οι μέρες απο τις 10 του μήνα που οι ενημέρωση σταμάτησε στο Μιλάνο.. Εγώ έκανα παραγγελία 6 και μου ήρθε 8.. Υπομονή λίγο ίσως σημερα σου έρθει και ας μην υπάρχει ενημέρωση,διαφορετικα στείλε τους email..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ολα τα UPS ιδια. Στην πρωτη παραγγελια απο Amazon UK, τα εστειλαν με UPS Express Saver. Παρελαβα την αμεσως επομενη μερα απο την μερα αποστολης:

 

Παράδοση κατά τη διάρκεια της επόμενης εργάσιμης ημέρας σχεδόν σε όλα τα επιχειρηματικά κέντρα της Ευρώπης

 

Στην δευτερη παραγγελια (ακομα δεν εχω παραλαβει) την εστειλαν με UPS Standard.

 

Προγραμματισμένη παράδοση καθορισμένης ημέρας εντός πέντε ημερών σε ολόκληρη την Ευρώπη ανάλογα με την προέλευση και τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...