Jump to content

Netmod firmware 3.80 kai new driver 2.36


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγκατέστησα το πρωί τις νέες version. Ενω πρίν είχα μεγάλο πρόβλημα προς το παρόν δείχνει να δουλεύει καλά. Μπήκα 2-3 φορές στο ίντερνετ, έκανα 2-3 restart και δεν εχει κολλήσει ακόμα το pc. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι! :)
Link to comment
Share on other sites

Μη μου πειτε RTFM :p γιατι βαριεμαι τωρα να το βρω.....Υπαρχει τροπος να σωσω το configuration και μετα να το ξαναβαλω στην καινουρια εκδοση???Αν μαθει καποιος τι διορθωσαν ας το δημοσιευσει.....
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Re seis 5 fores mou vgale sfalma kata thn anavathmish.Patousa reset k epanerxotan to palio.Thn teleftea fora omws to dexthke to firmware k emeine.Apo3.79 se 3.80.Pandws doulevei kala k de kolise (akoma)
Link to comment
Share on other sites

Don_VitoCorleone στο site ελεγε να βρεις πρωτα τα αρχεία oemx.inf που περιέχουν πληροφορίες για το netmod και να τα σβήσεις. Μηπως δεν το εκανες αυτό κ γιαυτό σου δημιούργησε πρόβλημα κατα την εγκατάσταση. Χαίρομαι που τα κατάφερες τελικά, ελπίζω να συνεχίσει να δουλεύει κ σε σενα καλά :)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια βελτιωση τελικα αλλα οχι κατι το επαναστατικο...

Παλι κολαει κατα καιρους αλλα με ενα απλο reset απο το κουμπακι του ολα οκ!

Link to comment
Share on other sites

Egw anaferthika sthn anavathmish toy firmware to opoio prospathisa prin allaksw ton driver opote de pezoun rolo afta pou ipes.
Link to comment
Share on other sites

Paidia evala tus neous aytous drivers kai xafnika li8ikan ola ta provlimata mou!!!!! Apsogoi (ston H/Y panta..). Ki emena kolise to firmware update alla me tin deyterh to dextike kanonika... EPITELUS!!
Link to comment
Share on other sites

μετά απο λίγες μέρες άρχισαν ξανά τα προβλήματα με την usb...την μια δεν έβλεπε το pc το netmod, την αλλη κόλλαγε εντελώς ...βαρέθηκα στο τέλος και το έβαλα στην σειριακή και απο τότε όλα καλά....Αχ βρε intracom!!!! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Ούτε η ίδια η Intracom δεν κάνει αναφορά στο site της για τις αλλαγές του νέου firmware, οπότε.. Αυτό που διαπίστωσα είναι ότι το netmod κολλάει σπανιότερα τώρα (ενώ πριν κολλούσε περίπου 4-5 φορές την ημέρα, τώρα 1 κι αν..). Α, επίσης παρατήρησα ότι μερικές φορές όταν πατάω ν'ανοίξει η γραμμή με κάποια συσκευή τηλεφώνου, δεν δίνει σήμα, παρά μόνο ένα συνεχόμενο τόνο και το λαμπάκι της γραμμής ανάβει κίτρινο!! Το έχει διαπιστώσει κανένας άλλο αυτό ;

 

 

Μιχάλης :alien:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

εκανα και εγω την αναβαθμηση στο μοντεμ και οπως και εσεις αναφερατε την πρωτη φορα μου κολλησε η εγκατασταση αλλα μετα οκ.

στο προβλημα τωρα :cry: αν ειχατε παρατηρησει κατω δεξια στο πι σι οταν ανοιγε εβγαιναν και δυο μπαλιτσες :o :o που αναβοσβηνανε οταν ανοιγε το ενα η το αλλο καναλι τις γραμμης.

κατι εκανα :( :( και το εχασα !!!!! μηπως ξερει κανεις πως θα το επαναφερω???

ευχαριστω εκ των πρωτερων :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο που ψαχνεις ειναι το nMtsk.exe

Κανε μια ερευνα στο c και ξανατρεξτο.Καμια φορα εξαφανιζετε και μενα και για αυτο εκανα ενα shortcut στη επιφανεια

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση αλλα οσες φορες και να το τρεξω δεν μου εμφανιζει τιποτα :cry:
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι δουλευουν ενα μηνα τα νεα νετμοντ κ μετα τα φτυνουν,μου νεκρωνετε η γραμμη στα καλα καθουμενα.παω να παρω τηλεφωνο και σηκωνω το ακουστικο κ ινε νεκρο.με reset φτιαχνει.το κανε και το προηγουμενο νετμοντ κ το αλλαξα στο μηνα.τωρα ηρθε η σειρα κ του καινουριου.η αναγνωριση κλησεων δουλευει στα πρωτα χτυπηματα και μετα σταματαει.το νεο firmware δε τα διορθωσε αυτα αλλα ειδα κ εγω μια βελτιωση τησ σταθεροτητας οταν μπενω ιντερνετ μεσω netmod.φυσικα παλι κολλαει (μη ξεχνιομαστε).
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ferrarispiros ( 4 Μάρ. 2004 , 01:35)

 

ευχαριστω για την απαντηση αλλα οσες φορες και να το τρεξω δεν μου εμφανιζει τιποτα :cry:

 

Kανε alt+ctrl+del και απο το task manager τερματισε χειροκινητα ολα τα nMtsk.exe

Mετα ξανα τρεξε το αρχειο που σου ειπα πριν και θα το εμφανισει! :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδια οποιος μπορει ας βοηθησει μην ανοιγω καινουριο θεμα...

προσπαθησα να εγκαταστησω τους καινουριους usb drivers και μετα απο χιλιαδες κολληματα του υπολογιστη και unistall - install του netmod τωρα προσπαθω να το εγκαταστησω( 3,07 )φτανει σε ενα σημειο και μετα μου λεει οτι τα windows δεν μπορουν να το εγκαταστησουν!!!!!

παιδια οποιος μπορει ας πει καμια ιδεα γιατι μου εχει σπασει τα νευρα!

thanx

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 ( 3 Απρ. 2004 , 20:55)

 

Ποιο ακριβώς είναι το μήνυμα σφάλματος που σου βγάζει;

 

 

windows cannot instal your modem :blink:

το μοντεμ παντως λειτιυργει κανονικα σε αλλο υπολογιστη που το δοκιμασα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

ΠΑΙΔΙΑ Η ΠΙΟ ΑΠΛΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟ MODEM ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ ΜΕ ETHERNET KAI NA KANETE ΣΩΣΤΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ FIREWALL ΚΑΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΤΟ MODEM ΜΑΛΙΟΚΟΥΒΑΡΑ.

(ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΘΑ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΛΩΔΙΟ CAT5e ΜΟΝΩΜΕΝΟ (CISCO) ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΟΨΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΟΥ ΣΑΝ ΚΑΛΩΔΙΟ.

 

ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ.

RCS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...