Jump to content

LG Pop (GD510)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

The LG Pop has a brushed aluminum frame and an TV-set inspired extra thin bezel around the screen - only 4.8 mm. Speaking of the screen, it has a 3" diagonal and WQVGA resolution (240 x 400 pixels). The GD510 Pop also sports a roomy 8GB internal memory and a 3MP camera.

 

PHONEARENA

GSMARENA

Engadget

LG PRESS RELEASE

 

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2009/09/lg-gd510-packshot-solar.jpg

http://techblog.gr/wp-content/uploads/2009/09/LG-GD510-Pop-2.jpg

 

 

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=4XOFBmPBWrE&feature=player_embedded]YouTube - LG GD510 Product Movie[/ame]

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 128
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nα και μια οικολογικη κινηση της lg στο χωρο της κινητης τηλεφωνιας....Α, το πισω μερος του ειναι ηλιακος φορτιστης να υποθεσω??

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Το πίσω μέρος θα πωλείται λογικά ξεχωριστά, γιατί αναφέρεται ως "optional".Η LG δεν αναφέρει κάτι πάντως περί αυτού.Από μέσα Οκτωβρίου αρχίζει η κυκλοφορία του στην Ευρώπη.Ενδιαφέρουσα στυλιστικά συσκευή, προορίζεται ως αντικαταστάτης του Cookie.
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

... ... προορίζεται ως αντικαταστάτης του Cookie.

 

Δεν είναι ο αντικαταστάτης του Cookie, καθώς σύντομα θα βγεί το "Cookie 2" :)

http://www.gsmarena.com/lg_2010_q1_roadmap_spotted_cookie2_around_the_corner-news-1151.php

ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
Το πήρα για δώρο σε κάποιον , ακομα δεν το έχω δει εν δράσει , αλλά από σουλούπι είναι πολύ καλό , για να δω και τι λέει από χαρακτηριστικά , σε σχέση πάντα με την τιμή του.
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ΟΛΟΥΣ !!!!!!!!

 

Ρε παιδια ξερουμε SAR για αυτο το κινητο? Το πηρα για τη γυναικα μου. Ειναι πολυ σπεσιαλ οντως αλλα δε γνωριζω καθολου SAR ? Μηπως γνωριζει καποιος?

Dr_Saxakias
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ΟΛΟΥΣ !!!!!!!!

 

Ρε παιδια ξερουμε SAR για αυτο το κινητο? Το πηρα για τη γυναικα μου. Ειναι πολυ σπεσιαλ οντως αλλα δε γνωριζω καθολου SAR ? Μηπως γνωριζει καποιος?

Καλή χρονιά σε όλους

sar 1,29 ( αρκετά μεγάλο)

υ.γ. και εγώ για την γυναίκα το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα αυτό είναι το ομορφότερο touchscreen κινητό αυτή τη στιγμή στην αγορά.

Θεωρώ πολύ σημαντικό το γεγονός ότι έχει μικρό μέγεθος και είναι ελαφρύ.

Αυτό που με προβληματίζει είναι η 3άρα κάμερα και η έλλειψη wifi ( η έλλειψη GPS δεν με απασχολεί καθόλου.)

 

Το άλλο που με προβληματίζει είναι ότι με μόνο 15 ευρώ παραπάνω μπορώ να πάρω το GT 505 που έχει τα πάντα αλλά είναι μεγαλύτερο και πιο χοντρό.

 

Αν πάρω τελικά το Pop θα γράψω ένα review και θα ανεβάσω δείγμα της φωτογραφίας που βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα αυτό είναι το ομορφότερο touchscreen κινητό αυτή τη στιγμή στην αγορά.

Θεωρώ πολύ σημαντικό το γεγονός ότι έχει μικρό μέγεθος και είναι ελαφρύ.

Αυτό που με προβληματίζει είναι η 3άρα κάμερα και η έλλειψη wifi ( η έλλειψη GPS δεν με απασχολεί καθόλου.)

 

Το άλλο που με προβληματίζει είναι ότι με μόνο 15 ευρώ παραπάνω μπορώ να πάρω το GT 505 που έχει τα πάντα αλλά είναι μεγαλύτερο και πιο χοντρό.

 

Αν πάρω τελικά το Pop θα γράψω ένα review και θα ανεβάσω δείγμα της φωτογραφίας που βγάζει.

 

συμφωνω, ειναι απλά πανεμορφο το ατιμο, αλλα με μετρια καπως χαρακτηριστικα κ μεγαλουτσικο sar αν οντως ειναι 1.29

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Α το SAR δεν με απασχολεί.Τόση ακτινοβολία δεχόμαστε καθημερινά από ασύρματες συσκευές,εκεί θα κολλήσω?Άσε που δεν ξεσκίζομαι στην ομιλία.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πήρα!:)

 

Μετά από ένα σωρό διλήμματα ανάμεσα στο POP και υπόλοιποα touchscreen κινητά στα ίδια περίπου χρήματα αλλά με παραπάνω χαρακτηριστικά δηλώνω ότι αφού το έπιασα στα χέρια μου σιγουρεύτηκα ακόμα περισσότερο για την τελική μου επιλογή.:yahoo:

 

-Το κινητό είναι πανέμορφο.Λεπτό,μικρό και ελαφρύ.Τα υλικά του δεν δίνουν την εντύπωση ότι είναι από πλαστικό.Πολύ καλό αυτό.

 

-Η 3άρα οθόνη του έχει πολύ καλό contrast στη μέγιστη φωτεινότητα και τα χρώματα είναι ζωντανά.

 

-Η πίεση που πρέπει να ασκεί το δάχτυλο είναι πολύ μικρότερη από αυτή που φανταζόμουν.

 

-Η εναλλαγή των τριών αρχικών οθονών ( η κεντρική με τα widgets,η 2η με τις έξυπνες 8 κλήσεις και η 3η με το ιστορικό ) είναι ένα πολύ πρακτικό και χρήσιμο χαρακτηριστικό.Ιδίως οι έξυπνες κλήσεις.

 

-Το menu γίνεται πολύ απλό κι εύχρηστο όταν χρησιμοποιείς τη 2η εκδοχή του.

 

-Η κάμερα αν και 3άρα βγάζει αρκετά καλές φωτογραφίες την ημέρα.

 

-Η εναλλαγή φωτογραφιών σε full view με σύρσιμο είναι πολύ όμορφο εφέ αν και το κακό είναι ότι πρέπει να περάσει 1 δευτερόλεπτο για να αποκτήσει η κάθε φωτό την πραγματική της ανάλυση.

 

-Η μπαταρία του μετά τη φόρτιση έχει κρατήσει ήδη 2 μέρες και ακόμα είναι γεμάτη ενώ το έχω τρελάνει.(δεν ξέρω αν θα πέσει απότομα αύριο)

 

-Ο τρόπος γραφής sms είναι πολύ εύκολος αν και θα ήθελα να μην είχαν ξεχάσει να βάλουν το ερωτηματικό στα ελληνικά.

 

-Στο internet δεν έχω μπει γιατί δε θέλω να χρεωθώ οπότε δεν έχω άποψη για τον internet πλοηγό του.

 

Γενικά προς το παρόν έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.:clap:

Link to comment
Share on other sites

Για τον ηλιακό φορτιστή ρώτησες μήπως? Πόσο σου κόστισε η συσκευή και από που την πήρες? Θα τα καταφέρει να το χρησιμοποιήσει η κοπέλα μου αν της το πάρω?

 

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά μου φάνηκε ενδιαφέρον κομμάτι!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Δεν ρώτησα για τον ηλιακό φορτιστή.

 

Σε εμένα που δεν ξαναείχα touchscreen screen κινητό μου φάνηκε εύκολος ο χειρισμός του.Είχα δει βέβαια και στο youtube κάποια reviews που το επεξεργάζονταν και σχεδόν το είχα μάθει πριν το πάρω.( πχ ότι για να κάνεις εναλλαγή μεταξύ των 3 αρχικών οθονών κάνεις γρήγορη κίνηση προς τα αριστερά ή δεξιά στην κεντρική οθόνη δεν ξέρω πόσο γρήγορα θα το ανακάλυπτα αν δεν είχα δει τα videos :lol: )

 

Να και 2 φωτογραφίες από το κινητό : ( Πατήστε πάνω τους )

 

http://img63.imageshack.us/img63/8853/p0601101518.th.jpg

 

http://img64.imageshack.us/img64/2480/p0601101519.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

φανταστικες φωτογραφιες, αν και δεν εχει aytofocus φαινεται οτι κανει καλη δουλεια...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

:(

Αυτό που με προβληματίζει είναι η 3άρα κάμερα και η έλλειψη wifi ( η έλλειψη GPS δεν με απασχολεί καθόλου.)

 

Το άλλο που με προβληματίζει είναι ότι με μόνο 15 ευρώ παραπάνω μπορώ να πάρω το GT 505 που έχει τα πάντα αλλά είναι μεγαλύτερο και πιο χοντρό.

 

.

 

Πραγματικα εαν ειχε wifi θα το επερνα και εγω. :(

Ειναι εκληκτικα μικρο για 3' οθονη και δειχνει αρκετα ποιοτικο.

Dr_Saxakias
Link to comment
Share on other sites

:(

 

Πραγματικα εαν ειχε wifi θα το επερνα και εγω. :(

Ειναι εκληκτικα μικρο για 3' οθονη και δειχνει αρκετα ποιοτικο.

 

To ότι είναι εκπληκτικά μικρό με 3άρα οθόνη ήταν και ο βασικός λόγος που το προτίμησα σε σχέση με άλλα touchscreen κινητά.:)

 

To ότι δεν έχει wifi,αν το χρησιμοποιείς πολύ,τότε ναι είναι ένα μείον.Eγώ το είχα χρησιμοποιήσει 2-3 μόνο ολόκληρο το 2009.

 

Α να πω και κάτι άλλο πολύ καλό :

 

Παίζει mp4 όχι με ανάλυση 240Χ320 αλλά με 240Χ400 ! = Καλύπτει όλη την οθόνη δηλαδή!:yahoo:

 

Έκανα πείραμα κατεβάζοντας ένα trailer από το youtube σε μορφή mp4.

Μετά με το XMedia recode έθεσα την επιλογή LG GD510 και ανάλυση 240Χ400 και πέρασα το αποτέλεσμα στο κινητό.

Πολύ καλό αποτέλεσμα με πολύ καλή ανάλυση!:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

υπαρχει καποια συσκευη, η προβλεπεται να κυκλοφορησει καποια συντομα, (ανεξαρτητου μαρκας) στις διαστασεις και γενικοτερα στο στυλ του 510 που να εχει wifi και gps ?

 

Ευχαριστω.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα ήταν :) Θα πουλούσε τρελά :)

 

Εγώ η αλήθεια είναι,δεν έψαξα για συσκευές προς μελλοντική κυκλοφορία όταν πήρα το 510.Αν βγει κάτι στις διαστάσεις του θα είναι σίγουρα η αγορά μου για του χρόνου.

 

Μέχρι στιγμής μια χαρά δουλεύει το κινητό και δεν έχω μετανιώσει καθόλου που δεν έχει wi-fi.M' αρέσει τόσο πολύ που είναι λεπτό,μικρό και με ωραίο συνδυασμό σκούρου μπλε με μεταλλικό γκρι που με κάνει να ξεχνάω την έλλειψη κάποιων έξτρα χαρακτηριστικών.:)

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μας ενημερωσεις για το sar που εχει?ποσο γραφει το βιβλιαρακι/?

 

στο πλαισιο, εχει προσφορα 175 ευρω.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μας ενημερωσεις για το sar που εχει?ποσο γραφει το βιβλιαρακι/?

 

στο πλαισιο, εχει προσφορα 175 ευρω.

1,29 τόσο λέι το βιβλίο

Link to comment
Share on other sites

1,29 τόσο λέι το βιβλίο

 

καλημέρα παιδιά

είμαι κι εγώ κάτοχος του 510 και κοιτάζω σε διάφορα site για τη μέγιστη μνήμη που μπορεί να πάρει.

Έχω δει να γράφουν για 8gb και για 16gb.

Ξέρετε τι από τα δύο ισχύει?

(μαλλον 8gb ειναι απο τα πολλα που ειδα και διασταυρωσα)

+ μια ακομη ερωτηση

βρήκα την παρακάτω θήκη

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-BLACK-HYBRID-HARD-CASE-SKIN-SHELL-FOR-LG-GD510-POP_W0QQitemZ150398301742QQcmdZViewItemQQimsxq20091217?IMSfp=TL091217182001r11527

αλλά δεν ειναι δερματινη

εχει βρει κάποιος τετοια θηκη δερματινη απο καποιο site?

Edited by ruyjin
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι...

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι... τι πρωτότυπο αλλωστε...

 

2η μέρα λειτουργίας και μιας και δε το έχω συνηθήσει έχω μια απορία.

Όταν πάω να γράψω ένα μύνημα η οθόνη που εμφανίζεται με την αλφάβητο είναι ασπρόμαυρη.

Μιας και πρόλαβα να στείλω 1 μύνημα όλο και όλο δε τη πρόσεξα αρχικά, αλλά η αλφάβητο νομίζω πως στο μύνημα που έστειλα έβγαινε έγχρωμη με πράσινα γράμματα, έτσι δεν είναι?

όπως και όταν το ανοίγω για να γράψω τον κωδικό πάλι ασπρόμαυρη είναι.

καμιά βοήθεια.... μήπως δε θυμάμαι καλά και όντως είναι ασπρόμαυρη η οθόνη με την αλφάβητο?

Edited by ruyjin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...