Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε George, η I8320BUIK5 είναι η προηγούμενη έκδοση.

Κι εγώ αυτή είχα και έκανα αναβάθμιση στην I8320BUJC1.

Και μένα κανονικότατα δούλευε το τηλέφωνο στα πάντα.

Απλά η καινούρια έκδοση έχει κάποια εξτραδάκια.

Το Wallpaper είναι αυτό που κάνει μπαμ σαν αλλαγή,

αλλά είναι αρκετές ακόμα που δεν είναι τόσο εμφανείς.

Tο upgrade καλό είναι να το κάνεις μέσω του Samsung PC Studio

ή μέσω sms από τη Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα!! Και εγω μεσω pc studio την εκανα.Νομιζω εγινε πιο γρηγορο ελαφρα.Δουλευει μια χαρα, εχει και καποιες ευκολιες μεσα οπως την διαγραφη ολων.Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι δεν μπαινει ευκολα στο 360 και δεν συνδεεται ευκολα με το λογαριασμο στο μσν.Γραφει μερικες αποτυχιες πριν συνδεθει.

 

Σχετικα με το e-buddy καμια βοηθεια η καποιο λινκ να το κατεβασω?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε δοκιμάσει opera mini σε full screen? Βρήκα εδώ στο φόρουμ για το Jet, το κατέβασα και δουλεύει άψογα. Υπάρχει και το εξής, να απενεργοποιήσεις το virtual keyboard και να βάλεις το κανονικό του κινητού.

για να την κάνετε install πρέπει να μπείτε από το κινητό (όχι από τον υπολογιστή και μετά να την μεταφέρετε στο κινητό. Δεν θα γίνει install έτσι), στην παρακάτω διεύθυνση: http://www.waphq.net/wap.php <===(μπαίνετε μέσο κινητού)

και να βάλετε κωδικό 330696

Link to comment
Share on other sites

Eίσαι Θεός, είχα κατεβάσει το mini opera πιο παλιά και επειδή με εκνεύριζε το virtual keypad,

το είχα κάνει uninstall.

Thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε δοκιμάσει opera mini σε full screen? Βρήκα εδώ στο φόρουμ για το Jet, το κατέβασα και δουλεύει άψογα. Υπάρχει και το εξής, να απενεργοποιήσεις το virtual keyboard και να βάλεις το κανονικό του κινητού.

για να την κάνετε install πρέπει να μπείτε από το κινητό (όχι από τον υπολογιστή και μετά να την μεταφέρετε στο κινητό. Δεν θα γίνει install έτσι), στην παρακάτω διεύθυνση: http://www.waphq.net/wap.php <===(μπαίνετε μέσο κινητού)

και να βάλετε κωδικό 330696

 

ωραίος....

Επισκεφθείτε το www.supercomments.gr

 

Κάνε like στην ενημέρωση http://www.facebook.com/supercomments

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε δοκιμάσει opera mini σε full screen? Βρήκα εδώ στο φόρουμ για το Jet, το κατέβασα και δουλεύει άψογα. Υπάρχει και το εξής, να απενεργοποιήσεις το virtual keyboard και να βάλεις το κανονικό του κινητού.

για να την κάνετε install πρέπει να μπείτε από το κινητό (όχι από τον υπολογιστή και μετά να την μεταφέρετε στο κινητό. Δεν θα γίνει install έτσι), στην παρακάτω διεύθυνση: http://www.waphq.net/wap.php <===(μπαίνετε μέσο κινητού)

και να βάλετε κωδικό 330696

 

Είσαι αρχηγός!!! σε ευχαριστώ κι εγώ! :D ;)

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω ενα αλλο προβλημα στα ΜΗΝΥΜΑΤΑ...Οταν παω να μπω και ενω εχω επιλεξει απο τις ρυθμισεις να δειχνει ολα τα μηνυματα μου λεει οτι ειναι κενο....Μολις ενεργοποιω την επιλογη εισερχομενα μου εμφανιζονται τα μηνυματα το ιδιο και στα εξερχομενα...Το εκλεισα το ξανανοιξα τιποτα,εβγαλα την μπαταρια,παλι τιποτα..Εχει κανεις καμια ιδεα πριν κανω Reset και χασω ολα τα μηνυματα μου??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Η1 και ενώ έκανα αναβάθμιση με i6410 και όλα πάνε ρολόι, μηνύματα wallpaper κλπ..Μου κάνει άλλο κόλπο.. όταν τελειώνω μια συνομιλία και πατάω το κουμπί για να πάει sleep mode μαυρίζει η οθόνη χωρίς να κάνει τον ήχο ότι κλίνει και μετά από 1sec. ξανά ανοίγει και με τη 2η φορά πιάνει...το έχετε ξαναδεί ποτέ??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Η1 και ενώ έκανα αναβάθμιση με i6410 και όλα πάνε ρολόι, μηνύματα wallpaper κλπ..Μου κάνει άλλο κόλπο.. όταν τελειώνω μια συνομιλία και πατάω το κουμπί για να πάει sleep mode μαυρίζει η οθόνη χωρίς να κάνει τον ήχο ότι κλίνει και μετά από 1sec. ξανά ανοίγει και με τη 2η φορά πιάνει...το έχετε ξαναδεί ποτέ??

 

Όταν τερματήζεις μια κλήση, σου πετάει ένα μήνημα για τον χρόνο της κλήσης.....Μίπως βιάζεσαι να κλήσεις την οθόνη, και γι'αυτό; :confused:

 

Αντιμετωπιζω ενα αλλο προβλημα στα ΜΗΝΥΜΑΤΑ...Οταν παω να μπω και ενω εχω επιλεξει απο τις ρυθμισεις να δειχνει ολα τα μηνυματα μου λεει οτι ειναι κενο....Μολις ενεργοποιω την επιλογη εισερχομενα μου εμφανιζονται τα μηνυματα το ιδιο και στα εξερχομενα...Το εκλεισα το ξανανοιξα τιποτα,εβγαλα την μπαταρια,παλι τιποτα..Εχει κανεις καμια ιδεα πριν κανω Reset και χασω ολα τα μηνυματα μου??

πoιά έκδοση έχεις; (νομίζω πως το είχα δεί αυτό, αλλά με παλιά έκδοση) :worry:

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

πoιά έκδοση έχεις; (νομίζω πως το είχα δεί αυτό, αλλά με παλιά έκδοση) :worry:

 

Την τελευταια εχω C1...Μεχρι και το απογευμα ηταν μια χαρα,τωρα εντελως ξαφνικα εγινε αυτο,και στο μεσοδιαστημα περασα και το MiniOpera που εχει παραθεση ο φιλος σε προηγουμα Post.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει όταν μπαίνεις ίντερνετ μέσο 3G και βγαίνεις μετά, ότι παραμένει να λειτουργεί το 3G λες και έχει μίνι ανοιχτή εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

πoιά έκδοση έχεις; (νομίζω πως το είχα δεί αυτό, αλλά με παλιά έκδοση) :worry:

 

Βρηκα τι φταιει...Οταν μια συνομιλια με καποιο ατομο περιεχει παρα πολλα μηνυματα δεν μπορει να σου την δειξει στο Ολα Τα Μηνυματα...Αυτο που εκανα χτες το βραδυ ηταν να σβησω περιπου στα 70-80 μηνυματα,σε δευτερολεπτα μεσα επανηλθε κανονικα και μπορουσα να δω τα μηνυματα μου ολα!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τι φταιει...Οταν μια συνομιλια με καποιο ατομο περιεχει παρα πολλα μηνυματα δεν μπορει να σου την δειξει στο Ολα Τα Μηνυματα...Αυτο που εκανα χτες το βραδυ ηταν να σβησω περιπου στα 70-80 μηνυματα,σε δευτερολεπτα μεσα επανηλθε κανονικα και μπορουσα να δω τα μηνυματα μου ολα!!!

Δέν μου έχει τύχει να στήλω ποτέ τώσα μυνήματα!!! :p Ωραίος!!!;)

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος τι ειναι αυτο το συμβολο-κοκκινη η πρασινη κουκιδα διπλα απο την ενδειξη σηματος;

 

 

 

 

 

 

 

http://farm4.static.flickr.com/3292/3289835717_5b44864591_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω καταφέρει να κάνω updated στο κινητό και μου έχει σπάσει τα νεύρα. Ολο γράφει ότι δεν χρειάζεται αναβάθμιση με το NPS ενλω ξέρω ότι το firmware είναι πανάρχαιο. Εντωμεταξύ έχω φάει το κόσμο για ένα προγραμματάκι που να κατεβάζει τα mail χωρίς να είμαι online μεσο vodafone 360. Καμία προταση τουλάχιστον γιατί δεν κάνει update μεσωNPS
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος τι ειναι αυτο το συμβολο-κοκκινη η πρασινη κουκιδα διπλα απο την ενδειξη σηματος;

 

Η κόκκινη ένδειξη είναι ότι δεν είσαι συνδεδεμένος στο το 360 και το πράσινο, οτι είσαι συνδεδεμένος.

 

Εγώ πάντως δεν έχω καταφέρει να κάνω updated στο κινητό και μου έχει σπάσει τα νεύρα. Ολο γράφει ότι δεν χρειάζεται αναβάθμιση με το NPS ενλω ξέρω ότι το firmware είναι πανάρχαιο. Εντωμεταξύ έχω φάει το κόσμο για ένα προγραμματάκι που να κατεβάζει τα mail χωρίς να είμαι online μεσο vodafone 360. Καμία προταση τουλάχιστον γιατί δεν κάνει update μεσωNPS

 

Μπορείς να μας πεις πιο firmware έχεις (*#1234#)

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα!

επειδη εχω φαει ωωωωωρες ατελειωτες να ψαχνω για applications και παιχνιδακια για το H1 και δεν βρισκω τιποτα μηπως υπαρχει καποιος να μπορει να βοηθησει? υποψιν οτι δεν ειμαι συνδρομητης vodafone οποτε και δεν μπορω ουτε του app shop να παρω... :(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον είμαι κάτοχος του Vodafone M1 και όπως πολλοί άλλοι δεν μπορώ να βρώ τον τρόπο να το αναβαθμίσω, για να βάζω φόντο όταν κλειδώνει, να φτιαχτεί το πρόβλημα με τα μυνήματα (αυτό πρέπει να λύθηκε διαγράφοντας τα μυνήματα στις συνομιλίες) και γενικά ότι έχουν βάλει στις καινούργιες εκδόσεις, σύμφωνα με το *#1234# έχω την εξής έκδοση:

Phone: i6410BUIJC

PDA: i6410BUIJD

CSC: I6410VGRIJD

Επειδή έχω την εντύπωση ότι έχει απαντηθεί το θέμα όποιος το γνωρίζει να μου στείλει το link μπας και βγάλω καμιά άκρη...........:O

SiliconDreamsGR: Για Flash-άρισμα....Δές εδώ

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!!

Edited by dreamerxristos
ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ
Samsung Galaxy 3, Nokia 6220 Classic, Samsung 360 M1, Nokia 6263, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson T316, Ericsson T28, Ericsson GH388
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω καταφέρει να κάνω updated στο κινητό και μου έχει σπάσει τα νεύρα. Ολο γράφει ότι δεν χρειάζεται αναβάθμιση με το NPS ενλω ξέρω ότι το firmware είναι πανάρχαιο. Εντωμεταξύ έχω φάει το κόσμο για ένα προγραμματάκι που να κατεβάζει τα mail χωρίς να είμαι online μεσο vodafone 360. Καμία προταση τουλάχιστον γιατί δεν κάνει update μεσωNPS

 

phone i8320BUIJ3

PDA i8320BUIJ4

CSC I8320VGRIJ4

Να τονίσω οτι αυτο είχε εξαρχης το τηλεφωνό οταν το πηρα απο vodafone.

Το NPS 1.5 το εχω σε win 7 και εχει γίνει εγκατασταση ως administrator.

Update πάντως δεν κάνει ουτε με σφαίρες.

Edited by stefli
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον είμαι κάτοχος του Vodafone M1 και όπως πολλοί άλλοι δεν μπορώ να βρώ τον τρόπο να το αναβαθμίσω, για να βάζω φόντο όταν κλειδώνει, να φτιαχτεί το πρόβλημα με τα μυνήματα (αυτό πρέπει να λύθηκε διαγράφοντας τα μυνήματα στις συνομιλίες) και γενικά ότι έχουν βάλει στις καινούργιες εκδόσεις, σύμφωνα με το *#1234# έχω την εξής έκδοση:

Phone: i6410BUIJC

PDA: i6410BUIJD

CSC: I6410VGRIJD

Επειδή έχω την εντύπωση ότι έχει απαντηθεί το θέμα όποιος το γνωρίζει να μου στείλει το link μπας και βγάλω καμιά άκρη...........:O

Για Flash-άρισμα....Δές εδώ ;)

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

phone i8320BUIJ3

PDA i8320BUIJ4

CSC I8320VGRIJ4

Να τονίσω οτι αυτο είχε εξαρχης το τηλεφωνό οταν το πηρα απο vodafone.

Το NPS 1.5 το εχω σε win 7 και εχει γίνει εγκατασταση ως administrator.

Update πάντως δεν κάνει ουτε με σφαίρες.

 

 

Έχω επίσης win7 και NPS 1.5 και πριν 1 λεπτό έκανα την 3η αναβάθμιση κανονικότατα.

1η: όταν το πήρα , 2η: όταν βγήκε η τωρινή και 3η: αφού το έστειλα στο σέρβις (είχα πρόβλημα με μπαταρία ανέβαζε τρελές θερμοκρασίες σε φάση να καίει το χέρι σου) γύρισε πίσω σήμερα με καινούργια πλακέτα και άσχετα στο χαρτί που έλεγε οτι έγινε αναβάθμιση τελικά χρειαζόταν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω επίσης win7 και NPS 1.5 και πριν 1 λεπτό έκανα την 3η αναβάθμιση κανονικότατα.

1η: όταν το πήρα , 2η: όταν βγήκε η τωρινή και 3η: αφού το έστειλα στο σέρβις (είχα πρόβλημα με μπαταρία ανέβαζε τρελές θερμοκρασίες σε φάση να καίει το χέρι σου) γύρισε πίσω σήμερα με καινούργια πλακέτα και άσχετα στο χαρτί που έλεγε οτι έγινε αναβάθμιση τελικά χρειαζόταν.

 

κι εμενα ανεβαζει υπερβολικα θερμοκρασιες,λες να το στειλω κι εγω ή να περιμενω να εκραγει πρωτα,ποσο καιρο κραταει η εγγυηση??? τι εννοεις καινουργια πλακετα??? και ποσο καιρο καναν να στο επιστρεψουν??? επισης με το nfs 1.4 δεν κανει αναβαθμιση ??? γιατι ακουσα οτι η 1.5 δεν ειναι επισημη εκδοση.αυτα τα λιγα.:O

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ....το παρακολουθώ μέρες τώρα....έχουν πάει αρκετά βαθειά!! σκαλήζουν (για μαγήρεμα) την Firmware! Θέλει όμως αρκετές γνώσεις Linux, που εγώ δεν έχω...ακόμα :p

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ....το παρακολουθώ μέρες τώρα....έχουν πάει αρκετά βαθειά!! σκαλήζουν (για μαγήρεμα) την Firmware! Θέλει όμως αρκετές γνώσεις Linux, που εγώ δεν έχω...ακόμα :p

 

 

Αυτό έχει πεθάνει εδώ και μίνα έτσι όπως πάει... Δεν κάθετε να ασχοληθεί κανένας...από την στιγμή που βγήκε το H2.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...