Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το εχω το angry birds και ειναι τελειο στο κινητο μας..γιατι δεν κανουμε κιαλλες εφαρμογες με τον ιδιο τροπο αφου τις σηκωνει το κινητο και καθομαστε μονο με τις zava
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς καμία εφαρμογή/πρόγραμμα για μετατροπή συναλλάγματος; Το κινητό που θέλω να το εγκαταστήσω είναι το Μ1. Άρα λογικά θα πρέπει να είναι σε java(.jar).

 

Απαραίτητη προυπόθεση είναι να μην απαιτεί ενεργή συνδεση με τον ιστό για να λειτουργήσει. Δηλαδή ακόμη και μια απλούστατη εφαρμογή τύπου "calculator" που να της περνάς χειροκίνητα την ισοτιμία και να στην μετατρέπει, θα βοηθούσε.

 

Δεν μου φαίνετε και τόσο εξειδικευμένη και σύνθετη εφαρμογή, οποτέ έχει κανείς να προτείνει κάτι; Με μια γρήγορη αναζήτηση στο google βρήκα κάποιες τέτοιες εφαρμογές, αλλά επειδη δεν ξέρω κατα πόσο μπορούσαν να λειτουργήσουν χωρίς σύνδεση στο νετ και επειδή μερικά site φαινόντουσαν ύποπτα, είπα να ρωτήσω εδώ.

 

Ευχαριστώ πολύ, εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά δεν καταλάβα τι εννοείς. Ποίο είναι το shop; Είναι δωρέαν εφαρμογές;

 

Άκυρο, το δεύτερο ερώτημα. Κατάλαβα οτι εννοείς το shop του vodafone 360. Δυστυχώς δεν έχω πρόσβαση καθώς έχω "κλείσει" την παροχή internet στο κινητό μου, απο την vodafone, και δεν θέλω να το ανοίξω και μετά να το ξανακλείνω.

Edited by mathaiosside
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το TOSS IT η το PAPER TOSS που ειναι για android μηπως υπαρχει για το κινητο μας samsung h1??Ειναι απιστευτο παιχνιδι!!
Link to comment
Share on other sites

Τα βήματα είναι τα εξής: (λίγο προσοχή θέλει) τίποτε άλλο ;)

 

1. Θα πρέπει να έχεις μια εξωτερική Ram με ελέυθερο χόρο 250mb σε αυτήν

2. Τον ελεύθερο αυτό χόρο να τον φορμάρεις σε Format Linux (δηλ. ext3)

3. Εκεί μέσα θα Ξέ-ζηπάρεις το λητουργικό Android

4. Φορτώνεις το Odin, και ξεκινάς το Android

 

;):D

Λιγο πιο αναλυτικες οδηγιες σχετικα με το dual boot μπορεις να παραθεσεις?ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Λιγο πιο αναλυτικες οδηγιες σχετικα με το dual boot μπορεις να παραθεσεις?ευχαριστω!

 

Κυριοι, και κυρίες!! την προσοχή σας παρακαλώ!!!!

------------------------------------------------------------------

ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΠΛΕΩΝ ΟΔΗΓΙΕΣ σχετικά με την εγκατάστση του Android Froyo 2.2

για Samsung H1.

Ο λόγος είναι οτι δέν ξέρω τι πήγε στραβά, και έπειτα απο δισαρέσκια μέχρι το σημερινό

στάδιο προσαρμογής του Android και εππανηλιμένων προσπαθιών επαναφοράς

του τηλεφώνου στο αρχικό στάδιο...ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΡΝΕΙΤΕ!!! να εκκηνίση σε Limo

μέχρι και σήμερα!

Η εγκατάσταση οπότε του Android ειναι αποκληστικά και ΜΟΝΟ δικήσας ευθήνη!!!

 

οι λόγοι δισαρέσκιας ήταν οι εξείς:

1. δέν πραγματοπιούσε κλήσεις! (με vodafone τουλάχιστον)

2. δέν δουλέβει ακόμα το BT και το Wifi

3. τα κεντρικά μενού είναι στα αγγλικά!

4. απαρέδεκτη επάρκια μπαταρίας (3ώρες αναμονή)!!

5. υπερβολική θέρμανση της μπαταρίας

 

Αν υπάρξουν λήσεις....θα επανέλθω! :cool:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

SiliconDreamsGR να σε ρωτησω κατι?δεν ειναι πιο ευκολο να αλλαξουμε τις εφαρμογες που εχει το android και να τις κανουμε συμβατες στο samsung h1 απτο να το μετατρεψουμε το ιδιο το κινητο σε android??
Link to comment
Share on other sites

SiliconDreamsGR να σε ρωτησω κατι?δεν ειναι πιο ευκολο να αλλαξουμε τις εφαρμογες που εχει το android και να τις κανουμε συμβατες στο samsung h1 απτο να το μετατρεψουμε το ιδιο το κινητο σε android??

 

Το θεμα δεν ειναι μονο να δουλευουν οι εφαρμογες στο Η1, αλλα να εχει και μια σταθερα καλη λειτουργια ολο το συστημα

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση κρισεως, κυριως:

 

Εχω παραγγειλει το blade, και μου πανε για τελος φεβρουαριου οτι θα ερθει. Φυσικα δεν το χω πληρωσει ακομα. Οταν το παρω.

Υπαρχει περιπτωση μεχρι τοτε να χει μπει το android στο Η1 μπας και γλυτωσω τα 150 του blade ή να βαλω μπρος να το πουλαω σιγα σιγα;;

(Αν μπει android στο Η1 και δεν εχω παρει ακομα το blade, ειμαι καλυμμενος φυσικα κ δεν το χρειαζομαι το 2ο)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση κρισεως, κυριως:

 

Εχω παραγγειλει το blade, και μου πανε για τελος φεβρουαριου οτι θα ερθει. Φυσικα δεν το χω πληρωσει ακομα. Οταν το παρω.

Υπαρχει περιπτωση μεχρι τοτε να χει μπει το android στο Η1 μπας και γλυτωσω τα 150 του blade ή να βαλω μπρος να το πουλαω σιγα σιγα;;

(Αν μπει android στο Η1 και δεν εχω παρει ακομα το blade, ειμαι καλυμμενος φυσικα κ δεν το χρειαζομαι το 2ο)

 

για μενα προχωρα..αξιζει το κινητο το 2ο...με εμας δεν νομιζω να γινει κατι...και να το πουλησεις δεν θα ειναι καποιος που θα το παρει..βεβαια παιρνεις λεφτα αλλα το κινητο δεν ειναι καλο..εγω θα επαιρνα το blade και θα πουλουσα το αλλο στην θεση σου

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

SiliconDreamsGR να σε ρωτησω κατι?δεν ειναι πιο ευκολο να αλλαξουμε τις εφαρμογες που εχει το android και να τις κανουμε συμβατες στο samsung h1 απτο να το μετατρεψουμε το ιδιο το κινητο σε android??

Δέν έχω αχοληθεί καθόλου με αυτό το θέμα φίλε μου! χμμμ :shifty:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

SiliconDreamsGR να σε ρωτησω κατι?δεν ειναι πιο ευκολο να αλλαξουμε τις εφαρμογες που εχει το android και να τις κανουμε συμβατες στο samsung h1 απτο να το μετατρεψουμε το ιδιο το κινητο σε android??

 

πιο ευκολο ειναι οι εφαρμογες παρα το λειτουργικο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς καμία εφαρμογή/πρόγραμμα για μετατροπή συναλλάγματος; Το κινητό που θέλω να το εγκαταστήσω είναι το Μ1. Άρα λογικά θα πρέπει να είναι σε java(.jar).

 

Απαραίτητη προυπόθεση είναι να μην απαιτεί ενεργή συνδεση με τον ιστό για να λειτουργήσει. Δηλαδή ακόμη και μια απλούστατη εφαρμογή τύπου "calculator" που να της περνάς χειροκίνητα την ισοτιμία και να στην μετατρέπει, θα βοηθούσε.

 

Δεν μου φαίνετε και τόσο εξειδικευμένη και σύνθετη εφαρμογή, οποτέ έχει κανείς να προτείνει κάτι; Με μια γρήγορη αναζήτηση στο google βρήκα κάποιες τέτοιες εφαρμογές, αλλά επειδη δεν ξέρω κατα πόσο μπορούσαν να λειτουργήσουν χωρίς σύνδεση στο νετ και επειδή μερικά site φαινόντουσαν ύποπτα, είπα να ρωτήσω εδώ.

 

Ευχαριστώ πολύ, εκ των προτέρων.

 

Μήπως τελικά μπορεί να βοηθήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο πιστευω αν καποιος ξερει να τα χειριζεται αυτα τα προγραμματα και να τα μετατρεπει συμβατα στο samsung h1 οπως εκαναν στο angry birds που θεωρω οτι ειναι η σωστη κατευθυνση να κινηθουμε να κανουμε μια λιστα με τα καλυτερα παιχνιδια και εφαρμογες του android και να τις βαλουμε στο κινητο μας..Π.Χ το paper toss η το igo που λειτουργει ως gps ειναι καλα παραδειγματα!!
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα καποια παιχνιδια σε μορφη .ipk στο filecrop.com αλλα οταν παει να κανει εγκατασταση μου γραφει unable to install %. File invalid.

Καμια βοηθεια?Το angry birds μου εγκατασταθηκε κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

Χρειάζομαι βοήθεια. 1. Εχω το Η1 και δεν λειτουργεί με άλλες κάρτες sim, εννοώ άλλων εταιρειών. Αν βάλω κάρτα απο άλλη ατιρεία κανει συνέχεια επανεκινήσεις, δεν ανήγει. 2. και πιο σημαντικό πρόβλημα, δεν πατιέται το σημείο πάνω αριστερά της οθώνης, εκεί δηλαδή που είναι το βελάκι και το "x", οπότε δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω πολλές λειτουργείες του τηλεφώνου.

Αν σας έρχεται καμία ιδέα, παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα καποια παιχνιδια σε μορφη .ipk στο filecrop.com αλλα οταν παει να κανει εγκατασταση μου γραφει unable to install %. File invalid.

Καμια βοηθεια?Το angry birds μου εγκατασταθηκε κανονικα!

 

Nα υπενθυμίσω ότι η δημοσίευση παράνομου λογισμικού καθώς και οι σχετικές συζητήσεις δεν έχουν θέση στο myphone.gr, σύμφωνα με τους Oδηγούς Πρόσβασης και Χρήσης.

Τα σχετικά μηνύματα και links αφαιρέθηκαν, παρακαλώ να μην επαναληφθεί.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

LiMo 4 OS: Ανακοινώθηκε στην MWC 2011, έρχεται σε επιλεγμένες συσκευές μέσα στο 2011.

 

http://www.techgear.gr/limo-4-os-announced-at-mwc-2011-17500#more-17500

 

http://www.techgear.gr/wp-content/uploads/2011/02/limo.jpg

 

http://www.ti.com/corp/docs/oss/graphics/limo_foundation_logo.jpg

 

Η LiMo Foundation, μία παγκόσμια σύμπραξη από παρόχους κινητής τηλεφωνίας και κατασκευαστές συσκευών*, ανακοίνωσε στην MWC 2011 την κυκλοφορία του LiMo 4, ένα βασισμένο σε Linux λειτουργικό σύστημα για φορητές συσκευές η νέα έκδοση του οποίου φέρνει πολλές βελτιώσεις σε σχέση με τις προηγούμενες (multitasking, widgets, social networking, multitouch κλπ.).

 

Το LiMo δεν είναι open source σύστημα, αλλά χρησιμοποιεί μόνο open source κώδικα, ενώ μέχρι τώρα καμμία από τις εταιρίες που συμμετέχουν στην σύμπραξη δεν έχει αναλάβει εξολοκλήρου την ανάπτυξη του. Παρόλα αυτά, η έκδοση LiMo 4 θα χρησιμοποιηθεί σε επιλεγμένες συσκευές που θα κυκλοφορήσουν μέσα στο 2011, και υπάρχει η ελπίδα ότι θα τονωθεί το ενδιαφέρον τον προγραμματιστών!

 

* Panasonic, Huawei, ARM, ZTE, Vodafone, Adobe, Verizon, Samsung, NEC, Orange, Telefonica είναι μερικές από αυτές.

 

Πηγή:

http://www.limofoundation.org/en/Press-Releases/limo-foundation-unveils-limo-4.html

http://pocketnow.com/tech-news/limo-4-linux-based-os-launches-gets-more-smartphone-y

http://www.phonescoop.com/news/item.php?n=7519

http://www.businesswire.com/news/home/20110213005150/en/LiMo-Foundation-Unveils-LiMo-4

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

μπορει να γινει η αναβαθμηση και σε μας? Edited by mirrorofsorrow

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι διάβασα σε σχόλια στο φόρουμ του LiMo και αυτό μεταφέρω. Eμείς λέει στα Η1 & Μ1 έχουμε την R2, η δε R3 είναι έτοιμη από πέρυσι και είχε ετοιμαστεί για το Η2 το οποίο τελικά δεν κυκλοφόρησε, αλλά τώρα που βγάλαν την R4 θα μπορούμε να την βάλουμε και εμείς όταν την διαθέσουν. Λέγεται επίσης ότι υπάρχουν εκδόσεις και με Vodafone 360 αλλά και με καθαρή LiMo OS για να μπορούν να παραμετροποιούνται όλες οι λειτουργίες του τηλεφώνου και από τους χρήστες και από τις συνεργαζόμενες εταιρείες κατασκευής κινητών τηλεφώνων που θα παρουσιάσουν συσκευές με LiMo OS και από τα άλλα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας καθώς και για τα apps των developers. Μας βλέπω να αρχίζουμε να αναβαθμίζουμε και εμείς όπως κάνουν στα Symbian OS, Android OS, iOS κτλ. Είδομεν.:)

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://www.myphone.gr/news/limo.gif[/imgalign]Μπορεί το Android να έχει «κατακτήσει» τους περισσότερους κατασκευαστές τηλεφώνων, όμως τα μέλη του LiMo Foundation δεν φαίνεται να πτοούνται. Στο πλαίσιο του Mobile World Congress πραγματοποίησαν τα αποκαλυπτήρια της τέταρτης έκδοσης της πλατφόρμας LiMo (LiMo 4), της οποίας η δημόσια διάθεση στους ενδιαφερομένους αναμένεται να ξεκινήσει από τον Ιούλιο του 2011. Η νεότερη έκδοση της πλατφόρμας που είναι βασισμένη στο mobile Linux, προσφέρει ένα βελτιωμένο, ευέλικτο και πανίσχυρο user interface, εκτεταμένα widget libraries, 3D εφέ για την κίνηση παραθύρων, προηγμένες multimedia ικανότητες, frameworks για την πρόσβαση σε υπηρεσίες κοινωνικής δικτύωσης και γεωγραφικής θέσης, frameworks για τη διαχείριση αισθητήρων, καθώς επίσης και δυνατότητες multi-tasking και multi-touch. Επιπρόσθετα, υποστηρίζονται για πρώτη φορά κλιμακούμενες αναλύσεις οθονών, που σε συνδυασμό με τα constant APIs, θα δώσουν τη δυνατότητα στους κατασκευαστές να παρέχουν στους χρήστες των μία «γνώριμη» εμπειρία, ανεξαρτήτως των τεχνικών χαρακτηριστικών των συσκευών.

 

Οι πρώτες συσκευές που θα βασίζονται στη LiMo 4 αναμένεται να φθάσουν στις προθήκες των καταστημάτων το δεύτερο εξάμηνο του 2011. Υπενθυμίζεται ότι στο συμβούλιο του ομώνυμου «ιδρύματος» συμμετέχουν κολοσσοί του χώρου, όπως οι Access, Panasonic, NEC, NTT DoCoMo, Samsung, SK Telecom, Telefonica και Vodafone. Στόχος του LiMo Foundation είναι η «παροχή μίας ανοιχτής και παγκοσμίως επίμονης πλατφόρμας για φορητές ψηφιακές συσκευές, που βασίζεται στο mobile Linux και μπορεί να χρησιμοποιηθεί από το σύνολο της βιομηχανίας των τηλεπικοινωνιών».

 

Σε συνέχεια των παραπάνω δημοσιεύσεων ήρθε και η επίσημη δημοσίευση του δικού μας MyPhone που το επιβεβαιώνει κι`αυτό με τη σειρά του και αν αν είμαστε τυχεροί, εκεί που είχαμε ένα "νεκρό" τηλέφωνο, πιθανόν τώρα να έχουμε μετά την αναβάθμιση σε LiMo OS R4, μία συσκευή που θα ανταγωνίζεται ισάξια λόγω του Hardware που έχει, όλα τα High-End Smartphones που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή στην αγορά. :p

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3516717#post3516717

Edited by mirrorofsorrow

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

Χρειάζομαι βοήθεια. 1. Εχω το Η1 και δεν λειτουργεί με άλλες κάρτες sim, εννοώ άλλων εταιρειών. Αν βάλω κάρτα απο άλλη ατιρεία κανει συνέχεια επανεκινήσεις, δεν ανήγει. 2. και πιο σημαντικό πρόβλημα, δεν πατιέται το σημείο πάνω αριστερά της οθώνης, εκεί δηλαδή που είναι το βελάκι και το "x", οπότε δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω πολλές λειτουργείες του τηλεφώνου.

Αν σας έρχεται καμία ιδέα, παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...