Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο φίλε μου. Απλά εγώ πως την πάτησα. Μου χάλασε η προηγούμενη συσκευή που είχα και μιας που το τηλέφωνο το χρειάζομαι απαραιτήτως λόγω δουλειάς, έτρεξα άρον άρον να πάρω άλλη συσκευή. Δεν πρόλαβα να το πολυψάξω είναι η αλήθεια.

Αλλά εγώ νευριάζω με άλλο λόγο. Αφού είναι έτσι γιατί η ίδια η Vodafone το αφήνει έτσι? Είναι κάτι που λέω εξ' αρχής. Να βγάλει την συσκευή στο εμπόριο αφού λύσει τα προβλήματα πρώτα. Όχι να ταλαιπωρεί εσένα και εμένα. Και στο κάτω κάτω μου πούλησαν μια συσκευή που ήξεραν τι παρουσιάζει. Εγώ αφού το πρόβλημα ξεκινάει απο αυτούς θέλω να μου δώσουν το δικαίωμα να την επιστρέψω και να πάρω μιά άλλη που θα επιλέξω. Νομίζω είναι το πιο λογικό. Και η λογική γνωρίζουμε το πρόβλημα, αλλά υπομονή σε κάνα δίμηνο με το νέο firmware θα το λύσουμε. Δηλαδή γιατί να έχω ένα κινητό που για δυο μήνες δε μπορώ να χρησιμοποιήσω όπως θέλω; Και αν θα βγεί το νέο firmaware σε δυο μήνες, και αν θα λύσει και τα προβλήματα...

 

Αλήθεια αυτό που λένε να το δώσω στο service της VOdafone να το δούνε το έχει κάνει κανείς; Και άν ναι λύθηκαν τα προβλήματα; Δούλεψε και η αναφορά μετά; Αν δεν έχει νόημα να μην μπώ σε διαδικασία να το πάω καν...

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα σου πρότεινα να μην μπείς στην διαδικασία. Επίσης έχω μάθει να έχω υπομονή με τα κινητά. Τα έχουν φορτώσει τόσο που δύσκολα να μην έχουν προβλήματα, εδώ έχουν οι υπολογιστές. Έχεις δίκιο πάντως δεν θα έπρεπε να βγαίνουν στην αγορά, κανουν κακό και στην ίδια την εταιρεία. Παρόλα αυτά είχα διαβάσει τα προβλήματα αυτά πρίν πάρω το κινητό στο φορουμ και τα περίμενα αλλά επειδή το λογισμικό limo είναι πολύ φρέσκο είμαι σίγουρος όλα θα διορθωθούν σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μήπως μπορείται να με βοηθήσετε με το πως θα κατεβάσω apps από το shop?

 

Μέσα από το site του vodafone360 επιλέγω κάποιες εφαρμογές από το shop και δίνω την εντολή να μου σταλούν στο κινητό μου.

1ον : Συνδέομαι με το wi-fi και όταν επιλέγω τον σύνδεσμο δεν μου ανοίγει καμία σελίδα.

2ον: Όταν επιλέγω τον σύνδεσμο που μου έρχεται στο κινητό (χωρίς να έχω συνδεθεί με wi-fi) συνδέετε μέσω GPRS και με παραπέμπει σε μία σελίδα η οποία μου ζητάει κάποιο κωδικό.

 

 

Με ποιό τρόπο θα μπορέσω να κατεβάσω apps από το shop?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω αλλη μία ερώτηση; Η υπηρεσία Vodafone 360 πρέπει να είναι μονίμως ενεργοποημένη στη συσκευή μου, ή να την ενεργοποιώ όταν θέλω να χρησιμοποιήσω για παράδειγμα τους χάρτες και να την απενεργοποιώ μετά; Η Vodafone μου είπε οτι πρέπει να είναι μονίμως ενεργοποημένη. Έχω δε παρατηρήσει και το εξής. Όσες συσκευές είχα μέχρι τώρα, όση ώρα τις αφηνα δίπλα στο PC μου ποτέ δεν έκαναν παρεμβολές (αυτόν τον χαρακτηριστικό ήχο) παρά μόνο την ώρα που λάμβαναν κάποια κλήση ή κάποιο μύνημα. Το Η1 κάνει μονίμως παρεμβολές όταν είναι δίπλα στο PC. Μήπως φταίει οτι είναι ενεργοποιημένο το 360 μονίμως;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μήπως μπορείται να με βοηθήσετε με το πως θα κατεβάσω apps από το shop?

 

Μέσα από το site του vodafone360 επιλέγω κάποιες εφαρμογές από το shop και δίνω την εντολή να μου σταλούν στο κινητό μου.

1ον : Συνδέομαι με το wi-fi και όταν επιλέγω τον σύνδεσμο δεν μου ανοίγει καμία σελίδα.

2ον: Όταν επιλέγω τον σύνδεσμο που μου έρχεται στο κινητό (χωρίς να έχω συνδεθεί με wi-fi) συνδέετε μέσω GPRS και με παραπέμπει σε μία σελίδα η οποία μου ζητάει κάποιο κωδικό.

 

 

Με ποιό τρόπο θα μπορέσω να κατεβάσω apps από το shop?

 

To προφιλ του browser πρεπει να ειναι Vodafone Live και λογικα θα πρέπει να έχεις κανει λογαριασμο στο 360. Δεν στοιχίζει κατι. Καν''τον από το pc σου.

 

Φιλε tpa εγω δεν ξερω πως γινεται αλλα με τα sms δεν ειχα ποτε προβλημα και το εχω παρει απο Δεκεμβριο. Τωρα αυτό με τα παρασιτα που λες μαλλον ετυχε. Εμενα κανει μονο λιγο πριν λαβω καποιο sms.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω αλλη μία ερώτηση; Η υπηρεσία Vodafone 360 πρέπει να είναι μονίμως ενεργοποημένη στη συσκευή μου, ή να την ενεργοποιώ όταν θέλω να χρησιμοποιήσω για παράδειγμα τους χάρτες και να την απενεργοποιώ μετά; Η Vodafone μου είπε οτι πρέπει να είναι μονίμως ενεργοποημένη. Έχω δε παρατηρήσει και το εξής. Όσες συσκευές είχα μέχρι τώρα, όση ώρα τις αφηνα δίπλα στο PC μου ποτέ δεν έκαναν παρεμβολές (αυτόν τον χαρακτηριστικό ήχο) παρά μόνο την ώρα που λάμβαναν κάποια κλήση ή κάποιο μύνημα. Το Η1 κάνει μονίμως παρεμβολές όταν είναι δίπλα στο PC. Μήπως φταίει οτι είναι ενεργοποιημένο το 360 μονίμως;

Ευχαριστώ!

 

Αν παρατηρήσεις το σηματάκι με την ισχύ του σήματος ενω είσαι συνδεδεμενος στο 360 θα δεις οτι κατα τακτά διαστηματα σετελνει δεδμένα προς τον λογαριασμό σου ώστε να κατεβάζει τα status updates να συγχρονιζει φωτογραφίες επαφές κλπ. οπότε πιθανόν για αυτό και έχεις παρεμβολές....

 

 

Όσο για όλα τα υπόλοιπα καλά κάνεις και συγχύζεσαι αλλά και πάλι πιστεύω είναι κάτι που θα λυθεί. Ίσως βέβαια εμένα επειδή δεν με πολυνοιάζουν γενικά τα μυνήματα και να μην αντιδράω έτσι... Πάντως το Η1 το έχω από τον Δεκέμβριο και ύστερα από 1 μήνα όταν και άρχισα να κάνω flasharisma του κινητού με τις εκδόσεις που έβγαιναν (http://samsung-firmware.webs.com/samsunglinux.htm) είμαι υπερευχαρισημένος. Από την άλλη σκέψου ότι η Vodafone τουλάχιστον έχει και τηλεφωνική εξυπηρέτηση για τεχνικά θέματα για τις συσκευές όπου τις περισσότερες φορές δεν μπορούν να κάνουν και κάτι βέβαια. Όπως είχαν και για το BB Storm kai για το iphone. Τουλάχιστον έχεις κάπου να ξεσπάσεις :mad: .

 

Πέρα από όλα τα προβλήματα θεωρώ την συσκευη πολύ καλή αλλά με αρκετά προβλήματα που θα λυθούν σύντομα. και ιδίως τώρα όπου εδώ και δύο βδομάδες η τιμη της είναι εξευτελιστική κατα την αποψή μου έχει αρχίσει να διαδίδεται. και όσο κυκλοφορεί η συσκευή τόσο μεγαλύτερη πίεση υπάρχει και λύνονται γρήγοροτερα τα προβλήματα.

 

Απλά θυμηθείτε λίγο το iphone όταν πρωτοβγήκε....

 

.

 

Φιλε Dobroveche μπας και έχει τύχει και σενα...

Έχει σταματήσει το status updates να ενημερώνεται από τις 27/04 όπου η τελευταία ενημέρωση δείχνει ένα σχόλιο που έκανα σε μια φωτογραφία που είχε κάποια φίλη στο κοινόχρηστο περιεχόμενο της...

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα

Επισκεφθείτε το www.supercomments.gr

 

Κάνε like στην ενημέρωση http://www.facebook.com/supercomments

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τελευταία ενημέρωση στο status update είναι 13/03 που ένας φίλος άλλαξε φωτογραφία. Όντως φαίνεται πολύς καιρός, αλλά ίσως είναι και φυσιολογικά τα αίτια, δεν ξέρω. Μιας και το έχεις flashάρει η BUJC1 παίζει καλά?

Θα ήθελα να τη βάλω μόνο και μόνο για να μπορώ επιτέλους να βάζω Wallpaper, αλλά επειδή μετά θα βγει η συσκευή εκτός εγγύησης φοβάμαι. Και επίσης φοβάμαι μη χαλάσω τα μηνύματα που από την αρχή δουλεύουν ρολόι. Οπότε περιμένω να τελειώσει το testing και να τη βγάλουν επίσημα. :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω το κινητό 10 μέρες τώρα. Στην αρχή ζορίστηκα λίγο, εκνευρίστηκα που δε μπορούσα να αλλάξω ήχο στο μύνημα, και που ξαφνικά έκλεινε οταν έμπαινα internet. Με ενημέρωσαν απο τη vodafone οτι αυτά θα διορθωθούν στο update.

Ok στο κάτω κάτω δε είναι για να είσαι συνέχεια στο internet απλά για μια φάση που είσαι εκτός.

Κατά τα άλλα είναι το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ! Κανένα πρόβλημα με τα μυνήματα, απίστευτη οθόνη, κάνω αναβάθμιση απο το σπίτι και τα status στο facebook ενημερώνονται καθημερινά. Μοιάζει λίγο σα διαφήμιση αλλά σε αυτή τη φάση δε θα το άλλαζα με τίποτα..ίσως μόνο με ενα htc..

Link to comment
Share on other sites

To προφιλ του browser πρεπει να ειναι Vodafone Live και λογικα θα πρέπει να έχεις κανει λογαριασμο στο 360. Δεν στοιχίζει κατι. Καν''τον από το pc σου.

 

 

Το προφίλ το είχα για σύνδεση wi-fi. Τελικά κατάφερα να κατεβάσω. Ευχαριστώ!!

 

Και κάτι ακόμα. Απ' ότι βλέπω μπορεί το προγραμματάκι που αγοράζεις να κοστίζει 0 € όμως αναγκαστηκά πληρώνεις αφού κατεβάζεις μέσω Vf live. Μου φαίνεται μας δουλεύουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσέχετε μην την πατήσετε με τον Vf live γιατί απο τη στιγμή που ανοίξεις την συσκεύη αυτή κάνει login απο μόνη της εκτός αν ξε-loggareis χειροκίνητα. Το κινητό λέει μονο αν έχεις πρόγραμμα με Ίντερνετ και έχεις προφίλ σε social site, πράγματα που δεν έχω αλλα το πήρα για την οθόνη και την τιμή του:p

 

Υ.Γ. Πώς γίνετε να κάνω Full Backup επαφές, ρυθμίσεις κτλ όπως στα νόκια πχ, δεν βρήκα τίποτα ρε σεις στο pc studio (πολύ άκυρο το πρόγραμμα...)

 

Κάτι που έχω ξεχάσει να ποστάρω , το θέμα που αρκετοί αναφέρουν με τις αναφορές μηνυμάτων δεν το έχω παρατηρήσει. Το κινητό έχει ταχύτατη αναφορά παράδοσης και με πολύ ωραίο τρόπο που δεν έχω ξαναδεί (το μικρό παραθυράκι που εξαφανίζεται). Στέλνω πολλά μηνύματα ημερησίως και δεν έχω κανένα πρόβλημα απολύτως. Με το που πήρα το κινητό το έκανα αναβάθμιση με το studio. Υποθέτω το κάνατε όλοι αυτό....?

Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά ρε παιδιά πώς γίνεται σε άλλους να δουλέυει κανονικά η αναφορά μυνημάτων και σε άλλους όχι; Μήπως τελικά δεν είναι θέμα του τηλεφώνου αλλά κάτι που έχει να κάνει με το δίκτυο της Vodafone; Και εγώ έκανα update μέσω του PC Studio, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Για την ακρίβεια μόλις έκανε το Update στην αρχή δούλεψε κανονικά με την αναφορά, αλλά μετά απο 5-6 μυνήματα πάλι στα ίδια; Μήπως κάνω κατι λάθος με το Update;

Πάντως όσον αφορά την πολυαναμενόμενη αναβάθμιση που θα λύσει τα προβλήματα της συσκευής, απο τη Vodafone μου είπανε οτι μόλις βγεί θα μας σταλεί μέσω μυνήματος στο κινητό για να πατήσουμε απλώς εγκατάσταση. Μάλλον με τον ίδιο τρόπο που σε κάποια κινητά σου έστελναν τις ρυθμίσεις για τα MMS και πάταγες απλά εγκατάσταση στη συσκευή όταν ερχόταν το μύνημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ουδέποτε είχα θέμα με το κινητό ειδικά με τα SMS. Μόνο με το msn και κάτι ψιλά που διορθώθηκαν στην αναβάθμιση.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

tpa τι να σου πώ. Μήπως είναι θέμα sim?

 

Βρήκα ένα λίνκ με 5-6 παιχνίδια (δεν είναι του γούστου από περιέργεια τα εγκατέστησα) από ericsson Χ1 και τρέχουν μια χαρά στο Η1. Έχω προσθέσει και κάποια widgets που μου άρεσαν και τα σήκωσα στο ράπιντ. Όποιος θέλει λίνκ ας μου πεί.

 

Για να τα εγκαταστήσετε πρέπει να τα μεταφέρετε μέσω του pc studio με drag & drop αλλιώς δεν τα βλέπει το κινητό. Είχα το πρόβλημα αυτό και απορούσα γιατί δεν τα έβλεπα εφόσον τα μετέφερα με μαζική αποθήκευση.

Link to comment
Share on other sites

Το προφίλ το είχα για σύνδεση wi-fi. Τελικά κατάφερα να κατεβάσω. Ευχαριστώ!!

 

Και κάτι ακόμα. Απ' ότι βλέπω μπορεί το προγραμματάκι που αγοράζεις να κοστίζει 0 € όμως αναγκαστηκά πληρώνεις αφού κατεβάζεις μέσω Vf live. Μου φαίνεται μας δουλεύουν!!!!

 

Mariouli καμία σχέση το ένα με το άλλο. Τα προγραμματάκια θα μπορούσαν να στοιχίζουν και 5 ευρώ το ένα όπως συμβαίνει αλλού. Τώρα για το ότι χρεώνεσαι μέσω VFLive για το downloading, δεν έχει να κάνει με το παιγνίδι, έχει να κάνει με το ότι ζητάς από το κινητό να κατεβάσει δεδομένα από τον server του 360. Προσωπικά το θεωρώ must να έχει καποιος το Internet Small εστω πρωτού παρει ενα τετοιο τηλέφωνο, αλλιώς πρεπει να προσεχει το ενα, να προσέχει το άλλο και τελικά καταλήγει να μην ευχαριστιέται το τηλεφωνάκι του.:p

 

arxegonos αμα δεν σου κάνει κόπο δε στέλνεις κανένα link με pm?

είμαι app junkie :lol:

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο Τροποποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφώνο είναι αποκλειστικά για συνδρομητές συμβολαίου VF, νομίζω ακομά και τα καρτοκινητά VF έχουν πρόβλημα.. Ας επαληθεύσει κάποιος ότι είπα μήπως κάνω λάθος
Link to comment
Share on other sites

tpa τι να σου πώ. Μήπως είναι θέμα sim?

 

Βρήκα ένα λίνκ με 5-6 παιχνίδια (δεν είναι του γούστου από περιέργεια τα εγκατέστησα) από ericsson Χ1 και τρέχουν μια χαρά στο Η1. Έχω προσθέσει και κάποια widgets που μου άρεσαν και τα σήκωσα στο ράπιντ. Όποιος θέλει λίνκ ας μου πεί.

 

Για να τα εγκαταστήσετε πρέπει να τα μεταφέρετε μέσω του pc studio με drag & drop αλλιώς δεν τα βλέπει το κινητό. Είχα το πρόβλημα αυτό και απορούσα γιατί δεν τα έβλεπα εφόσον τα μετέφερα με μαζική αποθήκευση.

 

Arxegonos στειλε και σε μενα ενα pm...

 

Εμένα τελευταία ενημέρωση στο status update είναι 13/03 που ένας φίλος άλλαξε φωτογραφία. Όντως φαίνεται πολύς καιρός, αλλά ίσως είναι και φυσιολογικά τα αίτια, δεν ξέρω. Μιας και το έχεις flashάρει η BUJC1 παίζει καλά?

Θα ήθελα να τη βάλω μόνο και μόνο για να μπορώ επιτέλους να βάζω Wallpaper, αλλά επειδή μετά θα βγει η συσκευή εκτός εγγύησης φοβάμαι. Και επίσης φοβάμαι μη χαλάσω τα μηνύματα που από την αρχή δουλεύουν ρολόι. Οπότε περιμένω να τελειώσει το testing και να τη βγάλουν επίσημα. :O

 

Κοίτα από ότι ξέρω δεν χάνει εγγύηση. αλλά όπως και να χει ναι το κινητο δουλεύει καλυτερα.

Εκτος του wallpaper είχα και κάποια προβλήματα με τα mails αλλά με τις αναβαθμίσεις δουλεύουν κομπλέ.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο Τροποποίηση.

Επισκεφθείτε το www.supercomments.gr

 

Κάνε like στην ενημέρωση http://www.facebook.com/supercomments

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλά να αναφέρω για όποιον ψάχνει screen protector για την συσκευή, επειδή δεν έχω δει να κυκλοφορούν αξιόλογα στην αγορα.

Πήρα το δικό μου από http://www.clarivue.com αφού προηγουμένως είχα πάρει κάτι απαράδεκτα από το αγγλικό ebay. Δεν έχουν έτοιμα ειδικά για το τηλέφωνό μας, αλλά πήρα custom -cut και είναι τέλειο. Εχουν 15 δολλάρια με δωρεάν μεταφορικά και μου έδωσαν και κουπόνι για 10 % έκπτωση. Οι διαστάσεις για όποιον ενδιαφέρεται είναι

Custom Cut Screen Protector

Screen Protector Finish: Ultra-Clear

Dimension - Width (millimeters): 47 mm

Dimension - Height (millimeters): 79 mm

 

Οποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου πει το στείλω και τον κωδικό έκπτωσης (αν ισχύει ακόμη). Σε κάθε περίπτωση πάντως το 10 % το δίνουν εύκολα.

Πάντως από ποιότητα είναι κορυφή. Προσαρμόστηκε τέλεια και είναι σαν να μην υπάρχει. Γυαλίζει αρκετά βέβαια αλλά έχει φοβερή φωτεινότητα και είναι πραγματικά ανθεκτικό σε γρατζουνιές. Τα προηγούμενα που πήρα από ebay με 2 λίρες στο μήνα είχαν γεμίσει σημάδια.

Link to comment
Share on other sites

Στο 5800 είχα μια καλή ζελατίνα αλλά όντως γυάλιζε και το καλοκαίρι είχα πρόβλημα στην παραλία :p και την αφαίρεσα. Αυτό θα το κρατήσω ως έχει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα λυπάμαι να σου πω την αλήθεια. Και στο LG KS-20 είχα ζελατίνα από την αρχή. Ευκαιρία πάντως τώρα να μας πεις αν είναι ανθεκτική η οθόνη του Η1 στις γρατζουνιές.
Link to comment
Share on other sites

Arxegonos,

στο *#35767# η επιλογη 2: Allowed in white list που ειναι ενεργοποιημενη τι διαφορα εχει με την 3: Allowed ???

 

Επισης το οτι μπορεσες να κανειες μαζική αποστολη επαφων απο ΝΟΚΙΑ μου φαινεται απιστευτο!!!!

Απο οσα τηλεφωνα εχω δοκιμασει, μονο τα SE το υποστηριζουν μεταξύ τους..

Λες να δεχεται και απο αυτα?

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μπορείς να κάνεις με κάποιο τρόπο (που δεν γνωρίζω) White lists, και να δέχεται αυτόματα τα πιστοποιητικά που ταιριάζουν με τον κανόνα που έχεις βάλει. Το αντίθετο του black list. Έτσι λειτουργούσε τουλάχιστον το white/black list πρόγραμμα που είχα για κλήσεις.

Όσο για το συγχρονισμό νομίζω οι εταιρείες ξύπνησαν και άρχισαν να μας διευκολύνουν πλέον υποστηρίζοντας .vcf (vcard) επαφές σε όλα τα κινητά.

(Σε αρκετές επαφές μου έβαλε ένα "P" στο τέλος του αριθμού το οποίο έβγαλα χειροκίνητα έπειτα.)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!!!

ειδα στη vodafone τη προσφορα και την βρισκω πολυ ελκυστικη :p

συν του οτι δινει δωρο και dvd recorder.αλλα καπου διαβασα εδω μεσα οτι παρουσιαζει προβληματα το κινητο με αλλες καρτες και εγω χρησιμοποιω whats up,μπορει καποιος να μου πει αν αξιζει να παρω το h1?(το προηγουμενο κινητο μου ηταν το lg ks20 και δυστυχως μου το εκλεψαν οποτε θελω να αγορασω το κινητο οσο πιο συντομα γινεται)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...