Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι ευκολο να μου πει καποιος πως μπορω να εγκαταστησω τους χαρτες του mgmaps στο κινητο και ποια ακριβως εκδοση ειναι αυτη που σιγουρα δουλευει?

εχω περασει στο φακελο "Αλλα αρχεια" πολλες εκδοσεις αλλα σε ολες λεει "μη εγκυρο αρχειο"..

κανω κατι λαθος?

Edited by reymysterio
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα... μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία...εγώ που έχω vodafone cu σε περίπτωση που πάρω το κινητό μπορώ να έχω 360? επίσης αν δεν έχω 360 δε μπορώ να χρησιμοποιήσω λειτουργίες του κινητού όπως wfi,gps κλπ.?
Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελανουν!!!

 

Σημερα ΜΕΙΩΣΑΝ τις τιμες:

 

Η1 στα 249 ευρω!!!

Μ1 στα 199 ευρώ!!!

 

Ξεπούλημα...

 

 

Γνωριζουμε για πιο λογο μειωσαν τις τιμες?Ειδικα στο Η1

Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν ειχε την αναμενομενη απηχηση και ετσι πηρε μια σημαντικη ώθηση..

Σιγουρα θα απογειωθουν οι πωλήσεις του.. Χαμος θα γινει..

Και σιγουρα για αυτα τα λεφτα ειναι καλη ευκαιρια..

Και αφου θα διαδοθει τοσο, ελπιζω οτι θα βελτιωσουν αρκετα και το software..

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται απιστευτη η τιμη του h1!

Πραγματικα,υπαρχει καποιος σοβαρος λογος να μην το παρεις με τετοια τιμη?

Link to comment
Share on other sites

συμφερει..

αν κανουν και καποιες βελτιωσεις στο software του ακομα, θα ειναι καλυτερα...

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα απογειωθουν οι πωλήσεις του.. Χαμος θα γινει..

Και σιγουρα για αυτα τα λεφτα ειναι καλη ευκαιρια..

Και αφου θα διαδοθει τοσο, ελπιζω οτι θα βελτιωσουν αρκετα και το software..

 

Συμφωνώ απόλυτα. Εγώ έβρισκα και την πρώτη τιμή συμφέρουσα σε σχέση με αυτά που κάνει και μπορεί να κάνει, φαντάσου πως μου φαίνεται η νέα! :w00t:

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν θυμαμαι αλλη συσκευη να ειχε μειωση τιμης στη μιση τιμη στον πεμπτο μηνα κυκλοφοριας της...

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν θυμαμαι αλλη συσκευη να ειχε μειωση τιμης στη μιση τιμη στον πεμπτο μηνα κυκλοφοριας της...

 

Αυτό επιβεβαιώνει και όσους λένε ότι η συσκευή δεν άξιζε τα λεφτά της ή ότι απλά δεν είναι σαν το iPhone, που μόλις το πάρεις στα χέρια σου σε τραβάει αυτομάτως.

Samsung Galaxy 3, Nokia 6220 Classic, Samsung 360 M1, Nokia 6263, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson T316, Ericsson T28, Ericsson GH388
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι νέος στο Foroum

 

Η Vodafone έχει σε πολύ καλη προσφορα και σκέφτομαι να το πάρω. Το θέμα είναι τι λειτουργηκό συστημα υποστηριζει το συγκεκριμάνο κινητο και εαν παίρνει σπασμένα προγράμματακια για πλοήγηση πχ tom tom

 

Θα εκτιμουσα καθε πληροφορια

Edited by nikgt
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι νέος στο Foroum

 

Η Vodafone έχει σε πολύ καλη προσφορα το H1 και σκέφτομαι να το πάρω. Το θέμα είναι τι λειτουργηκό συστημα υποστηριζει το συγκεκριμάνο κινητο και εαν παίρνει σπασμένα προγράμματακια για πλοήγηση πχ tom tom

 

Θα εκτιμουσα καθε πληροφορια

Link to comment
Share on other sites

Έχει Linux Mobile (LiMo) και δύσκολα θα βρεις κάτι σπασμένο.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι νέος στο Foroum

 

Η Vodafone έχει σε πολύ καλη προσφορα το H1 και σκέφτομαι να το πάρω. Το θέμα είναι τι λειτουργηκό συστημα υποστηριζει το συγκεκριμάνο κινητο και εαν παίρνει σπασμένα προγράμματακια για πλοήγηση πχ tom tom

 

Θα εκτιμουσα καθε πληροφορια

 

Το λειτουργικό που χρησιμοποιεί το κινητό είναι το Linux Mobile: http://www.limofoundation.org/

 

Επειδή είναι το πρώτο κινητό που παίζει με αυτό το λειτουργικό έχει ακόμη πολλά περιθώρια βελτίωσης. Ειδικά στις εφαρμογές χρειάζονται πολλά προγράμματα ακόμη.

Σαν δυνατότητες συσκευής την βρίσκω πάρα πολύ καλή με 16 GB μνήμη, GPS, WI-FI, εκπληκτική οθόνη και καλή απόκριση οθόνης.

Με βάση αυτά αλλά και αν διαβάσεις λίγο το θέμα μπορείς να δεις αν σε ικανοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το h1 εχει εξωτερικα μεταλο ή ειναι απο πλαστικο ?αυτο το λειτουργηκο ειναι καλο ΄ή θα εχει κολληματα??????
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω πρόβλημα με τις επαφες που εχω αποθηκευση στην παλια συσκευη που ειναι ericsson.Προσπαθησα να τισ περασω με bluetooth αλλα τπτ.μου περναει μονο μια απολες τισ επαφες.Πως να τισ περασω;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Θα τις διαβάσει το http://www.vodafone360.com/el/web/home/index από τη συσκευή που έχεις τώρα

και όταν βάλεις τη sim στη νέα συσκευή θα τις κατεβάσει μόνο του.

 

Πάντα με τη προυπόθεση ότι θυμάμαι καλά.

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πριν το ρημάξω το παλιοκινητό, (το Μ1) ξέρει κανένας πως σβήνω όλα τα contacts? Reset το κινητό χωρίς να έχει τίποτα; ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ! Παιδεύομαι εδώ και 3 ώρες να συγχρονίσω επαφές με το pc και αυτό προσθέτει πάνω στις υπάρχουσες της συσκευής χωρίς να σβήνει τις προηγούμενες. Τώρα έχω 3 φορές x 400 επαφές και δε μπορώ να τις σβήσω! $#$#^$@#%%#@
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετοί τρόποι να κάνεις διαγραφή επαφών (άλλος είναι κατάλληλος για να διαγράψεις μία επαφή, άλλος κατάλληλος για να διαγράψεις ένα group, άλλος αν θέλεις απλά να δώσεις το τηλέφωνο καθαρό σε άλλον χωρίς ομως εσύ να έχεις χάσει τις επαφές σου, άλλος τρόπος αν θες να σβήσεις και να χάσεις τις επαφές σου για πάντα κτλ).

 

Από το πρόβλημα που περιγράφεις νομίζω το ευκολότερο είναι να μπεις στο http://www.360.com, να πας εκεί που λέει people και μετά να διαλέξεις τις επαφές που θες, και θα δεις ότι έχει διαγραφή διπλοτύπου, συγχώνευση επαφών, πολύ πρακτικές επιλογές γενικά.

Ότι κάνεις από το site, σε λίγο θα εμφανιστεί και στη συσκευή σου.

Αν καταλάθος διαγράψεις και κάποια που ήθελες, κρατάει αρχείο με τις διαγραμένες για περίπου ένα μήνα, οπότε την βρίσκεις και την ξαναπροσθέτεις.

 

Μπορείς να το κάνεις και από τη συσκευή, αλλά επειδή φαίνεσαι να δυσκολεύεσαι με το menu, δε στο συνιστώ.

Edited by Dobroveche
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Προσφατα πηρα και γω το Samsung 360 M1.

Αντιμετωπιζω ομως τα γνωστα προβληματα:

 

1.Με ενεργοποιημενη την αναφορα παραδοσης μερικες φορες δεν παιρνω και δεν στελνω μηνυματα.

2.Μερικες φορες λεει οτι εχει κανει αποτυχια στην αποστολη μηνυματος,αλλα το μηνυμα εχω μαθει οτι εχει παει.Αντι να ειναι στα απεσταλμενα, ειναι στα εξερχομενα.

3.Μαζικη διαγραφη επαφων,μηνυματων δεν μπορω να κανω.Κολλαει.

 

Τι θα γινει ρε παιδια; Για μενα δεν ειναι λυση ν απενεργοποιησω την αναφορα παραδοσης. Δεν γουσταρω στην τελικη. Θελω να βλεπω αν το μηνυμα πηγε.

Υπαρχει κανενας τροπος να λυθουν τα προβληματα μας;

 

Αναβαθμισεις εχω κανει κανονικα.

Πως μπορω να επαναφερω την προηγουμενη εκδοση; Μηπως ετσι λυθουν τα προβληματα;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό είχα βάλει στο μάτι το Η1. Με την πρόσφατη μείωση της τιμής νομίζω ότι αποτελεί πολύ συμφέρουσα αγορά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν η συσκευή πωλείται χωριστά ή δίνεται μόνο με σύνδεση τηλεφώνου από την Vodafone. Ακόμη οι εφαρμογές και τα παιχνίδια που υπάρχουν για το κινητό είναι μόνο για αγορά ή υπάρχουν και δωρεάν εφαρμογές? Υπάρχει τρόπος για να περάσουμε από μόνοι μας java εφαρμογές στο κινητό? Edited by milanmaniac
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα πριν απο λιγο factory reset,ξαναπερασα τις επαφες μου απο το outlook και εστειλε 2-3 sms σε δυο διαφορετικα νουμερα.

Με ενεργοποιημενη την αναφορα παραδοσης, μπορεσα να σβησω ολα τα μηνυματα μαζι.

Λετε να εγινε κατι καλο με το factory reset; Μακαρι, γιατι κουραστηκα λιγο ν ασχολουμαι με το κινητο.

Ελπιζω να εχουν παει ολα καλα.

Θα σας ενημερωσω.

Επισης να πω οτι παλια ειχα ενεργοποιημενη την αναφορα διαδρομη στις ρυθμισεις των sms. Τωρα την απενεργοποιησα. Δεν ξερω αν επαιζε ρολο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ Μ. ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ ΤΠΤ ΦΙΑ free gps ΓΙΑ Μ1-Η1???ΕΧΩ ΤΟ Μ1 ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ Η1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!!

 

Εχτές παρέλαβα κι εγώ το Η1.

Από το λίγο που πρόλαβα να το επεξεργαστώ μπορώ να πώ ότι του λείπουν κανα 2 πραγματάκια (όπως αλλαγή θέματος, επιλογή ήχου χρήστη στα μηνύματα, επιλογή wallpaper κ.α. μικροπράγματα).

 

Θέλω να ρωτήσω που πηγαίνουμε αν θέλουμε να δούμε τον συνολικό χρόνο των κλήσεων που έχουμε πραγματοποιήσει με το τηλέφωνο.(Το ψάχνω απο χτές και δεν το βρίσκω πουθενά).

 

Επίσης, όταν ανοίγω το ιντερνετ και δεν είμαι συνδεδεμένος με wi-fi απο μόνο του συνδέεται μέσω της sim και θα με ξετοινάξει στον λογαριασμό. Υπάρχει τρόπος ώστε να του ορίσω πως αν δεν βρίσκει wi-fi δεν θα συνδέεται καθόλου στο ιντερνετ?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!!

 

Εχτές παρέλαβα κι εγώ το Η1.

Από το λίγο που πρόλαβα να το επεξεργαστώ μπορώ να πώ ότι του λείπουν κανα 2 πραγματάκια (όπως αλλαγή θέματος, επιλογή ήχου χρήστη στα μηνύματα, επιλογή wallpaper κ.α. μικροπράγματα).

 

Θέλω να ρωτήσω που πηγαίνουμε αν θέλουμε να δούμε τον συνολικό χρόνο των κλήσεων που έχουμε πραγματοποιήσει με το τηλέφωνο.(Το ψάχνω απο χτές και δεν το βρίσκω πουθενά).

 

Επίσης, όταν ανοίγω το ιντερνετ και δεν είμαι συνδεδεμένος με wi-fi απο μόνο του συνδέεται μέσω της sim και θα με ξετοινάξει στον λογαριασμό. Υπάρχει τρόπος ώστε να του ορίσω πως αν δεν βρίσκει wi-fi δεν θα συνδέεται καθόλου στο ιντερνετ?

 

Ευχαριστώ!

 

για να δεισ το συνολικο χρονο κλησεwn settings->application settings->call settings->call manager ειναι στο τελος τησ λιστασ.Αν δν θες να μπαινει με vodafone connection θεσε ως προεπιλογη απο το μενου του ιντερνετ το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι να φτιαξεις ενα προφιλ στο vodafone connectios με ελλειπη στοιχεια ωστε να μην μπαινει και να το θεσεις default

 

 

ξερει κανεις πως μπορω να συγχρονισω τις επαφες που εχω στο κινητο στο 360? οταν μπαινω στο 360 βλεπω τις ομαδες αλλα ειναι αδειεσ.σημειωνω οτι το κινητο δεν εχει συνδεθει καμια φορα με pc! δινω πανελληνιες και ο χρονος ειναι περιορισμενος οποτε και στο λογισμικο του δεν εχει κανενα update

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορω να συγχρονισω τις επαφες που εχω στο κινητο στο 360? οταν μπαινω στο 360 βλεπω τις ομαδες αλλα ειναι αδειεσ.σημειωνω οτι το κινητο δεν εχει συνδεθει καμια φορα με pc! δινω πανελληνιες και ο χρονος ειναι περιορισμενος οποτε και στο λογισμικο του δεν εχει κανενα update

Αν έχεις ένα δεύτερο κινητό, δώσε το SAMSUNG σε ένα κατάστημα vodafone να σου βάλει τα updates και να σου φτιάξει και τις επαφές.........

Samsung Galaxy 3, Nokia 6220 Classic, Samsung 360 M1, Nokia 6263, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson T316, Ericsson T28, Ericsson GH388
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...