Jump to content

All about Peugeot


sugardad
 Κοινοποίηση

Σας Αρεσει;  

78 members have voted

  1. 1. Σας Αρεσει;

    • Πανέμορφο
    • Κατάσχημο Είναι
    • Με Αφήνει Αδιάφορο
    • Τίποτα Αλλο Θα Βγάλει η Peugeot;


Recommended Posts

Kαι τι αποδεικνύει το νήμα ακριβώς;

Οτι ειναι αναλογα το που θα πεσεις... Ακομα και στα αυτοκινητα ειναι θεμα τυχης!! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Peugeot 206 cc μεταχειρισμενο. Σκεφτομαι να παρω ενα αλλα ακουω οτι βγαζουν προβληματα. Ποια η αποψη σας?

 

Ομορφο και σβέλτο αυτοκινητο!

Να προσεξεις την οροφη,οπως γραφουν και οι υπολοιποι φιλοι.

Αυτο φυσικα δεν σημαινει οτι μονο στα Peugeot συμβαινει αυτο.

Ειναι γενικως συμπτωμα της συγκεκριμενης κατηγοριας αυτοκινητων.

Στο Peugeot 206cc τωρα,η αρχιτεκτονικη του κινητηρα ειναι παρομοια με αυτη του 1.4λιτρων(75 -90PS),οποτε εκτος απο το γενικο ελεγχο που πρεπει να κανεις οταν αγοραζεις μεταχειρισμενο,να προσεξεις ειδικα τα ιδια σημεια που εχουμε αναφερει σε προηγουμενα μηνυματα,στο ιδιο θεμα.

Ριξε μια ματια (σελ.3) ...

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Χαίρεται. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ενα 207 cc ή ενα απλο 207 και θα ήθελα να ρωτησω αν υπάρχει καποιος διακανονισμος με ατοκες δοσεις (δινοντας τη μιση προκαταβολη ή κατι παρεμφερές). Στην αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι δεν εχουν τετοιο προγραμμα. Στο νετ βλεπω οτι διαφημιζονται καποιοι τετοιοι διακανονισμοι. Υπαρχουν όντως? Μάρεσει πολυ το 207 CC αλλα δεν διαθετω 20.000 ντουκου. Μενω θεσσαλονικη.
Link to comment
Share on other sites

file moy to cabrio moy aresei kai mena alla polla mpazoun. sigoyra omos otan pas na pareis ena cabrio amaksi einai to teleytaio poy skeutese. pare to cabrio!!! mhpos ego plirono?? des omos kai to 307 cc se metaxeirismeno!
Link to comment
Share on other sites

Για το 206cc ειχε ακουστει οτι εμπαζε. to 207cc δεν νομιζω. Καλα αυτά αλλα εγω για συμφωνια με τους εμπορους για ατοκες δοσεις ρωτησα.
Link to comment
Share on other sites

η peugeot εχει το εξης μεσω εθνικης τραπεζας:

Για ενα χρονο δεν πληρωνεις τιποτα.

Απο το 13 μηνα τους πας οτι εχει μαζεψει (συμφερει γαι να μειωσεις τον τοκο)

οτι μεινει τοκιζεται με 7 ή 7.5 επιτοκιο αν θυμαμαι καλα.

Ρωτα σε αντιπροσωπεια για περισσοτερα

Link to comment
Share on other sites

Paidia σκεφτομαι σοβαρα να παρω το 207,ειμαι μεταξυ του gt και του rc,πιστευετε οτι τα επιπλεον ευρωπουλα αξιζουν για το rc?Ποιες ειναι οι διαφορες τους μονο στο turbo?Στο δρομο δηλαδη ειναι πολυ πιο γρηγορο το rc?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φιλοι μου αποφασισα να παρω το peugeot 207cc. Θελω οσοι γνωριζουν μα μου πουν εντυπωσεις, προβληματα και εμπειριες πριν το παρω για να μην τη "παθω" ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου αποφασισα να παρω το peugeot 207cc. Θελω οσοι γνωριζουν μα μου πουν εντυπωσεις, προβληματα και εμπειριες πριν το παρω για να μην τη "παθω" ! ! !

 

to amaksi einai san laxeio mporei polla mporei kai tipota! parto gia na patheis kai na matheis! otan tha erthei i ora na pliroseis to proto servise tote tha matheis... thes kai kabrio!

Link to comment
Share on other sites

Το αμαξι κατα τη γνωμη μου ειναι στολιδι, απο αποψη εμφανισης και σιγουρα θετικο ειναι οτι ειναι και το καμπριο. Εγω ρωταω αν καποιος ειναι κατοχος ή εχει διαβασει/ακουσει για προβληματα που βγαζει ειτε με την οροφη ειτε οτιδηποτε. Τι σημαινει ειναι λαχειο δηλαδη ? Γνωριζεις κατι συγκεκριμενο ?
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε μου έκλεψαν στην Παλλήνη το κάλυμμα της τάπας βενζίνης του peugeot 206 μου.

 

Έλεος!! το πλαστικό κάλυμμα βρήκαν να κλέψουν??

 

Πόσο πάει αυτό?

Έλεγα αν είναι μικρή η διαφορά να βάλω το αλουμινένιο..

 

Παίζει κάνα μαγαζί να το βρω φτηνότερα ή κάνα μεταχειρισμένο (το αλουμινένιο)?

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε μου έκλεψαν στην Παλλήνη το κάλυμμα της τάπας βενζίνης του peugeot 206 μου.

 

Έλεος!! το πλαστικό κάλυμμα βρήκαν να κλέψουν??

 

Πόσο πάει αυτό?

Έλεγα αν είναι μικρή η διαφορά να βάλω το αλουμινένιο..

 

Παίζει κάνα μαγαζί να το βρω φτηνότερα ή κάνα μεταχειρισμένο (το αλουμινένιο)?

 

ayto toy eleipe toy anthropoy! ti na kanei? na paei na to agorasei? ksereis poy exoyn ftasei oi times se ayta?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Πως θα σας φαινοταν αν το αυτοκινητο εκλεινε απο μονο του την οροφη με το κλειδι στην πρωτη σκαλα για ραδιο μονο χωρις να κρατηθει πατημενο το αρμοδιο μπουτον ή αν χωρις καθολου κλειδι ανοιγε το radio cd σημερα , εβγαζε εξω το cd και επειζε ραδιο ???

 

 

Αλλες ...τεχνολογιες !!!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

χαχα..νταξει προφανως εχεις πεσει σε monday car και ειναι για να γελας το θεμα...

παρομοια ιστορια με ηλεκτρικα εχω διαβασει για κατι αλφα ρομεο μονο...

πιστευω πρεπει να αρχισεις να σκεφτεσαι σοβαρα το ενδεχομενο να το δωσεις...

οσο πιο νωρις τοσο καλυτερα,για σενα τη τσεπη και τα νευρα σου...

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πρεπει να αρχισεις να σκεφτεσαι σοβαρα το ενδεχομενο να το δωσεις...

οσο πιο νωρις τοσο καλυτερα,για σενα τη τσεπη και τα νευρα σου...

 

 

Ειναι μια σκεψη αλλα δεν μου παει χωρις να πω τα μεχρι τωρα.....Και αν τα πω ποιος το παιρνει ?????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω τις προσωπικές μου εμπειρίες απο γαλλικά οχήματα:

1. Peugeot Rallye 16V 2001 μοντέλο.

Αλλαγή ταμπλό (δεν δούλευε καμία ένδειξη) 1500χλμ.

Αισθητήρας λ (ο δεύτερος) 3800χλμ.

Πρόβλημα στην φύσα εγκεφάλου(4200)

Τζαμι πίσω πόρτας(υγρασία και νερά) παρόλες τις προσπάθειες δεν το διόρθωσαν ποτέ.

Θόρυβος απο την κρεμαγιέρα...το έδωσα οπότε δεν το έψαξα ποτέ.

2. Εταιρικό Citroen C3 1.4 Μοντ. 04

Αλλαγή εγκεφάλου 16.000χλμ (έσβησε στην εθνική με 120...ευτυχώς δεν προσπερνούσα)

3. Εταιρικό 307 1.4 μοντ. 04

Ηλεκτρικά παράθυρα, έκαιγε συνεχώς τις λάμπες στα μπροστινά φανάρια(τις άλλαζα κάθε εβδομάδα!!) Διαρροή υγρών απο το A/C στην καμπίνα.

4. Εταιρικό 307 1.4 μοντ. 07

Σοβαρό πρόβλημα στο κύκλωμα φόρτισης και μπαταρίας. Με έχει αφήσει 6 φορές. Πήγαινα στην αντιπροσωπεία για καφέ κάθε μέρα. Τελικά ζήτησα αλλαγή διότι δεν μπορούσαν να βρούν το πρόβλημα.

Πώς σώθηκα? Σίγουρα όχι πεζός αλλά με ένα...Αuris!

Σύμφωνα με τα στατιστικά της Γερμανικής ARAG που συμφωνούν με αυτά του Auto Motor und Sport...το πιο αξιόπιστο αυτοκίνητο στην Γερμανία είναι το Daihatsu! Τα γερμανικά...θέλουν τον γερμανό τους μάλλον:)

Μπορεί να υφίσταται η παγκοσμιοποίηση αλλά οι ευρωπαίοι πρέπει να σοβαρευτούν λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις μία μικτή και μετά από κανένα δίμηνο το ρίχνεις στο γκρεμό.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kalimera se olous.thelo na matho kata poso einai aksiopisto to 207 cc giati thelo na to paro.opoios mporei as dosei apantiseis.eyxaristo

 

to amaksi auto ontos einai panemorfo.gnorizei kaneis an ginetai epektasi egguisis?

Link to comment
Share on other sites

kalimera se olous.thelo na matho kata poso einai aksiopisto to 207 cc giati thelo na to paro.opoios mporei as dosei apantiseis.eyxaristo

 

Oso mporei na einai ena galliko amaksi eite einai peugeot eite citroen i renault.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να ρωτησεις σε καποιο πιο εξειδικευμενο forum?Πχ 4τροχοι που μαζευονται πολυ περισσοτεροι σχετικοι με τα αυτοκινητα.Εδω οπως και να το κανουμε ειναι forum για κινητα-τεχνολογια...
Screw you guys,I'm going home.........
Link to comment
Share on other sites

Μηπως να ρωτησεις σε καποιο πιο εξειδικευμενο forum?Πχ 4τροχοι που μαζευονται πολυ περισσοτεροι σχετικοι με τα αυτοκινητα.Εδω οπως και να το κανουμε ειναι forum για κινητα-τεχνολογια...

 

εκει θα μπερδευτει περισσοτερο....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...