Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά!

Θα ήθελα την βοήθειά σας ... καθότι κανονική αρχάριος!

Πώς κάνουμε νεο φακελος στην επιφανεια εργασίας του i-phone

Ευχαριστώ πολύ

 

Σέρνεις μια εφαρμογή επάνω στην άλλη αυτόματα θα δημιουργηθεί φάκελος ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://tapatalk.com/mu/29c4d32f-e369-c94e.jpg

Παιδια θα λύσετε όλες τις απορίες σας διαβάζοντας λίγο το manual στα ελληνικά.

Θα το βρείτε εδω :

http://support.apple.com/el_GR/manuals/

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, θα ήθελα να μάθω πως μπορουν να διαγραφουν διάφορες εφαρμογές ή παιχνίδια που κατεβάζουμε, απο ένα iphone.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Θα σας ενοχλήσω πάλι στο θέμα του συγχρονισμού των επαφών.Ενώ μέχρι πριν 10 μέρες ήταν όλα καλά προχτές σε ενημέρωση καινούργιας επαφής απο το Outlook αυτή δεν έρχεται στο iPhone 3GS.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, θα ήθελα να μάθω πως μπορουν να διαγραφουν διάφορες εφαρμογές ή παιχνίδια που κατεβάζουμε, απο ένα iphone.

Ευχαριστώ

 

πατάς παρατεταμένα το εικονίδιο της εφαρμογής. εμφανίζεται ένα Χ, το πατάς και ...βουαλά!

 

 

ερώτηση: φίλος θέλει να πουλήσει iphone 4 16gb με 4.3.3. πώς μπορεί να διαγράψει τα πάντα από το τηλέφωνο; εφαρμογές, ρυθμίσεις, δεδομένα. να είναι όπως το πήρε την πρώτη μέρα.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ! Έχω κάνει jailbreak το κινητό μου στην 4.3.5 και ειμαι απολυτα ευχαριστημένη και δεν θέλω να βάλω καινουργια έκδοση όταν θα βγει πως μπορώ να το κάνω αυτό ?
Link to comment
Share on other sites

Όταν θα βγει η νέα έκδοση, το iTunes θα σου βγάλει μήνυμα στον υπολογιστή. Επέλεξε να μην κάνει την αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να δούμε πότε τραβίξαμε μια φωτογραφία με το i-phone μας;

 

Την ιδια απορια εχω κ εγω. Ξερει καποιος να μας πει;;;

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Όταν θα βγει η νέα έκδοση, το iTunes θα σου βγάλει μήνυμα στον υπολογιστή. Επέλεξε να μην κάνει την αναβάθμιση.

 

Ευχαριστώ πολυ και με tethered είναι μια χαρά και για αργότερα βλέποντας και κάνοντας

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχαίνει να χρησιμοποιείτε την εφαρμογή Camera+, τότε έχετε την δυνατότητα να φορτώσετε την φωτό στην εφαρμογή και μετά να δείτε τα στοιχεία ημερομηνίας ακόμα και geotagging.

Αλλιώς στον υπολογιστή, όπως ανέφερε ο geovass

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το iPhone 4 απο τις αγγελίες αλλά είδα ότι ήταν σεταρισμένο και είχε μερικά δεδομένα του προηγουμενου χρήστη.

Υπαρχει τρόπος να το κάνω ξανα σα να βγαίνει απο το κουτί ( υπάρχει ακόμα η ενεργοποίηση μέσω iTunes οπως ηταν στο 3G μου ; ) και να μη χάσω την 4.3.3 ?

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις restore θα επανέλθει στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις απλά μην το ενημερώσεις με την καινούργια έκδοση
Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις restore θα επανέλθει στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις απλά μην το ενημερώσεις με την καινούργια έκδοση

 

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για το ίδιο θέμα, μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένη?

Link to comment
Share on other sites

Αφού συνδέσεις το κινητό σου στον υπολογιστή θα ανοίξεις το itunes και θα πατήσεις εκεί που γράφει restore για αναλυτικές οδηγίες δες αυτο το σύνδεσμο http://cellphones.about.com/od/howtoguides/ss/restore_iphone.htm και ακολούθησε τις οδηγίες έτσι το έκανα και εγώ την πρώτη φορά και μετά το κάνω restore μόνη μου :)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για το ίδιο θέμα, μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένη?

 

το συνδεεις στο itunes στην πρωτη σελιδα του itunes σου λεει update η restore πατας το restore μετα don't backup και το αφηνεις μολις τελειωσει ειναι σαν καινουργιο

 

ελπιζω να βοηθησα

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Onavo http://itunes.apple.com/us/app/onavo-save-data-stretch-your/id423545287?mt=8

Είναι πολύ 'δυνατό' εργαλείο!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Onavo http://itunes.apple.com/us/app/onavo-save-data-stretch-your/id423545287?mt=8

Είναι πολύ 'δυνατό' εργαλείο!

 

Χρήσιμο όντως, αλλά εκείνο που χρειάζομαι είναι κάποιο app που να μου δείχνει real time τι όγκος κατεβαίνει και από που συγκεκριμένα. Θέλω δηλαδή να συνδεθώ και να παρακολουθήσω τι γίνεται εκείνη τη στιγμή.

 

Βασικά ο σκοπός είναι να βγάλω άκρη για το ποιές εφαρμογές κατεβάζουν όγκο δεδομένων αυτόματα μέσω data, αν τυχόν αναβαθμίζεται μόνο του το λογισμικό και αν είναι δυνατόν που συνδέεται αυτόματα στο web (σε ποια sites) το τηλέφωνο χωρίς εγώ να κάνω τίποτα.

 

Ο λόγος έχει να κάνει με τρελό λογαριασμό που είχα και που οφειλόταν (πέρα από τη wind) στο ότι ακριβώς κάτι από τα παρακάτω συνέβαινε με το τηλέφωνο και το οποίο συνεχίζει να συμβαίνει όποτε ενεργοποιήσω 3g/data.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, realtime δεν ξερω εαν υπάρχει κατι. Ψαξε στο App Store.

Για αυτο που το θελεις, το Onavo θα σου πει ποια εφαρμογή σου κατανάλωσε ΜΒ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω διαβασει στο φορουμ οτι με το jailbreak μπορεις να περιμετροποιησεις ολη τη συσκευη,να εχει επιπλεον εφαρμογες και γενικα πιο πολλες δυνατοτητες....Επιπλεονδιαβασα οτι με το ios 5 δεν θα "χρειαζεται" jailbreak γιατι απο μονο του θα εχει πολλα επιπλεον..Δεν το εχω "σπασει" αρα δεν ξερω καθολου τι παιζει με το jailbreak αλλα οντως θα εχει τοσο καλα χαρακτιριστικα?λετε να δοκιμασω να το σπασω μεχρι να βγει το 5?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...