Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρέ παιδιά ..... Το 4s me iOS 5,1 3g ανοιχτό ... Πόσο σας κρατάει η μπαταρία ;

 

Ps . Μου τελειώνει πιο γρήγορα απο το 4 !!

 

Με normal χρήση, 1,5 μέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και εγω διλαδη που το φορτιζω 3 φορες τιν μερα? με safari και imessagE?

 

Εγω το φορτιζω 2 φορες την μερα με σχεδον την ιδια χρηση με σενα

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω διλαδη που το φορτιζω 3 φορες τιν μερα? με safari και imessagE?

 

Εγω το φορτιζω 2 φορες την μερα με σχεδον την ιδια χρηση με σενα

Είστε σίγουροι ότι έχετε την 5.1 και όχι την 5.0.1 ;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και έχετε το κινητό και το ξέρετε από πλευράς applications. Υπάρχει πρόγραμμα καταγραφής κλήσης στο iphone? (Αν ναι το αγόρασα αύριο κιόλας).
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και έχετε το κινητό και το ξέρετε από πλευράς applications. Υπάρχει πρόγραμμα καταγραφής κλήσης στο iphone? (Αν ναι το αγόρασα αύριο κιόλας).

CallRec.me

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

CallRec.me

Το κινητό πρέπει να είναι χακαρισμένο ή όχι? Τα reviews από κάτω λένε ότι "... it is not worth it...e.t.c." Κανένα 'αλλο?

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα.

Δεν μπορώ να απεγκαταστήσω το winterbοard. Δεν μου εμφανίζει το "χ" μετά το παρατεταμένο πάτημα. Τι να κάνω? Από τότε που μου εμφανίστηκε μου κρατάει η μπαταρία τον μισό χρόνο (εγκατέστησα το celeste theme νομίζω)

jb 4s

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα..εχω ενα iphone4 με σιμ κλειδωμενη και εκδοση 4.3.3 υπαρχει καποιος τροπος να ξεκλειδωσει για ελληνικη σιμ?

 

Θα σε παρακαλουσα να κοιτάξεις το αντίστοιχο topic εδω στο myphone μεσα στην ενότητα iOS jailbreak

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μου δημιουργήθηκε ένα πρόβλημα με την μπαταρία (4s 5.01 JB). Για κάποιο λόγο μου κρατάει 1/4 απ' ότι διαρκούσε. Έκανα ένα restore από ένα παλιό αντίγραφο που δεν είχα πρόβλημα αλλά τίποτα. Σκέφτομαι να το επαναφέρω σε εργοστασιακές ρυθμίσεις (πως γίνεται αυτο?) και μετά να το ξαναπάω στο αντίγραφο ασφαλείας που είχα δημιουργήσει. Είναι λύση αυτό? Θα πρέπει να ξανακάνω την διαδικασία για jb?

Ευχαριστώ

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μου δημιουργήθηκε ένα πρόβλημα με την μπαταρία (4s 5.01 JB). Για κάποιο λόγο μου κρατάει 1/4 απ' ότι διαρκούσε. Έκανα ένα restore από ένα παλιό αντίγραφο που δεν είχα πρόβλημα αλλά τίποτα. Σκέφτομαι να το επαναφέρω σε εργοστασιακές ρυθμίσεις (πως γίνεται αυτο?) και μετά να το ξαναπάω στο αντίγραφο ασφαλείας που είχα δημιουργήσει. Είναι λύση αυτό? Θα πρέπει να ξανακάνω την διαδικασία για jb?

Ευχαριστώ

Από τη στιγμή που είσαι jb και θέλεις να το κάνεις restore, θα σου πρότεινα να το κάνεις set up as new στην 5.0.1 και να στήσεις από την αρχή τη συσκευή.

Αν δεν σου είναι απαραίτητο το jb, ακόμα καλύτερα να κάνεις restore και set up as new στην 5.1 και να είσαι με tethered jb.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας...ειμαι νεο μέλος κ θέλω την βοήθεια σας !! εχω το htc trophy κ μου το ζητάνε για ανταλλαγή με το iphone 3.. εγώ δεν γνωρίζω και παρα πολλά απο iphone και θελω καποιος να μου πει την γνωμη του τι ειναι καλυτερο να κανω.. επίσης θα ήθελα να ρωτησω κ αν περνει αναβάθμιση το λογισμικό του ευχαριστώ !!!!
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που είσαι jb και θέλεις να το κάνεις restore, θα σου πρότεινα να το κάνεις set up as new στην 5.0.1 και να στήσεις από την αρχή τη συσκευή.

Αν δεν σου είναι απαραίτητο το jb, ακόμα καλύτερα να κάνεις restore και set up as new στην 5.1 και να είσαι με tethered jb.

 

μπορείς να μου πεις ακριβώς την διαδικασία? Δεν θέλω να χάσω το jb.

Θα μπορέσω μετά να χρησιμοποιήσω το back up που είχα κρατήσει τον φεβρουάριο και το τηλέφωνο δούλευε κανονικά;Θα πρέπει να ξανακάνω τη διαδικασία για jb από την αρχή(όταν είχα πάρει το back up η συσκευή ήταν jb) ευχαριστώ για την απάντηση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μου πεις ακριβώς την διαδικασία? Δεν θέλω να χάσω το jb.

Θα μπορέσω μετά να χρησιμοποιήσω το back up που είχα κρατήσει τον φεβρουάριο και το τηλέφωνο δούλευε κανονικά;Θα πρέπει να ξανακάνω τη διαδικασία για jb από την αρχή(όταν είχα πάρει το back up η συσκευή ήταν jb) ευχαριστώ για την απάντηση.

Το backup που πήρες, έχει κρατήσει και αρχεία από το jb. Συνεπώς, αν κάνεις restore και στήσεις τη συσκευή από την αρχή, το backup που θα περάσεις θα σου δημιουργήσει προβλήματα.

Γι αυτό είπα να κρατήσεις ότι θέλεις εσύ χειροκίνητα και κάνοντας restore και set up as new, να περάσεις σε καθαρή συσκευή αυτά που θέλεις και να του κάνεις εκ νέου jb.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έκανα κάτι λάθος αλλά έκανα set up as new και τωρα η συσκευή έχει κολλήσει στην επανεκκίνηση εδώ και 1 ώρα........

Τι να κάνω?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

τελικά πάτησα μενού, το κουμπί που σβήνει και διπλό ταπ στην οθόνη (ολα ταυτόχρονα) και έσβησε. Για όποιον του τύχει κάτι παρόμοιο και του χρειαστεί (που δεν το εύχομαι)...

Πως μπορούμε να το επαναφέρουμε σε εργοστασιακές ρυθμίσεις χωρίς να κάνει αναβάθμιση στη 5.1?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

τελικά πάτησα μενού, το κουμπί που σβήνει και διπλό ταπ στην οθόνη (ολα ταυτόχρονα) και έσβησε. Για όποιον του τύχει κάτι παρόμοιο και του χρειαστεί (που δεν το εύχομαι)...

Πως μπορούμε να το επαναφέρουμε σε εργοστασιακές ρυθμίσεις χωρίς να κάνει αναβάθμιση στη 5.1?

Settings > General > Reset και επιλέγεις τι ακριβώς θέλεις να επαναφέρεις.

Πάντως μπορείς να κάνεις restore και set up as new στην ίδια έκδοση στην οποία είσαι τώρα. Ψάξου λιγάκι με το tiny umbrella.

 

Το κινητό δε γίνεται να το έκανες restore και set up as new και να κόλλησε στην (επαν)εκκίνηση. Κάτι άλλο θα έκανες σίγουρα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εάν κοιτάξεις μέσα από τους server του cydia και δεν έχεις τα shsh της 5.0.1 θα σου συνιστούσα να περάσεις στον υπολογιστή το ifaith και να κανείς dump τα αρχεία απο το ίδιο το iPhone(με την προυποθεση πως αυτη τη στιγμη το κινητο ειναι στην 5.0.1). Απο εκεί θα φτιάξεις ένα νέο custom firmware με το οποίο θα κανείς restore το κινητό.
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Settings > General > Reset και επιλέγεις τι ακριβώς θέλεις να επαναφέρεις.

Πάντως μπορείς να κάνεις restore και set up as new στην ίδια έκδοση στην οποία είσαι τώρα. Ψάξου λιγάκι με το tiny umbrella.

 

Το κινητό δε γίνεται να το έκανες restore και set up as new και να κόλλησε στην (επαν)εκκίνηση. Κάτι άλλο θα έκανες σίγουρα.

 

Το έκανα 3 φορές αλλά τίποτα. Την τελευταία (χθες βράδυ) το άφησα μέχρι το πρωί αλλά ΤΙΠΟΤΑ.

Τι κάνω λάθος? Ρυθμίσεις->επαναφορά->περιεχόμενο και ρυθμίσεις

Όταν κάνω επαναφορά "όλες οι ρυθμίσεις" τότε σβήνουν τα περισσότερα αλλά όχι όλα. Δεν πηγαίνει δηλαδή στις εργοστασιακές ρυθμίσεις ώστε να το στήσω από την αρχή. Με το itunes που προσπάθησα, με υποχρεώνει να βάλω την 5.1

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εάν κοιτάξεις μέσα από τους server του cydia και δεν έχεις τα shsh της 5.0.1 θα σου συνιστούσα να περάσεις στον υπολογιστή το ifaith και να κανείς dump τα αρχεία απο το ίδιο το iPhone(με την προυποθεση πως αυτη τη στιγμη το κινητο ειναι στην 5.0.1). Απο εκεί θα φτιάξεις ένα νέο custom firmware με το οποίο θα κανείς restore το κινητό.

 

Δεν είμαι τόσο προχώ για να τα καταλάβω όλα αυτά αλλά θα το ψάξω.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ χαζη ερωτηση αλλα πολυ συμαντικη για εμενα..! Υπαρχει μια στο εκατομυριο να βρω εφαρμογη για το iphone που να μην εχει qwerty πληκτρολογιο αλλα το κλασσικο 3*3 οπου στο κουμπακι 2 να εχει τρια γραμματα...? Πραγματικα ειναι ο μονος λογος που δεν εχω iphone...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...