Jump to content

LG GW620


stavros11
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, σχετικά με τη 2.2 έκανα κάποιες ερωτήσεις στο site του project. Έχουμε και λέμε:

 

Το bluetooth ΔΕΝ λειτουργεί προς το παρόν ακόμη και με η 2.2, βρίσκονται όμως σε πειραματικό στάδιο και οι πιθανότητες να το κάνουν να δουλέψει είναι αρκετές (τζιμάνια είναι, σίγουρα θα το καταφέρουν :p )

 

Wifi και GPS δουλεύουν άψογα.

 

Η μπαταρία (τουλάχιστον στον τύπο που μου απάντησε) κρατάει πολυ. Δηλαδή τι εννοώ, με ελαφρυά χρήση (πολύ ελαφρυά όμως, χωρίς gps, wifi etc) σε 36 ώρες λειτουργίας έχει φάει 25%. Μιά χαρά αν αναλογιστούμε πως εμένα με αρκετή λειτουργία μου κρατάει μία μέρα, οπότε δε νομίζω να έχουμε θέμα με αυτό.

 

Οι εφαρμογές που ζητούν έκδοση 2.x ή 1.6 ή οτιδήποτε έως την 2.2 λειτουργούν κανονικά (μιας και απ' ότι μου απάντησαν το κινητό βλέπεται ως nexus one).

 

Για το app2sd δεν έχω πάρει ακόμα απάντηση.

 

Αν κάτι δεν μας αρέσει μπορούμε να πάμε πίσω στην 1.5, εφόσον έχουμε κάνει backup μέσω του Nandroid (περισσότερα για το πως και το τι στο xda).

 

Tώρα που το θυμήθηκα ξέχασα να ρωτήσω για το ραδιόφωνο, αν και αμφιβάλω αν θα δουλέυει :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 338
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΑΝ ΠΑΤΙΣΟ update ΟΤΑΝ ΠΑΡΟ ΤΙΝ ΣΙΣΚΕΥΗ ΚΑΝΕΙ UPDATE ΣΤΙΝ 1.6 Και το bluetooth μ στελνει αρχεια μονο αυτο θελο να μαθο... α και ευχαριστο για της πλιροφοριες ωραιος :wink: ?

 

 

Όχι...και όχι...Sorry! Θέλει με άλλον τρόπο εγκατάσταση, λίγο πιο προχωρημένο. Ρίξε μια ματιά εδώ. Είναι η απαραίτητη αρχική σελίδα για να μάθετε κάτι παραπάνω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3127452&posted=1

(ναι, ο συνήθης ύποπτος sugardad!)

 

 

Εκτός από το openetna και το xda:

http://www.zacpod.com/ - Αρχηγός!

http://androidforums.com/lg-eve/

http://androidgreece.gr/

 

Φυσικά, αν googleάρετε λίγο για Android και LG620 ή EVE, θα βρείτε χιλιάδες καλές σελίδες. Όρεξη να έχετε :)

Edited by Halfox
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την δοκιμαστική έκδοση του 2.2 για το κινητό μας . Η διαδικασία δεν είναι πολύ μεγάλη και αν έχεις μαζεμένα τα sdk drivers κτπ σε 10 λεπτά την τελειώνεις. Οπότε λέω αύριο να κάνω κανένα οδηγό για τη διαδικασία της αναβάθμισης μαζί με ότι χρειάζεστε .

 

AΝ και δεν λειτουργούν 3d και video acceleration , fm radio και Bluetooth και video camera με αποτέλεσμα κάποια πράγματά να στερηθείτε εγώ σας εισηγούμαι να τολμήσετε την αναβάθμιση ...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΜΙΑ NORMAL (ΚΑΝΟΝΙΚΗ) ΟΧΙ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΗ! ΕΚΔΟΣΗ ΠΟΥ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΙΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΔΩ ΣΤΙΝ ΕΛΛΑΔΑ ΗΠΑΡΧΕΙ ????????????????????? Π.Χ ΝΑ ΜΠΟ ΣΤΟ site ΤΙΣ LG KAI NA ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ !! π.χ 1.6 ? ? ?
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την δοκιμαστική έκδοση του 2.2 για το κινητό μας . Η διαδικασία δεν είναι πολύ μεγάλη και αν έχεις μαζεμένα τα sdk drivers κτπ σε 10 λεπτά την τελειώνεις. Οπότε λέω αύριο να κάνω κανένα οδηγό για τη διαδικασία της αναβάθμισης μαζί με ότι χρειάζεστε .

 

AΝ και δεν λειτουργούν 3d και video acceleration , fm radio και Bluetooth και video camera με αποτέλεσμα κάποια πράγματά να στερηθείτε εγώ σας εισηγούμαι να τολμήσετε την αναβάθμιση ...

 

Αν κάνεις τον οδηγό για μας τους νουμπάδες που τις τελευταίες μέρες ψιλοχεζόμαστε να κάνουμε τη μετάβαση μην τυχόν και κάνουμε το τηλέφωνο τουβλο θα σου ήμουν εσαεί υπόχρεος :) :)

Link to comment
Share on other sites

Οδηγός και SDK εδώ http://dl.dropbox.com/u/152184/Lggw620.zip

 

Δεν ξέρω πόσο καιρό θα το έχω στο dropbox οπότε αν μπορεί κάποιος ας το ανεβάσει κάπου αλλού .

 

Είναι πολύ απλοϊκές οδηγίες μόνο και μόνο για να επιτύχετε την αναβάθμιση . Αν θέλετε να καταλάβετε τι κάνω διαβάστε λίγο περισσότερο τις σχετικές ιστοσελίδες που δόθηκαν πιο πριν .

 

Αν γίνει κανένα λάθος δεν φέρω καμία ευθύνη

 

Υπάρχουν προβλήματα στην υπάρχουσα έκδοση . Αλλά γνωρίζοντας ποιά είναι και αποφεύγοντας εφαρμογές που χρειάζονται τις λειτουργίες που δεν υποστηρίζονται ακόμη δεν θα έχετε κανένα προβλημα και το κινητό θα λειτουργεί πολύ καλύτερα .

Επαναλαμβάνω το bluetooth / 3d και video accelaration δεν λειτουργούν καθώς και το ραδιόφωνο ... Αν σας είναι αναγκαίες οι ποίο πανω λειτουργίες ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ και παρακολουθήστε το Progect για τυχών αναβαθμίσεις . Από βδομάδας είδη θα υπάρχει αναβάθμιση που θα λύνει το video acceleration οπότε θα παίζει το youtube και σε HD αφού δεν μπορεί τωρα ..

 

Οδηγός αναβάθμισης Lg GW620 :

 

Περιληπτικά το τι θα κάνετε :

 

Στη πραγματικότητα η αναβάθμιση του κινητού είναι μια πολύ απλή διαδικασία όσο τρομακτική και αν ακούγεται καμία φορά ... τρεις εντολές σε fastboot mode χρειάζονται και τελειώσατε :

H γενική μορφή των εντολών είναι η παρακάτω οπότε αν στο μέλλον κατεβάσετε άλλο firmware κάντε τις απαιτούμενες αλλαγές :

 

fastboot -w

fastoot flash boot boot-versionXX-.img

fastboot flash system system-versionYY-.img

 

Εκτέλεση :

1. Κατεβάζεται το sdk του Αndroid που σας δίνω και το κάνετε unzip κάπου στο δίσκο .

2. Βάζεται το κηνητό σε fastboot mode :

Eγω απλά σας λέω βγάλτε την μπαταρία . Ανοίξτε το keyboard ενώστε το κινητό στο usb και μόλις φωτίσει πατήστε το space . Θα δείτε οτι ενεργοποιήθικε το mode βλέποντας κάτι άσπρα ακαταλαβίστικα γράμματα .

 

3. Ανοίγεται το cmd σαν διαχειριστής ( administrator )

Γράψετε cmd στη μπάρα των windows , πατήστε δεξί πλήκτρο στο cmd και το ανοίγετε ως διαχειριστής .

Πηγένεται στο φακελλο tools που υπάρχει στο φάκελο sdk . Αν δεν γνωρίζετε πως , τοποθετήστε το sdk που κατεβάσετε στο c:/ και δόστε τις εντολές

cd.. , cd.. εισται τωρα στο φάκελο C:/ , cd sdk , cd tools

4. Δωστε με σειρά τις εντολές

fastboot -w

fastoot flash boot bootV2.1.1.img

fastboot flash system systemV6.0-rc5.img

 

Τελειώσατε .

Βγάλτε το usb και βάλτε την μπαταρία και ανοίξτε το κινητό . To πρώτο boot θα πάρει κοντά στο 10λετπο .Μετά που θα ενθουσιαστείτε και παίξετε λίγο με το κινητό περάστε στη κάρτα μνήμης το παρακάτω αρχείο gapps-mdpi-20100930-signed.zip που θα το βρήκατε στo zip και επανεκκινήστε για να περάσετε και τα googles apps που χρειάζονται .

Στο μέλλον αν θα κατεβάσετε αλλά firmware ρίξτε τα στο φάκελλο tools ta αρχεία img και κάντε τις απαιτούμενες αλλαγές στα ονόματα στις εντολές fastboot

Link to comment
Share on other sites

Οδηγός και SDK εδώ http://dl.dropbox.com/u/152184/Lggw620.zip

 

Δεν ξέρω πόσο καιρό θα το έχω στο dropbox οπότε αν μπορεί κάποιος ας το ανεβάσει κάπου αλλού .

 

Είναι πολύ απλοϊκές οδηγίες μόνο και μόνο για να επιτύχετε την αναβάθμιση . Αν θέλετε να καταλάβετε τι κάνω διαβάστε λίγο περισσότερο τις σχετικές ιστοσελίδες που δόθηκαν πιο πριν .

 

Αν γίνει κανένα λάθος δεν φέρω καμία ευθύνη

 

Υπάρχουν προβλήματα στην υπάρχουσα έκδοση . Αλλά γνωρίζοντας ποιά είναι και αποφεύγοντας εφαρμογές που χρειάζονται τις λειτουργίες που δεν υποστηρίζονται ακόμη δεν θα έχετε κανένα προβλημα και το κινητό θα λειτουργεί πολύ καλύτερα .

Επαναλαμβάνω το bluetooth / 3d και video accelaration δεν λειτουργούν καθώς και το ραδιόφωνο ... Αν σας είναι αναγκαίες οι ποίο πανω λειτουργίες ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ και παρακολουθήστε το Progect για τυχών αναβαθμίσεις . Από βδομάδας είδη θα υπάρχει αναβάθμιση που θα λύνει το video acceleration οπότε θα παίζει το youtube και σε HD αφού δεν μπορεί τωρα ..

 

Οδηγός αναβάθμισης Lg GW620 :

 

Περιληπτικά το τι θα κάνετε :

 

Στη πραγματικότητα η αναβάθμιση του κινητού είναι μια πολύ απλή διαδικασία όσο τρομακτική και αν ακούγεται καμία φορά ... τρεις εντολές σε fastboot mode χρειάζονται και τελειώσατε :

H γενική μορφή των εντολών είναι η παρακάτω οπότε αν στο μέλλον κατεβάσετε άλλο firmware κάντε τις απαιτούμενες αλλαγές :

 

fastboot -w

fastoot flash boot boot-versionXX-.img

fastboot flash system system-versionYY-.img

 

Εκτέλεση :

1. Κατεβάζεται το sdk του Αndroid που σας δίνω και το κάνετε unzip κάπου στο δίσκο .

2. Βάζεται το κηνητό σε fastboot mode :

Eγω απλά σας λέω βγάλτε την μπαταρία . Ανοίξτε το keyboard ενώστε το κινητό στο usb και μόλις φωτίσει πατήστε το space . Θα δείτε οτι ενεργοποιήθικε το mode βλέποντας κάτι άσπρα ακαταλαβίστικα γράμματα .

 

3. Ανοίγεται το cmd σαν διαχειριστής ( administrator )

Γράψετε cmd στη μπάρα των windows , πατήστε δεξί πλήκτρο στο cmd και το ανοίγετε ως διαχειριστής .

Πηγένεται στο φακελλο tools που υπάρχει στο φάκελο sdk . Αν δεν γνωρίζετε πως , τοποθετήστε το sdk που κατεβάσετε στο c:/ και δόστε τις εντολές

cd.. , cd.. εισται τωρα στο φάκελο C:/ , cd sdk , cd tools

4. Δωστε με σειρά τις εντολές

fastboot -w

fastoot flash boot bootV2.1.1.img

fastboot flash system systemV6.0-rc5.img

 

Τελειώσατε .

Βγάλτε το usb και βάλτε την μπαταρία και ανοίξτε το κινητό . To πρώτο boot θα πάρει κοντά στο 10λετπο .Μετά που θα ενθουσιαστείτε και παίξετε λίγο με το κινητό περάστε στη κάρτα μνήμης το παρακάτω αρχείο gapps-mdpi-20100930-signed.zip που θα το βρήκατε στo zip και επανεκκινήστε για να περάσετε και τα googles apps που χρειάζονται .

Στο μέλλον αν θα κατεβάσετε αλλά firmware ρίξτε τα στο φάκελλο tools ta αρχεία img και κάντε τις απαιτούμενες αλλαγές στα ονόματα στις εντολές fastboot

 

ΚΑΜΙΑ NORMAL (ΚΑΝΟΝΙΚΗ) ΟΧΙ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΗ! ΕΚΔΟΣΗ ΠΟΥ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΙΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΔΩ ΣΤΙΝ ΕΛΛΑΔΑ ΗΠΑΡΧΕΙ ????????????????????? Π.Χ ΝΑ ΜΠΟ ΣΤΟ site ΤΙΣ LG KAI NA ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ !! π.χ 1.6 ? ? ?

 

 

ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΙΣΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ :cry:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι ... δεν υπάρχει . ίσως στο μέλλον υπάρχουν φήμες ότι θα κυκλοφορήσει αλλά εγώ ήμουν λίγο ανυπόμονος . 7 μήνες έχω το κινητό και το είχα βαρεθεί . Το froyo του έδωσε νέα πνοή . Παρόλο που ως ποιότητα κατασκευής η lg τα πάει περίφημα ... από υποστήριξη τουλάχιστον όσο αφορά αναβαθμίσεις firmware δεν ...
Link to comment
Share on other sites

Όχι...και όχι...Sorry! Θέλει με άλλον τρόπο εγκατάσταση, λίγο πιο προχωρημένο. Ρίξε μια ματιά εδώ. Είναι η απαραίτητη αρχική σελίδα για να μάθετε κάτι παραπάνω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3127452&posted=1

(ναι, ο συνήθης ύποπτος sugardad!)

 

 

Εκτός από το openetna και το xda:

http://www.zacpod.com/ - Αρχηγός!

http://androidforums.com/lg-eve/

http://androidgreece.gr/

 

Φυσικά, αν googleάρετε λίγο για Android και LG620 ή EVE, θα βρείτε χιλιάδες καλές σελίδες. Όρεξη να έχετε :)

ευχαριστουμε

πραγματι μεσω google βρισκεις αρκετα για το GW620 ανελπιστα θα ελεγα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναειπαμε αυτο, official update ΔΕΝ υπαρχει και δεν ξερουμε καν αν υπαρξει. Μονο custom roms κυκλοφορουν που εχουν τα + και τα - που ειπε ο φιλος παραπανω με τον οδηγο (τον οποιο προσωπικα ευχαριστω απειρα για τις οδηγιες).

Edit: με προλαβαν οι προηγουμενοι :p

 

Sent from my LG GW620 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την δοκιμαστική έκδοση του 2.2 για το κινητό μας . Η διαδικασία δεν είναι πολύ μεγάλη και αν έχεις μαζεμένα τα sdk drivers κτπ σε 10 λεπτά την τελειώνεις. Οπότε λέω αύριο να κάνω κανένα οδηγό για τη διαδικασία της αναβάθμισης μαζί με ότι χρειάζεστε .

 

AΝ και δεν λειτουργούν 3d και video acceleration , fm radio και Bluetooth και video camera με αποτέλεσμα κάποια πράγματά να στερηθείτε εγώ σας εισηγούμαι να τολμήσετε την αναβάθμιση ...

υπαρχει και 2.1 νομιζω εχει και αυτη παρομοια προβληματα?

 

ποση ελευθερη μνημη εχουμε με τα 1.5? για εφαρμογες?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΚΑΙΕΙ ΤΟ bluetooth ΟΛΑ ΤΑ ΚΙΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΙΧΑΝΕ bluetooth το Bluetooth ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΞΙ ΜΟΥ ΧΕΡΙ ΤΟ ΧΡΙΣΙΜΟΠΟΙΩ FOUL 100% :( :( :(((((((...ΚΡΙΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΡΑΙΟ ΚΙΝ :((( :((((((((((((( ......
Link to comment
Share on other sites

@nikoc_7 μην απογοητευεσαι το κινητακι ειναι πολυ καλο και το qwerty πολυ ευχρηστο

μεινε με την 1.5 προσωρινα και θα δεις καποια στιγμη θα βγει rom με bluetooth να δουλευει.

υπαρχει πολυ υποστηριξη για το κινητο , ασχολουνται πολλοι

δεν ξερω για Αθηνα αλλα εγω το κτυπησα 199 απο saturn εδω θεσσαλονικη

(θα το εχω την Τριτη)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

σε τι χρειάζεσαι το bluetooth και δεν μπορεί να σε εξυπηρετήσει ? εχει ορισμένους περιορισμούς το android1,5 όσον άφορα την ασύρματη μεταφορά αρχείων αλλά αυτό εγώ το είχα λύση εύκολα δημιουργώντας ftp στο κινητο και μεταφέροντας μεσώ wifi κάποια αρχεία στο υπολογιστή . Κατα τα άλλα δεν εχει κάποιο θέμα το bluetooth .
Link to comment
Share on other sites

σε τι χρειάζεσαι το bluetooth και δεν μπορεί να σε εξυπηρετήσει ? εχει ορισμένους περιορισμούς το android1,5 όσον άφορα την ασύρματη μεταφορά αρχείων αλλά αυτό εγώ το είχα λύση εύκολα δημιουργώντας ftp στο κινητο και μεταφέροντας μεσώ wifi κάποια αρχεία στο υπολογιστή . Κατα τα άλλα δεν εχει κάποιο θέμα το bluetooth .

 

Αν τον "έκοψα" καλά τον Nikoc_7, θέλει το bluetooth για ανταλλαγή αρχείων μέσω κινητών (με τους φίλους του;) ?). Αυτό δεν γίνεται με το 620, έχω δοκιμάσει να το συνδέσω με άπειρα κινητά - τζίφος. Ίσως στο μέλλον.

 

Έχω σκοπό να δοκιμάσω και την 1.6 korean που παίζει στο ιντερνετ πριν χτυπήσω την 2.1 ή 2.2 γιατί με την τωρινή έκδοση που έχει το κινητό μου δεν τρέχει σε fastboot. Όταν το κάνω (χρόνο να βρω!) θα σας πω εντυπώσεις.

 

By the way, το qwerty πληκτρολόγιο είναι όντως καταπληκτικό. Πολύ καλύτερο από το αντίστοιχο της Sony Ericsson (ξέρετε, το μοντέλο με το Android που κυκλοφορεί). Πιο στιβαρό και με καλύτερη ανταπόκριση στα πλήκτρα.

Edited by Halfox
Link to comment
Share on other sites

@nikoc_7 μην απογοητευεσαι το κινητακι ειναι πολυ καλο και το qwerty πολυ ευχρηστο

μεινε με την 1.5 προσωρινα και θα δεις καποια στιγμη θα βγει rom με bluetooth να δουλευει.

υπαρχει πολυ υποστηριξη για το κινητο , ασχολουνται πολλοι

δεν ξερω για Αθηνα αλλα εγω το κτυπησα 199 απο saturn εδω θεσσαλονικη

(θα το εχω την Τριτη)

 

ΤΟ SATURN ΕΔΩ ΤΟ ΕΧΕΙ 299!! ΠΙΓΑ ΝΑ ΔΟ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ! ΕΛΕΟΣ ΣΤΟ MEDIA MARK TO ΕΧΟΥΝ 222!! Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΜΠΙΚΑ ΕΔΩ http://www.lg.com/gr/support/mc-support/mobile-phone-support.jsp ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΟ GW620 ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ !!!! ΟΤΑΝ ΛΕΣ ROM ΤΙ ΕΝΩΕΙΣ EXEI KAMIA ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ RAM-ROM MNIMH ! Η EINAI KATI ΑΛΛΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΗΓΙΣΕ ΜΟΥ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ !!

Edited by nikoc_7
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μπηκα να δω αν εχει προβλημα - προσπαθησα να κανω file transfer απο κινητο σε κινητο και δεν δουλευε..Και βλεπω οτι το προβληματάκι ειναι γενικο...φτου!

 

Σιγά τα Ωα ομως , γιατι εμεινα παρα πολυ ευχαριστημένη απο το κινητό!! Εκει που αλλαζα καθε χρόνο κινητο , με βλέπω με αυτό για αρκετό καιρο..

 

Καμια εφαρμογουλα που να διορθώνει το προβλημα για το μπλουτουθ να υποθέσω δεν υπαρχει ε?

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ SATURN ΕΔΩ ΤΟ ΕΧΕΙ 299!! ΠΙΓΑ ΝΑ ΔΟ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ! ΕΛΕΟΣ ΣΤΟ MEDIA MARK TO ΕΧΟΥΝ 222!! Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΜΠΙΚΑ ΕΔΩ http://www.lg.com/gr/support/mc-support/mobile-phone-support.jsp ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΟ GW620 ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ !!!! ΟΤΑΝ ΛΕΣ ROM ΤΙ ΕΝΩΕΙΣ EXEI KAMIA ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ RAM-ROM MNIMH ! Η EINAI KATI ΑΛΛΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΗΓΙΣΕ ΜΟΥ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ !!

καλημερα τι να πω αλλα πουλαει το ενα Αθηνα και αλλο Θεσ/νικη?

ναι το ειδα και εγω στο site τους.τι εννοουν αραγε?

 

ROM ειναι το λειτουργικο που φοραει το κινητο (1.5 android στην περιπτωση του GW620)

επισημη αναβαθμιση δεν υπαρχει οποτε ο,τι προκυψει απο αυτους που ασχολουνται

εχουμε 1.6 , 2.1 και 2.2 μεχρι στιγμης απο τετοιες προσπαθειες

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

 

Ένα video που έφτιαξα έτσι για να δείτε ένα δήγμα πως είναι το Lg gw620 με android 2.2 . To έκανα αυθόρμητα ίσως να έπρεπε να δείξω και κάποιες λειτουργίες που έχουν προβληματάκια όπως η κάμερα και το video playback .

Σίγουρα το κινητό είναι πολύ πιο γρήγορο από οτί με την stock rom .

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από gesamfunai ... ναι το ειδα και εγω στο site τους.τι εννοουν αραγε ?

 

 

μιπος να το δοκιμαζε κανενας απο αυτο το site να κανει update ??? :food:

Edited by nikoc_7
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας την συζήτηση για το την rom του openetna project αυτή τη βδομάδα λύθηκε το πρόβλημα με το video acceleration οπότε και ειναι ικανό να παίζει video και το hd youtube λειτουργεί χωρίς προβλήματα . Αρχές της ερχόμενης βδομάδας αν όλα παν καλά θα έχει λυθεί και το πρόβλημα του bluetooth οπότε θα είναι επιτέλους δυνατή η αποστολή αρχείων . Στα πειράματα που έχω κάνει στο κινητό μου είδη λειτουργεί το ΒΤ με μόνο πρόβλημα κάποια μικροπροβλήματα στον ηχό .
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας την συζήτηση για το την rom του openetna project αυτή τη βδομάδα λύθηκε το πρόβλημα με το video acceleration οπότε και ειναι ικανό να παίζει video και το hd youtube λειτουργεί χωρίς προβλήματα . Αρχές της ερχόμενης βδομάδας αν όλα παν καλά θα έχει λυθεί και το πρόβλημα του bluetooth οπότε θα είναι επιτέλους δυνατή η αποστολή αρχείων . Στα πειράματα που έχω κάνει στο κινητό μου είδη λειτουργεί το ΒΤ με μόνο πρόβλημα κάποια μικροπροβλήματα στον ηχό .

καμια επισιμη αναβαθμιση βγικε ι μπα ? δοκιμασε κανεις το update απο το site της lg ?

Link to comment
Share on other sites

καμια επισιμη αναβαθμιση βγικε ι μπα ? δοκιμασε κανεις το update απο το site της lg ?

 

Σιγά μην κάνει η LG αναβάθμιση! Εδώ το επίσημο update είναι ακόμα σε έκδοση της 1.5! Θα πάρει κανά χρόνο για την 1.6, μετά είναι και η 2.1 οπότε κατά το 2013, αν ο κόσμος δεν έχει καταστραφεί :D, ίσως - λέω ίσως...

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην κάνει η LG αναβάθμιση! Εδώ το επίσημο update είναι ακόμα σε έκδοση της 1.5! Θα πάρει κανά χρόνο για την 1.6, μετά είναι και η 2.1 οπότε κατά το 2013, αν ο κόσμος δεν έχει καταστραφεί :D, ίσως - λέω

 

χαχαχαχαχα καλα σιγα μη:dash::dash::dash::dash: :yawn:ν παω να το παρο θα κανο ιπομονη να μαζεψο κανενα ψυλο να παω να παρω το HTC DESIRE Z που ειναι qwerty κ τελος γιατη αμα περιμενο update για το 620 καλα κρασια! :dash:

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην κάνει η LG αναβάθμιση! Εδώ το επίσημο update είναι ακόμα σε έκδοση της 1.5! Θα πάρει κανά χρόνο για την 1.6, μετά είναι και η 2.1 οπότε κατά το 2013, αν ο κόσμος δεν έχει καταστραφεί :D, ίσως - λέω

 

χαχαχαχαχα καλα σιγα μη παω να το παρο... θα κανο ιπομονη να μαζεψο κανενα ψυλο να παω να παρω το HTC DESIRE Z που ειναι και qwerty και τελος γιατη αμα περιμενο update για το 620 καλα κρασια! :dash:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG GW620] Οδηγοί για νέους χρήστες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...