Jump to content

LG GW620


stavros11
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι φωτογραφίες που βγάζει περιέχουν αρκετό θόρυβο, ειδικά αν δεν είναι καλός ο φωτισμός. Είναι σε ικανοποιητικό επίπεδο, αλλά δεν είναι το δυνατό σημείο της συγκεκριμένης συσκευής.
If it walks like a duck and quacks like a duck, it is a duck.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 338
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλησπέρα...

 

Εγώ εχω ενα προβληματάκι..δεν μου δουλευει το 3g..και δεν ξέρω γιατί!!! Δεν άλλαξα κάτι...πφφ!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε κατεβασε την εφαρμογη APNdroid.Με αυτη ενεργοποιεις ή απενεργοποιεις το 3g,ισως λυθει το προβλημα σου.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω προβλημα με το weather widgets.δε μου βρισκει τις ελληνικες πολεις ακομα κ αν βαλω το zip code.τι να κανω??:(
Link to comment
Share on other sites

παιδια για δώστε λιγο τα φώτα σας.

το τηλεφωνο δεν ανοιγει και βγάζει το μηνυμα ¨Η εφαρμογή LG view (διεργασια android.proxess.homecube)διακόπηκε ξαφνικα. Προσπαθήστε ξανα."

κ κουμπί για υποψρεωτικό κλείσιμο.

 

Κ ολα αυτά σε μια προσπάθεια να κάνω update το λογισμικο από το LG update.

Yπάρχει λύση ή το πάμε για service?

Link to comment
Share on other sites

παιδια για δώστε λιγο τα φώτα σας.

το τηλεφωνο δεν ανοιγει και βγάζει το μηνυμα ¨Η εφαρμογή LG view (διεργασια android.proxess.homecube)διακόπηκε ξαφνικα. Προσπαθήστε ξανα."

κ κουμπί για υποψρεωτικό κλείσιμο.

 

Κ ολα αυτά σε μια προσπάθεια να κάνω update το λογισμικο από το LG update.

Yπάρχει λύση ή το πάμε για service?

 

αν το συνδεσεις και πας ν ξανακανεις update δεν γινεται τιποτα??

Link to comment
Share on other sites

οχι γιατι λεει ότι έχω το πιο updated λογισμικο!

Από ότι έψαξα, πρεπει να κάνω reset to factory settings και προσπαθω να το αποφυγω...

Link to comment
Share on other sites

Το έκανε και σε εμένα με το αρχικό λογισμικό. Είχα αλλάξει μόνο το wallpaper κι έτσι σκέφτηκα ότι μπορεί να οφείλεται σε αυτό. Ξαναενεργοποίησα ένα από τη λίστα που έχει το τηλέφωνο και δεν είχα πρόβλημα. Η αλήθεια είναι ότι το αρχείο εικόνας που είχα βάλει είχε σημαντικό μέγεθος.

 

Μια και η διεργασία έχει ως τίτλο LG view, δοκίμασε αν θέλεις να ενεργοποιήσεις το default μενού του android αντί της LG.

 

Έχεις κάνει update τελικά φίλε rafdesipris ή δεν υπήρχε κάτι νέο;

If it walks like a duck and quacks like a duck, it is a duck.
Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν απεφυγα το reset (volume down, main button και camera button πατημενα για 5-10"), που έλυσε και αυτο αλλα και αλλα προβλήματα που είχα απο την αρχη (δεν ειχα μπορέσει ποτέ να συνδεθω με τους server της google για να μπαινω σε gmail, market, συνεχεια μηνυματα λαθους για μη ασφαλη συνδεση κλπ).

δεν υπηρχε άλλη δυνατοτητα menu, το μηνυμα σε πηγαινε σε υποχρεωτικο κλείσιμο του παραθύρου και δε μπορείς να κάνεις τιποτα, από όσο καταλαβαίνω.

από ότι έψαξα, έχει συμβεί και σε άλλους λίγο μετα το update, επομένως φοβάμαι να το ξαναπροσπαθησω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα ξέρει κανείς αν έχει βγει update android 2 για το lg gw620?

η κάποιο πιο καινουριο απο το 1,5 που ήδη έχει?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας παιδιά. είμαι καινούργιο μέλος. Χθες αγόρασα και εγω το κινητό της LG gw620 και νοιώθα σαν από φιατ να αγόρασα πόρσε. φανατστείτε οτι είχα το παλιό μου κινητό πάνω από τρια χρόνια οπότε είμαι τελείως νέος σε αυτήν την τεχνολογία.

η απογοήτευση μου ήρθε όταν έβαλα την κάρτα σιμ cosmote η οποία είναι 3g και δεν την βρίσκει με τίποτα. όταν έβαλα κάρτες άλλων εταιριών η και άλλες κάρτες cosmote κανένα πρόβλημα. μόνο την δικιά μου κάρτα δεν βλεπει. όταν επίσης βάζω την κάρτα μου σε άλλα κινητά πάλι κανένα πρόβλημα.γενικά έχω κουφαθεί και είναι μεγάλο σπασιμο να έχεις καινουργιο κινητο και να μην κάνει την πιο βασική λειτουργία. καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. είμαι και εγώ καινούργιο μέλος. αγόρασα προσφατα και εγω το κινητό της LG gw620 και είμαι νέος σε αυτήν την τεχνολογία.

γνωριζει κανείς εαν κατά την ασυρματη συνδεση υπάρχει περίπτωση να αποσυντονίζει το μοντεμ/ρουτερ με το οποίο συνδέεται???

γενικά είναι πραγματικά κατι το ιδιέτερο σαν συσκευή και οι δυνατότητες του ειναι απίστευτες

 

http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/redface.gif

Link to comment
Share on other sites

Προς sugardad και όλους τους υπόλοιπους -

Please, help!:O

Αφού ακολούθησα πιστά όλες τις οδηγίες του απόλυτου οδηγού για το update και αφού έγινε το update, πέρασα και στο τέταρτο κομμάτι για flash με prerooted image. Όμως τα αποτελέσματα όταν έτρεξα το tools δεν ήταν αυτά που θέλαμε:

 

sending boot...OKAY

writing boot...FAILED (remote:flash write failure)

sending system...OKAY

writing system...FAILED (remote:flash write failure)

 

Από τότε δεν ξανάνοιξε το κινητό και στην πρώτη οθόνη του LG λαμβάνω το μήνυμα: cannot read boot image header.

 

Λίγη στοργή και προδερμ παρακαλώ; Μια λύση;

 

Thanks a million in advance!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο δίκτυο βρήκα τα παρακάτω

This project want to provide an open firmware for the LG GW620. We currently have an experimental android 2.1 firmware in the Downloads section.

 

στην ιστοσελίδα

 

http://code.google.com/p/openetna/

 

έχει και έτοιμο Download αρχείο

 

αλλά η κριτική αυτών που δοκίμασαν λέει ότι δεν δουλεύει πληρως

 

link to the korea rom of LG Eve (they call it LG KH5200 over there.

 

csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/LGKH5200/AKTFBQ/V10m_00/V10M_00.kdz

 

 

 

Whats working

 

SMS/MMS

HSDPA Connection

Better Battery Life

Youtube in HD

Nearly everything

 

Whats not

Voice Search

Google Maps Navigation

 

Installation Preparation

Backup your contacts (and your APNs)

XIM.apk from your current rom.

 

κάποια bugs βελτιωθηκαν

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=6294714&postcount=815

 

επίσης υπάρχει και η εμπειρία απο άλλες χώρες

 

http://androidforums.com/lg-eve/50948-lg-gw620-will-getting-official-2-1-android-update.html

 

http://androidforums.com/all-things-root-eve/49587-lg-eve-gw620-rogers-rooting-guide-remove-rogers-apps-2.html

Link to comment
Share on other sites

@Halfox Μιλήσαμε, τα είπαμε ;)

 

@Topic

βασικά ΜΑΚΡΙΑ από τη 2.1

απλά ΜΑΚΡΙΑ ... προς ώρας...

κυκλοφορεί ήδη 1.6 rom οποία είναι αξιόλογη για καθημερινή χρήση!

λίγο πολύ λίγο πιο αργή αλλά έχει tweaks, χώρο και μνήμη..

 

Αν το θέλετε "εφφεδιάρικο" όπως στο το βίντεο που επισυννάπτω αρκετά ποστ πιο πάνω, ψάξτε το link μου στον οδηγό που έχω φτιάξει εδώ ..

Αν το θέλετε πιο updated για νεότερες εφαρμογές που είναι ασύμβατες με 1.5 τότε η 1.6 Korean Based ROM είναι για εσάς ...

 

ζυγίστε, αποφασίστε .. εκτελέστε - Σερβίρετε σε θερμοκρασία δωματίου!

 

~Καλό Καλοκαίρι~

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα προ ημερών την 2.1 σύμφωνα με τις οδηγίες του zacpod και του forum xda-developers. Μετά από μισή μέρα χρήσης γύρισα πίσω στην 1.5. Παρόλο που με εντυπωσιάσε το πόσο γρήγορα έπαιζε το 2.1 σε σχέση με το 1.5 οι λόγοι που γύρισα πίσω ήταν ότι α) με το 3G ανοιχτό η μπαταρία από φουλ τέλειωσε μέσα σε 4 ώρες (και το κινητό ήταν υπερβολικά ζεστό)! β) δεν δουλεύουν ακόμα το GPS και η camera (το gps ειδικά μπορεί να χρησιμεύσει εκεί που δεν το περιμένεις). Εις αναμονή για μια πιο σταθερή έκδοση. Όσοι το δοκιμάζετε μην βιάζεστε, ακολουθήστε μια προς μια τις οδηγίες του zacpod και πάρτε backup την αρχική rom για να μπορείτε να τη ξαναφλασάρετε πίσω.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Hi! Έχω ένα LG GW620 και έχει κλειδώσει. Ζητάει Gmail και κωδικό πρόσβασης,τα βάζω και λέει πως είναι λάθος :/ Δοκίμασα να μπω απο υπολογιστή και μπαίνει! Οπότε το gmail ειναι σωστό!Έχει μπλοκάρει το κινητό :/ Έχω δοκιμάσει να μπω στο "κρυφο μενου" απο της κλήσης sos αλλα δεν γίνεται . :/ Ξέρει κανείς πως να το ξεκλειδώσω? :/
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε να μου πείτε κάποιο καλό εργαλείο για backup της rom;

Αν υπάρχουν και οδηγίες χρήσης, ακόμη καλύτερα!

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Newsflash:

Η νέα έκδοση του 2.1 επιδιορθώνει τα περισσότερα προβλήματα και λειτουργεί σωστά το GPS

η Κάμερα όμως ακόμα αργεί αλλα είμαστε κοντά...

(φυσικά και δεν είναι οκ για καθημερινή χρήση απλά έχουμε δρόμο ... αλλα σημαντικά λιγοτερο όσο στις αρχές του Αυγούστου)

 

Τα νέα ΔΕΝ σταματούν εδώ...

Η Mητρική κορεάτικ εταιρία δια αντιπροσώπου στο ΕΠΙΣΗΜΟ blog δήλωσε πως ήρθε σε συννενόηση με Qualcomm και Google και ... εντός Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου θα υπάρξει ΕΠΙΣΗΜΟ FROYO(!) update

 

Πρίν κάποιοι κάνουν flaming ας τους υπενθυμίσω(ουμε) πως στο ίδιο blog αναφέρθηκε και ανακοινώθηκε το 1.6 update το οποίο και υλοποιήθηκε α-μ-ε-σ-α και χάρις σε αυτό έχουμε και στην Ευρώπη 1.6 και παιζουμε τώρα και με 2.1 (πάνω στο 1.6 και στον κέρνελ του βασιζόμαστε)

 

Concluding:

Tο 2.1 δεν θα βγεί ΠΟΤΕ επίσημα (skipped) για το 620 αλλα μετά απο βαριές μετατροπές και optimizations το 620 θα λάβει επίσημα FROYO update πρίν το τέλος του χρόνου..

Υγείες!

 

http://translate.google.com/translate?js=n&prev=_t&hl=el&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=ko&tl=en&u=blog.lge.com%2F471

Edited by sugardad

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

pira prin mia vdomada to kinito kai den mporo na valo gia ixo kliseis tragoudia pou exo perasmena ap tn karta mnimis..iparxei kapoios tropos????

 

γεια σας ειμαι νεο μελος και νεος κατοχος και θα ηθελα να μου πει καποιος πως μπορω να βαλω τραγουδι για ηχο κλησης ?????οταν παω ρυθμισεις ηχου εικονας μου ωγαζει μονο τα προεπιλεγμενα κοματια του κινητου..πειτε κανενα τροπο!!!!!ευχαριστω:cool:

 

ρε παιδια οταν μου στελνουν μηνημα δεν εμφανιζεται πουθενα ουτε ηχος γιατι αυτο???πρεπει να μπω στα μηνηματα και να το δω!!!!!!!!!!!

Edited by Spidey
Xρησιμοποίησε την "Τροποποίηση" όταν θες να προσθέσεις κάτι.Καλώς ήρθες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω πρόβλημα ελπίζω κάποιος να μπορεί να με βοηθήσει.

 

έχω το κινητό εδώ και 6 μήνες όλα ήταν μια χαρά μέχρι σήμερα το πρωί.

 

Χθές φόρτισα το κινητό κλειστό (το ξέχασα και φόρτιζε πάνω από 8 ώρες δεν ξέρω αν έχει σχέση) σήμερα το πρωί το άνοιξα και στο κάτω μέρος κατα μήκος της οθόνης έχει μια μαύρη γραμμή η οποία δεν φεύγει ποτέ (εμφανίζεται σε όλα τα προγράμματα στο ίδιο ακριβώς σημείο ακόμα και αν το γυρίσω πλάγια), από ότι φαντάζομαι είναι hardware πρόβλημα.

 

Το είχα πάρει απο πλαίσιο θα με καλύψει η εγγύηση, για επιδιόρθωση ή αλλαγή (το προσέχω παρα πολύ δεν μου έχει πέσει κλπ.) απλά εμφανίστηκε αυτή η γραμμή?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω πρόβλημα ελπίζω κάποιος να μπορεί να με βοηθήσει.

 

έχω το κινητό εδώ και 6 μήνες όλα ήταν μια χαρά μέχρι σήμερα το πρωί.

 

Χθές φόρτισα το κινητό κλειστό (το ξέχασα και φόρτιζε πάνω από 8 ώρες δεν ξέρω αν έχει σχέση) σήμερα το πρωί το άνοιξα και στο κάτω μέρος κατα μήκος της οθόνης έχει μια μαύρη γραμμή η οποία δεν φεύγει ποτέ (εμφανίζεται σε όλα τα προγράμματα στο ίδιο ακριβώς σημείο ακόμα και αν το γυρίσω πλάγια), από ότι φαντάζομαι είναι hardware πρόβλημα.

 

Το είχα πάρει απο πλαίσιο θα με καλύψει η εγγύηση, για επιδιόρθωση ή αλλαγή (το προσέχω παρα πολύ δεν μου έχει πέσει κλπ.) απλά εμφανίστηκε αυτή η γραμμή?

Eάν συνεχίσει αυτό το πρόβλημα, σέρβις, καλύπτεσαι φυσικά από την εγγύηση.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG GW620] Οδηγοί για νέους χρήστες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...