Jump to content

LG GW620


stavros11
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον πας για hard reset δυστυχως.κοιτα να παρεις ενα μπακ απ οτι χρειαζεσαι.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 338
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κυκλοφορησε πριν λιγες μερες μια επισημη εκδοση Android 1.6 απο την Καναδικη εταιρεια Rogers.Ειναι ουσιαστικα για το δικο τους μοντελο GW620R.

Την κατεβασα και την περασα,δουλευουν ολα κανονικα μεχρι στιγμης!

Μονο που η επιλογη "Enable Root Permission" λειπει απο το Stability Test και επισης δεν εχει FastBoot mode.Οποτε αν θελω να περασω αλλη rom πως θα το κανω?

 

Μπορειτε να την βρειτε εδω

http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/GW620R/ARGSBK/V10q_00/V10Q_00.kdz

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις υποβάθμιση σε επίσημη έκδοσή που να περιέχει fastboot όπως έκανες την αναβάθμιση ( με το πρόγραμμα της LG ) και μετά ξανά υποβάθμιση .

 

υγ. Στο forum του open etna έχει ανοίξει ελληνικό subforum .

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον πας για hard reset δυστυχως.κοιτα να παρεις ενα μπακ απ οτι χρειαζεσαι.

 

Sent from my Milestone

Γμτ...παλι?

 

Πως κάνουν το hard reset ?

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα να περασω μια επισημη παλιοτερη αλλα για να το κανω πρεπει να εχω κανει πρωτα Enable Root Access συμφωνα με αυτον τον οδηγο που χρησιμοποιησα αρκετες φορες και δουλεψε

http://www.lg-phones.org/how-to-flash-lg-eve-etna-gw620.html

Ομως τωρα αυτη η επιλογη δεν υπαρχει και προσπαθω εδω και ωρες να γινω root αλλα δεν τα καταφερα :(

 

Τωρα αν κανω την ιδια διαδικασια,χωρις να εχω κανει το root, οταν ξεκιναει η αναβαθμιση μου ζηταει Serial Number και IMEI και μετα url για να κατεβασει το update και δεν ξερω τι να του δωσω εκει.Πρωτη φορα μου το βγαζει ετσι.

Αλλες φορες περναει τα σταδια του ελεγχου και οταν ξεκιναει η εγκατασταση κλεινει το προγραμμα χωρις error .

Edited by _2FAST
Link to comment
Share on other sites

Αρα να ελπισουμε για unbranded official update; Αυτο της rogers ειναι branded ετσι; Δουλευουν ολα (ραδιο-καμερα-wifi-gps etc);

 

Sent from my LG GW620 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατάφερα να γίνω root στην εκδοση V10Q !

Χρησιμοποιεις αυτην την εφαρμογη,την τελευταια εκδοση της που αυτη τη στιγμη ειναι η 1.5.5 .

Ομως η εκδοση του "su" που περιεχει δεν τρεχει σωστα και πρεπει να την αντικαταστησεις με αυτην που υπαρχει εδω (εκδοση "cd")

Πατας Root και εχεις μια official 1.6 rooted εκδοση:cool::D

Edited by _2FAST
Link to comment
Share on other sites

Mε το fastboot τι γίνεται; Μπορείς να κάνεις downgrade στην 1.5 σε περίπτωση που χρειαστεί (με το official updater της lg) ; Τα branded εικονίδια "φεύγουν"; Το ψιλοσκέφτομαι και γω να την περάσω.
Link to comment
Share on other sites

Ίδια εντύπωση και από εμένα για το service και για το μαγαζί (γιατί πήγα από εκεί να παραλάβω).

Λόγω του προβλήματος της οθόνης μου άλλαξαν όλο το επάνω τμήμα του κινητού και τώρα είναι σαν καινούριο.

 

Καλημέρα και καλή χρονιά. Θέλω να ρωτήσω που/πως μπορώ να αλλάξω την οθόνη στο gw620 γιατί κάπως έσπασε. Όχι το touch screen αλλά η οθόνη εσωτερικά και πόσο μπορεί να κοστίσει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Mε το fastboot τι γίνεται; Μπορείς να κάνεις downgrade στην 1.5 σε περίπτωση που χρειαστεί (με το official updater της lg) ; Τα branded εικονίδια "φεύγουν"; Το ψιλοσκέφτομαι και γω να την περάσω.

 

Δεν εχει fastboot , αλλα καταφερα να κανω downgrade με το κλασσικο LG Utils,απλα ξεκινησα τη διαδικασια οσο το κινητο βρισκοταν στη φαση του boot γιατι για καποιο περιεργο λογο οταν το προσπαθουσα κανονικα κρασαρε η διαδικασια αναβαθμισης χωρις να γραψει καποιο error.Δε νομιζω να ηταν τυχαιο γιατι το ειχα προσπαθησει αρκετες φορες.

Απλα οταν πας να την περασεις κανε πρωτα Factory Reset γιατι οταν δεν εκανα και την περασα δεν εκανε boot και κολλουσε μετα το σημα του Android.

 

Δεν καταλαβα τι ακριβως εννοεις με τα εικονιδια,μονο ενα εχει στο boot με το σημα Rogers, κατα τα αλλα εχει μονο καποιες προεγκατεστημενες εφαρμογες,αχρηστες αν δεν εισαι στο δικτυο Rogers, τις οποιες τις αφαιρεις πολυ ευκολα εφοσον γινεις root.

 

Κατι που παρατηρησα σε αυτη την εκδοση ειναι η μεγαλη διαρκεια της μπαταριας.Εχω να το φορτισω πανω απο 48 ωρες και εχει πεσει μονο στο 50% .

Με κλειστο Wifi,3G,GPS και δεδομενα παρασκηνιου, αλλα σε οποια αλλη εκδοση κιαν εβαλα(1.5C,1.5H,1.5I,ToleRom,OpenEtna) κρατουσε με δυσκολια μια μερα και κατι.

Edited by _2FAST
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βγήκε και 2.2 official (Κορεάτικη όμως, ο official updater μου λέει ακόμα πως η v10i είναι η νεότερη :rolleyes: ). Λογικά θα την πάρουν τα τζιμάνια του OpenEtna και θα την προσαρμόσουν :) :) Άντε να δούμε :p
Link to comment
Share on other sites

Μολις την εβαλα και δουλευει τελεια :D:D:D

Στο φορουμ του openetna εχει αρκετο feedback.

Παντως αν θελει κανεις να δοκιμασει,εγω εβαλα χωρις κανενα προβλημα αυτην την εκδοση που εχει και fastboot(η κανονικη official δεν εχει) http://n2k1.hebestedt.de/WayBack/LG_Froyo_With_Fastboot.kdz

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ την έβαλα και πάει άψογα, και οι εφαρμογούλες και όλα :D :D Επιτέλους, λίγη ζωή στο κινητό μας :)
Link to comment
Share on other sites

Τι γλωσσα εχει το hardware πληκτρολογιο σου?

Εμενα εχει ελληνικα!Αλλα μονο ελληνικα..δε δουλευει η αλλαγη γλωσσας.

Μαλλον επειδη εκανα το update με το LG Utils και εγινε σαν official upgrade.

Δεν εχασα καμια ρυθμιση/εφαρμογη απο το κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε Αγγλικά-Κορεάτικα και πέρασα το ελληνικό κατεβάζοντας το Greek IME. Έκανα το update μέσω fastboot βέβαια..
Link to comment
Share on other sites

Οντως το Greek Input Method κανει καλα τη δουλεια του.

Λειτουργει και η εναλλαγη γλωσσας με caps lock + space .

Edited by _2FAST
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δοκίμασα κι εγώ να περάσω τον καινούργιο πυρήνα από openetna (System 6.2) αλλά δεν δούλεψαν ολα.. είχα θέματα με το BT, Camera μόνο B&W κ.α. με αποτέλεσμα να γυρίσω πάλι στην 6.1 rc5!! :(

Η Official 2.2 Froyo διαφέρει από την 6.2????? Έχω μπερδευτεί λιγάκι..:(

-- Την υπογραφή σου και το.. LIKE σου πρέπει να πεοσέχεις που τα βάζεις μας έλεγαν οι προΓιαγίαδες μας!! -- :p
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις βάλει ακόμα την official;

 

ΤΡΕΧΑ man, ΤΡΕΧΑ! Radio και Bluetooth δουλεύουν τέλεια, 5αρα κάμερα, βίντεο, νεο μάρκετ, πολύ smooth συμπεριφορά, μεγάλη διάρκεια μπαταρίας (3 ώρες), angry birds με άψογη εκτέλεση :happy:

 

http://forum.openetna.com/index.php?topic=505.0

 

;) ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια καλησπερα εχω ενα προβλημα με το κινητο μου και εχει μπολοκαρει...ολα λειτουργουν κανονικα αλλα εκανα χρηση μοτιβου για ξεκλειδωμα και μετα απο πολλαλπλα λαθη μπλοκαρε και μου ζηταει το μαιλ που ειχα βαλει για να κανω συγχρονισμο με το google ομως δεν θυμαμαι καθολου το μαιλ μου και δεν μπορω να χρησιμοποιησω το κινητο..ξερει καποιος μηπως τι μπορω να κανω???ευχαριστω προκαταβολικα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αλάνια.Θα μπορούσε να μου πει κάποιoς πως μπορώ να ξαναπεράσω την έκδοση V10G;Έδωσα το τηλέφωνο για αναβάθμιση γιατί είχε προβλήματα και περάσανε την έκδοση V10i η οποία δεν έχει fastboot mode και δε μπορώ να περάσω τη froyo από openetna...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αλάνια.Θα μπορούσε να μου πει κάποιoς πως μπορώ να ξαναπεράσω την έκδοση V10G;Έδωσα το τηλέφωνο για αναβάθμιση γιατί είχε προβλήματα και περάσανε την έκδοση V10i η οποία δεν έχει fastboot mode και δε μπορώ να περάσω τη froyo από openetna...

 

Είχα και εγώ αυτό το θέμα πριν λίγο καιρό. Κατέβασε τα tools που έχει ανεβάσει εδώ ο sugardad και θα βρείς εκεί την v10g και τον οδηγό για το πως να την ξαναπεράσεις πέσω του KP500 tools.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG GW620] Οδηγοί για νέους χρήστες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...