Jump to content

LG GW620


stavros11
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Vivie: να σαι καλά

 

@mantsag1: για το 1) με τέτοια χρήση δε νομίζω να σου βγάζει 1 μέρα. Εμένα το δικό μου με πλήρη φόρτιση όλο το βράδυ (8 ώρες κλειστό) μου βγάζει 2 μέρες με πολύ μετρημένη χρήση (σχεδόν ποτέ gps, κανά 10λεπτο wifi και κανά 15λεπτο ομιλία τη μέρα - χονδρικά πάντα).

Edited by elefas

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 338
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση...!!!

 

Το "video player" του τι λέει? εκτός απο κανα βιντεάκι στο youtube μπορείς να παρακολουθήσεις ένα επεισόδιο μιας σειράς (λέμε για κανα 30 λεπτο) άνετα στην οθόνη του?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια ερώτηση ακόμα..

 

ψαχνω να βρώ μια εφαρμογουλα για το κινητό που να σου λέει ποσα ειναι τα μβ του mobile internet ουτως ετσι να μην τα υπερβώ.Υπάρχει τιποτα τετοιο ? επίσης ψάχνομαι για κανενα gps ( στειλτε μου πμ σας παρακαλώ )

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το Net Counter που είναι πολύ απλό.

Το χρησιμοποιώ μόνο για το υπόλοιπο της internet σύνδεσής μου στη wind κι όχι για το wi-fi αν και έχει και αυτή τη δυνατότητα.

 

Ψάχνομαι και εγώ για GPS. Στο παλιό είχα το Garmin. Υπάρχει έκδοση για το GW620;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα σε όλους, έχω την συγκεκριμένη συσκευή από εχτές, την αγόρασα κατοπιν προτροπής της πωλήτριας και μάλλον έκανα μεγάλο λάθος διότι για εμένα το τηλέφωνο είναι εργαλείο και φοβάμαι πως η LG δεν έχει την τεχνογνωσία για τέτοια....anyway αρκετά με την γκρίνια μου. Το πρόβλημα μου είναι ένα και μοναδικό υπάρχουν περίπου 500 επαφές που έχω στο outlook και με αυτό συγχρονίζω κάθε συσκευή που έχω. το GW620 έχει την δυνατότητα να συγχρονίσει με outlook? Αν ναι πως?

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει please?

 

Υ.Γ. εξαιρετικά κακή εντύπωση μου έχει κάνει η παντελείς απόυσία support στο site, η άγνοια των agent στο τηλεφωνικό technical support καθώς και το ανύπρακτο CD στην συσκευασία με λογισμικό για διασύνδεση με PC κτλ.....anyway το πήρα το μάθημα μου

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τι έκανα εγώ: έσωσα όλες τις επαφές σε vcf (export), τις εισήγαγα στο gmail και τις συγχρόνισα από εκεί με την ασύρματη σύνδεσή μου στο internet.

Λίγο περίπλοκο, ε; Νομίζω ότι αν συνδέσεις το κινητό σου με το pc (υπάρχει ολόκληρος και καταπληκτικός οδηγός του sugardad δύο σελίδες πιο πριν) ίσως βρεις τρόπο να τις περάσεις και απευθείας. Νομίζω ότι στο market πήρε το μάτι μου κανά-δυό προγραμματάκια που κάνουν αυτή τη δουλειά.

Anyway, δωσε στο κινητό μια ευκαιρία. Αν εξαιρέσεις την έλλειψη manuals & cd της LG και την μπαταρία που τελειώνει στο πιτς-φυτίλι -ναι, όλο λέω να το αναβαθμίσω με τις οδηγίες του sugardad αλλά ποτέ δεν βρίσκω χρόνο!- είναι μια αξιοπρεπέστατη συσκευή με φοβερές δυνατότητες και σε πολύ καλή τιμή.

Εξάλλου έχεις εμάς για manual! Σκέφτεσαι τίποτα καλύτερο; :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα σε όλους, έχω την συγκεκριμένη συσκευή από εχτές, την αγόρασα κατοπιν προτροπής της πωλήτριας και μάλλον έκανα μεγάλο λάθος διότι για εμένα το τηλέφωνο είναι εργαλείο και φοβάμαι πως η LG δεν έχει την τεχνογνωσία για τέτοια....anyway αρκετά με την γκρίνια μου. Το πρόβλημα μου είναι ένα και μοναδικό υπάρχουν περίπου 500 επαφές που έχω στο outlook και με αυτό συγχρονίζω κάθε συσκευή που έχω. το GW620 έχει την δυνατότητα να συγχρονίσει με outlook? Αν ναι πως?

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει please?

 

Υ.Γ. εξαιρετικά κακή εντύπωση μου έχει κάνει η παντελείς απόυσία support στο site, η άγνοια των agent στο τηλεφωνικό technical support καθώς και το ανύπρακτο CD στην συσκευασία με λογισμικό για διασύνδεση με PC κτλ.....anyway το πήρα το μάθημα μου

 

Μάλλον δε μπήκες στη σελίδα που έπρεπε.

Πήγαινε εδώ και κατέβασε το εργαλείο υποστήριξης. Μέσω αυτού θα μπορέσεις να κατεβάσεις στη συνέχεια το manual της συσκευής σου και το εργαλείο συγχρονισμού επαφών. Το τελευταίο υποστηρίζει το outlook, όχι όμως το outlook express.

 

Μέσω του ίδιου εργαλείου υποστήριξης κάνεις software update στο κινητό, όταν διατίθεται νέα έκδοση.

 

Ρίξε μια ματιά και στις συχνές ερωτήσεις.

 

Υπάρχει πάντα η λύση που προτείνει η φίλη Halfox. Κι εγώ τις επαφές τις έχω σε λογαριασμό gmail. Οπότε είναι πάντα συγχρονισμένες και επίκαιρες.

 

Υ.Γ.: Θεωρώ ότι η συσκευή προσφέρει πολλές δυνατότητες σε καλή τιμή.

Αν θέλεις μόνο το εργαλείο συγχρονισμού, δες εδώ. Μπορείς να το κατεβάσεις απευθείας.

Edited by vanchann
If it walks like a duck and quacks like a duck, it is a duck.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για τον κατατοπιστικότατο οδηγό . Μπορείς να συμπληρώσεις τον οδηγό δίνοντας links που βρήκες διάφορες πληροφορίες όπως customs roms και άλλα για να το ψάξουμε περισσότερο το άθλημα ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μπορει καποιος να με καθοδηγησει πως να περασω το mail μου που ειναι yahoo να το βλεπω?φτανω μεχρι ενα σημειο και μετα μου ζηταει διακομιστη....εκει κολλαω
Link to comment
Share on other sites

Ας δώσω κι εγώ ένα μικρό feedback μιας και έχω την συσκευή εδώ και 20 μέρες περίπου.

Το android με έχει ενθουσιάσει και το συνήθισα αμέσως. Το qwerty πληκτρολόγιο είναι εξαιρετικά βολικό και η αυτονομία της μπαταρίας ποικίλει αναλόγως την χρήση.

Μέχρι στιγμής πάντως δεν το έχω αφήσει ήσυχο ούτε μία μέρα. :p

Ενδεικτικά πάντως θα αναφέρω αυτό που μου έκανε καλή εντύπωση στην αυτονομία. Έκανα ένα ταξίδι με το αυτοκίνητο και είδα ότι η μπαταρία του κινητού ήταν στο 50% και είπα να την δοκιμάσω. Άνοιξα το gps, είχα και το bluetooth παράλληλα και συνολικά μίλησα και 20-25 λεπτά περίπου και η μπαταρία μου τελείωσε μετά από περίπου 3 ώρες. Πιστεύω ότι ήταν μία αρκετά καλή επίδοση...

Τώρα λέω να πάρω μία κάρτα 16 gb που είναι και το μέγιστο που μπορεί να δεχτεί. Από εσάς που έχετε βάλει, έχετε δει κάποια αλλαγή στην απόκρισή του κινητού; Καθυστερεί να την διαβάσει, δηλαδή, επειδή είναι μεγάλη; Και αν μπορείτε προτείνετέ μου κάποια δοκιμασμένη.:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μπορει καποιος να με καθοδηγησει πως να περασω το mail μου που ειναι yahoo να το βλεπω?φτανω μεχρι ενα σημειο και μετα μου ζηταει διακομιστη....εκει κολλαω

 

Διακομιστής ΡΟΡ3

Διακομιστής εισερχομένων: pop.mail.yahoo.com

Διακομιστής εξερχομένων: smtp.mail.yahoo.com

 

Δες εδώ http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20070423215028AAA7hoz

και εδώ http://email.about.com/od/outlooktips/qt/et_getyahoofree.htm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τώρα λέω να πάρω μία κάρτα 16 gb που είναι και το μέγιστο που μπορεί να δεχτεί. Από εσάς που έχετε βάλει, έχετε δει κάποια αλλαγή στην απόκρισή του κινητού; Καθυστερεί να την διαβάσει, δηλαδή, επειδή είναι μεγάλη; Και αν μπορείτε προτείνετέ μου κάποια δοκιμασμένη.:)

Μιας και πέρασαν 10 μέρες και κανείς δεν απάντησε, απλά το ξαναρωτάω για να ζωντανέψω λίγο και το topic.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ μια 16 GB. Έχω γεμάτη περίπου τη μισή. Δεν καθυστερεί η συσκευή λόγω κάρτας, μην ανησυχείς. Από όσο θυμάμαι δέχεται μέχρι 32 GB κάρτα.
If it walks like a duck and quacks like a duck, it is a duck.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχει καταφερει κανεις να αναπαραγει αρχειο DivX?εχω κανει την αντιστοιχη εγγραφη στο DivXPlayer...αλλα αναπαραγωγη δεν κανει.δεν μου ανοιγει το αρχειο.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω στο xda-developers κυκλοφόρησε μια κορεατική έκδοση του firmware για το gw620 με έκδοση 1.6 android. Περισσότερα στο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=6294714&postcount=815

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Νέος χρήστης της συσκευής και 'γω και φυσικά η πρώτη μου επαφή με android έβαλα την ασφάλεια κλειδώματος (αυτό το μοτίβο όπως αναφέρεται στο κινητό)και παίζοντας προχθές ο ανηψιός μου το μπλόκαρε λόγω πολλών λανθασμένων προσπαθειών και τώρα μου ζητάει λογαριασμό gmail για να ξεμπλοκάρει αλλά δεν έχω.Τί μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, θα ήθελα τη βοήθειά σας για άλλη μια φορά. Για κάποιο λόγο με χρεώνει στο λογαριασμό, ενώ δεν μπαίνω στο ίντερνετ, και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει για να το απενεργοποιήσω. Πιο συγκεκριμένα στο λογαριασμό μετά τις κλήσεις και τα μηνύματα που έστειλα μου γράφει :

"ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΡΕΩΣΕΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΠΡΟΣΤΙΘΕΜΕΝΗΣ ΑΞΙΑΣ ΚΑΙ ΕΘΜΙΚΗΣ - ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΚΙΝΗΣΗΣ GPRS"

ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ π.χ.

ημερομηνία ώρα αποδέκτης όγκος διάρκεια ποσό

12/04/2010 12:28:03 gint.b-online.gr 9,1 02:24:59 0,0550

12/04/2010 15:02:41 gint.b-online.gr 30,2 01:47:13 0,1705

12/04/2010 16:49:56 gint.b-online.gr 15,2 01:18:46 0,0880

12/04/2010 18:08:42 gint.b-online.gr 127,6 03:02:19 0,7040 ΚΛΠ.

 

και αυτό γίνεται κάθε μέρα, 15 φορές τη μέρα. Και όχι τις ίδιες ώρες , ούτε τα ίδια ποσά αλλά πάντα καλύπτει όλο το 24ωρο. Το μόνο που έκανα εγώ ήταν κάποια στιγμή να δημιουργήσω τον λογαριασμό που είχα στο google, εκεί που μου τον ζητούσε για να δημιουργήσει το ημερολόγιο. Please help, γιατί έχω καταχρεωθεί. Μπορώ να πω στη wind να μου το απενεργοποιήσουν απο την κάρτα? Δεν έχω πάρει απο εκεί το κινητό μου.

 

Επίσης τι είναι αυτό το "Η" με δύο βελάκια, το ένα βλέπει πάνω και το άλλο κάτω, που υπάρχει στη γραμμή εφάρμόγων, διπλά απο εκεί που δείχνει πόσο σήμα έχω? Μάλιστα μερικές φορές αυτό το Η γίνεται G με βελάκια.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το κινητό κάνει ανά τακτά χρονικά διαστήματα συγχρονισμό με το google και ότι άλλες εφαρμογές έχεις εγκαταστησει που χρειάζονται σύνδεση στο ίντερνετ. Και φυσικά χρησιμοποιεί τις GPRS - 3G κτλ υπηρεσίες του τηλεφώνου σου και άρα σε χρεώνει. Για να το απενεργοποιήσεις κατέβασε την εφαρμογή APNDroid και ενεργοποίησέ την ή πολύ απλά μπες στις Ρυθμίσεις του τηλεφώνου, στο Wireless networks->Mobile Networks->Access point names και σβήσε τις καταχωρήσεις εκεί ή βάλε κάτι επίτηδες λανθασμένο (ώστε να μη μπορεί να συνδεθεί στο ιντερνετ)

 

Γεια σας παιδιά, θα ήθελα τη βοήθειά σας για άλλη μια φορά. Για κάποιο λόγο με χρεώνει στο λογαριασμό, ενώ δεν μπαίνω στο ίντερνετ, και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει για να το απενεργοποιήσω. Πιο συγκεκριμένα στο λογαριασμό μετά τις κλήσεις και τα μηνύματα που έστειλα μου γράφει :

"ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΡΕΩΣΕΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΠΡΟΣΤΙΘΕΜΕΝΗΣ ΑΞΙΑΣ ΚΑΙ ΕΘΜΙΚΗΣ - ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΚΙΝΗΣΗΣ GPRS"

ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ π.χ.

ημερομηνία ώρα αποδέκτης όγκος διάρκεια ποσό

12/04/2010 12:28:03 gint.b-online.gr 9,1 02:24:59 0,0550

12/04/2010 15:02:41 gint.b-online.gr 30,2 01:47:13 0,1705

12/04/2010 16:49:56 gint.b-online.gr 15,2 01:18:46 0,0880

12/04/2010 18:08:42 gint.b-online.gr 127,6 03:02:19 0,7040 ΚΛΠ.

 

και αυτό γίνεται κάθε μέρα, 15 φορές τη μέρα. Και όχι τις ίδιες ώρες , ούτε τα ίδια ποσά αλλά πάντα καλύπτει όλο το 24ωρο. Το μόνο που έκανα εγώ ήταν κάποια στιγμή να δημιουργήσω τον λογαριασμό που είχα στο google, εκεί που μου τον ζητούσε για να δημιουργήσει το ημερολόγιο. Please help, γιατί έχω καταχρεωθεί. Μπορώ να πω στη wind να μου το απενεργοποιήσουν απο την κάρτα? Δεν έχω πάρει απο εκεί το κινητό μου.

 

Επίσης τι είναι αυτό το "Η" με δύο βελάκια, το ένα βλέπει πάνω και το άλλο κάτω, που υπάρχει στη γραμμή εφάρμόγων, διπλά απο εκεί που δείχνει πόσο σήμα έχω? Μάλιστα μερικές φορές αυτό το Η γίνεται G με βελάκια.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Thanks φίλε μου. άλλαξα τις καταχωρήσεις και ελπίζω να σταματήσει. Υπάρχει κάποιος τρόπος για να δώ αν σταμάτησε ή πρεπει να περιμένω μέχρι τον επόμενο λογαριασμό για να δω αν σταμάτησε να με χρεώνει?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αν δεν σου δείχνει δίπλα από το εικονίδιο του σήματος το H με τα 2βελάκια ή το G τότε είσαι οκ. (βασικά κατεβάζει/ανεβάζει δεδομένα όταν τα βελάκια πάνω κάτω είναι φωτισμένα δλδ άσπρα)

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το είδα το συγκεκριμένο κινητάκι και να πω την αλήθεια μου άρεσε.Αν και δεν ήμουν πολύ fan των κινητών με qwerty πληκτρολόγιο,αυτό μου άρεσε αρκετά.Θα ήθέλα όμως να μάθω κάποια πράγματα από εσάς που το έχετε ήδη.Από αυτονομία πως πάει?κρατάει 3 μέρες ή όπως τα άλλα lg που κρατάνε μόνο 1?Από ανταπόκριση στην οθόνη τα πάει καλά? Από φώτο,βγάζει ικανοποιητικές μέρα/νύχτα? Έχει ενσωματομένo δείκτη gps ώστε να περάσουμε κάποιο πρόγραμμα και να το χρησιμοποιούμε χωρίς χρέωση? Και τελευτάια, από ήχο πως τα πάει?καλός?και όταν ακούς μουσική,αλλα και όταν σε καλεί κάποιος είναι δυνατή? Συγνώμη αν σας κούρασα απλά ήταν κάποιες απορίες και μόνο εσείς μπορείτε να μου τις λύσετε.Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομια του ειναι καλη αλλα παντα εξαρταται απο τη χρηση...κλασικη αποκριση οθονης lg.H φωτο ειναι καλες για 5αρα καμερα αν κ ρολο δεν παιζουνε τα pixels...Υπαρχουνε καποια προγραμματα gps που μπορεις να βαλεις..Προσωπικα εχω δοκιμασει τα:sygic,igo,navigon,co pilot και το πιο πληρες και πιο σωστο ηταν το sygic και εννοειται πως δεν χρεωνεσαι τπτ απολυτως και τελος ο ηχος ειναι καλος!
Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομια του ειναι καλη αλλα παντα εξαρταται απο τη χρηση...κλασικη αποκριση οθονης lg.H φωτο ειναι καλες για 5αρα καμερα αν κ ρολο δεν παιζουνε τα pixels...Υπαρχουνε καποια προγραμματα gps που μπορεις να βαλεις..Προσωπικα εχω δοκιμασει τα:sygic,igo,navigon,co pilot και το πιο πληρες και πιο σωστο ηταν το sygic και εννοειται πως δεν χρεωνεσαι τπτ απολυτως και τελος ο ηχος ειναι καλος!

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG GW620] Οδηγοί για νέους χρήστες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...