Jump to content

LG GW620


stavros11
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε tsagod123 ο συνδυασμός shift + space(sym) εμφανίζει οθόνη επιλογής συμβόλων. Με shift + search εμφανίζεται η οθόνη από την οποία μπορείς να επιλέξεις γλώσσα. Στο software keyboard μπορείς να εμφανίζεις την οθόνη επιλογών κρατώντας πατημένο το πλήκτρο για εναλλαγή γλωσσών και αριθμών.

 

Δεν υπάρχει default τρόπος γρήγορης εναλλαγής ανάμεσα σε δύο μόνο γλώσσες. Δες το manual. Μήπως έχεις πειράξει τις ρυθμίσεις;

 

Και σε μένα ο συνδυασμός shift + space(sym) αλλάζει από αγγλικά σε ελληνικά χωρίς να έχω πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 338
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατάλαβα τι εννοείτε παιδιά, έχετε δίκιο. Αυτό που γράφετε συμβαίνει με την επιλογή γλώσσας.

 

Ως shift θεωρούσα το σκούρο πλήκτρο που εμφανίζει τους ειδικούς χαρακτήρες πατώντας κάποιο γράμμα. Το πλήκτρο που εννοείτε το θεωρούσα Caps Lock. Πάντως δεν πρόσεξα να το γράφει το manual.

If it walks like a duck and quacks like a duck, it is a duck.
Link to comment
Share on other sites

τελος καλο ολα καλα...

 

Το προβλημα ομως που αντιμετωπιζω εγω ειναι το εξης:

Οταν εχω συνδεδεμενο το handsfree καi απαντησω κληση απο το κουμπι του (handsfree), τοτε ενεργοποιητε και ο media player...

 

Σας συμβαινει και σε εσας αυτο?

 

Επίσης προτεινετε μου μια καλη navigation εφαργογη, που θα την βρω, πως θα την εγκαταστησω κτλ... περιμενω και pm

 

ευχαριστω...

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

τελος καλο ολα καλα...

 

 

 

Επίσης προτεινετε μου μια καλη navigation εφαργογη, που θα την βρω, πως θα την εγκαταστησω κτλ... περιμενω και pm

 

ευχαριστω...

 

ολες και ολες,6 σελιδες ειναι!!!:lol: γραφουν λιγες σελιδες πριν για το iGO.Φυσικα μπορεις να το αγορασεις στα γνωστα "μαγαζακια":ninja:

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι εννοείτε παιδιά, έχετε δίκιο. Αυτό που γράφετε συμβαίνει με την επιλογή γλώσσας.

 

Ως shift θεωρούσα το σκούρο πλήκτρο που εμφανίζει τους ειδικούς χαρακτήρες πατώντας κάποιο γράμμα. Το πλήκτρο που εννοείτε το θεωρούσα Caps Lock. Πάντως δεν πρόσεξα να το γράφει το manual.

 

Ναι . Με το shift space αλλάζει την γλώσσα . Όταν δοκίμασα τον συνδυασμό πρέπει να είχα ενεργοποιημένο το αγγλικό πληκτρολόγιο :wacko: . Υπάρχει συνδυασμός για copy paste στο LG IME ? Πάντως εγώ μάλλον με βλέπω να μένω με το greek ime που υπάρχει στο Market γιατί έχει full qwerty σε οριζόντια και κάθετη οθόνη καθως και σήμανση της γλώσσας στην taskbar και η γλώσσα μένει σταθερή και δεν αλλάζει συνεχώς σε Ελληνικά αφού θέλω να εχω ος εξορισμού την Αγγλική και έχει Shortcats για copy paste . Tα όποια προβλήματα έχει το Τ9 δεν με πολύ προβληματίζουν ...

 

Τι Home screen χρησιμοποιείτε ? Εμένα αν και μ' αρέσει το LG HOME μου κάνει νερά οπότε έχω μείνει με την default του android .Μου φαίνεται να λειτουργεί πιο γρήγορα .Τες εφαρμογές τα bookmark και τις επαφές τις έχω βάλει σε κατηγοριοποιημένους φακέλους οπότε δεν πολύ χρησιμοποιώ το πλήκτρο που ξεκινά τις εφαρμογές.

Γενικά τι αλλά tips έχετε να δώσετε για να γίνονται πιο γρήγορα κάποιες λειτουργίες πχ να παίρνετε τηλεφωνώ με μόνο ενα δυο κλικ αγαπημένα σας πρόσωπα .

Link to comment
Share on other sites

Τις πρώτες ημέρες ενάλλασσα τις home screens. Κατέληξα σε αυτή της LG. Είναι περισσότερο λειτουργική, με την κατηγοριοποίηση που έχει στις εφαρμογές.

 

Δεν είχα παρατηρήσει διαφορά στην ταχύτητα. Ακόμα κι αν υπάρχει δεν ήταν αισθητή σε εμένα. Δεν έχω φορτώσει τη συσκευή με πολλή επιπλέον software. Έχω μόνο το Google ASE και το OIFileManager.

 

Όταν λες ότι σου κάνει νερά το LG HOME, τι εννοείς;

Κάποιες φορές όταν ανοίγω τη συσκευή - εννοώ κανονική εκκίνηση - μια κλάση του LGView πετάει Exception και την τερματίζω. Δεν είναι συχνό φαινόμενο. Κλείνω τη συσκευή, επανεκκινώ κι όλα καλά.

 

Κρίνοντας από το όνομα της κλάσης, πρέπει να ρυθμίζει κάποιο οπτικό εφέ.

If it walks like a duck and quacks like a duck, it is a duck.
Link to comment
Share on other sites

προτιμω την stock android αρχικη οθονη και μενου

γενικα το κινητο ειναι φορτωμενο με πολλα περιτα προγραμματα-εφαρμογες για τα δικα μου γουστα

ετσι δοκιμασα και το εκανα root ακολουθωντας τις οδηγιες και τους συνδεσμους της σελιδας αυτης

 

με αυτο το τροπο, αφαιρεσα τις εφαρμογες που δεν ηθελα

για λογους εγγυησης και online update, θα πρεπει να το επαναφερω στην εργοστασιακη του μορφη

 

@vanchann

δεν μπορουσες να "δεις" το τηλεφωνο μεσω adb, επειδη δεν εγκατεστησες τους usb drivers απο το android sdk (τους εγκαθιστας σαν αρχειο zip που κατεβαζεις μεσα απο το SDK setup)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Είχα εγκαταστήσει κανονικά το driver από το sdk.

 

Μπορεί να μη λειτούργησε κάτι σωστά εκείνη τη στιγμή. Θα ξαναδοκιμάσω.

Από τη στιγμή που από ότι καταλαβαίνω συνδέθηκες μέσω adb, για να πάρεις δικαιώματα root, δεν υπάρχει πρόβλημα με τον driver. Ίσως είναι κάποιο conflict με το driver της LG, που έχω επίσης εγκαταστήσει. Ίσως τον αφαιρέσω, αν συνεχίζει το πρόβλημα.

 

Για την ώρα δουλεύω με τον emulator και δεν έχω ξανασυνδέσει τη συσκευή.

 

Πάντως η ασφάλεια του android στηρίζεται σε μεγάλο βαθμό στο ότι η κάθε εφαρμογή τρέχει ως ξεχωριστός λογαριασμός χρήστη με περιορισμένα και ελεγχόμενα δικαιώματα. Δε θεωρώ καλή ιδέα να υπάρχει ανοικτός λογαριασμός root. Το android στη βάση του είναι Linux.

 

Υ.Γ. Όντως υπάρχουν αρκετές εφαρμογές στη συσκευή, μερικές από τις οποίες κάνουν την ίδια δουλειά. Η LG προφανώς ήθελε να προωθήσει μαζί με το λογισμικό του android και το δικό της.

Edited by vanchann
If it walks like a duck and quacks like a duck, it is a duck.
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που από ότι καταλαβαίνω συνδέθηκες μέσω adb, για να πάρεις δικαιώματα root, δεν υπάρχει πρόβλημα με τον driver. Ίσως είναι κάποιο conflict με το driver της LG, που έχω επίσης εγκαταστήσει. Ίσως τον αφαιρέσω, αν συνεχίζει το πρόβλημα.

 

ναι, πρεπει να απεγκαταστησεις τον driver της LG, επρεπε να το γραψω

Link to comment
Share on other sites

Επίσης προτεινετε μου μια καλη navigation εφαργογη, που θα την βρω, πως θα την εγκαταστησω κτλ... περιμενω και pm

 

ευχαριστω...

 

Τελικα εγκατέστησα το iGO... φαινετε να ανταποκρινεται σωστα και γρηγορα χωρις την βοηθεια του internet...

 

Μια πολύ χρησιμη εφαρμογη που βρήκα, αν δεν θελετε να μην χανετε κλησεις και μυνηματα ειναι το flashNotify. Καθε φορά που εχετε κληση που δεν προλαβατε να απαντησετε η μυνημα, η εφαρμογή ανασβηνει την οθονη οσες φορες και για οσο διαστημα του εχετε ορισει ωστε να την δειτε καποια στιγμη.:ninja:

 

Υπαρχει τιποτα καλυτερο απο την default αναφορα παραδοσης μηνυματων? Δεν βολευει καθολου γμτ...!!!!!!!:mad:

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ από μπαταρία δεν είμαι και απόλυτα ευχαριστημένος (μια μέρα καρατάει ότι και να κάνω), σήμερα πέρασα ένα καινούριο app (task manager) για να κλείνω τα apps που παραμένουν ανοιχτά και τρέχουν απο πίσω, ελπίζω να φταίει αυτό για την διάρκεια της μπαταρίας μου.

 

έχει κάποιος άλλος καμιά ιδέα για το τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ από μπαταρία δεν είμαι και απόλυτα ευχαριστημένος (μια μέρα καρατάει ότι και να κάνω), σήμερα πέρασα ένα καινούριο app (task manager) για να κλείνω τα apps που παραμένουν ανοιχτά και τρέχουν απο πίσω, ελπίζω να φταίει αυτό για την διάρκεια της μπαταρίας μου.

 

έχει κάποιος άλλος καμιά ιδέα για το τι φταίει?

 

και εδω τα ιδια, η μπαταρια του ειναι πολυ χαλια

με την ιδια χρηση στο magic, κρατουσε 3 μερες

ισως να φταιει η μεμβρανη αυτοματου φωτισμου...

Link to comment
Share on other sites

Το χτύπησα και εγώ.

 

Θα έρθει σε 2 μέρες...ανυπομονώ! Αυτό το flashNotify που το βρίσκεις βρε παιδια ?Το iGo πάλι τι ειναι ? αντε , να ενημερώνομαι και εγώ σιγα σιγα..( ειναι το πρώτο σμαρτ τηλ που παιρνω , το προηγουμενο ήταν αυτο στο αβατάρ μου )

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα η μπαταρία κρατάει κατά μέσο όρο τρεις ημέρες.

 

Τις τελευταίες εβδομάδες, που ανοίγω σχετικά λίγο το wi-fi, το φορτίζω κάθε έξι μέρες. Η μπαταρία κρατάει αρκετά σε κατάσταση αναμονής.

 

Μήπως κάποιες από τις εφαρμογές σας χρησιμοποιούν ενεργοβόρα services ή τρέχουν κι οι ίδιες ως τέτοια, καταναλώνοντας περισσότερη μπαταρία;

If it walks like a duck and quacks like a duck, it is a duck.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα η μπαταρία κρατάει κατά μέσο όρο τρεις ημέρες.

 

Τις τελευταίες εβδομάδες, που ανοίγω σχετικά λίγο το wi-fi, το φορτίζω κάθε έξι μέρες. Η μπαταρία κρατάει αρκετά σε κατάσταση αναμονής.

 

Μήπως κάποιες από τις εφαρμογές σας χρησιμοποιούν ενεργοβόρα services ή τρέχουν κι οι ίδιες ως τέτοια, καταναλώνοντας περισσότερη μπαταρία;

 

Ουφ και ανησυχησα οτι έκανα ******* επειδή το παραγγειλα ήδη! :blink: το άλλο που έχω κρατάει μετα βίας μια μερα - βεβαια το χω ξετινάξει , για αυτο κ η αλλαγή κινητου , κ ειπα να πάρω κατι που να με βολευει...αλλα με τρομαξατε..Vanchann εσύ που το έχεις τι μου προτεινεις να κάνω ? Εννοώ τι να βάλω μέσα που θα μου ειναι χρήσιμο .. θέλω και λιγο navigation χωρις χρεώση αν γίνεται...

 

Επίσης ( για μένα ) αυτο το κινητό έχει ενα μεγάλο μειον....

 

ΔΕΝ βγαινουν οι ψείρες απο τα χαντς φρί....ειναι ολο ενα καλώδιο ενωμένο..πολυ κρίμα γιατι στο προηγούμενο εβγαιναν κ μπορουσα να το συνδέσω αντι ψειρων με το δικο μου καλώδιο για το ακουστικό...:( αλλα αποφάσισα να το παραβλέψω και να μπω σε έξοδο ειδικου χαντς φρί ( αλλα για εμένα θα ήταν μεγάλο σύν να το ειχε , μιας και δίνω τοσα λεφτα , το προηγουμενο εδωσα λιγοτερα και το είχε αυτό..)

 

Για περισσότερα οταν το πάρω στα χέρια μου!Δεν βλέπω την ώρα βασικα!

Link to comment
Share on other sites

Το βιντεάκι το έφτιαξα για να δείξω πως όχι επειδη κάποιος δεν επέλεξε HTC

παει να πεί πως δεν μπορεί να κάνει ΠΑΠΑΔΕΣ ή να χάσει σε ευχρηστία και ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ.... :)

 

 

για το πως θα το κάνετε είναι εύκολο Bing It or Google It :D

 

Χθες μου "έφαγαν" το Liquid μου, εκεί να δείτε ταχύτητα το μασίνι....

 

όχι οτι το GW620 δεν ανταποκρίνεται υποδειγματικά και γρήγορα....

απλά στο boot κάποιος πρέπει να περιμένει γυρω στα 30" για complete bootup

 

FYI Aφαίρεσα από την ROM το Notes Widget, το Office Application (έχω άλλο καλύτερo),

το APN, το BetterKeyb (προτιμώ το LG), το Free Taskmanager (μη το αφαιρέσετε αν δεν έχετε κάποιο άλλο)

και το Moxier (μή το αφαιρέσετε αν θέλετε να λαμβάνετε mail από exchange λογαριασμούς)

με ΟΛΑ όσα βλεπετε εγκατεστημένα στο video κατάφερα να έχω 115MB ελεύθερα για άλλες εφαρμογές ;)

 

Άν έχετε δοκιμάσει να αφαιρέσετε κάποια από τις προεγκατεστημένες εφαρμογές που κάνοουν την ΙΔΙΑ δουλειά με κάποια από τις Google Default

και δέν δημιουργήθηκε κανένα λειτουργικό πρόβλημα αναφέρετε το!

Edited by sugardad
Android Devices: ACER Liquid (stolen) - HTC Magic, Hero - LG GW 620

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το video καπετάν...τελικα οταν μπορεις και θελεις,ολα γινονται.

Ενδιαφερον κομματι ηταν αυτο με το ndrive & sygic.και το λεω αυτο γιατι σε προηγουμενες σελιδες ξοδευτηκαμε μονο σε Igo.

Απο 3D πως παει το εργαλειο?Επρεπε να τρεχες και ενα Game αν και θα ταν λιγο ασχετο με το θεμα του.

Κριμα για το Liquid...

υγ.περιμενω να σε δω να γραφεις και στο θεμα του xperia 10 mini ...γιατι σιγουρα θα το αποκτησεις οταν βγει....

Link to comment
Share on other sites

Ουφ και ανησυχησα οτι έκανα ******* επειδή το παραγγειλα ήδη! :blink: το άλλο που έχω κρατάει μετα βίας μια μερα - βεβαια το χω ξετινάξει , για αυτο κ η αλλαγή κινητου , κ ειπα να πάρω κατι που να με βολευει...αλλα με τρομαξατε..Vanchann εσύ που το έχεις τι μου προτεινεις να κάνω ? Εννοώ τι να βάλω μέσα που θα μου ειναι χρήσιμο .. θέλω και λιγο navigation χωρις χρεώση αν γίνεται...

Φίλη Vivie η διάρκεια της μπαταρίας είναι θέμα χρήσης. Σε κάποιες περιπτώσεις κι εγώ την ξόδεψα σε μια μέρα. Η ουσία είναι ότι σε κατάσταση αναμονής κρατάει. Οπότε από εκεί και πέρα ό καθένας προσαρμόζει τις χρήσεις του.

 

Αν θέλεις να μη φορτίζεις συχνά θα πρέπει να χρησιμοποιείς με μέτρο τις επιπλέον δυνατότητες της συσκευής. Αν τη χρησιμοποιείς ως υπερφορητό υπολογιστή, θα πρέπει να φορτίζεις συχνά.

 

Δε χρησιμοποιώ πλοήγηση, για να σου προτείνω κάτι. Έχουν αναφερθεί προηγουμένως χρήστες σε αυτή τη λειτουργία. Λογικά η χρήση αυτή θα έχει αντίκτυπο στη διάρκεια της μπαταρίας.

 

Φίλε sugardad ωραίο το νέο menu. Ενδιαφέρον video. Εξακολουθείς να έχεις android 1.5, έτσι δεν είναι; Δε θέλω να αλλάξω κάτι στη συσκευή, απλώς αν έχεις περάσει νεότερη έκδοση, έχει ενδιαφέρον να ξέρουμε ότι γίνεται χωρίς προβλήματα έστω κι ανεπίσημα. Δεν είδα την έκδοση στο video.

 

Είναι αναμενόμενο το Acer Liquid να ανοίγει ταχύτερα, αλλά και ταχύτερη απόκριση να έχει. Ο επεξεργαστής του είναι snapdragon 1GHz. Αν και υποχρονισμένος στο Liquid είναι πάνω από 200MHz ταχύτερος του γνωστού 528MHz στο GW620.

 

Αν αντιλαμβάνεσαι διαφορά μόνο στην εκκίνηση και όχι στην απόκριση των δύο συσκευών, αυτό είναι μάλλον καλό για εμάς, τους κατόχους GW620. Δείχνει ότι η LG έκανε καλή δουλειά ή έστω ότι η επεξεργαστική ισχύς της συσκευής είναι αρκετή για τα σημερινά δεδομένα!

If it walks like a duck and quacks like a duck, it is a duck.
Link to comment
Share on other sites

Vanchann : εγώ το παιρνω για λιγο απο όλα - πιο πολυ θα το έχω για σμς , gmail και ελαχιστο φβ σε καποιες περιπτώσεις.Θέλω κατι με πλοήγηση γιατι ερχομαι συχνά στην πρωτευουσα και χάνομαι ευκολα.Εφ'οσον έχω αυτήν την δυνατότητα γιατι να μην την εκμεταλλευτώ ΟΤΑΝ την χρειαζομαι ? Πιθανον να βάλω κανενα παιχνίδι για τα παιδια αλλά πολύ αργότερα.

 

Να προσθέσω κατι sugardad: εγώ δεν καταλαβα και πολλά απο το βίντεο ( δεν ακουω οπότε το μονο που ειδα ήταν μια συσκευή να κανουν διαφορα χωρις κανενα υποβαθρο ) οπότε εάν δεν σου κάνει κόπο , να παραθέτεις και κανενα λινκ για starting point...θα έκανα Google search AΝ ήξερα για ΤΙ πράγμα να ψάξω.Προτίθεμαι να ψάξω παραπάνω εαν ξέρω τι θα ψάξω.

 

Σορρυ για το οφ τοπικ παιδια.

Edited by Spidey
Χρησιμοποίησε την "Πολλαπλή παράθεση" ή "Τροποποίηση" όταν θες να απαντάς σε 1 ή περισσότερους ή να προσθέσεις κάτι στο μήνυμά σου
Link to comment
Share on other sites

Με παρεξήγησες νομίζω φίλη Vivie. Απλώς όσο αυξάνονται οι χρήσεις μειώνεται και η διάρκεια της μπαταρίας. Πρέπει να το λαμβάνεις υπόψη σου, αν δε μπορείς να φορτίζεις συχνά. Αυτό ήθελα να πω με την προηγούμενη απάντησή μου.

 

Σε καμία περίπτωση δεν εννοούσα να μη χρησιμοποιείς τις λειτουργίες της συσκευής. Άλλωστε αυτό που έχει σημασία είναι να ευχαριστηθείς τις δυνατότητες που θα έχεις.

If it walks like a duck and quacks like a duck, it is a duck.
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το video καπετάν...τελικα οταν μπορεις και θελεις,ολα γινονται.

Ενδιαφερον κομματι ηταν αυτο με το ndrive & sygic.και το λεω αυτο γιατι σε προηγουμενες σελιδες ξοδευτηκαμε μονο σε Igo.

Απο 3D πως παει το εργαλειο?Επρεπε να τρεχες και ενα Game αν και θα ταν λιγο ασχετο με το θεμα του.

Κριμα για το Liquid...

υγ.περιμενω να σε δω να γραφεις και στο θεμα του xperia 10 mini ...γιατι σιγουρα θα το αποκτησεις οταν βγει....

 

Το LG ήταν υποδειγματικό με το Sygic, Ndrive και Co-Pilot

Από παιχνίδια δέν μπορώ να πώ και πολλά μιας και παίζω ΟΤΑΝ και ΑΜΑ μπορώ

παίζω τα τετριμμένα δλδ. Πασιέντζα, ούνο κανα strategy κτλ :p

ΜΑΚΑΡΙ ο δημιουργός του Xplane να μας ακούσει επιτέλους και να βγάλει αυτό το ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ Flight Sim

ΚΑΙ για Android, το ευχαριστιέμαι στο PC στο Iphone, όχι όμως σε Android!

 

To xperia το έχω στο μάτι μου αλλά από Sony ΔΕΝ έχω και τις καλύτερες αναμνήσεις (χρόνια τώρα) οπότε κρατώ κάποιες επιφυλάξεις... :D

 

@vanchann

Ναι 1.5 είναι αλλά είναι η V10G_00 (OPEN EUROPE) όχι η v10C_00 (GREEK)

[Η V10G είναι OPEN EURO ΕΠΙΣΗΜΗ όχι βeta]

το φλάσαρα με cab πάνω από την v10C αμέσως μόλις το πήρα....

Οταν θέλησα να το κάνω root έψαξα και βρήκα ότι κάποιος με πρόλαβε.....

και ΕΥΤΥΧΩΣ γλύτωσα χρόνο!! :D :p

----

Όσον αφορά την V10G_00 έχει φουλ υποστήριξη ό,τι είχε και η v10C (Ελληνικά, ρυθμίσεις δικτύου) είναι αισθητά πιο γρήγορη, πιο σταθερή, καλύτερη ζωή μπαταρίας, γρηγορότερο lock δορυφόρων (και κάποια προβλήηματα με το wifi εξαλήφθηκαν).

-----

Όσον αφορά την ΡΟΜ του βίντεο αυτή είναι πειραγμένη V10G έχει τα πάντα από υποστήριξη όπως η V10C/V10G αλλά ΔΕΝ έχει αυτόματες ρυθμίσεις για την κάρτα για GPRS/3g και MMS (αν θές τις ρυθμίσεις τις περνάς μόνος σου)

--------

ΝΑΙ, Αυτό ακριβώς λέω το feeling είναι ΣΧΕΔΟΝ το ίδιο με το Liquid η LG έχει κάνει δουλεία!!! :)

 

@Vivie

AN είδες το video τοτε σίγουρα θα είδες οτι στην αρχη, ΣΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ αναγράφω τα βασικά συστατικά για την επιτυχία του εν λόγω εγχειρήματος...

 

(Starter Guide) :p

Σου παραθέτω βασικά τι πρέπει να ψάξεις να βρείς/μάθεις

1. Andoid SDK μαζί με τους ADB Drivers για το GW620

2. Πως συνδέουμε το GW620 σε Debug/ADB, Emergency, Serial Mode(Serial console)

3. Μαμίσιους LG GW 620 USB Drivers 4.9.x

Αφού καταφέρεις και τα βρείς (πανέυκολο)....

και επιχειρήσεις να σετάρεις ΚΑΙ να συνδέσεις το κινητο σε ΟΛΑ ta mode (λίιιιιιγο δύσκολο)

1. Κατανόηση του filesystem των Android συσκευών (χρήσιμο αν θες να κάνεις εκκαθάριση)

2. Κατανόηση της εντολής ADB και ADB υποεντολών (χρήσιμο αν θες να κάνεις αντιγραφή το su και να πειράξεις ΓΕΝΙΚΑ το android και το filesystem)

3. Κατανόηση της εντολής fastboot και fastboot υποεντολών (χρήσιμο αν θες να κάνεις erase, flash κτλ σε serial mode με custom ROM)

 

Τότε Πάς στο επόμενο στάδιο

1. ToleROM 0.4 based σε v10G_00 prerooted κλτ κλτ κτλ

2. GDE

3. Lock 2.0

4. Beautiful Widgets

5. Weather Widgets

Αυτά ΚΑΙ ΜΟΝΟ θα χρειαστείς για να κάνεις τη συσκευή σου ΟΛΟΙΔΙΑ με αυτή στο εν λόγω video....

 

Έκανα και πάλι καθαρή εγκατάσταση την Rooted σήμερα....

Mε την εκκαθάριση που έχω κάνει (Moxier, QuickOffice, Betterkeyb, APN, Free Task Manager, notes widget, photo widget) από την rooted ROM

και με ΟΛΑ τα παραπάνω να τρέχουν ταυτόχρονα (από 2 έως 5)

έχω free mem 100-105MB

και ελεύθερο χώρο στη μνήμη του κινητού για προγράμματα 126ΜΒ!!!!!!

και φανταστείτε οτι σε σύνολο έχω εγκαταστήσει 28 εφαρμογές, 3 από αυτές είναι GPS software (πιάνουν αρκετό χώρο)!!!

Edited by sugardad
Android Devices: ACER Liquid (stolen) - HTC Magic, Hero - LG GW 620

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Σειρά μου!

Να ρωτήσω κ εγώ...........

Αυτή η εικόνα είναι η αντιπροσωπευτική των διαφημίσεων του εν λόγω κινητου τόσο εν Ελλάδι όσο και στο Εξωτερικό.

Ερώτηση: ΕΣΕΙΣ είχατε ή ΕΧΕΤΕ δεί ΠΟΤΕ, ΑΥΤΑ τα εικονίδια (και την μπάρα κάτω) που φαίνονται στη φώτο?

 

Am I F***king missing something here? WTF!

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: ΕΣΕΙΣ είχατε ή ΕΧΕΤΕ δεί ΠΟΤΕ, ΑΥΤΑ τα εικονίδια (και την μπάρα κάτω) που φαίνονται στη φώτο?

 

Am I F***king missing something here? WTF!

 

Τα εικονίδια ναι! Αλλάζοντας το home theme σε appet, τη μπαρα κάτω και εγώ το χα απορία...

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια ναι! Αλλάζοντας το home theme σε appet, τη μπαρα κάτω και εγώ το χα απορία...

 

ΟΚ, δεν είμαι τρελός! :lol:

Η μπαρα κυριολεκτικά με έκανε και άφρισα!

to ξανα-φλάσαρα σήμερα σε 10B, 10C και 10G και δε τη βρήκα πουθενά...

το θέμα οκ δε το είχα προσέξει.... :ninja:

εδω από το ψάξε ψάξε είδα πως αλλάζει και το deafult clock αμα πας alarm k το πατήσεις συνέχεια μπορείς να αλλάξεις το theme του....

 

btw ετοιμάζω ΝΕΟ topic που ΕΛΠΙΖΩ να γίνει pinned με ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΕΣ οδηγίες

πώς να το σετάρετε στα Windows πώς να κάνετε το GW620 flash με original ρομ kai flash custom rom....

(δε χρειάζεται πλέον pm για να εξηγώ, η γνώση ανήκει σε όλους κ δή στους τολμηρούς.... ;) )

 

Βοήθειά μας/σας... :p

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς κανένα app για αποστολή αρχείων μέσω bluetooth ?

(έβαλα το bluetooth file transfer, αλλά δεν κάνει θέλει android 2)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG GW620] Οδηγοί για νέους χρήστες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...