Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...που μου θέλει στα γεράματα, τατς &τατς (touch-screen)

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτό το κινητό για τον πατέρα μου.

Μπορεί κάποιος από εσάς, να μου αναφέρει τα πράγματα που ΔΕΝ σας αρέσουν κ έχετε απογοητευτεί από αυτά, μετά την απόκτηση του 5530?

 

Δεν θέλω να μάθω, τι άλλα χαρκακτηριστικά θα μπορούσε να είχε...

 

...ΑΛΛΑ για τυχόν παράξενα πράγματα, τα οποία σας δυσκολεύουν στην απλή καθημερινή χρήση (τηλέφωνα, αυτονομία, απόκριση οθόνης, μενού, δυνατός ήχος κλήσης,).

Όπως είπα, η συσκευή, προορίζεται για τον πατέρα μου.

Thanks

 

Το πρόβλημα με τα touch για μενα ειναι οτι δεν εχεις άμεση επαφη με τα πληκτρα του τλφ και πρέπει καθε φορα να κοιτας την οθονη για το ποιο κουμπι πρέπει να πατήσεις!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδες? το παχνιδι (εφαρμογη): paper toss υπαρχει για το 5530? και αν ναι που μπορω να το βρω???

 

ευχαριστω ... ετσι και αλλιως!

Link to comment
Share on other sites

στον γουγλη αν γραψεις θα στο βγαλει κατευθειαν. αν και να σου πω την αληθεια ειναι αθλιο στο 5530, σε προετοιμαζω..καμια σχεση με τα screenshot που υπαρχουν στο νετ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα. Οταν ακουω ραδιοφωνο απο τα hands-free ο ηχος ακουγεται πολυ σιγα, αλλα αν πατησω το κουμπι που εχουν πανω τα hands-free ο ηχος δυναμωνει. Τι προβλημα υπαρχει;
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα. Οταν ακουω ραδιοφωνο απο τα hands-free ο ηχος ακουγεται πολυ σιγα, αλλα αν πατησω το κουμπι που εχουν πανω τα hands-free ο ηχος δυναμωνει. Τι προβλημα υπαρχει;

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Ακόμα και όταν συνδέω τα handsfree στον υπολογιστή, για να ακούσω την πραγματική ένταση πρέπει να πατάω το κουμπί...

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι, plz ενημερώστε!

 

Thnx...

Link to comment
Share on other sites

εγω μολις το τσεκαρα με τα sony ericsson ακουστικα που εχω..και τετοιο προβλημα δεν εχω.ακουω μια χαρα και πολυ δυνατα θα ελεγα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νέο firmware Version: 31.0.005

Εντυπώσεις σε λίγες ημέρες...

αντε περιμενουμε εντυπωσεις.αν και εχω την αισθηση οτι θα ειναι καλυτερη απο την 30.0.009 και ελαφρυτερη.σε λιγοτερους απο 2 μηνες νεο update.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις την περασα αν και δεν βλεπω με μια πρωτη ματια καμια διαφορα.....τουλαχιστον να εφτιαξαν την αυτονομια της συσκευης:O
Link to comment
Share on other sites

δωσε προσοχη στην αυτονομια ...και πες εντυπωσεις γιατι με την 30 ηταν χαλια.Να σου πω την αληθεια γυρισα στο ν81 που ειχα...τα χει παιξει η μπαταρια του αλλα κραταει περισοτερο απο το 5530...ελεος δηλαδη..τεσπα.. Λεω να την βαλω και γω το απογευμα που θα μαι σπιτι.
Link to comment
Share on other sites

Εχθες εκανα την αναβαθμιση.σε 2 μερες εχω καταλαβει οτι το κινητο ειναι πιο γρηγορο,με απλη πιεση ανοιγεις το μενου μια χαρα.επισης τρωει λιγοτερη μνημη στις εφαρμογες.η μπαταρια νομιζω οτι εχει παρει τα πανω της.απο χθες ειμαι στις 2 μπαρες..και εχω μεινει αναμονη σχεδον 30 ωρες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά κανείς εδω μέσα δεν είχε το πρόβλημα στην 30 που έγραφες μήνυμα και το κινητό σου έσβηνε τους χαρακτήρες από μόνο του?
Link to comment
Share on other sites

κ γω την βλεπω σουπερ την αναβαθμιση...πεταει! και ααυτονομια εχει καλυτερη...λιγοτερη μνημη και καλυτερη αποκριση στην αφη..
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά κανείς εδω μέσα δεν είχε το πρόβλημα στην 30 που έγραφες μήνυμα και το κινητό σου έσβηνε τους χαρακτήρες από μόνο του?

εμενα αυτο που λες δεν μου ειχε συμβει ποτε! σε καμια εκδοση.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα αυτο που λες δεν μου ειχε συμβει ποτε! σε καμια εκδοση.:cool:

Στην κολλητή μου πάρα πολύ συχνά! Και το διάβασα και από άλλους όταν το googlara. Τι να πω! Και της έκανα και Hard format Και πάλι το firmware αλλά πάλι τα ίδια της έκανε! Τώρα με την 31 που της την πέρασα Over the air δεν της το έχει ξανακάνει...

Link to comment
Share on other sites

Στην κολλητή μου πάρα πολύ συχνά! Και το διάβασα και από άλλους όταν το googlara. Τι να πω! Και της έκανα και Hard format Και πάλι το firmware αλλά πάλι τα ίδια της έκανε! Τώρα με την 31 που της την πέρασα Over the air δεν της το έχει ξανακάνει...

 

Αυτο δεν ειναι θεμα εκδοσης αλλα συσκευης, θυμαμαι στην αρχη καπιοι που το ειχαν τους το αντικατέστησαν.

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομια φαινεται οτι εχει βελτιωθει σε σχεση με την εκδοση 30,τωρα οσο για πιο γρηγορο που λετε εμενα δεν μου φαινεται διαφορετικο.Παντος τις τελευταιες μερες πριν περασω την τελευταια αναβαθμιση το κινητο στο ξαφνικο και χωρις να το χρησιμοποιω μου εκανε επανεκινησεις,ενω τωρα μια χαρα.

Το νεο firmware βελτιωνει τα εξης:

* Less vibration to navigate the menus, saving battery.

* The response in the menus has improved and is now smoother and faster.

* Fixed bug that it will shut down or restarted.

* Improved multimedia, both the photo quality and the quality of video capture and voice recording.

* Optimized RAM.

* Fixed several bugs.

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομια φαινεται οτι εχει βελτιωθει σε σχεση με την εκδοση 30,τωρα οσο για πιο γρηγορο που λετε,εμενα δεν μου φαινεται διαφορετικο.Παντος τις τελευταιες μερες πριν περασω την τελευταια αναβαθμιση το κινητο στο ξαφνικο και χωρις να το χρησιμοποιω μου εκανε επανεκινησεις,ενω τωρα μια χαρα.

Το νεο firmware βελτιωνει τα εξης:

* Less vibration to navigate the menus, saving battery.

* The response in the menus has improved and is now smoother and faster.

* Fixed bug that it will shut down or restarted.

* Improved multimedia, both the photo quality and the quality of video capture and voice recording.

* Optimized RAM.

* Fixed several bugs.

Εγω ενα ξερω, γίνανε και τα κινητα windows κάθε τρεις και λιγο αναβάθμιση απαράδεκτα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδω και 3 μέρες ξεκίνησα να χρησιμοποιώ το ξυπνητήρι.

Οταν μου βγάζει αυτή: http://img818.imageshack.us/img818/448/100cg.th.jpg την οθόνη δεν μπορώ να το κλείσω και σταματάει μόνο με το κόκκινο κουμπί (της παυσης κλήσεων) που μου το αναβάλει (για λόγους "ασφαλείας" έχω βάλει 5λεπτη αναβολή).

Κάποια στιγμή σε ενεργοποίηση μετά απο αναβολή μου έβγαλε αυτή την οθόνη: http://img831.imageshack.us/img831/7687/1002l.th.jpg και έτσι μπόρεσα να το απενεργοποιήσω μέχρι την επόμενη ημέρα που το έχω βάλει σε καθημερινή επανάληψη!

Πως μπορώ να έχω μόνο την δευτερη οθόνη ή ... πως κλείνει με την πρώτη!

Panasonic GD50, Ericsson T18s, Ericsson T20i, Nokia 3410, Nokia 5210, Sharp GX25 (Ferrari), Sharp GX40, Sharp 770SH (McLaren Mercedes), Nokia 6300, Nokia 5530
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η 1 οθονη τι ειναι εμένα δεν εχει βγει ποτε, παντα βγαίνει μια οθονη με δυο κουμπιά ενα "Διακοπή" και το αλλο "Αναβολή"

 

 

ΥΓ κατι θυμήθηκα μήπως ειναι κλειδωμένο οταν έρθει η ωρα της αφύπνισις?

Edited by nikos_kallithea
Link to comment
Share on other sites

@neon

Η πρώτη οθόνη εμφανίζεται όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη. Η 2η οθόνη εμφανίζεται όταν έχει ξεκλειδωθεί η οθόνη ή όταν το κινητό είναι κλειστό.

 

Για να εμφανίζεται μόνο η 2η οθόνη εκτός θα πρέπει ν' αφήνεις ξεκλείδωτη την οθόνη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ κατι θυμήθηκα μήπως ειναι κλειδωμένο οταν έρθει η ωρα της αφύπνισις?

 

Nαι. Κλειδωμένη είναι η οθόνη. Την έχω να κλειδώνει στα 3 λέπτα γιατί μπαίνει σε τσαντα.

Panasonic GD50, Ericsson T18s, Ericsson T20i, Nokia 3410, Nokia 5210, Sharp GX25 (Ferrari), Sharp GX40, Sharp 770SH (McLaren Mercedes), Nokia 6300, Nokia 5530
Link to comment
Share on other sites

Nαι. Κλειδωμένη είναι η οθόνη. Την έχω να κλειδώνει στα 3 λέπτα γιατί μπαίνει σε τσαντα.

 

Ναι ετσι ειναι ισχυει οτι λεει ο @stendor, απλα εγω δεν το κλειδωνω ποτε!!

Link to comment
Share on other sites

@neon

Η πρώτη οθόνη εμφανίζεται όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη. Η 2η οθόνη εμφανίζεται όταν έχει ξεκλειδωθεί η οθόνη ή όταν το κινητό είναι κλειστό.

 

Για να εμφανίζεται μόνο η 2η οθόνη εκτός θα πρέπει ν' αφήνεις ξεκλείδωτη την οθόνη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πρόβλημα τότε!!! Δεν μπορώ να την εχω ξεκλείδωτη την συσκευη!

Ή θα κλειδώνει ... και θα παταω την αναβολή και μετά θα το απενεργοποιώ χειροκίνητα ή ξεκλείδωτη ... για να κλείνει με ένα αγγιγμα.

Panasonic GD50, Ericsson T18s, Ericsson T20i, Nokia 3410, Nokia 5210, Sharp GX25 (Ferrari), Sharp GX40, Sharp 770SH (McLaren Mercedes), Nokia 6300, Nokia 5530
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...