Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά χρειάζομαι την πολλαπλή επιλογή για να σβήνω μαζικά μηνύματα κειμένου διατηρώντας όμως μερικά εξ' αυτών. Πολλαπλή επιλογή μηνυμάτων κειμένου μπορεί να επιτευχθεί με το Xplore?

Όχι το X-Plore δεν βλέπει sms/mms, βλέπει μόνο όσα λαμβάνονται μέσω BT και υπέρυθρες (αν έχει η συσκευή).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα δεν ειναι και τοσο καλο να εχει μονο οθονη με touch το κινητο. Να που ειναι χρησιμα και 2-3 κουμπακια.. τουλαχιστον αυτα των κλησεων!
Link to comment
Share on other sites

Βγαίνοντας από το μενού αναζήτησης δικτύων, αυτόματα απενεργοποιείται ο δέκτης. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Πως σταματαω την αυτοματη ευρεση WIFI ? συνεχεια ψαχνει και λογικα μου τρωει μπαταρια..

 

ρυθμίσεις - συνδεσιμοτητα - ασυρματο LAN - επιλογές - ρυθμίσεις - Προβολη διαθέσιμου WLAN - βάλε "ποτέ" ... αλλιώς ψάχνει π.χ. κάθε 5 λεπτά για ασύρματο δίκτυο και γίνετε αυτό που λες ότι σου τρώει τη μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

το εχω παρει κι εγω το τηλεφωνακι εδω και 2 βδομαδες και μπορω να πω, πως ειμαι αρκετα ευχαριστιμενος...

επειδη το εχω παρει απο UK, δεν ειχε ελληνικα μεσα...οχι οτι με καιει, αλλα υπαρχει καποιος απλως τροπος να τα περασω??

Ευχαριστω

Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πιο πάνω που λέγαμε για το μολύβι.. :!:ΜΗ ΤΟ ΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...:!:

 

Στην αρχή μου δούλευε αλλά μετά απο soft - reset, δεν μπορώ ούτε να το απεγκαταστήσω αλλά και ούτε να το βρω στη κάρτα μνήμης για να το σβήσω... ΟΠΟΤΕ με κόβω για hard - reset...:cry:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

το εχω παρει κι εγω το τηλεφωνακι εδω και 2 βδομαδες και μπορω να πω, πως ειμαι αρκετα ευχαριστιμενος...

επειδη το εχω παρει απο UK, δεν ειχε ελληνικα μεσα...οχι οτι με καιει, αλλα υπαρχει καποιος απλως τροπος να τα περασω??

Ευχαριστω

Καλησπέρα.

Διάβασε τα προηγούμενα, έχει απαντηθεί.

Αλλιώς, δες στο FAQ της ενότητας. Υπάρχει αναλυτικό άρθρο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!μια χαρα το κινητο, το αγορασα χθες και μου φαινεται πολυ καλο!εχω ομως ενα προβλημα!πολλες φορες μου βγαζει το μενου να φαινεται με γυρισμενο το κινητο οριζοντια και οχι καθετα!γιατι γινεται αυτο και πως μπορω να το αλλαξω? και κατι αλλο.αποθηκευω απο τον υπολογιστη καποια τραγουδια αλλα δεν υπαρχουν στην εκθεση.τα βρισκω οταν παω στις εφαρμογες > διαχειριση αρχειων.πως μπορω να το ρυθμισω και να τα βρισκω στην εκθεση?
Link to comment
Share on other sites

Για την περιστροφή της οθόνης:

Ρυθμίσεις - Τηλέφωνο - Ρυθμ. Αισθητήρα - Έλεγχος με περιστροφή - Αυτόματη περιστροφή οθόνης

 

Για τα τραγούδια, ανοίγεις την μουσική, επιλογές και ανανέωση βιβλιοθήκης.

 

Καλό είναι να ψάχνουμε λίγο το κινητό πριν ρωτήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να φαινεται η ημερoμηνια στη θεση του profile?? αυτο γινεται μονο στο γενικο προφιλ..γινεται και για τα άλλα?
Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να φαινεται η ημερωμηνια στη θεση του profile?? αυτο γινεται μονο στο γενικο προφιλ..γινεται και για τα άλλα?

Η ημερομηνία φαίνεται μόνο όταν είναι επιλεγμένο το προφίλ Γενικό. Για τα υπόλοιπα δεν γίνεται, γιατί δεν μπορεί να εμφανίζεται και το όνομα του προφίλ και ημερομηνία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σήμερα το κινητό έφαγε τη πρώτη του τούμπα απο 1 μέτρο στο ύψος και τα πήγε μια χαρά...:superman:

Εκτός απο το καπάκι πίσω που απο τις πρώτες μέρες απέκτησε γρατζουνιές δεν είδα τώρα απο το πέσιμο καμιά γρατζουνιά στα πλαστικά γύρω...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρησιμοποιει κανεις 2 σε 1 sim(2 νουμερα σε μια καρτα)??Ρωταω επειδη ψηνομαι να το παρω και ξερω οτι αυτη η σιμ δεν ειναι συμβατη με ολα τα μοντελα, και σε καποια παρουσιαζει δυσλειτουργιες.
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια η οθονη τοθ κινητου μηπως ειναι σαν μερικες που υπηρχαν παλια οπου δεν γινοταν γρατζουνιες σε αυτες ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρησιμοποιει κανεις 2 σε 1 sim(2 νουμερα σε μια καρτα)??Ρωταω επειδη ψηνομαι να το παρω και ξερω οτι αυτη η σιμ δεν ειναι συμβατη με ολα τα μοντελα, και σε καποια παρουσιαζει δυσλειτουργιες.

Υποστηρίζει 2σε1.

 

 

μια ερωτηση παιδια η οθονη τοθ κινητου μηπως ειναι σαν μερικες που υπηρχαν παλια οπου δεν γινοταν γρατζουνιες σε αυτες ?

Όχι.

Ένα screen protector πάντα χρειάζεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση!Γιατι στη μουσικη μερικα τραγουδια που εχω περασει απο τον υπολογιστη κ ειναι γραμμενα στα ελληνικα, τα βγαζει κανονικα και αλλα τα βγαζει με κατι ακαταλαβιστικα γραμματα?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση!Γιατι στη μουσικη μερικα τραγουδια που εχω περασει απο τον υπολογιστη κ ειναι γραμμενα στα ελληνικα, τα βγαζει κανονικα και αλλα τα βγαζει με κατι ακαταλαβιστικα γραμματα?

 

δεν είναι το όνομα του τραγουδιού αλλά είναι οι λεπτομέρειες του όπως ο τίτλος, η περιγραφή, το άλμπουμ κτλ τα οποία μπορείς να τα επεξεργαστείς απο το PC και μετά να τα περάσεις στο κινητό...

 

π.χ. έχω ένα CD των going-thru στο οποίο στην περιγραφή του έχω βάλει με λατινικούς χαρακτήρες τον τίτλο και το όνομα του άλμπουμ οπότε μου τα βγάζει μια χαρά στο κινητό...

 

Για δοκίμασε το....

Link to comment
Share on other sites

chrisz86, δοκίμασε να κάνεις συγχρονισμό την μουσική σου με το κινητό (μεταφορά δηλαδή από το pc στο 5530) μέσω του windows media player. Σε πολλούς δούλεψε και αναγνώριζε το κινητό ακόμα και τους ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Η σίγουρη λύση είναι να επεξεργαστείς τις ετικέτες των ελληνικών τραγουδιών σου και να τις αντικαταστήσεις με λατινικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμένα! εχουν ακουστεί φήμες για απόσυρση του κινητου απο την μαμα Νόκια λογω αστάθειας λογισμικού! Εχετε ακούσει τίποτα? Προσπαθώ να το βρώ εδώ και έναν μήνα στην Πάτρα και όλο μου τα μασάνε! Το περιμένω σήμερα στο Plaisio αλλά το εχουν βγάλει απο το site τους!!!:(
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμένα! εχουν ακουστεί φήμες για απόσυρση του κινητου απο την μαμα Νόκια λογω αστάθειας λογισμικού! Εχετε ακούσει τίποτα? Προσπαθώ να το βρώ εδώ και έναν μήνα στην Πάτρα και όλο μου τα μασάνε! Το περιμένω σήμερα στο Plaisio αλλά το εχουν βγάλει απο το site τους!!!:(

 

φήμες στο καφενείο ή σε κάποιο αξιόλογο site?:confused:

 

Το multirama πάντως το έχει... http://multirama.gr/products/search?term=5530

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες 2 ημερες μου εχει παρουσιασει 5-6 φορες το εξης:ενω απανταω στην εισερχομενη κληση κανονικα,οταν παω να τερματισω την κληση,πατωντας το κοκκινο πληκτρο,ναι μεν τερματιζει η συνομιλια,αλλα στην οθονη του κινητου φενετε πως η κληση δεν εχει τερμαστιστει,και παγωνει εκει,δειχνωντας το ονομα της επαφης που με καλεσε,και τα 2 βελη(ξεκλειδωματος και απαντησης).Στο μονο πληκτρο που αντιδρα ειναι το on off,οπου φυσικα το εσβησα ολες τις φορες,και οταν το αναψα,διαπιστωσα πως η μπαταρια εχανε 2 με 3 γραμουλες.
Link to comment
Share on other sites

chrisz86, δοκίμασε να κάνεις συγχρονισμό την μουσική σου με το κινητό (μεταφορά δηλαδή από το pc στο 5530) μέσω του windows media player. Σε πολλούς δούλεψε και αναγνώριζε το κινητό ακόμα και τους ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Η σίγουρη λύση είναι να επεξεργαστείς τις ετικέτες των ελληνικών τραγουδιών σου και να τις αντικαταστήσεις με λατινικούς χαρακτήρες.

 

Μα καποια τραγουδια τα βγαζει κανονικα το κινητο με ελληνικους χαρακτηρες και καποια αλλα οχι!Το περιεργο ειναι οτι στον υπολογιστη εχω ολα τα τραγουδια περασμενα με ελληνικα κεφαλαια!Γιατι καποια τα βγαζει οπως ειναι κ αλλα οχι?Να τα εβγαζε ολα ας πουμε με αλαμπουρνεζικα θα το καταλαβαινα!

Link to comment
Share on other sites

Μα καποια τραγουδια τα βγαζει κανονικα το κινητο με ελληνικους χαρακτηρες και καποια αλλα οχι!Το περιεργο ειναι οτι στον υπολογιστη εχω ολα τα τραγουδια περασμενα με ελληνικα κεφαλαια!Γιατι καποια τα βγαζει οπως ειναι κ αλλα οχι?Να τα εβγαζε ολα ας πουμε με αλαμπουρνεζικα θα το καταλαβαινα!

 

Νομίζω έχει να κάνει με IDTagV2 και IDTagV3.

Δες το link γιατί δε νομίζω ότι μπορώ να στο εξηγήσω σωστά! :O

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει 2σε1.

το ξερω οτι υποστηριζει 2 σε 1, απλα σε πολλα κινητα τα οποια τυπικα υποστηριζουν τετοιες sim, εχουν παρουσιαστει προβληματακια και δυσλειτουργιες. εχει καποιος το κινητο με τετοια σιμ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...