Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παράξενο που δεν δουλεύει, νόμιζα ότι όλα τα 5th edition θα είχαν τις ίδιες λειτουργίες σε τέτοια θέματα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν λέμε Να κάνω μια διευκρινιστική ερώτηση? Οταν λέμε hard reset εννοουμε το *#7370# σωστά? εννοουμε το *#7370# σωστά?

Οχι, μονο εβγαλα την μπαταρια και το ανοιξε ΟΚ μετα... (εκανα λαθος στους ορους, νομιζα αυτο ειναι το hard reset)

Link to comment
Share on other sites

ωραια..

 

το κινητο κολλησε καθως την ωρα που πηγαινα να στειλω sms με πηραν τηλ (και ενω δεν μπορουσε να βγαλει το τηλ της επαφης για προσθεση στο sms, ενω εδειχνε το ονομα). εκανα restart και τωρα απλα δειχνει σαν να μην υπαρχουν καθολου επαφες.. εσβησε και οσες ειχα στης εισαγωγικη οθονη..

απο την αλλη οταν παω στο μητρωο εχει τις προηγουμενες κλησεις (πριν το κολλημα )με ονοματα.

παιζει να μου εσβησε ολες τις επαφες? τι κανουμε..???

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3-4 ωριτσες πηρα και εγω το κινητο..ειναι πολυ ωραιο ,ευχρηστο και με πολυ ωραιο ηχο..

Εχω και 3 ερωτησουλες για εσας..

1η..Περιμενα την Camera του πολυ καλυτερη..εχει ιδια mp με το 6500 και δεν εχουν καμια σχεση..η δικια μου εχει χιονακια να το πω καλυτερα..

2η..οταν στελνω κατι με το ΒΤ πως το περναω στα τραγουδια μου..

και τελος εχει την τελευταια αναβαθμιση μεσα το κινητο ? η να παω σε καποια πλατεια να μπω με WIFI να την κατεβασω ?

Ευχαριστω για τον χρονο σας :)

Link to comment
Share on other sites

Αποθηκεύεις τα τραγούδια και μετά ανοίγεις την μουσική και επιλέγεις ανανέωση βιβλιοθήκης.
Link to comment
Share on other sites

1η..Περιμενα την Camera του πολυ καλυτερη..εχει ιδια mp με το 6500 και δεν εχουν καμια σχεση..η δικια μου εχει χιονακια να το πω καλυτερα..

 

Ο φακός της κάμερας δεν είναι carl zeiss optics όπως του 6500. :confused:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ο φακός της κάμερας δεν είναι carl zeiss optics όπως του 6500. :confused:

 

ε και τι έγινε που δεν είναι?:confused:

 

ακόμα και να ήτανε και να είχε και 200 μεγκαπίξελ δεν παύει να είναι μια κάμερα κινητού με μικρό αισθητήρα, άρα υποδιέστερες φωτογραφίες σε σχέση με μια κανονική φωτογραφική μηχανή...

 

Για mms πάντως η φωτογραφική του κινητού είναι πολύ καλή!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά το πουλάνε στη Vodafone/Cosmote/Wind/Γερμανό; Από πού το πήρατε εσείς;!

 

απο το Πλαίσιο (Mall) στις 5/9/2009, 249 Ευρώ...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά το πουλάνε στη Vodafone/Cosmote/Wind/Γερμανό; Από πού το πήρατε εσείς;!

 

Πλαισιο και εγω... 239ε

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά το πουλάνε στη Vodafone/Cosmote/Wind/Γερμανό; Από πού το πήρατε εσείς;!

απο το Πλαίσιο (Mall) στις 5/9/2009, 249 Ευρώ...:cool:
Πλαισιο και εγω... 239ε

 

Ναι υπάρχει σε όλα τα μαγαζιά [απο πλαισιο μέχρι e-shop]

 

Με Vodafone/Cosmote/Wind/Γερμανό TI KANOΥME?!!! :P Συγκεκριμένα με ενδιαφέρει η wind κυριως γιατι έχω επιδότηση, τουλαχιστον να ξερω αν ειναι να κοιτάω αλλου!...

Link to comment
Share on other sites

ε και τι έγινε που δεν είναι?:confused:

 

ακόμα και να ήτανε και να είχε και 200 μεγκαπίξελ δεν παύει να είναι μια κάμερα κινητού με μικρό αισθητήρα, άρα υποδιέστερες φωτογραφίες σε σχέση με μια κανονική φωτογραφική μηχανή...

 

Για mms πάντως η φωτογραφική του κινητού είναι πολύ καλή!!!

 

Το γεγονός ότι ο φακός της κάμερας δεν είναι carl zeiss απαντά στην απορία του φίλου Xristou21gr που αναρωτιέται γιατί το 6500 του βγάζει αρκετά καλύτερες φωτογραφίες απο το 5530 που αγόρασε, την στιγμή που και τα δύο έχουν κάμερα 3,2 MP. Το 6500 έχει φακό Carl Zeiss. Οπως καταλαβαίνεις δεν συγκρίνουμε την κάμερα του 5530 με μια φωτογραφική μηχανή, αλλά με την κάμερα ενός άλλου κινητού...

 

Οσοι το πήρατε απο το πλαίσιο παρατηρήσατε αν στην ταινία της συσκευασίας αναγραφόταν το "AlphaCopy" ή όχι? Σε περίπτωση που δεν αναγραφόταν, πρόκειται περι παράλληλης εισαγωγής (όπως ήταν και το δικό μου) και θα σας συνιστούσα να αποφύγεται την αναβάθμιση του λογισμικού σας μέσω του Nokia Update Center γιατί θα αποχαιρετήσετε τα ελληνικα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Εμενα στην ταινια γραφει Nokia Sealed με ασημι γραμματα...ειναι καλο η παραεισαγωγης ?

Τα ξεχναω τα update ? :(

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το πήρατε απο το πλαίσιο παρατηρήσατε αν στην ταινία της συσκευασίας αναγραφόταν το "AlphaCopy" ή όχι? Σε περίπτωση που δεν αναγραφόταν, πρόκειται περι παράλληλης εισαγωγής (όπως ήταν και το δικό μου) και θα σας συνιστούσα να αποφύγεται την αναβάθμιση του λογισμικού σας μέσω του Nokia Update Center γιατί θα αποχαιρετήσετε τα ελληνικα.

 

Tο δικο μου απο Πλαισιο (made in hungary), στη συσκευασια δεν γραφει πουθενα το "AlphaCopy" αλλά εχει το "ΝΟΚΙΑ SEALED", αναβαθμιση εγινε κανονικα με το Nokia Software Updater και εχει ελληνικα.

 

Για περισσοτερα δες στο τελος της σελίδας

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2840596#post2840596

 

Πως μπορώ να διακρίνω αν μια συσκευή είναι επίσημης εισαγωγής, δηλαδή ελληνική ή παράλληλης;

Εύκολα, αρκεί να διαπιστώσετε μια από τις παρακάτω περιπτώσεις:

 

* Από τη ταινία ασφαλείας.

Στις μη ελληνικές συσκευασίες η ταινία ασφαλείας της συσκευασίας είναι απλά λευκή χωρίς να αναγράφεται κάτι. Στις συσκευασίες της Alpha Copy η ταινία είναι λευκή και αναγράφει με ανάγλυφα ιριδίζοντα γράμματα NOKIA SEALD

Link to comment
Share on other sites

Tο δικο μου απο Πλαισιο (made in hungary), στη συσκευασια δεν γραφει πουθενα το "AlphaCopy" αλλά εχει το "ΝΟΚΙΑ SEALED", αναβαθμιση εγινε κανονικα με το Nokia Software Updater και εχει ελληνικα.

 

Για περισσοτερα δες στο τελος της σελίδας

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2840596#post2840596

 

Πως μπορώ να διακρίνω αν μια συσκευή είναι επίσημης εισαγωγής, δηλαδή ελληνική ή παράλληλης;

Εύκολα, αρκεί να διαπιστώσετε μια από τις παρακάτω περιπτώσεις:

 

* Από τη ταινία ασφαλείας.

Στις μη ελληνικές συσκευασίες η ταινία ασφαλείας της συσκευασίας είναι απλά λευκή χωρίς να αναγράφεται κάτι. Στις συσκευασίες της Alpha Copy η ταινία είναι λευκή και αναγράφει με ανάγλυφα ιριδίζοντα γράμματα NOKIA SEALD

Α ωραια ,το σωστο εχω τοτε :P

 

Και μαλλον εχει γινει τυπογραφικο λαθος..ειναι Sealed και οχι Seald

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δίκιο. Nokia Sealed πρέπει να γράφει. Απλά εχώ που το πήρα επίσης απο το πλαίσιο δεν έγραφε κάτι στην ταινία και όταν έκανα επανεγκατάσταση του firware έχασα τα ελληνικά. Θα προσέξω το επόμενο που θα μου δώσουν να μην είναι πάλι παραεισαγωγή.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Βιαστηκα να το πω σουπερ το κινητο κι αρχισε τις αηδιες...Ενω ειναι ανοιχτο δεν μπορουν να με παρουν τηλεφωνο.Ειναι σαν να ειναι κλειστο.Κι εγω δεν μπορω ευκολα να κανω κληση.Να το παω στη ΝΟΚΙΑ ή βρισκετε λυση;Αναβαθμιση του εκανα,hard reset του εκανα,το εκλεισα και το ανοιξα 15 φορες αλλα τιποτα.Cosmote χρησιμοποιω αν παιζει ρολο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις - Συνδεσιμότητα - Δίκτυο - Λειτουργία δικτύου και επέλεξε GSM.

 

Αν συνεχίζει τα ίδια, βγάλε την SIM και δοκίμασε με άλλη, κατά προτίμηση άλλου δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις - Συνδεσιμότητα - Δίκτυο - Λειτουργία δικτύου και επέλεξε GSM.

 

Αν συνεχίζει τα ίδια, βγάλε την SIM και δοκίμασε με άλλη, κατά προτίμηση άλλου δικτύου.

 

Δεν υπαρχει επιλογη "λειτουργια δικτυου".Μετα το Ρυθμισεις - Συνδεσιμοτητα - Δικτυο - εχει επιλογη φορεα και Εμφαν.πληροφ.κυψελης.Επιλογη φορεα το εχω στο αυτοματο και το πληρ.κυψελης απενεργοποιημενο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ναι, έχεις δίκιο, δεν έχει 3G το 5530. Οπότε το μόνο που μένει είναι να τσεκάρεις μήπως φταίει η SIM.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά το πουλάνε στη Vodafone/Cosmote/Wind/Γερμανό; Από πού το πήρατε εσείς;!

 

Εγω που εχω επιδοτηση απο την Vodafone και το ζητησα μου ειπαν οτι θα κανουν παραγγελια κ σε 10 μερες θα το εχω...

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ναι, έχεις δίκιο, δεν έχει 3G το 5530. Οπότε το μόνο που μένει είναι να τσεκάρεις μήπως φταίει η SIM.

 

Και η Sim μια χαρα ειναι που την δοκιμασα σε αλλο κινητο.Ετσι το πηγα στη ΝΟΚΙΑ για σερβις.Τους ειπα οτι εχω κανει αναβαθμιση και να μην με φωναξουν να το παρω εχοντας κανει αυτοι μια αναβαθμιση μονο.Τωρα περιμενω τηλεφωνο τους για να σας πω.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Βιαστηκα να το πω σουπερ το κινητο κι αρχισε τις αηδιες...Ενω ειναι ανοιχτο δεν μπορουν να με παρουν τηλεφωνο.Ειναι σαν να ειναι κλειστο.Κι εγω δεν μπορω ευκολα να κανω κληση.Να το παω στη ΝΟΚΙΑ ή βρισκετε λυση;Αναβαθμιση του εκανα,hard reset του εκανα,το εκλεισα και το ανοιξα 15 φορες αλλα τιποτα.Cosmote χρησιμοποιω αν παιζει ρολο.

 

Πληροφοριακα, μηπως εχεις κοσμοτε?

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

δες την τελευταία φράση του!!!!

 

:lol::lol:

Με αφηνω ασχολιαστο!

 

Θυμαμαι οτι και εγω ειχα ακριβως το προβλημα που εχεις, με ενα samsung.

Και μαντεψε..ναι εφταιγε η σιμ της κοσμοτε!

Η μονη λυση που ειχα βρει ηταν να το βαζω στο 3G..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...