Jump to content

Sony Ericsson Xperia X2


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, εσείς είστε ευχαριστημένοι από το κινητό από άποψη σταθερότητας, προβλημάτων, ποιότητας και ευαισθησίας της οθόνης;

Είναι καλύτερο από το LG GM750 που έχω τώρα;

anmatheextreme v1.3 με Cookies Home Tab για HTC HD MINI: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=885474
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 653
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετά από hard reset και από ότι άλλο θες. Πολύ ωραίο κινητό, αλλά από software ..... Πρέπει να κάνει μήνυση η Microsoft στη SE. Απαράδεκτο. Έχω ασχοληθεί τόσο με τη registry όσο δεν το έχω κάνει 15 χρόνια με τα windows.

Μπορεί να βοηθήσει κανείς

Link to comment
Share on other sites

Δλδ δεν το συνιστάτε εσείς οι κάτοχοι ως κινητό με windows mobile. Με ενδιαφέρει κυρίως η ευαισθησία της οθόνης ,το άνετο πληκτρολόγιο και να μην σπάει νεύρα με την ταχύτητα.... Από αυτά τα τρία πως τα πάει το συγκεκριμένο κινητό?
anmatheextreme v1.3 με Cookies Home Tab για HTC HD MINI: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=885474
Link to comment
Share on other sites

Δλδ δεν το συνιστάτε εσείς οι κάτοχοι ως κινητό με windows mobile. Με ενδιαφέρει κυρίως η ευαισθησία της οθόνης ,το άνετο πληκτρολόγιο και να μην σπάει νεύρα με την ταχύτητα.... Από αυτά τα τρία πως τα πάει το συγκεκριμένο κινητό?

καλο ειναι το κινητο , προσωπικη αποψη, εμενα μια χαρα τα παει απο ταχυτητα. Απλα πιστευω κάθε 2 μέρες θέλει ενα restart γιατι μετα αρχίζει και κάνει κολληματα.

Εγω τα προβληματα που αντιμετωπίζω και ελπίζω να διορθοθούν στο μέλλον ειναι οτι κάποτε οταν εχεις κληση κανει λιγα προβλήματα στο να απαντησεις ή να τερματίσεις την κληση. σβήνει η οθόνη και κατι τετοια περιεργα. επισης στις φωτογραφίες αμα εισαι και τις βλέπεις κάποτε κολλάει εκει.

Ειναι μικρα προβληματα πιστευω και ελπιζω να διορθοθουν.

Απο ποιοτητα κατασκευης πιστευω ειναι παρα πολυ καλη. Επίσης και απο ευαισθησια οθονης μια χαρα, απλα σε μικρα εικονιδια ή καθετες μπαρες πρεπει να χρησιμοποιας το πενακι και εισαι οκ.

Εγώ πρώτη φορα έχω windows mobile οποτε αλλοι μπορουν να σου πουν περισσοτερα.

Κατι που παρατηρω όμως ειναι οτι με το XPERIA X1 εγιναν απειρες συζητησεις και ασχοληθηκε πολλης κοσμος και προτειναν και προγραμματα κτλ, αλλα εδω δεν γινεται κατι τετοιο.

Αμα ξέρετε καλα και σημαντικα applications που κανουν στο κινητο πειτε να τα εχουμε και εμεις οι αδαεις. :) :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δλδ δεν το συνιστάτε εσείς οι κάτοχοι ως κινητό με windows mobile. Με ενδιαφέρει κυρίως η ευαισθησία της οθόνης ,το άνετο πληκτρολόγιο και να μην σπάει νεύρα με την ταχύτητα.... Από αυτά τα τρία πως τα πάει το συγκεκριμένο κινητό?

 

Μήπως θα ήταν καλύτερα να ρίξεις μια ματιά σε Android συσκευή (πχ. xperia X10);

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το κινητακι το γουστάρω πολύ γιαυτό και το πήρα πάντως τα προβλήματα τα πιο πολλά και πανω απολα τα κολλήματα που ειχε φυγανε παει πιο γρηγορα αλλα παλι εχει μερικά προβληματάκια όπως όταν μπαίνεις στην κάμερα βγάζεις μια φωτογραφία την βλέπεις και θες να την σβησεις την σβηνεις και κολλάει η κάμερα και πρέπει να βγεις και να ξαναμπεις ύστερα όταν πας πάλι από την κάμερα να δεις τι φωτογραφίες έχεις βγάλει κλπ δεν τις εμφανίζει εμφανίζει τις μισές και άμα... άλλο πρόβλημα όταν έχω αναπάντητη κλήση η sms γενικά ειδοποίηση πατάω να δω κάνει μια φλασια και κλείνει δεν προλαβαίνεις καν να δεις.. άλλο όταν έχω αναπάντητη η sms και είναι σε αναμονή δεν λειτουργούν τα led άλλο όταν τελειώνει η μπαταρία δεν έχω ειδοποιησει.. άλλο όταν ανοίγω προγράμματα και πατάω το Χ που υποτίθεται τα κλείνει δεν τα κλείνει και τρέχουνε ακόμα και πρέπει να τα κλείσεις από το task manager... αυτά προς το παρόν
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εκτός από το τελευταίο (που δεν είναι πρόβλημα αλλά χαρακτηριστικό του ενσωματωμένου Task Manager της συσκευής) όλα τα υπόλοιπα για εμένα είναι αρκετά ενοχλητικό να υπάρχουν σε καινούργια συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα προβλήματα υπάρχουν και μετά την αναβάθμιση MR2 στα windows mobile 6.5.3? Kαι επίσης, δύσκολα θα αφήσω τα windows mobile για το Android ή το Symbian.
anmatheextreme v1.3 με Cookies Home Tab για HTC HD MINI: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=885474
Link to comment
Share on other sites

ναι για αυτήν την αναβάθμιση μιλάμε την τελευταία... όσο για το android επιδη έχω το χ10 καμιά σχέση σε ταχύτητα και σταθερότητα...το ανδροιδες είναι χαλαρά ανώτερο από κάθε άλλο λειτουργικό για κινητά άποψή μου χωρίς να θέλω να ρίξω τα win.
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kαι επίσης, δύσκολα θα αφήσω τα windows mobile για το Android ή το Symbian.

 

Τι windows mobile συσκευή χρησιμοποιείς και δεν μπορείς να το αποχωριστείς σαν λειτουργικό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε να σταματήσουν τα ακαριαία ανοιξε κλεισε στις αναπάντητες και τα sms, απλά μην χρησιμοποιείται στο slide view. Αν για κάποιο λόγο ανοίξετε το slide view κάντε restart και όλα θα λειτουργούν καλά. Τελικά η μεγαλύτερη πληγή όπως λένε και οι xda είναι το slideview... (δεν έχω ως today screen τη windows default)
Link to comment
Share on other sites

το λογισμικό του είναι τελείως για πέταμα... κρίμα τετιο κινητό πάντως όσο πάει κάνει ότι να ναι... εκεί που με καλούν πατάω να απαντήσω λέει η ένδειξη ότι απάντησα αλλά τρώει κόλλημα και συνεχίζει και βαράει ενώ λέει ότι μιλάω??? κουφό? πατάω πάλι να απαντήσω μπας και μια δεύτερη φορά ξεκολλήσει αλλά τίποτα.. πατάω να κλισει και κλίνει λολ και με restart πάλι μου το έκανε 2-3 φορές όταν με καλούν δεν μπορούσα να μιλήσω. Κρίμα τουλάχιστον ελπίζω να βγάλουν άμεσα καινούριο update γιατί έτσι όπως είναι το κινητό...πάντως δεν μπορώ να πω από μπαταρία σκίζει...μου κρατάει χαλαρά 3,5 μέρες ανοιχτό μέρα νύχτα με κανονική χρήση αφού φτάνει η μπαταρία στο 1 με 2% για κάνα μισάωρο και παραπάνω επεξεργαζοντας κιόλας το κινητό για να δω πότε τελικά θα κλείσει και δεν λέει να κλείσει !!! Edited by MaIdeN
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το LG GM750 τώρα αλλά από παλιά είχα HTC P3300 με wm 5.0. Αν εξαιρέσουμε το QWERTY, το HTC HD MINI μπροστά σε αυτό είναι καλύτερο?
anmatheextreme v1.3 με Cookies Home Tab για HTC HD MINI: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=885474
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω το LG GM750 τώρα αλλά από παλιά είχα HTC P3300 με wm 5.0. Αν εξαιρέσουμε το QWERTY, το HTC HD MINI μπροστά σε αυτό είναι καλύτερο?

 

Για τέτοιες συζητήσεις, απευθύνσου στους Διαξιφισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

όταν ανοιγω το κινητο και θελω να χρησιμοποιησω τα bluetooth γιατι μου απενεργοποιει την επιλογη ναι ειναι ορατη η συσκευη μου σε άλλες συσκευες και κάθε φορα πρεπει να το κανω τικ εγω ? Πώς γίνετε να το εχω παντα τικ ?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Υπαρχει καποιο προγραμμα στον υπολογιστη που να μπορω να μετονομασω/καταργησω/δημιουργησω τις επαφες που βρίσκονται στο κινητο χωρίς να τις μεταφέρω στον υπολογιστη?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχω δει κάτι τέτοιο. Μπορείς βέβαια να απευθυνθείς στο Windows Mobile Software σε περίπτωση που κάποιος έχει δει κάτι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εκπλικτικο τηλεφωνο! Το θεωρω αρκετα αδικιμενο τοσο απο τις κριτικες των ''ειδικων'' (προφανως το δοκιμασαν χωρις τις αναβαθμισεις που δεχτηκε) οσο και απο τη μαμα Sony Ericsson που οπως και ο προκατοχως του αργησε αρκετα την κυκλοφορια του. Μου εκανε να αναθεωρησω την χριστηκοτητα των WM.
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Εκπλικτικο τηλεφωνο! Το θεωρω αρκετα αδικιμενο τοσο απο τις κριτικες των ''ειδικων'' (προφανως το δοκιμασαν χωρις τις αναβαθμισεις που δεχτηκε) οσο και απο τη μαμα Sony Ericsson που οπως και ο προκατοχως του αργησε αρκετα την κυκλοφορια του. Μου εκανε να αναθεωρησω την χριστηκοτητα των WM.

 

Το έχεις στην κατοχή σου ?

Και εμένα δεν μου κάνει τόσα προβλήματα όσο σε άλλους αλλα οκ. Αν δέν του κάνεις restart κάθε 2 μέρες κάπου θα κολλήσει. Εμένα ειναι το πρώτο μου smartphone αλλά αμα περασει ακόμα κανένας χρόνος μάλλον θα πάρω κανένα κινητο απλο με μια καλη καμερουλα και wi-fi αφου πλέον τα κινητα ειναι σπουδαία. Βασικά βαριέμαι να έχω τόση υπομονή για το κινητό, να κάνω επανεκίνηση, να χρησιμοποιώ δρομολογίες συγκεκρημένες για να καταλήξω κάπου ενώ απο άλλη δρομολογία να κολλάει κτλ.

Είναι πολυ ωραιο κινητο αλλα θέλει λιγη υπομονη. :)

Επίσης η κάμερα για κάθε εκκίνηση του κινητού κολλάει 1 στις 2 φορές περίπου και πρέπει να κάνεις πάλι επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

E... δεν είναι και λίγα τα προβλήματα που αναφέρεις. :rolleyes:

 

Άλλοι εχουν περισσοτερα :p:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 2 βδομαδες. Δεν εχω εντοπησει μεχρι τωρα κανενε προβλημα. Να τονισω οτι εχω την Ελληνικη rom. Για τα προβληματα που αναφερεις, επιχειρησε να του κανεις update απο το SEUS. Ακομη και αν εχεις την τελευταια εκδοση καλο ειναι να την ξαναπερασεις μεχρι να στρωσει
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Το εχω 2 βδομαδες. Δεν εχω εντοπησει μεχρι τωρα κανενε προβλημα. Να τονισω οτι εχω την Ελληνικη rom. Για τα προβληματα που αναφερεις, επιχειρησε να του κανεις update απο το SEUS. Ακομη και αν εχεις την τελευταια εκδοση καλο ειναι να την ξαναπερασεις μεχρι να στρωσει

 

και εγω ελληνική έχω, το τελευταιο update απο το προγραμμα της sony ericsson. Αλλά θα παίξει κανένα ρόλο αν ξαναπεράσω την ίδια ?????

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X2
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...