Jump to content

Sony Ericsson Xperia X2


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγουρότατο, έχει ειπωθεί πολλές φορές και σε διάφορα φόρουμς. Άλλωστε, μπορείς να το διαπιστώσεις και μόνος σου, κάνοντας μια αναζήτηση για το θέμα αυτό.

Έχεις δει σε κανένα manual να λέει για 12ωρες φορτίσεις; Δεν θα το έγραφαν οι εταιρείες νομίζεις αυτό, αν ήταν απαραίτητο;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 653
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε αυτό με βρίσκεις σύμφωνο και είναι κρίμα γιαυτό το τηλἐφωνω, είναι πολύ καλὀ σε όλα εκτός απο αυτό και την μνήμη όπως επισἠμανες και εσύ, απορώ τελικά γιατί δεν το προώθησε-βελτίωσε τον καιρό που έπρεπε και όπως έπρεπε η SE, μάλον λοξοκοιτάν όλοι πρός παντόφλες μεριά τύπου iphone....

 

Βέβαια, προσέχοντας τώρα το μέγεθος του Χ2, βλέπω οτι ο επεξεργαστής και η μνήμη, προφανώς είναι σε συνάρτηση με το μεγεθος της οθόνης. Οι συσκευές με 800 MHz και 1 γίγα επεξεργαστές έχουν μεγάλες οθόνες που προφανώς πρέπει να τις υποστηρίξουν. Άρα σε αυτή τη συσκευή δεν θα ήταν ίσως απαραίτητος ο μεγαλύτερος επεξεργαστής (πάντα κρίνοντας βέβαια με την οικονομία που κάνουν οι εταιρείες για την μείωση του κόστους της συσκευής).

Απο την άλλη, ο απόγονος του Χ1, αναμένεις να έχει τουλάχιστον κάτι περισσότερο απο το Χ1 που έχουν ίδιο επεξεργαστή και μνήμη, όταν βγαίνει και σχεδόν 1,5 χρόνο μετά. Απο το Χ1 πάντως, ήμουν πολύ ευχαριστημένος, για να δούμε και το Χ2...

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σας κρατάει η μπαταρία ρε παιδιά??? Εγώ χτες το έκλεισα και ήταν στο 80% και σήμερα το πρωί που το άνοιξα είχε αδειάσει. Τώρα θα το ξαναδοκιμάσω αλλά μου φαίνεται περιέργο να τελειώσει όταν είναι σβηστό...
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σας κρατάει η μπαταρία ρε παιδιά??? Εγώ χτες το έκλεισα και ήταν στο 80% και σήμερα το πρωί που το άνοιξα είχε αδειάσει. Τώρα θα το ξαναδοκιμάσω αλλά μου φαίνεται περιέργο να τελειώσει όταν είναι σβηστό...

μηπως φιλε οταν το ανοιξες άνοιξε και το wireless? αλλα και πάλι δεν δικαιολογείτε να αδιασει εντελώς. εγω μια φόρτιση του εκανα μέχρι στιγμής. και μπήκα και ιντερνετ εκανα και αλλα διαφορα, το εξερευνησα αφου τωρα το πειρα και έχω 24% σε ενα 24ωρο λειτουργιας.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σας κρατάει η μπαταρία ρε παιδιά??? Εγώ χτες το έκλεισα και ήταν στο 80% και σήμερα το πρωί που το άνοιξα είχε αδειάσει. Τώρα θα το ξαναδοκιμάσω αλλά μου φαίνεται περιέργο να τελειώσει όταν είναι σβηστό...

 

Οταν λες οτι το ειχες κλειστο, τι εννοεις;

Κλειστη τελειως η συσκευη η κλειστη η οθονη; Στην πρωτη περιπτωση αυτο δεν γινεται! Στην δευτερη, μαλλον κατι θα ετρεχε στη συσκευη που καταναλωσε την μπαταρια. Αλλη περιπτωση δεν βλεπω...΄΄

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο αυτο έχει εργοστασιακο screen protector? Γιατι εμενα ετσι μου φαίνετε χωρις να βαλω εγω screen protector. Αν προσέξετε κάτω αριστερα στην μπροστινή μερια έχει ενα ημικύκλιο, λες και ειναι μια ακρη για να μπορεις να αφαιρέσεις το screen protector.

Όσοι το έχετε ή όσοι ξέρετε κάτι πείτε μου την γνώμη σας.

Αν όντως έχει, αν χαλάσει θα μπορώ να παραγγείλω άλλο? ή ξέρετε καποια καλή μάρκα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο αυτο έχει εργοστασιακο screen protector? Γιατι εμενα ετσι μου φαίνετε χωρις να βαλω εγω screen protector. Αν προσέξετε κάτω αριστερα στην μπροστινή μερια έχει ενα ημικύκλιο, λες και ειναι μια ακρη για να μπορεις να αφαιρέσεις το screen protector.

Όσοι το έχετε ή όσοι ξέρετε κάτι πείτε μου την γνώμη σας.

Αν όντως έχει, αν χαλάσει θα μπορώ να παραγγείλω άλλο? ή ξέρετε καποια καλή μάρκα?

 

το δικο μου δεν εχει κατι τετοιο, εαν εχεις τη ζελατινα προστασιας της συσκευασιας, δεν ειναι screen protector. εαν εχεις βεβαια αγορασει το κινητο σε μαυρο χρωμα, το μαυρο χρωμα γυαλιζει πολυ και δινει την εντυπωση οτι υπαρχει screen protector

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου δεν εχει κατι τετοιο, εαν εχεις τη ζελατινα προστασιας της συσκευασιας, δεν ειναι screen protector. εαν εχεις βεβαια αγορασει το κινητο σε μαυρο χρωμα, το μαυρο χρωμα γυαλιζει πολυ και δινει την εντυπωση οτι υπαρχει screen protector

φίλε πρέπει όλα να το έχουν αυτο που σου λέω γιατί το είδα και σε φωτογραφίες. μαυρο ειναι το δικό μου.

απλα ειναι παρα πολυ μικρο και εγω σημερα το πρόσεξα.

http://www.letsgodigital.org/images/artikelen/13/sony-ericsson-xperia-x2-review.jpg προσεξε διπλα απο την ασημενια μπαρα δεξια προς τα κατω. φαινετε ενα ημικυκλιο ασημι. σε αλλες φωτογραφίες φαινετε και μαυρο. προσεξε και το κινητο σου και θα καταλαβεις τι λεω.

και εδώ... http://www.theunwired.net/media/column/sony_ericsson_xperia_x2/10_sony_ericsson_xperia_x2_perspective_top_left_open.jpg

είναι κάτω απο το πληκτρο για τα πανελς.

Edited by kyprianou
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την τρυπίτσα του μικροφώνου;

Δεν έχει καμία σχέση με screen protector αυτό. Τι σχέση έχει η τρυπίτσα με screen protector; Μήπως δεν καταλαβαίνω τι εννοείς;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την τρυπίτσα του μικροφώνου;

Δεν έχει καμία σχέση με screen protector αυτό. Τι σχέση έχει η τρυπίτσα με screen protector; Μήπως δεν καταλαβαίνω τι εννοείς;

ναι ναι, το μικροφωνο πρέπει να ειναι :p:p

ξέρετε κάποια καλη μάρκα screen protector?

Link to comment
Share on other sites

http://www.netimes.com/shop/clear-screen-protector-for-sony-ericsson-xperia-x2-p-2638.html?cPath=70_758

 

Πολύ καλή εταιρία και φθηνή με καλά screen protectors, αγοράζω απο εκεί, σε 1 εβδομάδα περίπου το έχεις.

Έχω δει οτι έχει και ο Γερμανός universal που τα κόβεις εκεί που θες. ;)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν ειδα για τον γερμανο αλλά θανε πολυ δυσκολο να το κόψειςς αφου, αφου πρεπει να κόψεις και για την κάμερα και για το μεγάφωνο, οτι προεξέχει κτλ.

αυτό που μου έδειξες εχει τρυπες για τα κάτω πληκτρα(δεξια και αριστερα)?

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει, τα βγάζουν ειδικά για την κάθε συσκευή.

Του Γερμανού, το κόβεις όσο είναι η οθόνη. Την δουλειά του την κάνει, σαν πιο πρόχειρη λύση. Το πακέτο με τρία νομίζω έχει 5€.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ρε φιλαράκι? δεν θέλω να κάνω καμια ******* ειναι κ τοσα λεφτα κινητο. :(

Όπως τα λεει ο keras φίλε μου. Διάβασε κι αυτό για περισσότερες πληροφορίες. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα, επειδη αγορασα μια λαλακια απο το e-click, και ειναι αηδία. και χανει την ομορφια του το κινητο και δεν εχει κάτω τρυπες.

θα προτιμούσα κάτι απο ελλάδα γιατι φευγω για Κυπρο σε μια εβδομάδα. εχτός αν βρω κυπρο καλως.

Θα δω, ευχαριστώ. πάντως μην πάρετε αυτο που έχει το e-click.

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζετε να βάλω καποιο antivirus? η έχει πανω ? τι προτείνετε? Edited by kyprianou
Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ καλή εφαρμογή (IMAG to Date) που μετονομαζει τα αρχεία φωτογραφιών και βίντεο που λαμβάνουμε με τη συσκευή μας, με όποιο όνομα θέλουμε ή με την ημερομηνία λήψης (απο το EXIF αρχείο) θα την βρείτε εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=276660

Είναι πολυ χρήσιμη, για να ξεχάσουμε τον αύξοντα αριθμό που δίνει σαν όνομα η συσκευή και να μπορούμε να αρχειοθετούμε πολύ καλύτερα στη συσκευή αλλά επίσης και στον υπολογιστή μας.

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια πρεπει να κάνω κάθε φορα νέα συνδεση ad hoc για να παιρνω ιντερνετ με wireless απο το laptop? ή ειναι κάποια δυσλειτουργία του κινητού? Δηλαδή μόλις κάνω την σύνδεση είναι ολα οκ. μετα άμα θελω να ξανασυνδεθώ δεν με ενωνει και πρέπει να κάνω νέα συνδεση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια πως απενεργοποιείται το 3G??? Ψάχνει συνέχεια για 3G και καταναλώνει μπαταρία....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια πως απενεργοποιείται το 3G??? Ψάχνει συνέχεια για 3G και καταναλώνει μπαταρία....

 

 

Πας τηλεφωνο, εργαλεια, επιλογες, ζωνη συχνοτητων και επιλεγεις gsm.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Και μια άλλη ερώτηση πως αλλάζουμε ποιο software πληκτρολόγιο θέλουμε αλλά για να μείνει μόνιμα όμως...γιατί κάθε φορά που το ανοίγω ξεκινάει πάλι με το εργοστασιακό πληκτρολόγιο...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο Χ1 μπορούσες να κάνεις κλικ στο εικονίδιο της μπαταρίας και να δεις τη φόρτιση (και γενικά σε όλα τα σύμβολα της task bar) . Έχω το Χ2 (από Κύπρο, με ελληνική rom) και γενικά η task bar δεν λειτουργεί. Σε όποιο εικονίδιο και να πατήσεις δεν ανταποκρίνεται. Επίσης η μπαταρία φορτίζει για ώρες, αλλά να πας στις ρυθμίσεις βλέπεις ότι είναι 100%. Κανείς καμιά ιδέα??
Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο Χ1 μπορούσες να κάνεις κλικ στο εικονίδιο της μπαταρίας και να δεις τη φόρτιση (και γενικά σε όλα τα σύμβολα της task bar) . Έχω το Χ2 (από Κύπρο, με ελληνική rom) και γενικά η task bar δεν λειτουργεί. Σε όποιο εικονίδιο και να πατήσεις δεν ανταποκρίνεται. Επίσης η μπαταρία φορτίζει για ώρες, αλλά να πας στις ρυθμίσεις βλέπεις ότι είναι 100%. Κανείς καμιά ιδέα??

κανείς καμια ιδέα :) φιλε έτσι είναι, εχτός και αν έχει κανενα κολπάκι. Πρίν το update το taskbar λειτουργούσε κανονικά, τώρα για να δεις την μπαταρία πόσο φορτίστικε πρέπει να μπείς σε πανελ όπου έχει ένδειξη για την μπαταρία.

Απο Κύπρο ε? έδωσες 550ευρό φιλε μου? :( και εγώ απο Κύπρο είμαι και γιαυτο ξέρω τις τιμές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X2
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...