Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καμια σχισμη και στο 32 που το εχω σε μαυρο κοκινο και στο 16 που εχω σε μαυρο ...το παρατηρησα τωρα και δεν ειδα κατι....που το διαβασες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καμια σχισμη και στο 32 που το εχω σε μαυρο κοκινο και στο 16 που εχω σε μαυρο ...το παρατηρησα τωρα και δεν ειδα κατι....που το διαβασες.

 

The gap above the glass cover is a true dust-magnet, and after two weeks of use a good deal of this dust slipped onto the screen. The bad news is that there is no way to clean it off, so some neatniks will certainly get irritated by this fact.

 

Από το review του Mobile-review: http://www.mobile-review.com/review/nokia-x6-en.shtml

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά,είμαι καινούργιος σε αυτό το forum και επειδή ενδιαφέρομαι για την εκδοση με τα 16GB θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που το έχουν δοκιμάσει,μιάς και δεν μπόρεσα να βρω κάποια σχετική πληροφορία,η συσκευή υποστηρίζει φόρτιση απο το usb?
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά,είμαι καινούργιος σε αυτό το forum και επειδή ενδιαφέρομαι για την εκδοση με τα 16GB θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που το έχουν δοκιμάσει,μιάς και δεν μπόρεσα να βρω κάποια σχετική πληροφορία,η συσκευή υποστηρίζει φόρτιση απο το usb?

Απ' ό,τι γνωρίζω, όχι δεν φορτίζει μέσω USB...

Link to comment
Share on other sites

οχι ουτε το 32αρη ουτε το 16 επειδη εχω και τα 2....

:cry::cry: εγώ δεν έχω κανένα! :X:cry: Πότε θα τα φέρουν ρε παιδιά;;;

Link to comment
Share on other sites

:cry::cry: εγώ δεν έχω κανένα! :X:cry: Πότε θα τα φέρουν ρε παιδιά;;;

 

Μεσα στο μαρτη με πιθανη ημερομηνια γυρω στις 15 με 20 πρωτα το 32αρη και μετα απο 15 μερες περιπου το 16αρη

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο μαρτη με πιθανη ημερομηνια γυρω στις 15 με 20 πρωτα το 32αρη και μετα απο 15 μερες περιπου το 16αρη

Ξέρεις και τιμές;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφόρηση.Αυτό με χαλάει καπως...

Δεν θα έπρεπε να φορτίζει?Ακόμα και παλαιότερες συσκευές φορτίζουν (όχι nokia για όμως).

Για τέλη φεβρουαρίου δεν είχε ανακοινωθεί η διαθεσιμότητα ή κάνω λάθος?Τι άλλαξε?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις και τιμές;;

 

Ξερω μονο ποσο αγορασα εγω 450 το 32αρη 300 το 16αρη,το εχω ξαναγραψει!

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

οχι ουτε το 32αρη ουτε το 16 επειδη εχω και τα 2....

 

Eγω το περιμενω με αγωνια... κυκλοφορισε και ενα ενδιαφερων βιντεο στα Ελληνικα.. Δειτε το.....

Link to comment
Share on other sites

Ξερω μονο ποσο αγορασα εγω 450 το 32αρη 3οο το 16αρη,το εχω ξαναγραψει!

 

 

Στην αρχική οθονη, μπορεις να βαλεις widget να τρεχουν, οπως το Ν97..

Τον καιρο ας πουμε... Στο 5800 δεν γίνετε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δειτε το βιντεο που ανεβασε ο φιλος ειναι ακρως διαφωτιστικο σε ολες της αποριες που γραφεται και εχουν επανειλημενα απαντηθει το τηλεφωνο ειναι σουπερ σε ολα του και η μικρη και η μεγαλη εκδοση θεμα γουστου....
Link to comment
Share on other sites

το πηρα κι εγω,περισσοτερα αργοτερα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον στα χερια μου εχω το 32αρι x6.

μαυρο-κοκκινο στο χρωμα.

οπτικα ειναι πολυ ομορφο και μικροτερο απο οτι το περιμενα να ειναι.

3 πληκτρα κανονικα οπως ξερουμε συν της αφης που ενεργοποιουντε οταν το κινητο μας ειναι ανοιχτο.

κι αρχιζω τωρα τις πρωτες μου εντυπωσεις.

η προσοψη αφηνει μια ωραια αισθηση πολυτελειας αλλα ειναι και ομορφο.

τα μπροστινα πληκτρα θα μπορουσαν να ειναι λιγο καλυτερα ακομα.

τα πλαινα πληκτρα επιλογων καμερας,κλειδωματος και εντασης ειναι καλα κι αυτα χωρις ομως να τα διακρινω κιολας στον τομεα της ποιοτητας.πολυ πλαστικο.

η πισω πλευρα του κινητου ειναι κομψη και με μαυρο ματ χρωμα ομως το καπακι της μπαταριας ειναι αρκετα φτηνιαρικο και εμφανιζει καποιους τριγμους που λογικα θα αυξηθουν κι αλλο.

ανοιγωντας το βλεπουμε το κλασσικο μενου των symbian χωρις καποια ιδιαιτεροτητα.

η οθονη ειναι αρκετα ευαγνωστη και μεγαλη κι αφηνει θετικες εντυπωσεις στην απεικονηση των χρωματων.

η αφη επιτελους βελτιωμενη λογω capasitive και προθυμη στις εντολες,κατωτερη ομως σε σχεση με του iphone που το βαζω απλα πρωτο απο ολα.ειναι ομως αρκετα καλη και του x6.

ο ηχος του ειναι πολυ καλος και τα ηχεια αποδιδουν αρκετα καλα,εννοειται οτι εχει τις γνωστες ρυθμισεις του ηχου.

απο ακουστικα δεν εχω ακουσει ακομα ομως κι εκει θα ειναι παρα πολυ καλο.

για την καμερα δεν εχω να πω κατι μιας κι εχω τραβηξει 2 φωτογραφιες με μετριο αποτελεσμα,δυνατο το led του αλλα θα το κοιταξω αργοτερα αυτο το θεμα.

bt,wifi δουλεψαν διχως κανενα προβλημα,σχετικα γρηγορη η συνδεση μεσω wifi και λεω σχετικα διοτι το συγκρηνω με το iphone που καλος η κακως ειναι καλυτερο.

θα ηθελα να εχει καλυτερη ποιοτητα κατασκευης,δηλαδη να ειναι πιο στιβαρο στο χερι.

δεν εχω ενθουσιαστει ακομα και ειμαι και λιγο συγκρατημενος γιατι το ψαχνω ακομα.

σε γενικες γραμμες ομως δειχνει να ειναι καλο,αν βαλω στα υπερ του οθονη και σχεδιο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσες εντυπώσεις! Σε λίγες μέρες να μας πεις για την αυτονομία του. Θεωρητικά είναι καλύτερη του 5800 αλλά φυσικά είναι αρκετά πίσω από κάποια Ε-series :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσες εντυπώσεις! Σε λίγες μέρες να μας πεις για την αυτονομία του. Θεωρητικά είναι καλύτερη του 5800 αλλά φυσικά είναι αρκετά πίσω από κάποια Ε-series :rolleyes:

φιλε μου να σαι καλα,γραφω ξεκαθαρα την γνωμη μου,εχω πιασει πολλα κινητα στα χερια μου και μπορω πλεον να ξεχωριζω καποιο κινητο και καποια απο τα υπερ και κατα που προσφερει οποτε και πλεον δεν ενθουσιαζομαι κι ευκολα.

 

 

 

λοιπόν στο θέμα μπαταρίας πρέπει να τα πηγαίνει καλά,το χω λιώσει στην πλοήγηση στο νετ και δεν έχει πέσει ακόμα έστω μια γραμμή.

Edited by Itchrist86

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ταξιδιωτη22 εχεις πολυ καιρο να γραψεις καλα σχολια για Νοκια(εαν εξαιρεσεις τα τριξιματακια τα οποια ειναι η "λοξα" σου ),σε παρακολουθω αρκετο διαστημα και η γνωμη σου μετραει για μενα....θα το χτυπησω και εγω.Βγαλε οποτε εχεις χρονο καμια φωτο τον παπαγαλο να δουμε τι λεει και η καμερουλα του...

Σε ευχαριστουμε!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ταξιδιωτη22 εχεις πολυ καιρο να γραψεις καλα σχολια για Νοκια(εαν εξαιρεσεις τα τριξιματακια τα οποια ειναι η "λοξα" σου ),σε παρακολουθω αρκετο διαστημα και η γνωμη σου μετραει για μενα....θα το χτυπησω και εγω.Βγαλε οποτε εχεις χρονο καμια φωτο τον παπαγαλο να δουμε τι λεει και η καμερουλα του...

Σε ευχαριστουμε!!!:)

 

έλα φίλε μου καλημέρα.εχω καιρό όντως όμως αν δεις εχω υποστηρίξει κι αρκετά μοντέλα της νοκια στο παρελθόν.απλά ήθελα κάτι όσο γίνεται περισσότερο ολοκληρωμένο κι ειδικά καλή οθόνη αφής που εκεί είμαι κι απόλυτος.το χ6 μέχρι στιγμής δεν το χω αφήσει από τα χέρια μου.κι έχει αρχίσει να κερδίζει τις εντυπώσεις μου.όσο για το τρίξιμο?πατέντα κλασσικά θα κάνω ώστε να μην με ενοχλεί.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εμφανίστηκε στο skroutz το 16GB http://www.skroutz.gr/s/259026/Nokia-X6-16GB.html

αλλά 385 ευρώ!!!

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

έλα φίλε μου καλημέρα.εχω καιρό όντως όμως αν δεις εχω υποστηρίξει κι αρκετά μοντέλα της νοκια στο παρελθόν.απλά ήθελα κάτι όσο γίνεται περισσότερο ολοκληρωμένο κι ειδικά καλή οθόνη αφής που εκεί είμαι κι απόλυτος.το χ6 μέχρι στιγμής δεν το χω αφήσει από τα χέρια μου.κι έχει αρχίσει να κερδίζει τις εντυπώσεις μου.όσο για το τρίξιμο?πατέντα κλασσικά θα κάνω ώστε να μην με ενοχλεί.

 

Δεν ειναι λιγο προβλημα στο ΝΕΤ; Xωρίς γραφίδα και νυχι, σημαδεύωντε τα λινκ;

Στο i phone η οθονη ειναι πολλη μεγαλη, και λογικο ειναι να μπορεις να σημαδέψεις πιο ευκολα, εδω ομως;

 

Το χω ξαναγράψει... Στο 5800 προσπαθώ χωρις νυχι. αλλα, ζορικο το πραμα.

Σε αυτο τον τομεα το φοβαμε λιγο... Θα μου πεις καμια σχεση η μια οθονη με την αλλη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...