Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ,

 

Μετην ενεργή αναμονή τι γινεται;; υπάρχει και στο Χ6 αντίστοιχη με αυτη που ειχα στο Ν95;; και πως την ενεργοποιώ.

Και το βασικότερο προβλημα που μου παρουσιάζεται ειναι οτι δεν το αναγνωριζει ο υπολογιστης μου και δεν συνδεεται με το PC suite με το usb καλωδιο. εχω XP service pack 3. καποιες προτασεις παιδες γιατι καιγομαι να του ριξω μεσα το back up απο το Ν95!!!!

 

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι συσκευές που έχουν Symbian S60 5th Edition δεν διαθέτουν την επιλογή για ενεργή αναμονή. Υπάρχει όμως εφαρμογή που μπορεί να σου προσφέρει αυτή την δυνατότητα, ρίξε μια ματιά στο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4.

 

Δοκίμασες να κατεβάσεις το ovi suite? Όταν συνέδεσες το κινητό έκανε εγκατάσταση τους απαραίτητους drivers? Για ότι αφορά το ovi suite υπάρχει και αντίστοιχο θέμα, [ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia PC Suite / OVI Suite / Software Updater.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

οποιος ενδιαφερεται εχω χακαρει την εκδοση 21.0.04 με την ελληνικη γλωσσα. Αν θελετε στειλτε μου pm με το mail σας για να σας στειλω το αρχειο. Ο οδηγος ειναι αυτος με τη flash μεθοδο που κυκλοφορει στο διαδικτυο. :cool:

pappao
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σε σκέψη να βάλω screen protector η όχι?

Παρόλο που η οθόνη διαφημίζεται ως αντιχαρακτική, εγώ έβαλα, για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Στην απόκριση δεν θα καταλάβεις την παραμικρή διαφορά, εκτός ίσως από το ότι το φιλμάκι έχει περίεργη συμπεριφορά όσον αφορά το πώς θα γλυστράνε επάνω του τα δάχτυλα.

Τέλος, ίσως η τοποθέτηση αυτή, να σου προσφέρει λίγα παραπάνω ευρώπουλα, όταν θα αποφασίσεις να το πουλήσεις, αφού η οθόνη θα παραμείνει καινούργια!

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα πρόσφατα σε Nokia Care αν μπορώ να αλλάξω τα πάντα από τα πλαστικά του κινητού για να το κάνω White Blue ή White White.Γίνεται παιδιά αλλά τσιμπάει η τιμή.Είναι 12 κωδικοί πλαστικών που αλλάζουν και κοστίζουν γύρω στα 70 € :blink: Πάντως και το άσπρο μου άρεσε πολύ

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

είμαι νέος κάτοχος του Χ6 και αντιμετωπίζω προβλήματα με την χαμηλή μνήμη του κινητού. Εχω την ν12 και μια αναβάθμιση σε ν20 ίσως διόρθωνε το πρόβλημα αλλά διάβασα ότι όσο νεότερη είναι η έκδοση του λογισμικού τόσο πιο απίθανο είναι να μπορεί το helloox na tin hackarei. Αν και γνωρίζω τα βάσικα διστάζω να χρησιμοποιήσω την μέθοδο flashαρισματος. Γνωρίζει κανείς αν η νέα έκδοση helloox υποστηρίζει την ν20; αλλιώς πως μπορώ να λύσω το πρόβλημα μου επειδή θέλω να το hackαρω το συντομότερο ώστε να περάσω τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

είμαι νέος κάτοχος του Χ6 και αντιμετωπίζω προβλήματα με την χαμηλή μνήμη του κινητού. Εχω την ν12 και μια αναβάθμιση σε ν20 ίσως διόρθωνε το πρόβλημα αλλά διάβασα ότι όσο νεότερη είναι η έκδοση του λογισμικού τόσο πιο απίθανο είναι να μπορεί το helloox na tin hackarei. Αν και γνωρίζω τα βάσικα διστάζω να χρησιμοποιήσω την μέθοδο flashαρισματος. Γνωρίζει κανείς αν η νέα έκδοση helloox υποστηρίζει την ν20; αλλιώς πως μπορώ να λύσω το πρόβλημα μου επειδή θέλω να το hackαρω το συντομότερο ώστε να περάσω τις εφαρμογές.

Όταν λες έχεις πρόβλημα με τη χαμηλή μνήμη τι εννοείς;

Στη χειρότερη των περιπτώσεων, θα έχεις στη διάθεσή σου το Χ6 των 8gb, συν τα 250mb της συσκευής.

Τι ακριβώς θέλεις να περάσεις και αντιμετωπίζεις πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

είμαι νέος κάτοχος του Χ6 και αντιμετωπίζω προβλήματα με την χαμηλή μνήμη του κινητού. Εχω την ν12 και μια αναβάθμιση σε ν20 ίσως διόρθωνε το πρόβλημα αλλά διάβασα ότι όσο νεότερη είναι η έκδοση του λογισμικού τόσο πιο απίθανο είναι να μπορεί το helloox na tin hackarei. Αν και γνωρίζω τα βάσικα διστάζω να χρησιμοποιήσω την μέθοδο flashαρισματος. Γνωρίζει κανείς αν η νέα έκδοση helloox υποστηρίζει την ν20; αλλιώς πως μπορώ να λύσω το πρόβλημα μου επειδή θέλω να το hackαρω το συντομότερο ώστε να περάσω τις εφαρμογές.

 

Ρώτησε τον φίλο από εδώ που δήλωσε το εξής:

 

Γεια σας παιδια,

οποιος ενδιαφερεται εχω χακαρει την εκδοση 21.0.04 με την ελληνικη γλωσσα. Αν θελετε στειλτε μου pm με το mail σας για να σας στειλω το αρχειο. Ο οδηγος ειναι αυτος με τη flash μεθοδο που κυκλοφορει στο διαδικτυο. :cool:

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

λέγοντας μνήμη εννοώ την ram όπου εχω ελεύθερα μόνο 40mb.

Gaster όπως ανέφερα αποφεύγω να το flasharw επειδή δεν γνωρίζω καλά για αυτό το τρόπο hack. Σε περίπτωση αποτυχίας τι πρέπει να κάνω; δεν νομίζω ένα format να το επαναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

λέγοντας μνήμη εννοώ την ram όπου εχω ελεύθερα μόνο 40mb.

Gaster όπως ανέφερα αποφεύγω να το flasharw επειδή δεν γνωρίζω καλά για αυτό το τρόπο hack. Σε περίπτωση αποτυχίας τι πρέπει να κάνω; δεν νομίζω ένα format να το επαναφέρει.

 

Καλημερα

οχι το φορματ δεν το επαναφερει. Το θεμα ειναι αν θελεις να το χακαρεις μονο για τις εφαρμογες, γιατι δεν βγαζεις ενα πιστοποιητικο και με το free signer να υπογραφεις ολες τις εφαρμογες που θελεις μεσα απο το τηλεφωνο. Θεωρω οτι ειναι πιο απλη διαδικασια. Αν σε ενδιαφερει με φλασ μεθοδο, θα ετοιμασω ενα μικρο οδηγο κι αν θελεις στειλε μου το mail σου και το product code (δεν ειμαι 100% σιγουρος αν χρειαζεται) της συσκευης σου για να σου το στειλω.

pappao
Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες μερες συνδεω την συσκευη στον υπολογιστη και ενω εχει 13 γιγα ελευθερα δειχνει οτι δεν εχει καθολου χωρο. Ξερει κανεις τι φταιει????
Link to comment
Share on other sites

@pappao

Θα το ήθελα κυρίως για εφαρμογές αλλά ο free signer δεν υπογραφεί σωστά μερικές βασικές εφαρμογές όπως το xplore. Τελικά σαν τελευταία λύση σκέφτομαι να το αναβαθμίσω με την ελπίδα ότι θα καταφέρουν σύντομα να το σπάσουν μέσω helloox. Πριν όμως μπορεί να μου πεις πόση ελεύθερη ραμ έχει με κλειστές όλες τις εφαρμογές στην ν20; sorry αν σας κούρασα με τις ερωτήσεις μου :(

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ τον swiss manager και όταν κάνω reclaim memory και υποτίθεται οτι μένουν ανοιχτές μόνο οι απολύτως απαραίτητες εφαρμογές έχω ελεύθερα 40 κόμμα κάτι Mb
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ τον swiss manager και όταν κάνω reclaim memory και υποτίθεται οτι μένουν ανοιχτές μόνο οι απολύτως απαραίτητες εφαρμογές έχω ελεύθερα 40 κόμμα κάτι Mb

 

Φανταστικά! Δηλαδή ξόδεψα 300+€ για ένα αργό κινητό με 40mb ram που δεν είναι αρκετή ούτε για δύο καρτέλες στο opera mobile :) μέχρι στιγμής εχω μετρήσει δύο κολληματα και άπειρα μηνύματα "κλεισε εφαρμογές γεμάτη μνήμη" το παλιό μου ν95 ήταν θηρίο μπροστά στο νέο Χ6.....

 

Παω για αναβάθμιση άλλωστε τα 40 και κάτι είναι καλύτερα από τα 40 που εχω τώρα :P

 

P.S. Μόλις ανακάλυψα ότι κουνιέται και το καπάκι της μπαταρίας...

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικά! Δηλαδή ξόδεψα 300+€ για ένα αργό κινητό με 40mb ram που δεν είναι αρκετή ούτε για δύο καρτέλες στο opera mobile :) μέχρι στιγμής εχω μετρήσει δύο κολληματα και άπειρα μηνύματα "κλεισε εφαρμογές γεμάτη μνήμη" το παλιό μου ν95 ήταν θηρίο μπροστά στο νέο Χ6.....

 

Παω για αναβάθμιση άλλωστε τα 40 και κάτι είναι καλύτερα από τα 40 που εχω τώρα :P

 

P.S. Μόλις ανακάλυψα ότι κουνιέται και το καπάκι της μπαταρίας...

Δεν ξέρω που μπορεί να οφείλεται το πρόβλημα με τη μνήμη σου, στο δικό μου πάντως που έχω την 21.0.004, έχω 50.5mb ελεύθερα.

Δε νομίζω πάντως να υπάρχει και τόσο μεγάλη διαφορά στα 10mb.

Στη δική μου συσκευή, που έχω μονίμως (σχεδόν) ανοιχτό το fring και ταυτόχρονα χρησιμοποιώ τον Opera, δεν έχω συναντήσει κολλήματα ή άλλα ευτράπελα.

Το μόνο ίσως για το οποίο θα παραπονιόμουν, είναι κάποια "βαριά" θέματα τα οποία εγκαθιστώ στο τηλέφωνο, αλλά και πάλι δεν μπορώ να πω ότι με φτάνουν στο σημείο να αγανακτώ.

Link to comment
Share on other sites

@pappao

Θα το ήθελα κυρίως για εφαρμογές αλλά ο free signer δεν υπογραφεί σωστά μερικές βασικές εφαρμογές όπως το xplore. :(

 

Εγω παντως με την 21.0.004 και πριν το χακαρω δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα στη υπογραφη εφαρμογων με το free signer, ουτε και στον xplore που αναφερεις. Ολες λειτουργουσαν κανονικα.

pappao
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με την 21.0.004 και πριν το χακαρω δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα στη υπογραφη εφαρμογων με το free signer, ουτε και στον xplore που αναφερεις. Ολες λειτουργουσαν κανονικα.

 

To αναβαθμισα σε ν20. φαίνεται η vodafone δεν έχει την ν21 ακόμη. Αφού κάνω sign το xplope όταν ξεκινά η εγκατάσταση μου λέει κάτι σαν "δεν δόθηκε η κατάλληλη άδεια" δοκίμασα να βάλω την απλή σπασμένη εφαρμογή όχι την έκδοση με python και δεν μπορώ να καταλλαβω τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

To αναβαθμισα σε ν20. φαίνεται η vodafone δεν έχει την ν21 ακόμη. Αφού κάνω sign το xplope όταν ξεκινά η εγκατάσταση μου λέει κάτι σαν "δεν δόθηκε η κατάλληλη άδεια" δοκίμασα να βάλω την απλή σπασμένη εφαρμογή όχι την έκδοση με python και δεν μπορώ να καταλλαβω τι φταίει.

 

Βάλε την 21.0.004 και κάνε ενα Hard Format σε C και Ε μνήμες και θα είσαι πιστεύω ττζι-τζι.Εγώ κανένα πρόβλημα δεν έχω.Το έχω φορτώσει.Είμαι με 40mb ram και μια χαρά πάει και στον ιστό και γενικά στην λειτουργία του

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει καποιος τροπος ή καποιο προγραμματακι ωστε να μην εμφανιζεται η ειδοποιηση του εισερχομενου μυνηματος στην οθονη.

Σε ενα iphone που ειχα υπηρχε και στο εβγαζε διακριτικα σε μια γωνια της οθονης.

 

Ευχαριστω εκ το προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικά! Δηλαδή ξόδεψα 300+€ για ένα αργό κινητό με 40mb ram που δεν είναι αρκετή ούτε για δύο καρτέλες στο opera mobile :) μέχρι στιγμής εχω μετρήσει δύο κολληματα και άπειρα μηνύματα "κλεισε εφαρμογές γεμάτη μνήμη" το παλιό μου ν95 ήταν θηρίο μπροστά στο νέο Χ6.....

 

Παω για αναβάθμιση άλλωστε τα 40 και κάτι είναι καλύτερα από τα 40 που εχω τώρα :P

 

Σαφέστατα και σε αυτά τα επίπεδα η μνήμη είναι λίγη, αλλά φταίει και ο ίδιος ο Opera mobile, που πραγματικά μπορεί να γονατίσει οποιοδήποτε κινητό με το άνοιγμα μερικών καστελων. Κι εμένα το Ν82 μου μου δίνει γύρω στα 91MΒ ελεύθερη μνήμη μετά το bootάρισμα, αλλά ο Opera mobile μπορεί να δεσμεύσει μέχρι και 40-50MB μνήμης το οποίο είναι απαράδεκτο.

Δοκίμασε τον νέο Opera mini 5.1. Σε λειτουργίες και δυνατότητες είναι ίδιος ακριβώς, και μπορείς να δουλέψεις και με πολλαπλές καρτέλες, αλλά είναι ασυγκρίτως ελαφρύτερος από τον Opera mobile (ούτε 10MByte δε δεσμεύει), και σε ορισμένα πράγματα είναι πολύ καλύτερος, π.χ. συγχρονισμός με Opera link.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε στο Χ6 να έχουμε κωδικό αφαλείας όταν το ξεκλειδώνουμε;

 

Ναι μπορείς να έχεις. Πήγαινε Μενού > Ρυθμίσεις και Τηλέφωνο > Διαχείριση τηλ. > Ασφάλεια > Τηλέφωνο και κάρτα SIM > Κωδικός κλειδώματος. Επίσης υπάρχει και η επιλογή Περίοδος αυτόμ. κλειδώμ. Όλα αυτά θα τα βρεις στην σελίδα 199 από το manual της συσκευής.

 

Οκ να 'σαι καλα stendor.Και κάτι ακόμα.Αν χρησιμοποιώ το nUnlock,πάλι μπορώ να χρησιμοποιήσω τον κωδικό ασφαλείας όταν το ξεκλειδώνω;

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε στο Χ6 να έχουμε κωδικό αφαλείας όταν το ξεκλειδώνουμε;

Ναι μπορείς να έχεις. Πήγαινε Μενού > Ρυθμίσεις και Τηλέφωνο > Διαχείριση τηλ. > Ασφάλεια > Τηλέφωνο και κάρτα SIM > Κωδικός κλειδώματος. Επίσης υπάρχει και η επιλογή Περίοδος αυτόμ. κλειδώμ. Όλα αυτά θα τα βρεις στην σελίδα 199 από το manual της συσκευής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.Με λίγο αναζήτηση στο διαδίκτυο βρήκα μια καλή μέθοδο για το Χ6,N97,Ν97 Mini,5530,5230 και 5800(Το αναφέρω εδώ επειδή έχω το Χ6 και το έκανα στο Χ6 μου) με την οποία κάνουμε πιο γρήγορη την ανταπόκριση του κινητού.Συγκεκριμένα βελτιώνονται τα παρακατω.Για να το επιτύχετε αρκεί να έχετε πιστοποιητικά ή χακαρισμένη συσκευή για να μπορείτε να κάνετε Sign το αρχείο που θα σας δώσω να κατεβάσετε εφόσον θέλετε και το ζητήσετε όπως επίσης να έχετε εφαρμογή διαχείρισης αρχείων(π.χ Y-Browser τον οποίω μπορώ να σας δώσω):

 

Move The Browser cache to D:\

 

Increase web page render speed

 

Increase network performance

 

Practically eliminate Browser crashing

 

Improve Camera 1 & 2 image quality

 

Speed up kinetic scrolling & Increase sensitivity

 

Redirect media to E:\Download\Media

 

Remove the boot screen & sound for faster booting

 

Increase the speed of the screen rotation

 

Increase the overall performance of your device

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Μια ερώτηση. Η Wind το δίνει κανονικά το Χ6 ( το 16αρι) με ελληνικό product code ή με δικό της και τίποτα περίεργες και εφαρμογές και ρυθμίσεις ιντερνετ μέσα... ? Έχω επιδότηση περίπου 250 ευρώ και λέω να πάρω Χ6 μιας και το 5800 πήγε απο υγρασία...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...