Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ν97 Mini


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι υπάρχει για series 60 5th edition και αρκετές 3rd edition, θα τρέχουν χωρίς κανένα πρόβλημα και στο Ν97 mini.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα χθες, καλορίζικο και να το χαίρομαι. Αν και είμαι υπό το κράτος ενθουσιασμού για να μιλήσω αντικειμενικά, το κινητό είναι εξαιρετικό. Δεν έχω προηγούμενη εμπειρία από οθόνη αφής για να πω αν είναι καλύτερη ή χειρότερη από κάποια άλλη.

Το εντυπωσιακό είναι το GPS που έπιασε σήμα χωρίς υποβοήθηση μέσα στο σπίτι. Φανταστείται ότι το Ν79 μου, που το θεωρούσα αχτύπητο, δεν έπιανε μέσα.

Πάντως για όποιον δεν έχει ξαναδουλέψει με οθόνη αφής θέλει λίγο χρόνο για να βρει πώς θα κάνει γρήγορα τη δουλειά του. Έχω την εντύπωση ότι εδώ θέλει πιο πολλά πατήματα για να συντάξεις νέο μήνυμα. Μπορεί όμως να κάνω και λάθος, αφού συνέχεια ανακαλύπτω πράγματα που δεν φανταζόμουν ότι υπάρχουν.

Είναι πραγματικά κόσμημα.

Τα υπόλοιπα εν καιρώ...

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα το κινητό. Δεν παίζεται. Είμαι μετά από iphone και ειλικρινά με ενθουσίασε η οθόνη του. Το τηλέφωνο είναι αρκετά γρήγορο και σε σύγκριση με το Ν97 είναι μπιμπελό. Το έβαλα δίπλα με το μεγάλο του αδελφάκι και δεν παίζεται. Πιστεύω ότι είναι από τα κινητά που θα πρωταγωνιστήσουν σε λίγο καιρό :D
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Αγνοήθηκε έντονα και άδικα εξαιτίας των προβλημάτων του μεγάλου Ν97. Σιγά σιγά θα αρχίσουν να βγαίνουν οι χάρες του.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το έχω μια εβδομάδα στα χέρια μου και τα πράγματα δε πάνε όπως ίσως τα φανταζόμουν! Τι εννοω, έχω πάρα πολλά κολλήματα με αποτέλεσμα να σβήνει και να ανοίγει μόνο του και ειδικά όταν το ανοίγω. Έπειτα δε μου συμβαδίζει τους ήχους κλήσεις που έχω αντιστοιχήσει σε κάποιες επαφές συν ότι οπότε θέλει χτυπάει με τον ήχο που του έχω καθορίσει σα γενικό ήχο(σήμερα μάλιστα μου κόλλησε κατά τη κλήση και αναγκάστηκα να βγάλω μπαταρία)! Το ράδιο δεν έχει την ένταση του Ν82 (απογοήτευση) αλλά και η φωτογραφική υστερεί κατά πολύ από το συγκεκριμένο!! Επίσης (πάντα σε σύγκριση με Ν82) η ένταση στα ενσωματωμένα ηχεία υστερεί και εκεί κατά πολύ! Ένα άλλο άσχημο (προσωπικές πάντα γνώμες) είναι ότι στις επαφές δε βρήκα τρόπο να μετονομάσω τους τίτλους στην επαφή π.χ. από "Κινητό" να γίνει "Υπηρεσιακό". Το βάρος του και η ποιότητα φαίνεται καλή για το πέρασμά του χρονου και η μπαταρία με χρήση "τα πάντα όλα" μου κρατάει περίπου μιάμιση μέρα (με κλείσιμο το βράδυ) και μετά 4 φορτίσεις. Η οθονη είναι πολύ καλύτερη από το "μικρο" 5800 αλλά πιο μη ενθουσιώδες από το 8910. Η ανταπόκρισή της οθόνης είναι σε πολύ καλά επίπεδα αλλά με αυτά που μου κάνει δε το βλέπω να το "μελετώ" περισσότερο....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά product codes:

Nokia N97-4 "Mini" (RM-555): 0585096 (QW CB) / 0585125 (QW Garnet) / 0592730 (QW White)

 

Όσοι έχετε τη συσκευή, ποιο απ όλα έχετε;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά product codes:

Nokia N97-4 "Mini" (RM-555): 0585096 (QW CB) / 0585125 (QW Garnet) / 0592730 (QW White)

 

Όσοι έχετε τη συσκευή, ποιο απ όλα έχετε;

 

Εγω εχω αυτο:0585096.Αλλα,γιατι ρωτας?Και επισης ν'αναφερω οτι μου κανει και καποια κουφα με τους ηχους κλησης!Δεν χτυπαει παντα με τον ηχο που εχω ορισει σε διαφορετικες επαφες(με διαφορετικο ηχο δηλ.):mad:Θυμαμαι οτι ειχε αναφερθει παλαιοτερα και σε καποιους κατοχους Ν97...!Τι μπορει να γινει,γιατι με βλεπω να το πουλαω:p

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτο:0585096.Αλλα,γιατι ρωτας?Και επισης ν'αναφερω οτι μου κανει και καποια κουφα με τους ηχους κλησης!Δεν χτυπαει παντα με τον ηχο που εχω ορισει σε διαφορετικες επαφες(με διαφορετικο ηχο δηλ.):mad:Θυμαμαι οτι ειχε αναφερθει παλαιοτερα και σε καποιους κατοχους Ν97...!Τι μπορει να γινει,γιατι με βλεπω να το πουλαω:p

 

επειδη θα ειναι η πρωτη σου φορα...βαλτο στις αγγελιες! :lol::D

 

και μενα 0585096 code εχει...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά product codes:

Nokia N97-4 "Mini" (RM-555): 0585096 (QW CB) / 0585125 (QW Garnet) / 0592730 (QW White)

 

Όσοι έχετε τη συσκευή, ποιο απ όλα έχετε;

 

WOW! Δεν ήξερα ότι έχει βγει και σε άσπρο!!

Υπάρχει στην Ελλάδα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το (RM-555): 0585096 (QW CB) και μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα από τα προαναφερθέντα προβλήματα :)
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα χτες..

 

Μου παρουσιαζει καποια προβληματα κυριως με το Bluetooth ..

 

Ενω ειναι συνδεδεμενο με bluetooth με καποιο ακουστικο η car kit , σε καποιες περιπτωσεις οταν παω να καλεσω, δεν βγαινει ο ηχος στο ακουστικο, αλλα στο ακουστικο του τηλεφωνου ενω εξακολουθει να δειχνει συνδεδεμενο

 

Θεωρω το τηλ σαν ενα βελτιωμενο 5800 , θεωρω επισης οτι ενα firmware θα το συμμαζεψει ολιγον...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ 0585096 από Πλαίσιο.

 

Και μετά το σκότωσα. Έβαλα ένα Garmin 50.00.30 γιατί το τελευταίο δεν έπαιζε και τώρα δεν ανάβει. Πάτησα shift, del, space, on συγχρόνως, αλλά τίποτα. Ανάβει για λίγο η οθόνη με το ΝΟΚΙΑ και μετά σβήνει. Anything else to do?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ 0585096 από Πλαίσιο.

 

Και μετά το σκότωσα. Έβαλα ένα Garmin 50.00.30 γιατί το τελευταίο δεν έπαιζε και τώρα δεν ανάβει. Πάτησα shift, del, space, on συγχρόνως, αλλά τίποτα. Ανάβει για λίγο η οθόνη με το ΝΟΚΙΑ και μετά σβήνει. Anything else to do?

 

 

Το Garmin 5.00.50 παίζει μια χαρά η 5.00.30 δε παίζει για S60 v5, δε νομίζω να φταίει αυτό όμως που δεν ανοίγει η συσκευή.

Δοκίμασε να βγάλεις τη μπαταρία για κανένα λεπτό και δοκίμασε να το ανοίξεις μετά.

Αν πάλι τίποτα καλύτερα να πας σε κάποιο Nokia shop.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε vassar.

Η λύση βρέθηκε φυσικά μέσα στο νετ. Έκανα hard reset (del+space+shift+power) αλλά περίπου δέκα φορές μέχρι να ανάψει. Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Προσεξα οτι δεν μπορεις να στειλεις σε καποιον αλλο τα στοιχεια καποιας επαφης σου. Ειναι ετσι η κανω καποιο λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Προσεξα οτι δεν μπορεις να στειλεις σε καποιον αλλο τα στοιχεια καποιας επαφης σου. Ειναι ετσι η κανω καποιο λαθος?

 

Μπορείς να το κάνεις. Όταν μπεις μέσα σε μία επαφή σου δείχνει την επαφή με ένα νέο τρόπο που έχεις 4 επιλογές (Κλήση ομιλίας - Μήνυμα - Email - Κλήση βίντεο). Στην κορυφή της οθόνης δεξιά θα δεις ότι έχει άλλη μία καρτέλα την οποία αν την επιλέξεις θα σου δείξει την επαφή σου με το παλιό κλασικό τρόπο από εκεί από τις επιλογές μπορείς να στείλεις σε κάποιον άλλο τα στοιχεία της επαφής με μήνυμά ή με bluetooth.

Ελπίζω να σε βοήθησα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω, αύριο με επιδότηση που έχω,αλλά δεν υπάρχουν πολλές γνώμες από αυτούς που το έχουν. Μήπως πρέπει να το ξανασκευτώ?Συνδυάζει όλα αυτα που θέλω.Δεν πιστεύω να έχει βγάλει τώρα περισσότερα προβλήματα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω άποψη για το 5800,δεν έχω δει τις λειτουργίες του.Από το Ε66 που έχω πάντος σαφως και είναι καλύτερο.Το θέμα για μένα είναι να μην έχει τρελά κολύματα και συνεχόμενα.Το Ε66 με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο,είχε τα κολύματά του αλλά ήταν πολύ λίγα και αφού το πίεσα έγω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω άποψη για το 5800,δεν έχω δει τις λειτουργίες του.Από το Ε66 που έχω πάντος σαφως και είναι καλύτερο.Το θέμα για μένα είναι να μην έχει τρελά κολύματα και συνεχόμενα.Το Ε66 με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο,είχε τα κολύματά του αλλά ήταν πολύ λίγα και αφού το πίεσα έγω.

 

Στις δύο εβδομάδες που το έχω δε μου έχει κολλήσει καθόλου, εκτός από μία φορά που έκανε επανεκκίνηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω μια εβδομάδα και λόγω επαγγέλματος το τηλέφωνο έχει πολύ μεγάλη χρήση. Είμαι μετά από κινητά της σειράς Ε (Ε71, Ε66, Ε75). σχεδόν κάθε 2 μήνες αλλάζω κινητό, είτε λόγω ψώνιου είτε λόγω αδυναμίας του κινητού να με εξυπηρετήσει. Ε! λοιπόν αυτό είναι κινητόι. Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. Καταρχείν έχω ενθουσιαστεί με το λειτουργικό του. Πάρα πολύ βολικό, οθόνη καταπληκτική και επιτέλους ούτε ένα κόλλημα. Πιστεύω ότι η Nokia ξαναγυρνά στις επιτυχίες :)

 

Υ.Γ. Ποιό firmware έχετε; έχει βγει καινούργιο; (εγώ έχω v 10.0.20)

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχως ενός Ν97 μινι.Από αυτό σας γράφω κιόλας.΄Εχω μείνει άφωνος.΄Ειναι τέλειο.Τις λίγες ώρες που το έχω δεν μου έχει παρουσιασει καμία δισλειτουργία.΄Ειναι το 0585096 και έχει ν. 10.0.21. Αργότερα οι υπόλοιπες εντυπώσεις.Απίστευτω τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το 0585096 και έχει ν. 10.0.21

 

Kαλοριζικο σε ολους.. :)

 

 

@DIM_VA μηπως μπερδευτηκες και εγραψες 10.0.21 στην ιστοσελιδα Device software update και με το product code που αναφερεις εμφανιζει οτι η τελευταια ειναι η 10.0.020 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι δίκιο έχεις,έτσι είναι.Καταλάθως.Δεν έχω ψάξει ακόμα για αναβάθμιση.Και έτσι που είναι μια χαρά τα πάει.Σκίζει!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποια εκδοση της HelloOx κανει για το mini? Μπηκα στο site της για να την κατεβασω αλλα βρηκα μονο για n97. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...