Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην usb port 2 θα πρεπει να ειναι ωστε να δουλεψει.Εαν απο τις ιδιοτητες του ειναι στην 2 τοτε απο αυτο το θεμα εισαι οκ.Το επομενο βημα ειναι το προγραμμα, θα χρησιμοποιησεις αυτο που σου εδωσα.

Επισης για ανεφερε παλι πιο μοντελο εχεις?

Μισό λεπτό, για να είμαι απολύτως σίγουρος...

Όταν λες "στην usb port 2 θα πρεπει να ειναι ωστε να δουλεψει" και "απο τις ιδιοτητες του ειναι στην 2 τοτε απο αυτο το θεμα εισαι οκ" τι εννοείς....?

Εξήγησα και παραπάνω ότι κάθε φορά που το κάνω εγκατάσταση (και το έχω κάνει πολλές), αυτό παίρνει αυτόματα την port 9. Εγώ μετά χειροκίνητα (Device Manager - Ports (COM & LPT) -Prolific USB-to-Serial Comm Port - Properties - Port Settings - Advanced - COM Port Number) πάω και το βάζω στην port 2 η οποία είναι και η μόνη διαθέσιμη από τις ports 1-8 (οι άλλες φαίνονται in use).

Το μοντέλο που έχω πάρει είναι αυτό.

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μισό λεπτό, για να είμαι απολύτως σίγουρος...

Όταν λες "στην usb port 2 θα πρεπει να ειναι ωστε να δουλεψει" και "απο τις ιδιοτητες του ειναι στην 2 τοτε απο αυτο το θεμα εισαι οκ" τι εννοείς....?

Εξήγησα και παραπάνω ότι κάθε φορά που το κάνω εγκατάσταση (και το έχω κάνει πολλές), αυτό παίρνει αυτόματα την port 9. Εγώ μετά χειροκίνητα (Device Manager - Ports (COM & LPT) -Prolific USB-to-Serial Comm Port - Properties - Port Settings - Advanced - COM Port Number) πάω και το βάζω στην port 2 η οποία είναι και η μόνη διαθέσιμη από τις ports 1-8 (οι άλλες φαίνονται in use).

Το μοντέλο που έχω πάρει είναι αυτό.

 

οκ το ιδιο λεμε...κανεις χειροκινητα την διαδικασια για την πορτ 2.

πανω στα τσιπακια του usb γραφουν ενα μοντελο αν μπορεις πες μου τι γραφει πανω.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

οκ το ιδιο λεμε...κανεις χειροκινητα την διαδικασια για την πορτ 2.

πανω στα τσιπακια του usb γραφουν ενα μοντελο αν μπορεις πες μου τι γραφει πανω.

Όπως έχω γράψει και παλιότερα στο post #1682 "τα 2 μαύρα ολοκληρωμένα τσιπάκαι που έχει ο reader δεν γράφουν κάποιο νούμερο όπως το 2303 που λες ότι έχει το δικό σου. Τα δε αλλά τρία με μεταλλικό κάλλυμα (ας τα πούμε τσιπάκια), έχουν κάποιους κωδικούς που όμως δεν κατάφερα να βρω τίποτα για αυτούς στο Internet."

και η απάντηση από τον BabylonX στο post #1686 "Τα μεταλλικά που είδες είναι οι κρύσταλλοι. Επάνω γράφουν τις συχνότητες. Οπότε λογικά θα λένε 3.570, 7.140 (ή κάπου εκεί κοντά) και το άλλο είναι επίσης κρύσταλλος που κάνει άλλη δουλειά οπότε το νούμερο μπορεί να μην έχει σχέση με τα παραπάνω. Πάντως είναι περίεργο που δε στο βλέπει το pc παρά το ότι αναγνωρίζεται από τον υπολογιστή η συσκευή. Εγώ θα πρότεινα να κατεβάσεις και να δοκιμάσεις και τον τελευταίο driver από το site της prolific. Τα τσιπάκια πολλές φορές τα ξύνουν οι κινέζοι για να μη φαίνονται οι κωδικοί και τους αντιγράψουν το αριστούργημα..."

 

Δηλαδή τα τσιπάκια δεν γράφουν τίποτα επάνω.... :confused:

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω γράψει και παλιότερα στο post #1682 "τα 2 μαύρα ολοκληρωμένα τσιπάκαι που έχει ο reader δεν γράφουν κάποιο νούμερο όπως το 2303 που λες ότι έχει το δικό σου. Τα δε αλλά τρία με μεταλλικό κάλλυμα (ας τα πούμε τσιπάκια), έχουν κάποιους κωδικούς που όμως δεν κατάφερα να βρω τίποτα για αυτούς στο Internet."

και η απάντηση από τον BabylonX στο post #1686 "Τα μεταλλικά που είδες είναι οι κρύσταλλοι. Επάνω γράφουν τις συχνότητες. Οπότε λογικά θα λένε 3.570, 7.140 (ή κάπου εκεί κοντά) και το άλλο είναι επίσης κρύσταλλος που κάνει άλλη δουλειά οπότε το νούμερο μπορεί να μην έχει σχέση με τα παραπάνω. Πάντως είναι περίεργο που δε στο βλέπει το pc παρά το ότι αναγνωρίζεται από τον υπολογιστή η συσκευή. Εγώ θα πρότεινα να κατεβάσεις και να δοκιμάσεις και τον τελευταίο driver από το site της prolific. Τα τσιπάκια πολλές φορές τα ξύνουν οι κινέζοι για να μη φαίνονται οι κωδικοί και τους αντιγράψουν το αριστούργημα..."

 

Δηλαδή τα τσιπάκια δεν γράφουν τίποτα επάνω.... :confused:

 

το οτι δεν γραφουν τιποτα επανω με προβληματιζει.Εμενα οπως ειπα γραφει το μοντελο και κατεβασα τους οδηγους απο το σαιτ και δοκιμασα.Δεν δοκιμασα απο το cd που ειχε μεσα.Αλλα αφου το αναγνωριζει οκ το αφηνουμε εδω και παμε παρακατω.Παμε λοιπον στο προγραμμα που σου ειπα..οταν βαζεις μια σιμ για να την διαβασει τι ακριβως βγαζει?

 

EDIT: Δεν πιστευω να εχεις windows 7?

Edited by panagis_89

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

το οτι δεν γραφουν τιποτα επανω με προβληματιζει.Εμενα οπως ειπα γραφει το μοντελο και κατεβασα τους οδηγους απο το σαιτ και δοκιμασα.Δεν δοκιμασα απο το cd που ειχε μεσα.Αλλα αφου το αναγνωριζει οκ το αφηνουμε εδω και παμε παρακατω.Παμε λοιπον στο προγραμμα που σου ειπα..οταν βαζεις μια σιμ για να την διαβασει τι ακριβως βγαζει?

 

EDIT: Δεν πιστευω να εχεις windows 7?

 

Όχι, έχω Windows XP. Αν και από προηγούμενο μήνυμα σου, έκανα και μια δοκιμή στα WIndows 7 (32-bit) του γραφείου, χωρίς τύχη επίσης...

Να και το μήνυμα του Simscanner 7.0 (SIMMAX)...

http://img198.imageshack.us/img198/7325/simmax70warning.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Όχι, έχω Windows XP. Αν και από προηγούμενο μήνυμα σου, έκανα και μια δοκιμή στα WIndows 7 (32-bit) του γραφείου, χωρίς τύχη επίσης...

Να και το μήνυμα του Simscanner 7.0 (SIMMAX)...

http://img198.imageshack.us/img198/7325/simmax70warning.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

χωρις να ειμαι 100% σιγουρος μαλλον απο θεμα πορτ ειναι...τι να πω δεν εχουμε και το ακριβες μοντελο να κατεβασουμε οδηγους...δυστυχως :(

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

@kokalo: Άργησα να δω τα μηνύματα γιατί είμαι στρατό. Λοιπόν εγώ το βάζω πάντα στην θύρα 1 την οποία την βγάζει διαθέσιμη. Λογικά θα πρεπει να δουλεύει σε οτιδήποτε μεταξύ 1-8. Οι drivers φαίνεται ότι έχουν μπει σωστά. Το συγκεκριμένο μήνυμα λάθους μου το βγάζει και μένα ακόμα και αν φτιάξω τη θύρα, δηλ. δεν αναγνωρίζεται κατευθείαν ακόμα και με αλλαγή της θύρας. Δοκίμασε τα εξής:

 

-Άνοιξε τον υπολογιστή χωρίς το στικακι επάνω.

-Βαλε το στικακι μαζί με μια σιμ μέσα και πάνε στον πίνακα ελέγχου να διορθώσεις την θύρα.

-Βγαλε το στικακι και άνοιξε το πρόγραμμα που διαβάζει τη σιμ.

-Συνδέσε το στικακι ξανά και όταν το αναγνωρίσει δοκίμασε να ξεκινήσεις το σκαναρισμα.

 

Εμένα με αυτή τη διαδικασία το αναγνωρίζει το στικακι. Ακόμα και να μην δουλέψει δοκίμασε να επαναλάβεις τα 2 τελευταία βήματα. Σημαντικό είναι να βάζεις το στικακι αφότου έχεις ανοίξει το πρόγραμμα.

 

Αν και πάλι δεν λειτουργεί δοκίμασε σε άλλη θύρα usb η σε άλλο υπολογιστή. Εχω δοκιμάσει 3 στικακια, 2 διαφανα και 1 γαλάζιο και με την παραπάνω διαδικασία έχουν λειτουργήσει όλα σωστά. Για πρόγραμμα δοκίμασε και το magic sim 9 που δίνουν μέσα στο cd. Εγώ δουλεύω με την έκδοση 5.5 χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

drivers..... ?

Χρησιμοποίησα τους οδηγούς που είχα για τα xp και λειτούργησαν χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα τους οδηγούς που είχα για τα xp και λειτούργησαν χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

δοκιμη λοιπον...

ευχαριστω.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

@kokalo: Άργησα να δω τα μηνύματα γιατί είμαι στρατό. Λοιπόν εγώ το βάζω πάντα στην θύρα 1 την οποία την βγάζει διαθέσιμη. Λογικά θα πρεπει να δουλεύει σε οτιδήποτε μεταξύ 1-8. Οι drivers φαίνεται ότι έχουν μπει σωστά. Το συγκεκριμένο μήνυμα λάθους μου το βγάζει και μένα ακόμα και αν φτιάξω τη θύρα, δηλ. δεν αναγνωρίζεται κατευθείαν ακόμα και με αλλαγή της θύρας. Δοκίμασε τα εξής:

 

-Άνοιξε τον υπολογιστή χωρίς το στικακι επάνω.

-Βαλε το στικακι μαζί με μια σιμ μέσα και πάνε στον πίνακα ελέγχου να διορθώσεις την θύρα.

-Βγαλε το στικακι και άνοιξε το πρόγραμμα που διαβάζει τη σιμ.

-Συνδέσε το στικακι ξανά και όταν το αναγνωρίσει δοκίμασε να ξεκινήσεις το σκαναρισμα.

 

Εμένα με αυτή τη διαδικασία το αναγνωρίζει το στικακι. Ακόμα και να μην δουλέψει δοκίμασε να επαναλάβεις τα 2 τελευταία βήματα. Σημαντικό είναι να βάζεις το στικακι αφότου έχεις ανοίξει το πρόγραμμα.

 

Αν και πάλι δεν λειτουργεί δοκίμασε σε άλλη θύρα usb η σε άλλο υπολογιστή. Εχω δοκιμάσει 3 στικακια, 2 διαφανα και 1 γαλάζιο και με την παραπάνω διαδικασία έχουν λειτουργήσει όλα σωστά. Για πρόγραμμα δοκίμασε και το magic sim 9 που δίνουν μέσα στο cd. Εγώ δουλεύω με την έκδοση 5.5 χωρίς πρόβλημα.

 

Όπως βλέπεις δεν αργείς μόνο εσύ..... έγινα κι εγώ του Σαββατοκύριακου....

Τέλος Πάντων....

Όσο κι αν αρχικά η διαδικασία που προτείνεις ήταν διαφορετική (και από τις λίγες που δεν είχα δοκιμάσει) δυστυχώς εξακολουθώ να μην βγάζω άκρη..... Τα ίδια μηνύματα, τα ίδια προβλήματα....

Θα το παλέψω λίγο ακόμα πάντως... ποιος ξέρει....

 

Πάντως και με αφορμή τα μηνύματα του mythos_bt θα δοκιμάσω και στο laptop (Win7- 64bit) μπας και γίνει κάτι, μιας και σε υπολογιστή σπιτιού (WinXP) και σε υπολογιστή δουλειάς (Win7 - 32bit) δεν βγάζω άκρη....

Θα ενημερώνω.

Ο γραφικός....:worry:

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Αν σας ηταν ευκολο,θα μπορουσατε να μου υποδείξετε ποιες οδηγιες/tutorial ακολουθουμε ; και τι προγραμματα χρειαζομαστε

(μολις αλλαξα κ εγω το port σε 2 απο το device manager ,οταν το πρωτοεγκατεστησα επαιρνε port 14 ... α και τα win 7 64bit βρηκανε μονας τους drivers),νομιζω πως εχω το ιδιο reader μ αυτον που δείχνει ενας συμφορουμιτης πιο πάνω)

ευχαριστω πολυ προκαταβολικα :) !

:superman:
Link to comment
Share on other sites

 

Το woron scan και το sim easy:

https://rapidshare.com/files/409034532/Sim_Software.rar

διαβασα κ σ ευχαριστω πολυ για τον οδηγο σου αλλα το αρχειο που κατεβαζω βγαζει το avira free οτι εχει TR/Spy.Agent , να το εμπιστευτω ;; :worry:

:superman:
Link to comment
Share on other sites

κανεις;;; :/

 

Είναι πρόγραμμα που σπάει sim. Κάνεις hacking με αυτό. Λογικό δεν είναι να το βλέπει σαν επικίνδυνο;

Link to comment
Share on other sites

κοιτάξτε πρόβλημα που αντιμετωπίζω ..το έγραψα και σε άλλο thread

 

έχω μια κάρτα 16 in 1

με 5 f2g και 9 cosmote

και χρησιμοποιώ το internet σε μια από της κάρτες wind

 

όταν γυρνάω σε f2g5 η σε κάποιο άλλο f2g2 πάρω τηλ τα δεδομένα συνεχίζουν και τελειώνει η κάρτα

 

Μια λύση θα ηταν να υπήρχε πρόγραμμα στο android market να επιτρέπει τα δεδομένα απο το συγκεκριμένο apn αλλά μόνο από 1 συγκεκριμένη κάρτα

όσο και να έψαξα όμως δεν βρήκα κάτι

 

όποτε η απενεργοποιώ τα δεδομένα πριν περάσω σε άλλη κάρτα (πράγμα αδύνατον γιατί κάποια στιγμή θα το ξεχάσω και θα εξανεμιστεί η κάρτα)

η ζητάω από την wind να τα απενεργοποιήσει μόνιμα

 

έχει βρει κανείς λύσει σε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι θα βρεις λύση. Όταν είναι ενεργοποιημένα τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας συνδέεται. Και το θέμα είναι ότι οι ρυθμίσεις επιλέγονται αυτόματα ανάλογα με το δίκτυο. Δε νομίζω ότι θα βρεις άλλη λύση από το να το κλείνεις. Προγραμματάκι να κάνει τη δουλειά που θες δε νομίζω να βρεις γιατί:

1ον) Αμφιβάλλω ότι είναι τεχνικά εφικτό. Οι αλλαγές με το sim emu δεν είναι κάτι που μπορεί να αναγνωρίσει η συσκευή αφού η κάρτα έχει ένα και μοναδικό ICCID (κωδικός πλαστικού) άσχετα με το ποιο νούμερο επιλέγεις και αυτό είναι το μόνο στοιχείο στο οποίο έχει πρόσβαση η συσκευή. Το IMSI δηλαδή ο κωδικός συνδρομητή που καθορίζει το νούμερο δεν είναι κάτι που η συσκευή γνωρίζει ενεργά ώστε να μπορεί να βασίσει αλλαγές εκεί. Για να το πω απλά, όταν αλλάζεις νούμερο η συσκευή δε το ξέρει. O provider είναι αυτός που ενημερώνεται ότι η συγκεκριμένη συσκευή ανταποκρίνεται πλέον στο νέο νούμερο και στέλνει τις κλήσεις για αυτό το νούμερο εκεί.

2ον) Είμαστε μία από τις λίγες γωνιές στον πλανήτη που μπορεί ακόμη να γίνεται sim cloning. Και να γινόταν δε θα καθόταν να ασχοληθεί κανένας προγραμματιστής με γνώσεις όπως απαιτεί η συγκεκριμένη εφαρμογή.

 

Άρα η μόνη λύση είναι είτε να το κλείνεις είτε να βρεις ένα πρόγραμμα που γενικά να μπλοκάρει η και να ρωτάει πριν την είσοδο στο δίκτυο αν υπάρχει κάτι τέτοιο οπότε να σε ρωτάει μετά από κάθε αλλαγή για να μη το ξεχνάς.

Link to comment
Share on other sites

ίσως να κουράζω με πράγματα που έχουν ειπωθεί...

 

έχω

vodafone CU

vodafone ολυμπιακός

wind f2g2

wind καρτοκινητό

 

μπορώ να τα βάλω σε μια κάρτα;

η μάλλον, ποιά μπορώ να βάλω σε μια κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόγραμμα που σπάει sim. Κάνεις hacking με αυτό. Λογικό δεν είναι να το βλέπει σαν επικίνδυνο;

σ ευχαριστω. κανω το βημα ενα δλδ με το κοκκινο κουμπακι το RST

There is a card in Phoenix device:

ATR:

και ο δεκαεξαδικός αριθμος.

 

αλλα μετα μολις παω στο δευτερο βημα (να πατησω ΙCC δεν ειναι; το τιρκουαζ εικονιδιο αριστερα απ το κουμπακι του εκτυπωτη?) το παταω και:

Communication problem... closing COM port...

το εχω σε port 2 και ειναι ακριβως οι ρυθμισεις οπως ειδα σε σκρινσοτς πιο πανω,o reader ειναι μπλε διαφανης αλλα δεν βλεπω καποιο "κωδικο" νουμερο...

να πω οτι το κοκκινο rst κουμπι δουλευει αν ρυθμισω στο 7.14 αλλιως βγαζει communication error και στο κοκκινο

Edited by CHIEF
προσθήκη επιπλέον στοιχείων
:superman:
Link to comment
Share on other sites

ίσως να κουράζω με πράγματα που έχουν ειπωθεί...

 

έχω

vodafone CU

vodafone ολυμπιακός

wind f2g2

wind καρτοκινητό

 

μπορώ να τα βάλω σε μια κάρτα;

η μάλλον, ποιά μπορώ να βάλω σε μια κάρτα;

 

Μόνο τα wind.

 

σ ευχαριστω. κανω το βημα ενα δλδ με το κοκκινο κουμπακι το RST

There is a card in Phoenix device:

ATR:

και ο δεκαεξαδικός αριθμος.

 

αλλα μετα μολις παω στο δευτερο βημα (να πατησω ΙCC δεν ειναι; το τιρκουαζ εικονιδιο αριστερα απ το κουμπακι του εκτυπωτη?) το παταω και:

Communication problem... closing COM port...

το εχω σε port 2 και ειναι ακριβως οι ρυθμισεις οπως ειδα σε σκρινσοτς πιο πανω,o reader ειναι μπλε διαφανης αλλα δεν βλεπω καποιο "κωδικο" νουμερο...

να πω οτι το κοκκινο rst κουμπι δουλευει αν ρυθμισω στο 7.14 αλλιως βγαζει communication error και στο κοκκινο

 

Δοκίμασε διάφορους συνδυασμούς στη θέση κουμπιού και στις ρυθμίσεις ταχύτητας. To ICC δεν είναι σημαντικό βήμα, σου δίνει απλά τον κωδικό του πλαστικού. Δεν τον χρειάζεσαι συνήθως απλά καλό είναι να τον έχεις. Αυτά που χρειάζονται είναι το IMSI και το KI. Δοκίμασε αυτά τα δύο και δες αν δουλέψει. Πάντως το ότι ανταποκρίνεται μετά από reset (rst) σημαίνει ότι είσαι σε καλό δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κ τωρα για την απαντηση!

Λοιπον ...δεν εχει διακοπτακι ο ριντερ!

ειναι αυτός: (δε τον πηρα απο ebay αλλα εψαξα τωρα μία στιγμη κ τον βρηκα) http://www.ebay.com/itm/Sim-Card-Reader-Writer-Copy-Cloner-Backup-GSM-CDMA-/280429390143?pt=SIM_Cards&hash=item414ae4e93f

και το παιδι που αγορασα τον ριντερ μου δωσε και ενα τετοιο http://www.ebay.com/itm/16-1-SIM-CARD-reader-Writer-cloner-edit-backup-free-shipping-/130577572151?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e6707a137 ,βεβαια τα χα παρει πριν καιρο και τα δυο 6 € :P Τεσπα.

Οποτε να πατησω το κοκκινο και μετα κατευθειαν στο επομενο βήμα; [να μη κανω το icc δηλαδη;] επίσης να απενεργοποιήσω το pin απ το μενου του τηλεφωνου ,πρωτου ξεκινησω ολη την διαδικασια; [τωρα το σκεφτηκα να το ρωτησω αυτο ! :P )

Edited by CHIEF
:superman:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κ τωρα για την απαντηση!

Λοιπον ...δεν εχει διακοπτακι ο ριντερ!

ειναι αυτός: (δε τον πηρα απο ebay αλλα εψαξα τωρα μία στιγμη κ τον βρηκα) http://www.ebay.com/itm/Sim-Card-Reader-Writer-Copy-Cloner-Backup-GSM-CDMA-/280429390143?pt=SIM_Cards&hash=item414ae4e93f

και το παιδι που αγορασα τον ριντερ μου δωσε και ενα τετοιο http://www.ebay.com/itm/16-1-SIM-CARD-reader-Writer-cloner-edit-backup-free-shipping-/130577572151?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e6707a137 ,βεβαια τα χα παρει πριν καιρο και τα δυο 6 € :P Τεσπα.

Οποτε να πατησω το κοκκινο και μετα κατευθειαν στο επομενο βήμα; [να μη κανω το icc δηλαδη;] επίσης να απενεργοποιήσω το pin απ το μενου του τηλεφωνου ,πρωτου ξεκινησω ολη την διαδικασια; [τωρα το σκεφτηκα να το ρωτησω αυτο ! :P )

 

Μην κάνεις το ICC άμα δε βγάζει κάτι. Πάνε στο επόμενο βήμα. Βασικά όλα τα κουμπιά (βήματα) μπορούν να γίνουν με όποια σειρά θες. Το reset είναι για επιβεβαίωση ότι υπάρχει επικοινωνία. Το ICC δίνει τον κωδικό του πλαστικού της sim. Τα IMSI και KI είναι ο κωδικός συνδρομητή και το κλειδί και τα χρειάζεσαι για το cloning.

 

Άμα θες σίγουρη απάντηση για το τι ταχύτητα να επιλέξεις, άνοιξε τον reader προσεκτικά (βγάλε τα πλαστικά) και πες μας τι γράφουν επάνω τα δύο μακρόστενα μεταλλικά που που έχει πάνω στην πλακέτα.

Link to comment
Share on other sites

πως να τον ανοιξω;;; δεν εχει βιδες...κουμπωνει παλι μετα??? :/ ψιλοφοβάμαι μη τον σπασω!!!

:lol:

τον ανοιξα χααχαχ ευκολο ηταν...

 

 

Z 12.000 το οριζόντιο

3.579545 το κάθετο

Edited by CHIEF
:superman:
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...