Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν είναι όλα απλά με τις κλωνο-κάρτες...

ενώ στο απλό nokia προστέθηκε το STK στο menu (όλα καλά),

στο k320i (sony ericsson) και το gx17 (sharp)

το αντίστοιχο μενού STK χώθηκε κάπου σε κάποιο άλλο άσχετο menu,

το ένα από τα δύο δεν καταφέρνει να κάνει την αλλάγη νούμερου!

 

...αυτο ειναι θεμα τηλεφωνου και συμβατοτητας...π.χ. στα siemens μου εχω βαλει το STK μενου στο πληκτρο 3...ετσι πατωντας παρατεταμενα το πληκτρο 3 παω αμεσως στο STK μενου....;)

 

φιλε gesamfunai ναι γινεται αυτο που λες....διαβασε τα post απο την αρχη....υπαρχουν ολα εδω...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...αυτο ειναι θεμα τηλεφωνου και συμβατοτητας...π.χ. στα siemens μου εχω βαλει το STK μενου στο πληκτρο 3...ετσι πατωντας παρατεταμενα το πληκτρο 3 παω αμεσως στο STK μενου....;)

 

φιλε gesamfunai ναι γινεται αυτο που λες....διαβασε τα post απο την αρχη....υπαρχουν ολα εδω...

 

OK ΦΙΛΕ ΜΟΥ ....ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΩ :)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Εύγε παιδιά, πολύ καλή δουλειά... τι κάνουμε όμως με την vodafone; λύση απ' ότι διάβασα σε τόσες σελίδες δεν υπάρχει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εύγε παιδιά, πολύ καλή δουλειά... τι κάνουμε όμως με την vodafone; λύση απ' ότι διάβασα σε τόσες σελίδες δεν υπάρχει...

Dual sim και multisim στην μία και voda στην άλλη.

Το έχουμε ξαναπεί.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

33 σελίδες διάβασα αλλά ειλικρινά μου ξέφυγε αυτό που λες... μια και το έχουμε ξαναπεί, μπορεί κάποιος να μου δώσει την λύση; δυστυχώς δεν το καταλαβαίνω...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Dual sim και multisim στην μία και voda στην άλλη.

Το έχουμε ξαναπεί.

 

φίλε σε ποια κινητά λειτουργούν οι dual sim??? γιατί σε ένα nokia που έχω λειτουργεί αλλά σε htc και sony ericsson που δοκίμασα δεν βρήκα άκρη.....

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

φίλε σε ποια κινητά λειτουργούν οι dual sim??? γιατί σε ένα nokia που έχω λειτουργεί αλλά σε htc και sony ericsson που δοκίμασα δεν βρήκα άκρη.....

PPC-κινητά (όπως HTC, ETEN) και Sony Ericcson δεν κάνουν για multisim (12άρες, 16άρες) ούτε για dualsim...

 

Nokia, Motorola κάνουν...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

PPC-κινητά (όπως HTC, ETEN) και Sony Ericcson δεν κάνουν για multisim (12άρες, 16άρες) ούτε για dualsim...

 

Nokia, Motorola κάνουν...

 

Siemens κανουν μια χαρα :p...οπως και Sony Ericcson .... τουλαχιστον αυτα που εχω δοκιμασει εγω...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

PPC-κινητά (όπως HTC, ETEN) και Sony Ericcson δεν κάνουν για multisim (12άρες, 16άρες) ούτε για dualsim...

 

Nokia, Motorola κάνουν...

 

εμενα στο καιζερ πως δουλευει η 12αρα sim max?:blink::blink:

 

και δεν ειμαι ο μονος (με pda-ppc )που εχει sim max 12αρα που λειτουργει αψογα σε αυτο ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, μια και σε βλέπω και εδώ, μήπως είναι εύκολο να μου πεις εσύ αν μπορώ να φτιάξω την vodafone συμβόλαιο που έχω με 3 κάρτες των voda, cosmo, win και μιας εξωτερικού (vala);
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, μια και σε βλέπω και εδώ, μήπως είναι εύκολο να μου πεις εσύ αν μπορώ να φτιάξω την vodafone συμβόλαιο που έχω με 3 κάρτες των voda, cosmo, win και μιας εξωτερικού (vala);

 

 

δυστυχως vodafone καρτα δεν αντιγραφεται :(

 

για αυτο αλλαξα εταιρεια και πηγα cosmote.....τι να κανω??δεν μπορεις να τα εχεις ολα :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ... :)

 

Ποιο από τα τρία πακέτα να πάρω;

 

- 12in1

 

- 16in1 1η επιλογή

 

- 16in1 2η επιλογή

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ... :)

 

Ποιο από τα τρία πακέτα να πάρω;

 

- 12in1

 

- 16in1 1η επιλογή

 

- 16in1 2η επιλογή

 

δεν βλεπω τον λογο της υπερβολικης 16 σε 1 :O

 

ακομη και το 12 σε 1 ειναι too much ;)

 

αυτο χρησιμοποιω και εγω επι 2 (δυο sim max 12 to 1 καρτες ιδιες σε 2 συσκευες):)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Siemens κανουν μια χαρα :p...οπως και Sony Ericcson .... τουλαχιστον αυτα που εχω δοκιμασει εγω...

 

Τα Sony Ericcson κάνουν restart το τηλέφωνο, με αποτέλεσμα να θέλει 1 λεπτό να γυρίσει από γραμμή σε γραμμή. Επίσης dualsim με multisim στη μια θέση από τις 2 κόλλαγε το κινητό (K850 - το σούταρα και ησύχασα :lol:)...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

εμενα στο καιζερ πως δουλευει η 12αρα sim max?:blink::blink:

 

και δεν ειμαι ο μονος (με pda-ppc )που εχει sim max 12αρα που λειτουργει αψογα σε αυτο ;)

 

Ορισμένα παίζουν π.χ. το S100 που είχα δεν είχε πρόβλημα, αλλά γενικά δεν παίζουν καλά...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Τα Sony Ericcson κάνουν restart το τηλέφωνο, με αποτέλεσμα να θέλει 1 λεπτό να γυρίσει από γραμμή σε γραμμή. Επίσης dualsim με multisim στη μια θέση από τις 2 κόλλαγε το κινητό (K850 - το σούταρα και ησύχασα :lol:)...

 

..βασικα και τα Siemens κανουν restart ...αλλα δουλευουν..αυτο μετραει :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ... :)

 

Ποιο από τα τρία πακέτα να πάρω;

 

- 12in1

 

- 16in1 1η επιλογή

 

- 16in1 2η επιλογή

To τρίτο πάρε.

Ποιό γνωστός ο reader.

 

@zaharakis μην το λες. Κι εγω ετοιμάζομαι για 16αρα η 12άρα δεν φτάνει.

Αν αρχίζεις και βάζεις cosmokarta που εχει 1λ/λ προς 2 αριθμούς χωρίς καμία αλλη χρέωση, θα καταλάβεις ;)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

@zaharakis μην το λες. Κι εγω ετοιμάζομαι για 16αρα η 12άρα δεν φτάνει.

Αν αρχίζεις και βάζεις cosmokarta που εχει 1λ/λ προς 2 αριθμούς χωρίς καμία αλλη χρέωση, θα καταλάβεις ;)

 

 

:lol::lol::lol::lol:...βεβαια...μπορεις να εχεις ΠΟΛΛΕΣ 16αρες και 12αρες...:O

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1)Τα reader αυτα γραφουν σε ολες τις καρτες του εμποριου?Sim-max,funcards κτλ?

 

2)Μπορεις σε ενα πc να εχεις πανω απο ενα reader?

 

-Ωστε σε περιπτωση που κατσει αργο να μπορεις να διαβαζεις πανω απο μια σιμ ταυτοχρονα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ένα Samsung που δοκίμασα έκανε restart το τηλέφωνο όταν άλλαζα νούμερο στη multisim, όπως στα Sony Ericcson... Για κάποιον που ρώτησε παραπάνω για τα Samsung...
I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

1)Τα reader αυτα γραφουν σε ολες τις καρτες του εμποριου?Sim-max,funcards κτλ?

 

2)Μπορεις σε ενα πc να εχεις πανω απο ενα reader?

 

-Ωστε σε περιπτωση που κατσει αργο να μπορεις να διαβαζεις πανω απο μια σιμ ταυτοχρονα?

 

1)...οχι...

 

2)...αν εννοεις... να γινεται να εγκαταστησεις διαφορετικα προγραμματα ετσι ωστε να χειριζεσε διαφορετικα reader.. ναι... αυτο γινεται....αυτο που λες για "ταυτοχρονα"....δεν νομιζω οτι εχει και νοημα....εκτος και αν θελεις να ανοιξεις κανενα μαγαζι :p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ξαναρωταω κατι που ειχα ρωτησει και παλαιοτερα

 

γνωριζει καποιος στην αθηνα μαγαζι wind που να πηρε καρτα και να του κλωνοποιηθηκε????

 

δεν θελω απο μοναστιρακι αλλα απο κανονικο καταστημα wind μιας και πρεπει να κανω αντικατασταση καποιων καρτων που ειχα παρει αλλα η wind τις ακυρωσε πριν απο την ημερομηνια ληξης τους.

 

αν καποιος εχει την απαντηση, ας γραψει και την ημερομηνια ληξης της καρτα που αναγραφεται πανω στο φακελακι........αλλα και απο που την πηρε

ευχαρηστω

Link to comment
Share on other sites

ξαναρωταω κατι που ειχα ρωτησει και παλαιοτερα

 

γνωριζει καποιος στην αθηνα μαγαζι wind που να πηρε καρτα και να του κλωνοποιηθηκε????

 

δεν θελω απο μοναστιρακι αλλα απο κανονικο καταστημα wind μιας και πρεπει να κανω αντικατασταση καποιων καρτων που ειχα παρει αλλα η wind τις ακυρωσε πριν απο την ημερομηνια ληξης τους.

 

αν καποιος εχει την απαντηση, ας γραψει και την ημερομηνια ληξης της καρτα που αναγραφεται πανω στο φακελακι........αλλα και απο που την πηρε

ευχαρηστω

 

..το απαντησα αυτο...:blink:..διαβασε καλα το ποστ...

 

ΥΓ....AKYPO...εγω μιλαω για κανονικο μαγαζι μεν...αλλα οχι της WIND

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...