Jump to content

BlackBerry OS 5.0


moment_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως εκανα install την 5, και μετα μεσω DM το εκανα upgrade, κρατησε backup μονο του, και μετα τα περασα ολα! Μεχρι στιγμης ΚΑΝΕΝΑ προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 308
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής με την 5 εκτός το ότι 'ρουφάει' μπαταρία! Κατα τ'άλλα διακρίνω ένα προβληματάκι με κάποιες εφαρμογές που μάλλον δεν είναι συμβατές και δεν εμφανίζει τα icons του αλλά το άδειο κουτάκι... :( Στο Docs2Go μου το κάνει αυτο!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου φαινεται καλυτερη η μπαταρια!! 2,5 μερες σε 3G (κλειστο 12-8 το βραδυ) και με περιπου 1 ωρα και 50 λεπτα ομιλια!! Απο προγραμματα κανενα προβλημα.

 

Εχω βαλει τα εξης:

 

MSN

FB

Berryweather

Quickpull

XE (currency converter)

BerryBuzz

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πάνω κάτω τις ίδιες έχω και έστρωσαν.. Μοναδικό πρόβλημα το ότι εμφανίζει το My number δεξιά στην οθόνη όποτε κάνω κλήση και δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω... Είναι αρκετά εκνευριστικό..

 

Έχει καταφέρει κανείς στα SMS να βλέπει στη λίστα ΜΟΝΟ τα εισερχόμενα και να μην φαίνονται σαν bubble chat?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πάνω κάτω τις ίδιες έχω και έστρωσαν.. Μοναδικό πρόβλημα το ότι εμφανίζει το My number δεξιά στην οθόνη όποτε κάνω κλήση και δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω... Είναι αρκετά εκνευριστικό..

 

Έχει καταφέρει κανείς στα SMS να βλέπει στη λίστα ΜΟΝΟ τα εισερχόμενα και να μην φαίνονται σαν bubble chat?

 

Kαλή ερώτηση....

Γενικά την αποστολή/λήψη sms την εμφανίζει σαν chat όπως στο ΒΒ messenger! :X

Από τη μια είναι βολικό, στέλνεις sms ακαριαία, βλέπεις και όλα τα προηγούμενα sms του ίδιου ατόμου σε μια μεριά :cool:

 

Αυτό το "my number" όντως, πώς φεύγει ??

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα το κινητο σπιτι, οποτε αν θυμαμαι σωστα. Πατας το πρασινο, μετα τα μουρα, και εχει επιλογη show my number, το βαζεις off.
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα το κινητο σπιτι, οποτε αν θυμαμαι σωστα. Πατας το πρασινο, μετα τα μουρα, και εχει επιλογη show my number, το βαζεις off.

 

Έχω δοκιμάσει αλλά δεν απενεργοποιείται.. :(

Link to comment
Share on other sites

το <<my number>> νομιζω οτι δεν υπαρχει τροπος να φυγει απο τιν κεντρικη οθονη

 

Το μονο που γινεται ειναι να επιλεξεις αν κατω απο το <<my number>> θα δειχνει το αριθμο σου η αν θα γραφει unknown number

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στα Αγγλικα copy/paste απο ξενο forum.

 

options, phone options, general options. Change your choice.

 

Το χουμε πει και παραπάνω ότι με αυτό τον τρόπο δεν αλλάζει.. Είναι κάποιο bug.. Το γνωρίζουμε ότι αυτός είναι ο λογικός τρόπος, και τον δοκιμάσαμε αλλά δεν φεύγει!

Link to comment
Share on other sites

Μολις το δοκιμασα σε bold συναδελφου με 5.0.0.411 και δουλευει κανονικα. Θα το δοκιμασω και στο δικο μου το βραδυ και θα ποσταρο!
Link to comment
Share on other sites

εχω το Storm 9500 & θελω να εγκαταστησω το OS 5.0 / 425. Οι παλιες APPS απο OS 4.7 θα λειτουργουν ??? Eπισης και το BIS Vodafone (emails, web etc...) ???
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Μολις το δοκιμασα σε bold συναδελφου με 5.0.0.411 και δουλευει κανονικα. Θα το δοκιμασω και στο δικο μου το βραδυ και θα ποσταρο!

 

Αυτήν έχω αλλά δεν αλλάζει με τίποτα.. Δοκίμασα και battery pull.. τι να πώ.. Κάπου κόλλησε το ρημάδι!:X

Link to comment
Share on other sites

εχω το Storm 9500 & θελω να εγκαταστησω το OS 5.0 / 425. Οι παλιες APPS απο OS 4.7 θα λειτουργουν ??? Eπισης και το BIS Vodafone (emails, web etc...) ???

 

Απλά ίσως χρειαστεί να ξαναπεράσεις μερικές για να είναι συμβατές με το Οs 5.0

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έχω αλλά δεν αλλάζει με τίποτα.. Δοκίμασα και battery pull.. τι να πώ.. Κάπου κόλλησε το ρημάδι!:X

 

Και στο δικο μου ειναι ΟΚ! Τι να πω, παντως και σε ξενα φορυμ μερικοι εχουν αυτο το προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικό μενού πάντως στο storm είναι συμπαθητικό. Έχει γίνει καλή δουλειά!

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικο μου ειναι ΟΚ! Τι να πω, παντως και σε ξενα φορυμ μερικοι εχουν αυτο το προβλημα!

 

Και συνεχίζουν τα μπαγκς! Εκτός λοιπόν το εκνευριστικό "My number" & το ακόμα πιο εκνευριστικό memory leak, βρήκαμε κι άλλο.. Αν λοιπόν έχω κάποιο Theme και κάνω restart, τότε το φόντο που έχει το μενού χάνεται, και όχι απλά χάνεται αλλά γίνεται λευκό με αποτέλεσμα τα μισά εικον΄λιδια να μην διαβάζονται... Λύνεται βέβαια αλλάζοντας τις επιλογές αλλά κάθε φορά το ίδιο καταντά κουραστικό...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζουν τα μπαγκς! Εκτός λοιπόν το εκνευριστικό "My number" & το ακόμα πιο εκνευριστικό memory leak, βρήκαμε κι άλλο.. Αν λοιπόν έχω κάποιο Theme και κάνω restart, τότε το φόντο που έχει το μενού χάνεται, και όχι απλά χάνεται αλλά γίνεται λευκό με αποτέλεσμα τα μισά εικον΄λιδια να μην διαβάζονται... Λύνεται βέβαια αλλάζοντας τις επιλογές αλλά κάθε φορά το ίδιο καταντά κουραστικό...:mad:

 

 

Έχω κάνει αρκετά restart, ποτέ δεν μου το έκανε αυτό :confused:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζουν τα μπαγκς! Εκτός λοιπόν το εκνευριστικό "My number" & το ακόμα πιο εκνευριστικό memory leak, βρήκαμε κι άλλο.. Αν λοιπόν έχω κάποιο Theme και κάνω restart, τότε το φόντο που έχει το μενού χάνεται, και όχι απλά χάνεται αλλά γίνεται λευκό με αποτέλεσμα τα μισά εικον΄λιδια να μην διαβάζονται... Λύνεται βέβαια αλλάζοντας τις επιλογές αλλά κάθε φορά το ίδιο καταντά κουραστικό...:mad:

 

Το theme το επανεγκατέστησες; Πρέπει να περάσεις συμβατή έκδοση με την 5.0.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να μην πάτησε καλά η εγκατάσταση! Το πέρασες με wipe;

 

Είναι πολύ περίεργο μερικοί να είναι κατενθουσιασμένοι και σε άλλους να βγάζει τόσα bugs και εκνευριστικά μπορώ να πώ. Αυτό με τα θέματα είναι απαράδεκτο!

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως.. Έκανα wipe αλλά αναγκάστηκα μετά να κάνω restore backup & να επαναφέρω κάποις βάσεις δεδομένων που απαιτούνταν από κάποια εφαρμογή, οπότε κα δεν ξέρω αν όντως δούλεψε το wipe.. Σχετικά με το leak πάντως, απενεργοποίησα μέσα από το μενού το voice dialing και έχω δει μια σχετικά βελτίωση ήδη...
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 425 OS 5.0 με BBSAK και WIPE. Ολα καλα με τα 3rd party APPS αλλα εχει μειωμενο σημα 3G.
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Για 411+Bold παίζει κανένα link; στο megaupload είναι νεκρά...:(

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to BlackBerry OS 5.0
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...