Jump to content

BlackBerry OS 5.0


moment_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 308
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για τα 8900 και 8520 δεν προσφερει κατι ιδιαιτερο αν ειχατε τη προηγουμενη leaked

 

Στο 9000 λενε οσοι την βαλανε οτι βλεπουνε αρκετη διαφορα στη ταχυτητα και τη σταθεροτητα

 

παντως ειναι κοντα και οι επισημες, οποτε αν καποιος δεν εχει ιδιαιτερα θεματα προτεινω να περιμενει λιγο

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε και η 5.0.0.402 για το Storm 9500!

Λεπτομέρειες εδώ:

http://κρακberry.com/leaked-os-5-0-0-402-blackberry-storm-9500

 

κανα changelog να δουμε διαφορες και αν αξιζει να την περασουμε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Περασα την 5 για το BOLD, θα εχω ενημερωσω για αποτελεσματα!! Κανεις που την εχει περασμενη να πει εντυπωσεις?
Link to comment
Share on other sites

Περασα την 5 για το BOLD, θα εχω ενημερωσω για αποτελεσματα!! Κανεις που την εχει περασμενη να πει εντυπωσεις?

Την πέρασα χθές.

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Σταθερή και ανανεωμένη!

Κάτι που παρατήρησα: όταν απαντάς σε ένα sms, μπορείς να απαντήσεις λές και κάνεις chat στο blackberry messenger ("R" για reply και μετά enter, τόσο απλά). Στην αρχή μπερδεύτηκα! υποστηρίζει και emoticons πλέον στα sms.

 

Έχει γίνει facelift στα εικονίδια, γραμματοσειρά, είναι γενικά ποιο user friendly, με πιο ξεκάθαρες επιλογές στα υπομενού.

 

Δεν μπορώ όμως να εγκαταστήσω το App World. Δεν το υποστηρίζει? Αν ξέρει κανείς ας μας πεί. :rolleyes:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα χθές.

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Σταθερή και ανανεωμένη!

Κάτι που παρατήρησα: όταν απαντάς σε ένα sms, μπορείς να απαντήσεις λές και κάνεις chat στο blackberry messenger ("R" για reply και μετά enter, τόσο απλά). Στην αρχή μπερδεύτηκα! υποστηρίζει και emoticons πλέον στα sms.

 

Έχει γίνει facelift στα εικονίδια, γραμματοσειρά, είναι γενικά ποιο user friendly, με πιο ξεκάθαρες επιλογές στα υπομενού.

 

Δεν μπορώ όμως να εγκαταστήσω το App World. Δεν το υποστηρίζει? Αν ξέρει κανείς ας μας πεί. :rolleyes:

 

Απο μπαταρια? Η μνημη επεσε αρκετα, απο 52 περιπου τωρα εχει πεσει στα 38!! Η εφορμαγες ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ιδιες!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει memory leak οπως και οι προηγούμενες. Το θεμα ειναι οτι ειναι γρηγορότερο και επιτελους παιζει ο ΙΕ.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπόλικη μνήμη στο 8900 και όλα ΟΚ από εφαρμογές και συνδεσιμότητα με wifi και bluetooth. Από μπαταρία θα δείξει. Επιτέλους δόνηση και ήχος ταυτόχρονα :lol:.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει το app world στην ελλαδα. Απο το νεο ετος κατι θα γινει

 

Μια χαρά παίζει το App World στην 411, τουλάχιστον σε εμένα (φυσικά εννοώ τα free applications). Μάλιστα έγινε και update σε 1.1.0.24. :)

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Μπόλικη μνήμη στο 8900 και όλα ΟΚ από εφαρμογές και συνδεσιμότητα με wifi και bluetooth. Από μπαταρία θα δείξει. Επιτέλους δόνηση και ήχος ταυτόχρονα :lol:.[/quote

 

Εχεις ελληνικο μενου;

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίζει το App World στην 411, τουλάχιστον σε εμένα (φυσικά εννοώ τα free applications). Μάλιστα έγινε και update σε 1.1.0.24. :)

 

Αν μπορείς πές μας πως το έβαλες στην 5.0.

Εγώ δεν τα κατάφερα:(

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς πές μας πως το έβαλες στην 5.0.

Εγώ δεν τα κατάφερα:(

 

Καλημέρα... Έκανα ότι ακριβώς περιγράφεται στις οδηγίες. Σε εμένα δεν έπαιζε στην προηγούμενη (.358 αν δεν κάνω λάθος η οποία δεν έχει και ελληνικά). Στην .411 μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν ρολόι. :rolleyes:

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Μπόλικη μνήμη στο 8900 και όλα ΟΚ από εφαρμογές και συνδεσιμότητα με wifi και bluetooth. Από μπαταρία θα δείξει. Επιτέλους δόνηση και ήχος ταυτόχρονα :lol:.

 

Εχεις ελληνικο μενου;

Έχω αν και δεν το χρησιμοποιώ. Φυσικά τα sms σε vodafone δουλεύουν κανονικά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα την .411 στον υπολογιστη και μετα ανοιξα τον DM για να κρατησω back up (πριν κανω οτιδηποτε με το BBSAK) και μολις συνδεσα το berry 8900, μου εγραψε αν θελω να κανω εγκασταση την .411 μαζι με τις app που ειχα πριν και το εκανα.

Τελοςπαντων ολα δουλευουν ρολοι , μου αρεσει το ελληνικο μενου και οι φωτογραφιες γυρνανε και με το trackball , sms ok , internet ok .

 

:up::thanks:

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Παντως μεχρι τωρα ΟΛΑ ΟΚ με την .411 ! Reboot δεν εχει κανει και ολα δουλευουν ΟΚ! Το μονο ειναι με memory, αλλα μετα απο 1.5 μερες περιπου χρηση απο 38 ειναι στα 35, και δεν εχει καθολου lag. Και μπαταρια στο 65% με νορμαλ χρηση (κλειστο 3G και wifi), και μονο ενα battery pull.
Link to comment
Share on other sites

Μια μερα μετα ολα οκ και απο μπαταρια 100% με λιγη χρηση βεβαια
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα την .411 στον υπολογιστη και μετα ανοιξα τον DM για να κρατησω back up (πριν κανω οτιδηποτε με το BBSAK) και μολις συνδεσα το berry 8900, μου εγραψε αν θελω να κανω εγκασταση την .411 μαζι με τις app που ειχα πριν και το εκανα.

Τελοςπαντων ολα δουλευουν ρολοι , μου αρεσει το ελληνικο μενου και οι φωτογραφιες γυρνανε και με το trackball , sms ok , internet ok .

 

:up::thanks:

 

Εντάξει τα κατάφερα κι εγώ! Αpp World + 5.0 :D

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα την .411 στον υπολογιστη και μετα ανοιξα τον DM για να κρατησω back up (πριν κανω οτιδηποτε με το BBSAK) και μολις συνδεσα το berry 8900, μου εγραψε αν θελω να κανω εγκασταση την .411 μαζι με τις app που ειχα πριν και το εκανα.

Τελοςπαντων ολα δουλευουν ρολοι , μου αρεσει το ελληνικο μενου και οι φωτογραφιες γυρνανε και με το trackball , sms ok , internet ok .

 

:up::thanks:

 

Έκανες δηλαδή restore mails, contacts, settings & apps κανονικότητα μέσω DM (Μέσω Load του save file) σαν να κάνεις κανονικό update?

Link to comment
Share on other sites

Έκανες δηλαδή restore mails, contacts, settings & apps κανονικότητα μέσω DM (Μέσω Load του save file) σαν να κάνεις κανονικό update?

 

Ναι φιλε μου

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου

 

Πέρασα κι εγώ την .411 σήμερα το πρωί στο 9000... Μοναδικό πρόβλημα ότι δεν κατάφερα να κανω restore τις εφαρμογές από το BSAK! :(

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να τις κάνεις restore με το loader.exe επιλέγωντας το .alx aρχείο που δημιουργήθηκε στον φάκελο backup του BBSAK
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to BlackBerry OS 5.0
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...