Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτό έκανα, απλά το λέω για να καταλάβεις πώς είναι περίπου...το 2010 έχω...θα το ψάξω λίγο:mad::ninja:

 

--βάζω το igo8 kai για να παίξει πρέπει να πάω απο file explorer, οποιονδήποτε...συντόμευση φτιάχνω αλλά είναι ''χαλασμένη''

 

--βάζω το destinator 9 και κάθε 3 δευτ. βγάζει κάτι σύμβολα στην οθόνη με αποτέλεσμα να πρέπει να πατάω ''οκ'' κάθε λίγο..δλδ δεν παίζει

 

--όλα τα παραπάνω τα βάζω γτ δεν έχω το Automapa πλέον....μετά το φλασάρισμα στη ρομ να γίνει ελληνική δεν το διαβάζει απο την κάρτα, ούτε τις συντομεύσεις απο τις οποίες διάβαζε επιτυχώς παλιά...έκανα και φορμάτ στην κάρτα..τπτ...έβαλα κι άλλη έκδοση...τπτ

 

τλχ για το destinator αν ξέρει κάποιος τί γίνεται, έχω δοκιμάσει να βάλω new keyboard αλλά τπτ(resco keyboard), :blink::cry::wacko::wacko::wacko:

Edited by Alexboom
Link to comment
Share on other sites

με το destinator 9 είχα το ίδιο πρόβλημα και έβαλα το 7 τελικά και είμαι πολύ ευχαριστημένος, δεν υπάρχει διαφορά, απλά το 9 έχει πιο πολύ design και θα πρέπει να κάνεις πατέντες για να δουλέψει σωστά. Βάλε destinator 7
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτή τη λύση με έναν registry editor...

 

[HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\SoundCategories\InCall]

"initvol"=dword:00000005

 

To εχω δοκιμασει φιλε athanaso77 αλλα παλι τιποτα..ευχαριστω παντος!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
--όλα τα παραπάνω τα βάζω γτ δεν έχω το Automapa πλέον....μετά το φλασάρισμα στη ρομ να γίνει ελληνική δεν το διαβάζει απο την κάρτα, ούτε τις συντομεύσεις απο τις οποίες διάβαζε επιτυχώς παλιά...έκανα και φορμάτ στην κάρτα..τπτ...έβαλα κι άλλη έκδοση...τπτ

 

To Automapa είναι για μένα από τα καλύτερα προγράμματα από θέμα χαρτών. Έχει τους τελευταίους της Navteq.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. τι κάνετε??

Δεν είμαι καινούργιος στο htc touch 2 ( καθώς το έχω κανά 6μηνο νομίζω) αλλά είμαι καινούργιος στο forum... Διάβασα πολλές σελίδες εδώ στο topic αλλά κάποια στιγμή είχα δει τόσα που μπερδεύτηκα :p Πάντως να ξέρετε ότι δίνετε πολύ μεγάλη βοήθεια όλοι και προσφέρετε σημαντικό έργο εδώ μέσα!! Μπράβο με όλη μου την καρδιά.

Οι λόγοι που μπήκα εδώ είναι πολλοί... Πρώτον είναι το πρώτο μου κινητό με windows mobile και ακόμα δεν έχω εξοικίωση, δεύτερον έχω απορίες σχετικά με τη χρήση του και τρίτον θέλω τη βοήθειά σας σχετικά με εφαρμογές. Ας μπούμε στο ψητό και προσμένω στην επιεικεια σας για την τυχόν ασχετοσύνη μου..:

1) ένα πράγμα που δεν έχω βρει λύση από την αρχή είναι το εξής... Από την πρώτη μέρα στο σημείο κύλισης κατά τη διάρκεια του ξεκλειδώματος δείχνει έναν άσσο κ ότι έχω φωνητικό μήνυμα... όμως όσες φορές και αν πήρα να το ακούσω, δεν έχω τίποτα και απλά χρεώνομαι. είμαι ο μόνος που του έτυχε αυτό?? ξέρετε πως μπορώ να το διορθώσω??

2) θέλω να βάλω σπασμένο πρόγραμμα gps. Έxει κατεβάσει από net ο αδελφός μου στο pc μου τα Destinator 7 με χάρτες 2010, το iGO 8.3.2.64873 και το iGO8.3.4.10. Είναι σίγουρο ότι όλα αυτά κάνουν για το κινητό?? Αν ναι ποιο είναι το καλύτερο?? Και μπορεί κάποιος να μου πει αναλυτικά οδηγίες εγκατάστασης και τι θα κάνω κλπ γιατί φοβάμαι μη χαλάσω ή διαγράψω τίποτα??

3) Υπάρχει κανένα thread ή topic εδώ μέσα σχετικά με δωρεάν εφαρμογές, τι κάνουν, πως κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε??

 

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό. Αν το ήξερα και παραπάνω σαν εσάς θα σας έλεγα παραπάνω πράγματα... τώρα νιώθω σαν το χωριανό με Ferrari... :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το έχετε δεί? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=427392 Υπάρχει κάποιος που το έχει χρησιμοποιήσει, για να μας πεί εντυπώσεις?
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά αυτό το έχετε δεί? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=427392 Υπάρχει κάποιος που το έχει χρησιμοποιήσει, για να μας πεί εντυπώσεις?

 

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να το δοκιμάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Destinator 7 με χάρτες 2010, το iGO 8.3.2.64873 και το iGO8.3.4.10. Είναι σίγουρο ότι όλα αυτά κάνουν για το κινητό?? Αν ναι ποιο είναι το καλύτερο?? Και μπορεί κάποιος να μου πει αναλυτικά οδηγίες εγκατάστασης και τι θα κάνω κλπ γιατί φοβάμαι μη χαλάσω ή διαγράψω τίποτα??

 

βάλε το Automapa 6.5 και θα γουστάρεις!!:cool:

και πολύ απλό στη εγκατάσταση...άνετο στην πλοήγηση..στρίβει όταν στρίβεις κι εσύ..όχι σαν κάτι igo:X

 

α..και πολύ ενημερωμένο

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει καποιος τροπος μεσω των ρυθμισεων του κινητου ή μεσω καποιου προγραμματος ωστε να μπορω να επιλεγω ποτε θα χρησιμοποιηω το Wifi και ποτε το δικτυο της εταιριας για να σερφαρω???? Δηλαδη να κανω μια εγραφη στην cosmote για ιντερνετ ( 5Ε 100ΜΒ) αλλα οταν υπαρχει διαθεσιμο ασυρματο δικτυο να ανοιγω το Wifi και να μπαινω απο εκει. Πως θα μπορω να ξερω ποια συνδεση απο τις δυο θα χρησιμοποιει το κινητο???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
βάλε το Automapa 6.5 και θα γουστάρεις!!

 

Καλύτερα την έκδοση 6.6.0

 

Πως θα μπορω να ξερω ποια συνδεση απο τις δυο θα χρησιμοποιει το κινητο???

 

Αυτό που μπορείς να ξέρεις είναι ποια σύνδεση δεν θα χρησιμοποιεί το κινητό βάζοντας το NoData και απενεργοποιώντας το GPRS όταν δεν θέλεις να χρησιμοποιείται. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο στην παρούσα φάση.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πωσ μπορω να κανω προωθηση κλησεων σε αλλο νουμερο οταν δεν εχω σημα;;Εβαλα τον αριθμο που θελω να γινεται η προωθηση αλλα οταν παταω οκ για να αποθηκευτουν οι αλλαγες, δεν αποθηκευονται και μου βγαζει μηνυμα που λεει 'δεν ειναι δυνατη η αποθηκευση των αλλαγων στο δικτυο.Δοκιμαστε να αλλαξετε τις ρυθμισεις αργοτερα ή αποσυνδεστε τη συνδεση δεδομενων και δοκιμαστε ξανα'.
Link to comment
Share on other sites

6.6.0 europe, 1006.6.79 νομίζω

 

έχω πρόβλημα στην φόρτωση του χάρτη, μου πετάει σφάλμα οτι δεν μπορεί να το διαβάσει....είπα να το βάλω το setup στη μνήμη του κινητού και τον χάρτη στην κάρτα, έχει την επιλογή στον installer, γιατί πριν όποια έκδοση Automapa πέρναγα στην κάρτα δεν έτρεχε, μετά το rom flashing...:confused:...τέσπα, θα δοκιμάσω να τα περάσω όλα στην κάρτα:worry:

 

είναι η beta 1....σύντομα θα αποκτήσω και την 2...νομίζω πως βρήκα μια άκρη για το χάρτη:O:X

Edited by Alexboom
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. . . . .

ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ HTC Touch2 , ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΠΡΟΒΟΛΗ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ ΑΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ. ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΙ ΠΟΛΥ.

 

ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΑΥΤΟ ΚΑΙ Η ΠΡΟΒΟΛΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΗ, ΑΝΑ ΣΜΣ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...