Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γράφει στο manual ότι προσαρμόζει αυτόματη τη φωτεινότητα της οθόνης.

Με ποια ρύθμιση γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γράφει στο manual ότι προσαρμόζει αυτόματη τη φωτεινότητα της οθόνης.

Με ποια ρύθμιση γίνεται αυτό;

 

Πας Έναρξη -> Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Τροφοδοσία -> Οπίσθιος φωτισμός και επέλεξε το αυτ. ρύθμιση οπίσθιου φωτισμού.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Πας Έναρξη -> Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Τροφοδοσία -> Οπίσθιος φωτισμός και επέλεξε το αυτ. ρύθμιση οπίσθιου φωτισμού.

 

Εκεί έψαχνα και εγώ αλλά έχει μόνο 2 μπάρες ρύθμισης που λένε "με μπαταρία" και "εξωτερική τροφοδοσία".

Μήπως λείπει κάτι από το τηλέφωνο μου; Το έχω πάρει τηλεφωνικά από γερμανό (cosmote).

Link to comment
Share on other sites

Εκεί έψαχνα και εγώ αλλά έχει μόνο 2 μπάρες ρύθμισης που λένε "με μπαταρία" και "εξωτερική τροφοδοσία".

Μήπως λείπει κάτι από το τηλέφωνο μου; Το έχω πάρει τηλεφωνικά από γερμανό (cosmote).

 

Ακριβώς πάνω από αυτές τις 2 μπάρες είναι -τουλάχιστον σε μένα- αυτή η επιλογή. Άποψή μου είναι οτι η επιλογή τέρμα φωτεινότητα είναι η καλύτερη επιλογή και αξίζει την πιο γρήγορη κατανάλωση της μπαταρίας.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Εκεί έψαχνα και εγώ αλλά έχει μόνο 2 μπάρες ρύθμισης που λένε "με μπαταρία" και "εξωτερική τροφοδοσία".

Μήπως λείπει κάτι από το τηλέφωνο μου; Το έχω πάρει τηλεφωνικά από γερμανό (cosmote).

 

αυτά έχει μόνο...δεν λείπει κάτι απο το τηλέφωνό σου

Link to comment
Share on other sites

αυτά έχει μόνο...δεν λείπει κάτι απο το τηλέφωνό σου

 

και σε μένα έχει μόνο τις 2 μπάρες.. περίεργο. Γενικά ξέρω πως για κάτι τέτοιο χρειάζεται κάποιος αισθητήρας φωτός. Εδώ εξωτερικά δεν φαίνεται κάτι τέτοιο.

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

και σε μένα έχει μόνο τις 2 μπάρες.. περίεργο. Γενικά ξέρω πως για κάτι τέτοιο χρειάζεται κάποιος αισθητήρας φωτός. Εδώ εξωτερικά δεν φαίνεται κάτι τέτοιο.

 

Πραγματικά περίεργο.. το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι (επειδή εγώ ήμουν από τους πρώτους που πήρα τη συσκευή), το δικό μου να φοράει ίσως ένα κλίκ πιο παλιά rom από τα δικά σας και για αυτό να έχει κ αυτή την επιλογή. :confused:

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

αυτά έχει μόνο...δεν λείπει κάτι απο το τηλέφωνό σου

 

Γιατί στο manual γράφει ότι προσαρμόζει αυτόματα τη φωτεινότητα της οθόνης;

Σε άλλους που έχουν αυτό το τηλέφωνο γιατί έχει την επιλογή αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο manual γράφει ότι προσαρμόζει αυτόματα τη φωτεινότητα της οθόνης;

Σε άλλους που έχουν αυτό το τηλέφωνο γιατί έχει την επιλογή αυτή;

 

γιατί πλέον το κινητό το κάνει απο μόνο του....εγώ και τέρμα να το βάλω μετά απο κάποιες εφαρμογές μπορεί να το βρώ 1-2 κλικ πίσω...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα! Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να ανοίγει και να κλείνει την συσκευή σε συγκεκριμένες ώρες; Ευχαριστώ πολύ

 

Εντελώς όχι. Να ανοιγοκλείνει bluetooth/wifi/λειτουργία τηλεφώνου/flight mode ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, είμαι κάτοχος του hd2 (LEO) και αναρωτιέμαι αν μπορώ άφοβα να κάνω τις ρυθμίσεις της registry που έχω στο Leo και στο καινούριο Mega μου :rolleyes: Εννοώ φυσικά τις ρυθμίσεις που φαίνεται να μπορούν να περαστούν και στο Mega (π.χ.: δεν θα πάω να ρυθμίσω την κάμερα στα 5,3 mpixel :p ).

Και ακόμη δοκιμάζω άφοβα τα προγραμματάκια του Leo στο Mega;;; Με μόνο περιορισμό την ανάλυση οθόνης;;; Sorry για την ασχετοσύνη μου αλλά καταναλώνω αρκετές ώρες με το hd2 και λέω μήπως μου φανούν χρήσιμες και στο Touch2 μιας και τα 2 φοράνε τα 6,5 :O

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.Διάβασα αρκετές σελίδες αλλα δεν κατάφερα να βρώ λύση. Είναι το πρώτο μου κινητό με wm αν και είχα δουλέψει αρκετά παλιά με wm. Λοιπόν το πρόβλημα μου τώρα...

1.Πώς μπορώ να επιλέξω πολλά αρχεία μαζί και να τα αποστείλω με bluetooth η να τα μεταφέρω σε έναν άλλο φάκελο??Στα wm 6 με το που το έσερνα λίγο προς τα κάτω τα επέλεγε...

2. Τα update που εχει βγάλει η htc στη σελίδα της υτπάρχει περίπτωση να τα έχει είδη εγκατεστημένα η συσκευή που αγόρασα πρόσφατα ??

3. Υπάρχει κάποιο site που μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές για wm?

4. Κάτι διάβασα οτι τα κινητά με wm 6.5 θα έχουν δυνατότητα αναβάθμισησ σε wm7 όταν αυτά βγουν. Ισχύει κάτι τέτοιο??

 

Σόρρυ αν κούρασα και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

I Zoi einai oraia alla ta exei me allon..

eutixos iparxei kai i elpida alla auti einai p.....a.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1.Πώς μπορώ να επιλέξω πολλά αρχεία μαζί και να τα αποστείλω με bluetooth η να τα μεταφέρω σε έναν άλλο φάκελο??Στα wm 6 με το που το έσερνα λίγο προς τα κάτω τα επέλεγε...

2. Τα update που εχει βγάλει η htc στη σελίδα της υτπάρχει περίπτωση να τα έχει είδη εγκατεστημένα η συσκευή που αγόρασα πρόσφατα ??

3. Υπάρχει κάποιο site που μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές για wm?

4. Κάτι διάβασα οτι τα κινητά με wm 6.5 θα έχουν δυνατότητα αναβάθμισησ σε wm7 όταν αυτά βγουν. Ισχύει κάτι τέτοιο??

 

1. Βάλε στη συσκευή σου το Resco Explorer v8.05. Κάνει αυτά που θέλεις με τον ευκολότερο δυνατό τρόπο.

2. Κάθε update αναφέρεται για ποια έκδοση προορίζεται. Διάβασε εκεί και θα δεις εάν είναι κατάλληλα για σένα. Που μάλλον θα είναι.

3. Δεν μας επιτρέπεται να δίνουμε δημόσια στο forum site με "σπασμένο" λογισμικό.

4. Αν και ακόμα μιλάμε εντελώς θεωρητικά... φαίνεται ότι όντως ισχύει κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1. Βάλε στη συσκευή σου το Resco Explorer v8.05. Κάνει αυτά που θέλεις με τον ευκολότερο δυνατό τρόπο.

2. Κάθε update αναφέρεται για ποια έκδοση προορίζεται. Διάβασε εκεί και θα δεις εάν είναι κατάλληλα για σένα. Που μάλλον θα είναι.

3. Δεν μας επιτρέπεται να δίνουμε δημόσια στο forum site με "σπασμένο" λογισμικό.

4. Αν και ακόμα μιλάμε εντελώς θεωρητικά... φαίνεται ότι όντως ισχύει κάτι τέτοιο.

 

σ'ευχαριστω φίλε μου... Αν μπορείς με pm κάποια site θα ήμουν υπόχρεως. έστω και freeware....

I Zoi einai oraia alla ta exei me allon..

eutixos iparxei kai i elpida alla auti einai p.....a.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σ'ευχαριστω φίλε μου... Αν μπορείς με pm κάποια site θα ήμουν υπόχρεως. έστω και freeware....

 

Δες τα pm σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια γειά σας και από εμένα...διαβάζωντας όλα αυτά που έχουν γραφτεί για το touch 2 και ως καινούριος στο "χώρο" έχω 2 ερωτησούλες...

 

α.όταν εκκινώ destinator και με το gps test να τρεχει στο παρασκήνιο μου βγαίνει μύνημα ότι δεν βρέθηκε gps...

b.υπάρχει καποιος οδηγός για το πως γίνεται ο συγχρονισμός???

 

άκυρος ο συχγρονισμός....φταίει το περασμένο της ώρας μάλλον....επετεύχθη....

Edited by furiousdemitris
GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
α.όταν εκκινώ destinator και με το gps test να τρεχει στο παρασκήνιο μου βγαίνει μύνημα ότι δεν βρέθηκε gps...

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του Destinator και βάλτο να κάνει αναζήτηση για θύρα GPS. Θα την βρει και μετά θα κλειδώσει δορυφόρους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια και χαρά

Είμαι κάτοχος ενός κινητού τηλεφώνου Htc touch2 το οποίο αγόρασα πριν από λίγες ημέρες.

Tο τηλέφωνό μου παρουσιάζει το εξής προβλήμα:

Μετά από μεγάλο διάστημα αναμονής (δηλαδή ώρες αχρησίας, συνήθως μετά το βράδυ) κολάει στην απάντηση της πρώτης εισερχόμενης κλήσης.

Συγκεκριμένα όταν λαμβάνω την πρώτη πρωινή κλήση και πατώ το πλήκτρο της απάντησης το τηλέφωνο συνεχίζει να κουδουνίζει και δε σταματάει έως ότου βγάλω τη μπαταρία. Το ίδιο συμβαίνει και εάν σύρω τον επιλογέα προς την επιλογή της απάντησης)

Αν κάποιος το έχει ξανασυναντήσει ας μου πει τι να κάνω. !

 

Υ.Γ το soft reset που μου πρότεινε η htc δε βοήθησε.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση

Πριν δοκιμάσω το hard reset κάτι διάβασα οτι μια άλλη εφαρμογή διαχείρησης των κλήσεων μπορεί να λύσει το πρόβλημα . τη λένε QilinPhoneCanvas.cab και την απάντηση την βρήκα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=3263953#post3263953 .

Θα μπορούσε κάποιος εμπειρος να τσεκάρει και να μου πεί.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...Ρε παιδια μπορεί καποιος να με βοηθήσει κάποιος γιατι θα τρελαθω...μπορει να μου πει κανείς απο που θα κατεβάσω το πρόγραμμα που χρειάζεται για να συγχρονίζω το κινητό με το pc για windows 7??το activesync δεν δουλεύει σε 7????

να ρωτήσω και κάτι ακόμα...υπάχρει η δυνατότητα να μεταφέρω τα sms απο το κινητό στο pc κάπου όπως έκανα με το nokia που είχα με το pc suite????

ευχαριστώ εκ τον προτέρων.....

I Zoi einai oraia alla ta exei me allon..

eutixos iparxei kai i elpida alla auti einai p.....a.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους...Ρε παιδια μπορεί καποιος να με βοηθήσει κάποιος γιατι θα τρελαθω...μπορει να μου πει κανείς απο που θα κατεβάσω το πρόγραμμα που χρειάζεται για να συγχρονίζω το κινητό με το pc για windows 7??το activesync δεν δουλεύει σε 7????

 

Θα χρειαστείς το Windows Mobile Device Center.

 

να ρωτήσω και κάτι ακόμα...υπάχρει η δυνατότητα να μεταφέρω τα sms απο το κινητό στο pc κάπου όπως έκανα με το nokia που είχα με το pc suite????

ευχαριστώ εκ τον προτέρων.....

 

http://www.jeyo.com/companion.asp

http://www.jeyo.com/extender.asp

 

βιαστηκα και το εγκατέστησα χωρίς να το ψάξω. είναι για το HD2 και τώρα δε φαίνετε τίποτα! Μέγα λάθος

 

Απεγκατάσταση δεν μπορείς να κάνεις; Αλλιώς πας για hard reset.

 

ΥΓ. Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της Τροποποίησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του Destinator και βάλτο να κάνει αναζήτηση για θύρα GPS. Θα την βρει και μετά θα κλειδώσει δορυφόρους.

 

οταν δεν εχει αυτη την επιλογη τι κανουμε ρε αθανασο?παιζω με την εκδοση που δινει δωρο με το τηλεφωνο και εκει που θα επρεπε να εχει το κουμπακι που λεει Αναζητηση GPS,ειναι κενο!!!Τι κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...