Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Θα έχεις ενδιαφέρον να το δοκιμάσει κάποιος κάτοχος της συσκευής και να μας πει εάν δουλεύει. (Φροντίστε να έχετε πάρει ένα backup πριν ξεκινήσετε τη διαδικασία)

 

Σε ευχαριστούμε mfhp! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια , θα θελα τη βοηθεια σας σε 2 θεματα ,

 

1) Το κινητο μπαινει στο ιντερνετ απο μονο του και με χρεωνει απιστευτα , (ειναι καρτοκινητο και μου χει φαει 3 καρτες σε μια βδομαδα ) υπαρχει καποια ρυθμιση ή πρόγραμμα που να κάνει αυτή τη δουλειά δλδ να μη μπαινει μόνο του και να χρεώνει ?

 

Επείγον

 

2) Μου επεσε μια φορά κάτω και εκτοτε χάνει συχνά το σήμα μπορεί να γίνει κάτι ???

 

Το λέω με σιγουριά διότι σε χώρους που παλίά έπιανε τώρα δε πιάνει.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μπαινει στο ιντερνετ απο μονο του και με χρεωνει απιστευτα , (ειναι καρτοκινητο και μου χει φαει 3 καρτες σε μια βδομαδα ) υπαρχει καποια ρυθμιση ή πρόγραμμα που να κάνει αυτή τη δουλειά δλδ να μη μπαινει μόνο του και να χρεώνει ?

 

Κάνεις εγκατάσταση το Nodata, αφήνεις enabled μόνο τα mms και καθάρισες ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266958

Edited by republican
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2) Μου επεσε μια φορά κάτω και εκτοτε χάνει συχνά το σήμα μπορεί να γίνει κάτι ???

 

Κάνε ένα hard reset και ενημέρωσε μας εάν θέλεις αν το πρόβλημα εξακολουθήσει να υφίσταται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω κάνει hard reset 3 φορες και το προβλημα εξακολουθει να υπάρχει

 

δυστηχώς μου έπεσε με την οθόνη και ήταν γερό το χτύπημα αν και του έχω

 

αγοράσει θήκη . Υπάρχει λύση λέτε ? το πήρα απο expansys.com

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλό θα ήταν να επισκευτείς το service. Εάν όμως φαίνεται το χτύπημα από την πτώση, δε νομίζω να σε εξυπηρετήσουν με το θέμα της εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύχρηστο σαν τηλέφωνο; Η μητέρα μου σκέφτεται να το πάρει με χρήση επιδότησης και σκέφτομαι μήπως θα δυσκολευτεί να το δουλέψει. Αυτή τη στιγμή έχει το Samsung U900 (Soul).
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα windows mobile δεν είναι συσκευές για χρήστες με απαιτήσεις απλού κινητού. Το λειτουργικό έχεις τις ιδιαιτερότητές του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύχρηστο σαν τηλέφωνο; Η μητέρα μου σκέφτεται να το πάρει με χρήση επιδότησης και σκέφτομαι μήπως θα δυσκολευτεί να το δουλέψει. Αυτή τη στιγμή έχει το Samsung U900 (Soul).

εμένα μου αρέσει αρκετά, αν και κάποια μικροπροβληματάκια..όπως ο audiomanager..πιστεύω οτι είναι ίσως το καλύτερο για τα λεφτά του..εγώ το πήρα 185€.

 

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για το baud rate....βρήκα αυτά...

 

HTC P3300 --->Port=4 <> BaudRate=4800

HTC P3600 --->Port=9 <> BaudRate=4800

HTC P4550 TyTN II --->Port=4 <> BaudRate=4800

HTC Diamond I --->Port=2 ή 4 <> BaudRate=57600

HTC Diamond II /Touch3D --->Port=4 <> BaudRate=57600

HTC Touch 3G --->Port= 4 <> BaudRate=19200

HTC Touch 3G T3232 --->Port=4 <> BaudRate=4800

HTC TouchCruise / Iolite T4242 --->Port=4 <> BaudRate=57600

HTC TouchDiamond Pro --->Port=1 ή 4 <> BaudRate=9600 ή 57600

HTC HD /HD2 --->Port=4 <> BaudRate=4800 ή 115200

HTC Kaiser --->Port=4 <> BaudRate=4800 ή 115200

 

αλλά το δικό μας δεν το έχει...να υποθέσω επειδή το HTC touch 2 = Ρ3333

είναι και το 4800?? πάντως μου δουλεύει και στο 9600 και στο 14400:O

Link to comment
Share on other sites

Τα windows mobile δεν είναι συσκευές για χρήστες με απαιτήσεις απλού κινητού. Το λειτουργικό έχεις τις ιδιαιτερότητές του.

Το θέλεις λόγω του δωρεάν GPS.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
είναι και το 4800?? πάντως μου δουλεύει και στο 9600 και στο 14400:O

 

Λογικό είναι, δεν έχει ιδιαίτερη σημασία αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν...σαν κάτοχος HTC touch 2 θα σας πώ τί ρυθμίσεις έχω πάνω στο GPS και ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιώ...

 

1)έχω ρυθμίσει απο start/settings/system/external GPS--GPS program port : COM4.

 

2)έχω περάσει το πρόγραμμα GPS test κι έχω βάλει και σε αυτό COM4 kai baud rate = 9600.

 

3)έχω περάσει στη μνήμη το Automapa 6.2 με ελληνικό χάρτη, ελληνική φωνή, έχοντας τις ίδιες ρυθμίσεις και σε αυτό, port : COM4 kai baud rate = 9600.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3)έχω περάσει στη μνήμη το Automapa 6.2 με ελληνικό χάρτη, ελληνική φωνή, έχοντας τις ίδιες ρυθμίσεις και σε αυτό, port : COM4 kai baud rate = 9600.

 

Αν και off topic... βάλε το Automapa 6.5 beta, έχει καινούργιους χάρτες. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν και off topic... βάλε το Automapa 6.5 beta, έχει καινούργιους χάρτες. ;)

 

to έβαλα τελικά το 6.5...έχει και πολωνικό χάρτη που ήθελα , αλλα δεν βλέπω διαφορά στην κέρκυρα τλχ....επίσης κολλάει λίγο το 6.5 σε σχέση με το 6.2

 

πάντως νομίζω οτι το Automapa ταιρειάζει γάντι στο κινητό μας..όσοι το έχουν δλδ το κινητό αυτό:O

 

ευχαριστώ για την υποστήριξη...όπως μπορώ κι εγώ θα ποστάρω τα καλά, ότι δλδ δουλεύει σε μένα 100%:D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι χάρτες του 6.5 είναι εντελώς καινούργιοι και δεν παίζουν στο 6.2 μιας και περιέχει καινούργια πράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες του 6.5 είναι εντελώς καινούργιοι και δεν παίζουν στο 6.2 μιας και περιέχει καινούργια πράγματα.

 

διάβαζες την σκέψη μου???:X:D

 

αυτό έκανα μόλις τώρα και δυστυχώς δεν έπιασαν οι χάρτες του 6.5 στο 6.2.....δεν ξέρω γιατί, αλλά το 6.5 κολλάει όχι μόνο το πρόγραμμα, αλλα και το κινητό...:(

 

προς το παρόν θα πάω με 6.2, εκτός εαν βγάλουν κάποια βασική έκδοση...αν είχα λύσει και το πρόβλημα του Audiomanager sto Touchflo menu θα ήμουν πολύ ευχαριστημένος....άσχετο...υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοπιήσω το ημερολόγιο που έχω στο Home??:confused:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι στις ρυθμίσεις της ώρας ήμουν GMT +2 Ελσίνκι, Ρήγα.. το έβαλα Αθήνα, Κωνσταντινούπολη και πάτησα ok. Το αμέσως επόμενο δευτερόλεπτο που ξαναπήγα έγραφε πάλι τα ίδια. Και ξανά και ξανά. Ευτυχώς δηλαδή που είμαστε στην ίδια ζώνη ώρας με το Ελσίνκι, Ρήγα. Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος? Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Υποπτεύομαι μήπως μου την κάνει την δουλειά κάποιο πρόγραμμα gps, αλλά δεν ξέρω την λύση του! :wacko:
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι στις ρυθμίσεις της ώρας ήμουν GMT +2 Ελσίνκι, Ρήγα.. το έβαλα Αθήνα, Κωνσταντινούπολη και πάτησα ok. Το αμέσως επόμενο δευτερόλεπτο που ξαναπήγα έγραφε πάλι τα ίδια. Και ξανά και ξανά. Ευτυχώς δηλαδή που είμαστε στην ίδια ζώνη ώρας με το Ελσίνκι, Ρήγα. Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος? Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Υποπτεύομαι μήπως μου την κάνει την δουλειά κάποιο πρόγραμμα gps, αλλά δεν ξέρω την λύση του! :wacko:

 

δε νομίζω το gps να κάνει κακό...απεναντίας επειδή διαβάζει το στίγμα σου λογικά θα σου δίνει ακριβέστατη ώρα! κάτι άλλο θα είναι...εγώ τλχ έχω το Automapa και είναι οκ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σήμερα παρατήρησα ότι στις ρυθμίσεις της ώρας ήμουν GMT +2 Ελσίνκι, Ρήγα.. το έβαλα Αθήνα, Κωνσταντινούπολη και πάτησα ok. Το αμέσως επόμενο δευτερόλεπτο που ξαναπήγα έγραφε πάλι τα ίδια. Και ξανά και ξανά. Ευτυχώς δηλαδή που είμαστε στην ίδια ζώνη ώρας με το Ελσίνκι, Ρήγα. Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος? Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Υποπτεύομαι μήπως μου την κάνει την δουλειά κάποιο πρόγραμμα gps, αλλά δεν ξέρω την λύση του! :wacko:

 

Μη σε ανησυχεί. Το My Location που έχει η συσκευή σου βρίσκει αυτόματα το GMT και βλέπει ότι είσαι +2. Τώρα το γεγονός ότι δεν λέει Athens... μικρό το πρόβλημα από τη στιγμή που είναι σωστό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι στις ρυθμίσεις της ώρας ήμουν GMT +2 Ελσίνκι, Ρήγα.. το έβαλα Αθήνα, Κωνσταντινούπολη και πάτησα ok. Το αμέσως επόμενο δευτερόλεπτο που ξαναπήγα έγραφε πάλι τα ίδια. Και ξανά και ξανά. Ευτυχώς δηλαδή που είμαστε στην ίδια ζώνη ώρας με το Ελσίνκι, Ρήγα. Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος? Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Υποπτεύομαι μήπως μου την κάνει την δουλειά κάποιο πρόγραμμα gps, αλλά δεν ξέρω την λύση του! :wacko:

 

ξέχασα να ρωτήσω....στο region settings, τοπικές ρυθμίσεις, έχεις ελλάδα?? κι επειδή στις ρυθμίσεις αυτές έχει την επιλογή μιας 2ης ώρας για παίξε με αυτό..βάλε μια το ένα και μια το άλλο..

 

επίσης στο δικό μου θα ήθελα να διαγράψω το ημερολόγιο που έχω μπροστά στο μενού της αρχικής..home..γίνεται??

Edited by Alexboom
Link to comment
Share on other sites

ξέχασα να ρωτήσω....στο region settings, τοπικές ρυθμίσεις, έχεις ελλάδα?? κι επειδή στις ρυθμίσεις αυτές έχει την επιλογή μιας 2ης ώρας για παίξε με αυτό..βάλε μια το ένα και μια το άλλο..

 

επίσης στο δικό μου θα ήθελα να διαγράψω το ημερολόγιο που έχω μπροστά στο μενού της αρχικής..home..γίνεται??

 

Ναι Ελλάδα έχω βάλει! Αφού έχω την σωστή ώρα, μικρό το κακό!

 

Νομίζω ότι δεν γίνεται να το διαγράψεις, και γενικά να παραμετροποιήσεις το touchflo. Μακάρι να υπήρχε και για αυτή την έκδοση του manila ένα πρόγραμμα σαν το Cookie's Home Tab που είναι για το sense :O

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομίζω ότι δεν γίνεται να το διαγράψεις, και γενικά να παραμετροποιήσεις το touchflo. Μακάρι να υπήρχε και για αυτή την έκδοση του manila ένα πρόγραμμα σαν το Cookie's Home Tab που είναι για το sense :O

 

Ισχύει αυτό. Στο sense αυτής της συσκευής δεν υπάρχει η δυνατότητα για τέτοια παραμετροποίηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια , συγνωμη που ζηταω βοηθεια αλλα ειναι το πρωτο μου κινητο με windows μετα απο πολλα nokia και δε ξερω πολλα .

 

Προσπαθω να εγκατστησω το ΝoData και το greek keyboard , κατεβασα τα αρχεια εκανα δυο φακελους μεσα στη καρτα μνημης του κινητου και τα πεταξα μεσα , μετα τα ανοιγω απο το file explorer εχει ενα setup αρχειο με το εικονιδιο του opera browser τοπ παταω και δε κανει τπτ ανοιγει ενα παραθυρο οπερα κ αυτο ειναι ολο.

 

τι πρεπει να κανω για να τα εγκαταστησω.?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...