Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Έτσι δουλεύει, και ο σκοπός είναι να μην πατήσεις κάποιο πλήκτρο κατά λάθος κατά τη διάρκεια της συνομιλίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ..όπως είπα είμαι ψιλοάσχετος..και σιγά σιγά μαθαίνω..να'ναι καλ'α και το forum..

Να σε ρωτήσω και κάτι τελευταίο..?? Ελπίζω μόνο να μην σε "πρίζω"..

Είχα κάνει εγκατάσταση ένα παιχνίδι..δεν έπαιζε..το διέγραψα..και στην προσθαφαίρεση του κινητού δεν υπάρχει (και γενικά κάποιο ίχνος του)..όταν συνδέω όμωσ το τηλέφωνο με το PC στην προσθαφαίρεση αυτή μου το βγάζει (ΟΧΙ όμως τσεκαρισμένο..χωρίς "τικ") και αν το επιλέξω μπορώ να το ξανακάνω εγκατάσταση..υπάρχει κάποιος τρόπος να το εξαφανήσω και απο εκεί..υπάρχει κάποιο πρόβλημα δηλαδή και δεν το εξαφανίζει απο τη λίστα..??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για ποιο παιχνίδι μιλάμε; Αναφέρεις πάντως μια παράξενη συμπεριφορά. Γίνε πιο αναλυτικός αν θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι είναι το open Jazz

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-openjazz-for-pocket-pc-v20060514.html

Το εγκατέστησα προσπάθησα να παίξω..αλλα δεν τα κατάφερα..οπότε πήγα ρυθμήσεις>σύστημα>αφαίρεση προγ δείχνει οτι ειναι διαγεγραμμένο από το κινητό δεν μου το εμφανίζει στα εγατεστημένα προγράμματα του..έψαξα να δω αν υπάρχει κάποιος φάκελος στο κινητό..ή κάποιο αρχείο(όλα καλά στο κινητό)..όταν όμως συνδέω τη συσκευή στον υπολογιστή και πάω στην αφαίρεση προγραμμάτων μου δείχνει το παιχνίδι.οτι ειναι απεγκατεστημένω και αν θέλω να το επιλέξω για να το εγκαταστήσω..

και λέω μήπως έχει μήνει στην μνήμη του υπολογιστή και γιαυτο δεν μ το εμφανίζει στο κινητό αλλά μονο στο PC..και δεν ξέρω πως να το κάνω να μην εμφανίζεται στη λίστα προσθαφαίρεσης προγραμμάτων όταν συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή.Μου δείχνει οτι δεν ειναι εγατεστημένο μέσα στο κινητο..και έχει να επιλέξω αν θέλω να το εγκαταστήσω..αυτά!!

και γιαυτό θέλω λίγη βοήθεια..είναι κάτι π πρέπει να με ανησυχήσει ή εγώ ανησυχώ με το παραμικρό..???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και γιαυτό θέλω λίγη βοήθεια..είναι κάτι π πρέπει να με ανησυχήσει ή εγώ ανησυχώ με το παραμικρό..???

 

Μη σε ανησυχεί, συμβαίνουν αυτά στα windows mobile. Θα σε συμβούλευα να βάλεις το SKTools στη συσκευή σου και να αφαιρέσεις ότι υπολείμματα έχουν μείνει από το εν λόγω παιχνίδι μέσω αυτού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο μπορει καποιος σε τοσο μικρη οθονη να ζηταει σε καποιο προγραμμα την περιστροφη της οθονης
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ όμως αν είναι απενεργοποιημένο μήνυμα άνω των 70 χαρακτήρων στέλνεται σαν διπλό, τριπλό κ.ο.κ. ανάλογα του αριθμού των χαρακτήρων του μηνύματος και ακόμα δεν ξέρω αν το κινητό σε ειδοποιεί γι’αυτό.

 

 

ναι τελικά αυτή ήταν η ρύθμιση για τα μικρά-κεφαλαία, ευχαριστώ. όσο για τους 70 χαρακτήρες, σε 'μένα τουλάχιστον το έχει σαν επιλογή όταν ενεργοποιημένα τα μικρά μου δείχνει οτι μπορω να γραψω 70, ενω οταν ξαναενεργοποίησα την επιλογη απ'τις ρυθμίσεις μου έχει υποστήριξη τους 160.

Link to comment
Share on other sites

όσο για τους 70 χαρακτήρες, σε 'μένα τουλάχιστον το έχει σαν επιλογή όταν ενεργοποιημένα τα μικρά μου δείχνει οτι μπορω να γραψω 70, ενω οταν ξαναενεργοποίησα την επιλογη απ'τις ρυθμίσεις μου έχει υποστήριξη τους 160.

χμμ... δηλαδή δεν σε αφήνει να γράψεις άνω των 70 χαρακτήρων μήνυμα με τα μικρά ενεργοποιημένα;

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
χμμ... δηλαδή δεν σε αφήνει να γράψεις άνω των 70 χαρακτήρων μήνυμα με τα μικρά ενεργοποιημένα;

 

Ναι και είναι φυσιολογικό. Πρόκειται για γενικό περιορισμό του πρωτοκόλλου των sms και όχι για περιορισμό της συσκευής.

 

Ακόμα και με άλλες συσκευές, εάν έστελνες με μικρά γινόταν εσωτερικά η μετατροπή από την ίδια την συσκευή πριν αποσταλεί το sms σε κεφαλαία. Ομοίως και όταν τα λάμβανες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με ενεργοποιημένα τα μικρά ελληνικά δεν υπάρχει περιορισμός χαρακτήρων, απ'όσο δοκίμασα το κινητό σε αφήνει να υπερβείς τούς 70 χαρακτήρες κ σου παραθέτει εντός παρενθέσεως, δίπλα από την μέτρηση των χαρακτήρων, αν το μήνυμα θα σταλεί σαν διπλό, τριπλό κ.ο.κ.

 

**Έγινε σχετικό edit στο αρχικό μου post**

 

Όσο για την ενεργοποίηση της επιλογής Landscape να κάνω μια μικρή διόρθωση στην διαδρομή που έχει δώσει ο athanaso77 μιασ κ βλέπω πως αρκετοί έχουν πρόβλημα.

 

Πηγαίνετε στο:

"HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\Rotation"

ή

"HKLM\System\GDI\Rotation"

 

(ανάλογα τον RegEditor που χρησιμοποιείτε)

 

ανοίξτε το "HideOrientationUI" και αλλάξτε το Data Value από 1 σε 0.

 

Το "HideOrientationUI" δεν είναι φάκελος, είναι key value.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με την ρύθμιση του email μου.. Προσπαθώ μέσω του αντίστοιχου tab του touchflo να κάνω προσθήκη του hotmail λογαριασμού μου. Όταν βάλω τα στοιχεία μου, μου ανοίγει ο opera και με πάει στο windows live, όπου μου ζητάει ξανά τα στοιχεία!! Και αν κάνω sign out και ξαναπάω στο αντίστοιχο tab, ο λογαριασμός του hotmail δεν υπάρχει πουθενά! Το μόνο που θέλω είναι όταν συνδέομαι σε κάποιο wifi να μπορώ να μπώ στο account μου χωρίς να χρειάζεται να γράφω πάλι τα στοιχεία του mail μου. Δεν μου χρειάζεται να μου ρχονται τα email σε ..live χρόνο. Επίσης έχω ξετσεκάρει τον συγχρονισμό των email με το outlook γιατί δεν το χρησιμοποιώ καθόλου. Έχει κανείς καμία ιδέα? Thanks!
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το "HideOrientationUI" δεν είναι φάκελος, είναι key value.

Δεν είπε κανείς το αντίθετο.

 

Και προς αποφυγήν παρεξηγήσεων δεν ειπώθηκε ότι δεν μπορείς να γράψεις SMS με περισσότερους των 70 χαρακτήρων, αλλά ότι δεν μπορείς να γράψεις περισσότερους των 70 πεζών ελληνικών χαρακτήρων σε ένα SMS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανείς το αντίθετο.

Απλά είδα πως αρκετοί δεν το έβρισκαν οπότε υπέθεσα πως έψαχναν για κάποιο φάκελο και όχι για key. :)

 

Προσοχη ομως γιατι εχουν αναφερθει προβληματα με το SK Tools

Προσωπικά το SKTools με το auto cleaner στο Mega και μόνο μου σβήνει αρχεία του NCF3.5 με αποτέλεσμα να δημιουργεί πρόβλημα στο σύστημα... γιαυτό προσοχή.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που σβήσει κάποιο αρχείο του λειτουργικού..με μία ολική επαναφορά τηλεφώνου..στις αρχικές ρυθμήσεις του εργοστασίου..Θα επανκτηθούν όλα..οπότε δεν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα..σωστά..??

Επίσης θέλω να ρωτήσω..όταν κάνεις "ολική επαναφορά τηλεφώνου"διαγράφονται τα πάντα..ακομα και υπολείμματα από πρώην εγκατεστημένα προγράμματα..παιχνίδια..κ.λ.π. ???????

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που σβήσει κάποιο αρχείο του λειτουργικού..με μία ολική επαναφορά τηλεφώνου..στις αρχικές ρυθμήσεις του εργοστασίου..Θα επανκτηθούν όλα..οπότε δεν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα..σωστά..??

Επίσης θέλω να ρωτήσω..όταν κάνεις "ολική επαναφορά τηλεφώνου"διαγράφονται τα πάντα..ακομα και υπολείμματα από πρώην εγκατεστημένα προγράμματα..παιχνίδια..κ.λ.π. ???????

 

Ναι και ναι :) εκτός απ'οτι βρίσκετε ή έχεις εγκαταστήσει στην κάρτα.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσωπικά το SKTools με το auto cleaner στο Mega και μόνο μου σβήνει αρχεία του NCF3.5 με αποτέλεσμα να δημιουργεί πρόβλημα στο σύστημα... γιαυτό προσοχή.

 

Τι πρόβλημα και πως καταλαβαίνεις ότι σβήνει τα συγκεκριμένα αρχεία;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εμενα μερικες φορες οταν δεχομαι κληση δεν ακουγεται ηχος αλλα μονο δονηση,αυτο γινεται τυχαια με διαφορες επαφες.

εχει συμβει σε καποιον αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα και πως καταλαβαίνεις ότι σβήνει τα συγκεκριμένα αρχεία;

Το πρόβλημα είναι πως σβήνει αρχεία από το build-in NCF3.5 και δεν ξέρω αν σβήνει και άλλα αρχεία συστήματος... το πως το κατάλαβα ήταν απλό... είχα error για missing αρχεία του NCF3.5 από εφαρμογές που τα χρειάζονταν και ζήταγε επανεγκατάσταση... το τσέκαρα 2 φορές με hard reset οπότε 99.9% έφταιγε το SKTools... τώρα το τι αρχεία έσβησε δεν ξέρω ακριβώς... όπως και να'χει δεν το συνιστώ σε κάποιον που έρχεται για πρώτη φορά σε επαφή με WinMo και δεν είναι διατεθειμένος για hard resets.

 

καλησπερα.εμενα μερικες φορες οταν δεχομαι κληση δεν ακουγεται ηχος αλλα μονο δονηση,αυτο γινεται τυχαια με διαφορες επαφες.

εχει συμβει σε καποιον αλλο?

Χρησιμοποιείς ήχους της συσκευής;

Αν όχι μπορεί να οφείλετε σε πρόβλημα της SDCard (αν τούς έχεις αποθηκευμένους εκεί) οπότε δοκίμασε να τούς αντιγράψεις στην συσκευή αντί της κάρτας.

Άλλο πιθανό πρόβλημα μπορεί να είναι η μορφή του ήχου... 11kHz, 16bit, μονοφωνικό είναι το ιδανικό.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...