Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Προφανώς ή είμαι χαζός ή είμαι βλάκας :p

Η θέση Start / Settings / System / Screen δεν είναι ίδια με την Έναρξη / Ρυθμίσεις / Σύστημα / οθόνη ; :wacko:

 

edit: Παρεμπιπτόντως του πέρασα αυτό το interface:

Τα σπάει λίγο.

Edited by Lupacchiotto
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς ή είμαι χαζός ή είμαι βλάκας :p

Η θέση Start / Settings / System / Screen δεν είναι ίδια με την Έναρξη / Ρυθμίσεις / Σύστημα / οθόνη ; :wacko:

 

:D:D Γιατί δεν δοκιμάζεις να ακολουθήσεις και τις οδηγίες του virusplus στα posts που ανέφερα παραπάνω? Τα γράφει αναλυτικά!

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει πρώτα να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις το πρόγραμμα PHM Registry Editor. Από εκεί, πολύ εύκολα θα καταφέρεις να το αλλάξεις.
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά είμαι καινούριος εδώ και έχει 2 μέρες που απέκτησα το HTC TOUCH 2 (T3333) είμαι αρκετά ευχαριστημένος απλα ήθελα να ρωτήσω σε όσους το έχουν αν μπορουν να μου απαντήσουν στην εξής απορία:Στο "Αναζήτηση Χάρτη" πηγαίνωντας απο το μενού που έχει κατω (απο τις εικονίτσες δηλαδή)..στο κειμενάκι γράφει "Ηαναζήτηση χάρτη συνεπάγεται ενδεχομένως επιπλέον ΧΡΩΣΗ.." όπως γραφει εμένα ή σας το γράφει κανονικά "χρέωση";;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου..έλεγα μήπως ήτανε μόνο στο δικό μου κινητό..οπότε θα είναι μάλλον λαθάκι της google και θα πέρασε σε όλη τη φουρνιά Touch2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τί γίνεται με το destinator 7? το έχετε εγκαταστήσει- δουλεύει καλά? εχω το εξής πρόβλημα...στην πληκτρολόγηση μου έχει τα μισά γράμματα με ένα + απο δίπλα και δεν ξέρω πως να τα επιλέξω....ενώ αυτά χωρίς + πληκτρολογούνται αμέσως !
Link to comment
Share on other sites

σε μένα λειτουργεί κανονικά αν και παιδεύτηκα λίγο στην εγκατασταση γιατί είναι λίγο μπελαλίδικο αλλά δε μου βγάζει τέτοια προβλήματα με τα γράμματα. δοκίμασε και το tom tom είναι πολύ καλό
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά τί γίνεται με το destinator 7? το έχετε εγκαταστήσει- δουλεύει καλά? εχω το εξής πρόβλημα...στην πληκτρολόγηση μου έχει τα μισά γράμματα με ένα + απο δίπλα και δεν ξέρω πως να τα επιλέξω....ενώ αυτά χωρίς + πληκτρολογούνται αμέσως !

 

Ποια έκδοση του destinator χρησιμοποιείς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο επι 10 ημερες και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το μεγεθος του Μηπως εχει βγει hard spl
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μηπως εχει βγει hard spl

 

Ακόμα όχι. Μόνο η διαδικασία goldcard με την οποία δεν μπορείς να flashάρεις unofficial ROM αλλά μπορείς άλλη επίσημη ROM της HTC, ακόμα και αν δεν προορίζεται για τη χώρα προέλευσης της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω ενα θέμα όταν γράφω sms στα ελληνικά, γράφει μόνο κεφαλαία άσχετα αν το πληκτρολόγιο είναι στα μικρά ή κεφαλαία, στα αγγλικά γράφει και μικρά. το πρόβλημα αυτό δε το είχα πριν κάνω hard reset.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι πρόβλημα το γεγονός ό,τι εγκατέστησα 1 παιχνίδι δεν έπαιζε έπειτα το διέγραψα..δεν υπάρχει πλέον στο κινήτο κάποιο ίχνος του..αλλά οταν συνδέω στο PC το τηλέφωνο στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων μου το εμφανίζει ξετσεκαρισμένο(σε περίπτωση δλδ που θέλω να το εγκαταστήσω)..ενώ στο κινητό δεν υπάρχει..

Πως γίνεται να το κάνω να μην εμφανίζεται ουτε εκεί(χωρίς επαναφορά συστήματος διότι δεν λειτούργησε)..?? Λίγη βοήθειαα!

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτόκολλο των ελληνικών sms ούτως ή άλλως μόνο κεφαλαία υποστηρίζει. Συνεπώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να στέλνεις 160 χαρακτήρες/sms.

 

Johnnyar μήπως πριν έστελνες μηνύματα με 70χαρακτήρες/sms χρησιμοποιώντας μικρά?

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Johnnyar μήπως πριν έστελνες μηνύματα με 70χαρακτήρες/sms χρησιμοποιώντας μικρά?

 

μονο το eshop το εχει η μπορουμε να το βρουμε και αλλου

Link to comment
Share on other sites

οχι εστελνα sms με πολλους χαρακτήρες αλλα ξαφνικα μόνο κεφαλαία.

 

http://www.skroutz.gr/s/93224/HTC-Touch2.html?keyphrase=htc+touch2

οπως βλέπεις το πουλάνε πολλα καταστήματα στην ελλάδα, αλλά θα πρέπει να τους ρωτήσεις αν το εχουν με ελληνικό μενού, στο e-shop είναι με ελληνικό πάντως.

Link to comment
Share on other sites

μονο το eshop το εχει η μπορουμε να το βρουμε και αλλου

 

Επειδή δεν καταλάβα την ερώτηση σε σχέση πάντα με την παράθεση που έκανες (είμαι και λίγο ζαλισμένος από τις μεταλλικές κατασκ. που διαβάζω:cry:), εννοείς για την διαθεσιμότητα του κινητού? Αν ναί, μπορείς να το βρείς και αλλού, όπως πχ, στον Γερμανό, στην Cosmote.

 

Με πρόλαβες johnnyar. :) Μου φαίνεται λίγο περίεργο, γιατί εγώ από την αρχή που πήρα το κινητό στα χέρια μου, δεν μπορούσα να στείλω μηνύματα με μικρά και ελληνικά (παρόλο που το πατούσα στο πληκτρολόγιο) και μετά διάβασα ότι οφείλεται στην κωδικοποίηση ή κάτι τέτοιο..

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της «Τροποποίησης» ή της «Πολλαπλής παράθεσης».
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

όχι σε μένα όταν βαζω να γραψω sms στα ελληνικα μου βγάζει αν τα θελω κεφαλαια η μικρά, μόνο που τωρα γράφει μόνο κεφαλαία, άσχετα αν το εχω στα μικρά ενω πρίν έγραφε. εντω μεταξύ σε όλες τις άλλες εφαρμογές του τηλεφώνου όπως επαφές κλπ γράφει με μικρά, τι να πώ δε ξέρω...
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω ενα θέμα όταν γράφω sms στα ελληνικά, γράφει μόνο κεφαλαία άσχετα αν το πληκτρολόγιο είναι στα μικρά ή κεφαλαία, στα αγγλικά γράφει και μικρά. το πρόβλημα αυτό δε το είχα πριν κάνω hard reset.

 

Λοιπόν… Όταν έχεις ανοιχτό το πληκτρολόγιο πατά το μικρό βελάκι στη μέση στο κάτω μέρος της οθόνης να βγει ο πίνακας με της επιλογές πληκτρολογίου κ μετά πήγαινε ''Ρυθμ. Εισαγ. Κειμένου'' στην κατηγορία ''Λοιπά'' υπάρχει το ''Ρυθμίσεις SMS'' αν αυτό είναι απενεργοποιημένο μπορείς να γράφεις με μικρά ελληνικά… :)

 

http://img11.imageshack.us/img11/9252/pccapture.jpg

 

Αν οι ''Ρυθμίσεις SMS'' είναι απενεργοποιημένες το μήνυμα επιτρέπει μέχρι 70 χαρακτήρες αντί 160. Άνω των 70 χαρακτήρων το μήνυμα στέλνεται σαν διπλό, τριπλό κ.ο.κ. Διπλά από τον μετρητή χαρακτήρων υπάρχει αντίστοιχη υπόδειξη εντός παρενθέσεως για το αν το μήνυμα θα χρεωθεί σαν διπλό, τριπλό κ.ο.κ.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω εδώ πώς μετά από αυτό το reg tweak που έδωσε ο athanaso77, πηγαίνουμε "Έναρξη -> Ρυθμίσεις -> Προσωπικά -> Κουμπιά" στην καρτέλα "Κουμπιά Προγραμμάτων", στον πινάκα: "1. Επιλέξτε ένα κουμπί" διαλέγουμε "πληκ. Αποστολής (παρατ.)" και έπειτα από κάτω στο πίνακα: "2. Εκχωρήστε ένα πρόγραμμα:" επιλέγουμε "<Περιστροφή οθόνης>".

 

Μετά από αυτές τις ρυθμίσεις κάθε φορά που κρατάμε πατημένο το κουμπί απάντησης "το όχι και τόσο "πράσινο" τηλεφωνάκι δλδ" η οθόνη αλλάζει σε Portrait/Landscape.

Δουλεύει μια χαρά με το opera και ότι άλλο πρόγραμμα δοκίμασα άλλα όχι με την αρχική οθόνη (το TouchFlo2D δλδ.) :(

 

Τα εχω κανει ολα αυτα αλλα δεν μου εμφανιζει το περιστροφη οθονησ στο εκχωρηστε ενα προγραμμα,ουτε μετα απο επανεκκινηση....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα εχω κανει ολα αυτα αλλα δεν μου εμφανιζει το περιστροφη οθονησ στο εκχωρηστε ενα προγραμμα,ουτε μετα απο επανεκκινηση....

Έχεις κάνει πρωτίστως αυτό που δίνω εδώ;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3035027#post3035027

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι..ήθελα να ρωτήσω (γιατί είμαι λίγο ψιλοάσχετος ακόμα με το HTC TOUCH 2)..όταν κάποιος σε καλεί εμφανίζεται ένα πλαίσιο που λέει "κυλήστε εδώ για περισσότερες επιλογές"..το κάνω κ μετά εμφανίζονται κάτι εικονίδια με διάφορες επιλογές..όμως μετά απο λίγο ξαναεμφανίζεται το πλαίσιο "κυλήστε εδώ για περισσότερες επιλογές"..έτσι συμβαίνει γενικά ή το δικό μου ακόμα δεν το πήρα και αρχίζει να τα παίζει..?? :((
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...