Jump to content

Star Tech 5000 HiPhone


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΓΩ ξερω για να πιανει ολα τα καναλια πρεπει να ειναι στη θεση europe οσο για μενα θα παραλαβω μαλλον την τριτη γιατι το smartbuy εχει ξεμεινη μολις το παρω θα βαλω εντυπωσεις.:mad::confused::cry:
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 78
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια....τελικα με τη κεραια μαλλον πρεπει να εχω προβλημα . δεν εξηγειται αλλιως.μου εχει ενα χ πανω στη κεραια. αμαν..!πιανει λιγα κανιαλια. κ αυτα οχι τελεια. επισης...τι καρτα πρειπει :blink:να εχω για να χωρανε οι τιανιες? και απο που την αγοραζω?:blink:

 

παιδια...καταφερα να κατεβασω στο java to skype αλλα.... δε θυμαμαι πως το εκανα....! :wacko::wacko::wacko::wacko:

προσπαθουσα τοση ωρα κ τελικα καπως καπου καποτε πετυχα στη σωστη σελιδα κ το φορτωσα.

 

μου εχει βγαλει αυτο εδω : IM+for skype software

οποιος θελεινα το κατεβασει ας ψαξει λιγο στο ιντερνετ μπας κ βρει ακρη.

σορυ βρε παιδια...αλλα κ εγω τυχαια το βρηκα.

επισης...., προσπαθουσα ποση ωρα, να δω πως μπορω να το κατεβασω στην οθονη. σε εικονιδιο. αλλα ματαια....! δε μπορεσα να το κανω...:cold:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να βαλεις στην οθονη αλλα εικονιδια . το μονο που μπορεις ειναι να αλλαξειςν θεση σε αυτα που εχει.
Link to comment
Share on other sites

Όσον άφορά το skype πλέον δεν θα υποστηρίζεται σε java εφαρμογή.

Skype: Τέλος η υποστήριξη για Windows Mobile και Java συσκευές

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω την εντύπωση ότι οι υπάρχουσες εκδόσεις θα δουλεύουν. Αυτό που σταματάει είναι η εξέλιξη για τις συγκεκριμένες πλατφόρμες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ οπως ειπα πριν λιγες μερεσ πηρα το εν λογω κινητο ωραιο ντιζαιν απο ποιοτητα μετριο και κατω το φλαςς ειναι για καντηλι και η οθονη αφησ ενταξει με λιγη προσπαθεια δουλευε ικανοποιητικα.ΟΜΩΣ ΟΜΩΣ ΛΕΩ δεν ειχε καλο σημα το εχανε συνεχεια ποτε η μια γραμμη ποτε και οι δυο και απο αυτονομια αστα 1μιση μερα με το ζορι οποτε το αντικατεστησα αμεσως με το JAGA V30 J DREAM KAI βρηκα το φως μου δηλαδη.. πολυ υσχυρο σημα και παντα και οι δυο γραμμες πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης ανεκτη φωτο βιντεο χμχμ απιστευτα γρηγορο ιντερνετ με wi fi και γαμο τις αυτονομιες 3η μερα με κλησεις μυνηματα ιντερνετ πειραγματα μερικες φωτο και βιντεο και ειναι ακομα στο 50% {βραδυα κλειστο}εχει και μια φοβερη θηκη και ποιοτικη ακομα και απ τα htc hd.Η οθονη ειναι αφης με γραφιδα κεραια με καλη αποκριση 2.8 ιντσες μονο αλλα χαλλαλι α και δουλευα και τηλεοραση και ραδιο και ενα τελευταιο εχει αντιπρωσοπεια στα πατησια οχι στην κινα.ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.ΝΑ ειστε ολοι καλα.:):):lol::lol::D
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ οπως ειπα πριν λιγες μερεσ πηρα το εν λογω κινητο ωραιο ντιζαιν απο ποιοτητα μετριο και κατω το φλαςς ειναι για καντηλι και η οθονη αφησ ενταξει με λιγη προσπαθεια δουλευε ικανοποιητικα.ΟΜΩΣ ΟΜΩΣ ΛΕΩ δεν ειχε καλο σημα το εχανε συνεχεια ποτε η μια γραμμη ποτε και οι δυο και απο αυτονομια αστα 1μιση μερα με το ζορι οποτε το αντικατεστησα αμεσως με το JAGA V30 J DREAM KAI βρηκα το φως μου δηλαδη.. πολυ υσχυρο σημα και παντα και οι δυο γραμμες πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης ανεκτη φωτο βιντεο χμχμ απιστευτα γρηγορο ιντερνετ με wi fi και γαμο τις αυτονομιες 3η μερα με κλησεις μυνηματα ιντερνετ πειραγματα μερικες φωτο και βιντεο και ειναι ακομα στο 50% {βραδυα κλειστο}εχει και μια φοβερη θηκη και ποιοτικη ακομα και απ τα htc hd.Η οθονη ειναι αφης με γραφιδα κεραια με καλη αποκριση 2.8 ιντσες μονο αλλα χαλλαλι α και δουλευα και τηλεοραση και ραδιο και ενα τελευταιο εχει αντιπρωσοπεια στα πατησια οχι στην κινα.ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.ΝΑ ειστε ολοι καλα.:):):lol::lol::D
JAGA V30 J DREAM =T737B για οποιον θελει να μην τα σπρωξει χοντρα στην ελληνικη μετονομασια του;) αλλα να προτιμησει την αγορα απο το εξωτερικο
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια καλησπερα.επειδη εχω και γω το ιδιο κινητο και βρισκω καποια ελλατωματα οπως δεν υποστηριζει μμς και δε μπορεις να δεις βιντεο απο youtube.αν γνωριζει κατι καποιος αν θελει το αναφερει..επισης τα ακουστικα του οταν τα συνδεεις ακουγονται πολυ χαμηλα σε σχεση με το ηχειο που τα σπαει
Link to comment
Share on other sites

για mms/gprs περνεις τηλεφωνο και ζητας ρυθμισεις για samsung d900.

για το youtube διαβασε λιγο παραπανω τις σελιδες καποια παιδια γραφουν πως λυνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδιααα βοηθεια. θελω περασω τις ρυθμισεις για ιντερνετ απο free2go !

θα μου ζητησουν να τους πω τισυσκευη εχω για να περασουν τις ρυθμισεις....!

εγω τι να τους πω βρε παιδια? οτι εχω το star tech 5000? αχχαχα. θα νομιζουν οτι κανω φαρσα

Link to comment
Share on other sites

α καλα.....καταλaβα πολυ τι ειναι το apn εγω τωρα.αχαχαχαχα. κοιτα βασικα το free2go δινει δωρεαν ιντερνετ. κ πρεπει να παρεις τη wind και να της δωσεις αριθμο τηλ και τι συσκευη εχεις ωστε να σου στειλουν τις ρυθμισεις. τι συσκευη λοιπον να οτυ πω εγω οτι εχω? ειπα το d900

αλλα δε κανει....! δεν ειναι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

να τους πείτε πως έχετε κινητό star tech ή jaga, ή αλλιώς να τους ζητήσετε να σας στείλουν με mail όλες τις ρυθμίσεις και βάλτε τες χειροκίνητα. Ούτε κλεμένο κινητό είναι ούτε απαγορευμένο... όποτε θα έπρεπε να το υποστηρίζουν

 

Από τότε που τα κινητά δέχονται ρυθμίσεις με sms, χάθηκε λίγο ακόμη από τη γνώση :(

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα τη βοηθεια σας αν γνωριζει καποιος.

πως μπορω να δω youtube?

πως γινεται απεγκατασταση java εφαρμογων που ειναι περασμενες στο κινητο?

(αυτες δηλαδη που εχει προεγκατεστημενες οπως mini opera σε πολλες γλωσσες, γιατι δεν υπαρχει η επιλογη διαγραφη οπως σε αυτες που εγκαθιστω εγω)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ρυθμίσεις PLUS

Χειροκίνητες Ρυθμίσεις:

 

 

Πατήστε μενού

Επιλέξτε Υπηρεσίες

Επιλέξτε Data account

Λογαριασμός δεδομένων: GPRS

Επιλέξτε ένα προφίλ

Όνομα λογαριασμού: PLUS

ΑΡΝ: gwap.b-online.gr

Επιστρέφουμε στις Υπηρεσίες

Επιλέξτε WAP

Επιλέξτε Ρυθμίσεις

Επιλέξτε Επεξεργασία προφίλ

Επιλέξτε SIM1/SIM2

Επιλέξτε ένα προφίλ

Επιλέξτε Επεξεργασία

Εισάγετε:

Νέο όνομα προφίλ: WIND PLUS

Αρχική σελίδα:

http://portal.wind.com.gr

Λογαριασμός δεδομένων PLUS

Τύπος σύνδεσης: HTTP

Διεύθυνση πληρεξούσιου: 192.168.200.10

Θύρα πληρεξούσιου: 9401

Επιλέξτε Ενεργοποίηση προφίλ

 

παιδια αυτο εδω μου εστειλαν απο wind gia να ενεργοποιησω το δωρεαν internet !!! οσον αφορα τα: Διεύθυνση πληρεξούσιου: 192.168.200.10 ,Θύρα πληρεξούσιου: 9401

δε ξερω σιγουρα αν τα εχω βαλει στο σωστο πεδιο στο κινητο . τελος παντων ,το εφτιαξα εγω.... αλλα....δε παιζει ιντερνετ. τελικα το κιν αυτο περα απο τη τηλεοραση κ οτι παιρνει 2 σιμ... δε βλεπω να αξιζει. τσαμπα τα λεφτα ...

 

και το χειροτερο ειναι οταν πας να γραψεις μνμ!! δε μεγαλωνουν ή εστω να γυριζει το πληκτρολογιο και δεν εχει κ λεξικο. τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειμαι κατοχος του Star Tech 5000,1.)Υπαρχει λυση στο να στελνω μηνυμα απο διαφορετικη καρτα γιατι δεν το εχω κατεφερει και στελνει μηνυμα παντα απο την γραμμη 1.

2.)Ενω ειμαι συνδεδεμενος στο δικτυο με Wireless και πηγαινω να ανοιξω την Opera μου λεει Installing και μετα "Error" " Failed to connect to the internet" Go to http://www.operamini.com/help?version=4.2 with your desktop browser or contact your service provider for internet settings.και με πεταει εξω.

3.)Και ακομα που θα παω για να αλλαξω τον ηχο κλησης.

Οποιος ξερει κατι ας με βοηθησει..!

Edited by geofol
Link to comment
Share on other sites

Η ασυμβατότητα αυτή ήταν ένας από τους 3 λόγους που με οδήγησαν στο να επιστρέψω το εν λόγω τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία και να ζητήσω τα λεφτά μου πίσω.

Οι άλλοι δύο ήταν η κάμερα και η TV.

Edited by panos011
Link to comment
Share on other sites

hi!!! ο μονος τροπος που εχω καταφερει να στειλω μνμ απο την δευτερη σιμ , ειναi να αποθηκευσω το μνμ! δηλ γραφεις το μνμ κ μετα πατας slave done-σωσιμο. μετα πας εξερχομενα-slave outbox(blepeis to mnm ) -patas proairesi k meta send from sim1 ή 2 σε ρωταει. κ διαλεγεις. εγω μονο ετσι εχω καταφερει παντως.

για το (2) που ρωτας δε ξερω.

για τον ηχο κλησης, πηγαινε διαχειρηση αρχειων κ βρες απο κει που εχεις το τραγουδι που θες. κ μετα τα γνωστα. προαιρεση κτλ κτλ!!! πιαστηκαμε κοροιδα. εγω αυτο εχω να πω....! στην λιβυη αυτα τα πουλνε 50 ευρω κ εμεις τα αγοραζουμε απο τους κλεφτες εδω 150! ΑΦΟΥ ΜΑΣ ΒΡΗΚΑΝΕ ΚΟΡΟΙΔΑ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΩΝΑΞΟΥΜΕ ΠΑΝΤΟΥ, ΝΑ ΜΗ ΤΗ ΠΑΤΗΣΟΥΝ Κ ΑΛΛΟΙ.

Link to comment
Share on other sites

hi!!! ο μονος τροπος που εχω καταφερει να στειλω μνμ απο την δευτερη σιμ , ειναi να αποθηκευσω το μνμ! δηλ γραφεις το μνμ κ μετα πατας slave done-σωσιμο. μετα πας εξερχομενα-slave outbox(blepeis to mnm ) -patas proairesi k meta send from sim1 ή 2 σε ρωταει. κ διαλεγεις. εγω μονο ετσι εχω καταφερει παντως.

για το (2) που ρωτας δε ξερω.

για τον ηχο κλησης, πηγαινε διαχειρηση αρχειων κ βρες απο κει που εχεις το τραγουδι που θες. κ μετα τα γνωστα. προαιρεση κτλ κτλ!!! πιαστηκαμε κοροιδα. εγω αυτο εχω να πω....! στην λιβυη αυτα τα πουλνε 50 ευρω κ εμεις τα αγοραζουμε απο τους κλεφτες εδω 150! ΑΦΟΥ ΜΑΣ ΒΡΗΚΑΝΕ ΚΟΡΟΙΔΑ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΩΝΑΞΟΥΜΕ ΠΑΝΤΟΥ, ΝΑ ΜΗ ΤΗ ΠΑΤΗΣΟΥΝ Κ ΑΛΛΟΙ.

 

σωστος σε ολα,δεν μας λες που τα δινουν 50 ευρω και ποια μοντελα βασικα να παρουμε και εμεις? στην κινα παντως τα δινουν ακριβοτερα,καλα για ελλαδα δε συζηταμε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειμαι κατοχος του Star Tech 5000,1.)Υπαρχει λυση στο να στελνω μηνυμα απο διαφορετικη καρτα γιατι δεν το εχω κατεφερει και στελνει μηνυμα παντα απο την γραμμη 1.

2.)Ενω ειμαι συνδεδεμενος στο δικτυο με Wireless και πηγαινω να ανοιξω την Opera μου λεει Installing και μετα "Error" " Failed to connect to the internet" Go to http://www.operamini.com/help?version=4.2 with your desktop browser or contact your service provider for internet settings.και με πεταει εξω.

3.)Και ακομα που θα παω για να αλλαξω τον ηχο κλησης.

Οποιος ξερει κατι ας με βοηθησει..!

 

1ον για την sim 1 πατας master done και για την 2 το slave done εινα απλο.

2ον πεπνα τις ρυθμισεις ξανα γιατι μπορει να τις πειραξες καταλαθος.

http://www.ebw.gr/store/ProductView.aspx?productid=6717

και 3ον πηγαινε διαχειρηση αρχειων κ βρες εκει που εχεις τον ηχο,πατας πανω του και μετα Use as ....

 

 

hi!!! ο μονος τροπος που εχω καταφερει να στειλω μνμ απο την δευτερη σιμ , ειναi να αποθηκευσω το μνμ! δηλ γραφεις το μνμ κ μετα πατας -σωσιμο. μετα πας εξερχομενα-slave outbox(blepeis to mnm ) -patas proairesi k meta send from sim1 ή 2 σε ρωταει. κ διαλεγεις. εγω μονο ετσι εχω καταφερει παντως.

για το (2) που ρωτας δε ξερω.

για τον ηχο κλησης, πηγαινε διαχειρηση αρχειων κ βρες απο κει που εχεις το τραγουδι που θες. κ μετα τα γνωστα. προαιρεση κτλ κτλ!!! πιαστηκαμε κοροιδα. εγω αυτο εχω να πω....! στην λιβυη αυτα τα πουλνε 50 ευρω κ εμεις τα αγοραζουμε απο τους κλεφτες εδω 150! ΑΦΟΥ ΜΑΣ ΒΡΗΚΑΝΕ ΚΟΡΟΙΔΑ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΩΝΑΞΟΥΜΕ ΠΑΝΤΟΥ, ΝΑ ΜΗ ΤΗ ΠΑΤΗΣΟΥΝ Κ ΑΛΛΟΙ.

 

Εγω παντως δεν εχω κανενα απο τα προβληματα που λετε.... εχω το κινητο 4 μηνες και ολα καλα!!!

και ακομα το μα8ενω....εχει πολλα κρυφα ταλεντα

[sIGPIC][/sIGPIC]Το απολυτο οπλο

Golf mk3

Link to comment
Share on other sites

κοιτα...ενα παιδι που καταγεται απο τη λιβυη μολις ειδε το κινητο γελουσε(star tech 5000). κ οταν του ειπα ποσο το πηρα... γελουσε 3 μερες. μου λεει. καλα στη λιβυη τα πουλανε αυτα 50-60 ευρω. τωρα τι να σας πω. αν λεει ψεμματα... οκ!! τι να πω. για κινα δε ξερω. αλλα καπου τοσο θα τα πουλανε κ εκει. αποκλειεται παραπανω. γιαυτο κ αν σου χαλασει το κινητο σου πχ εδω κ πας στο μαγαζι που το πηρες.... σου δινουν αμεσως αλλο. γιατι τα παιρνουν για πλακα. μη σου πω κινα θα τα δινουν σε εξευτελιστικη τιμη. αν σου χαλασει πχ iphone κ το πας υπαρχει ποτε περιπτωση να σου δωσουν καινουριο? σπανια κ μονο αν το κινητο εχιε προβληαμ μαγικο κ δεν υπαρχει λυση!!!:cool:

 

youtube πως παιζει? ταινιες μεσα πως περνας? ρυθμισεις για δωρεαν ιντερνετ παο wind giati de dexetai? eελα βρε παιδια . μουφα τηλ ειναι. τι να ανακαλυψεις απο κει? την αμερικη? ειπαμε....:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...