Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7650


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλη μια ερωτηση πανω στην αυτονομια: Εχει παρατηρησει κανεις πως οταν γεμιζει η μνημη, η καλυτερα οταν η καμερα δειχνει οτι μενουν λιγοτερες απο 3 φωτογραφιες, η μπαταρια αδιαζει πολυ πιο γρηγορα απ' οταν εχει περισσοτερο χωρο? :confused:
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως έχεις προγράμματα που τρέχουν στο background; (όπως το MiniGPS ή το FSCaller)
Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Sergios

 

Μήπως έχεις προγράμματα που τρέχουν στο background; (όπως το MiniGPS ή το FSCaller)

 

 

Καλα θα ηταν.. Το μονο προγραμμα που τρεχει στο background ειναι το handyday αλλα η παρατηρηση που εκανα ηταν με το ιδιο προγραμμα να τρεχει συνεχως.. Ασε που ενω απο την διαχειρηση βλεπω οτι εχω 390kb ελευθερα η καμερα μου δειχνει οτι μπορω να τραβηξω 4 ακομα φωτογραφιες.. Μαλλον το κινητο μου τα εχει ψιλοπαιξει.. :wacko:

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον symplektis

 

Καλα θα ηταν.. Το μονο προγραμμα που τρεχει στο background ειναι το handyday αλλα η παρατηρηση που εκανα ηταν με το ιδιο προγραμμα να τρεχει συνεχως.. Ασε που ενω απο την διαχειρηση βλεπω οτι εχω 390kb ελευθερα η καμερα μου δειχνει οτι μπορω να τραβηξω 4 ακομα φωτογραφιες.. Μαλλον το κινητο μου τα εχει ψιλοπαιξει.. :wacko:

 

 

Προτείνω αναβάθμιση σε 5.06 και αν το έχεις κάνει ήδη ένα Hard reset! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Προτείνω αναβάθμιση σε 5.06 και αν το έχεις κάνει ήδη ένα Hard reset! ;)

 

 

Ετσι οπως παμε θα μετατρεψουμε το forum σε chat room! :p Εχω την 4.46 αλλα το προβλημα το ειχα παρατηρησει πριν κανω την αναβαθμιση και νομιζα οτι ηταν προβλημα της διαχειρησης ενεργειας. Ελα ομως που δεν εστρωσε ουτε μετα την αναβαθμιση απο 3.16 σε 4.46 :confused: Και δεν μιλαω για μικρη διαφορα αυτονομιας. Αν το εχω γεματο σε βαθμο που η καμερα να μου δειχνει οτι εχουν μεινει 2 φωτογραφιες ειναι ζητημα αν κραταει 6 ωρες με full μπαταρια.. :blink:

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμάται κανένας από τους παλιούς που είχε αγοράσει το 7650 στις πολύ αρχές (χωρίς Ελληνικά) αν πριν από την αναβάθμιση ( με την οποία και μπήκαν τα Ελληνικά) μπορούσε να βλέπει τα ελληνικά SMS? Να στείλει σίγουρα δεν μπορούσε! Να δει όμως?...

 

Επίσης....χρέωνε η ΝΟΚΙΑ την αναβάθμιση σε Ελληνικά?

 

Ξέρω είναι κάπως περίεργο το ερώτημά μου αλλά μόλις λάβω απάντηση θα δώσω εξηγήσεις! :D

Link to comment
Share on other sites

DON, η αναβάθμιση ΔΕΝ χρεωνόταν. Άλλωστε καμία αναβάθμιση -εντός εγγύησης - δε χρεώνεται από τη Nokia, αρκεί νομίζω η συσκευή να έχει εισαχθεί στην Ελλάδα από την ACopy. Όσο για τα Ελληνικά, χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω ότι τα βλέπαμε κανονικά, απλά όπως λες δεν υπήρχε Ελληνική γλώσσα ως Input Language για να γράφουμε.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Να δω ελληνικά sms μπορούσα σίγουρα με το αγγλικό software (το τηλέφωνο το πήρα πέρυσι το Σεπτέμβριο), αλλά απ' ότι θυμάμαι μπορούσα και να γράψω ελληνικά κεφαλαία, τα οποία υπήρχαν μετά τους αγγλικούς χαρακτήρες (A,B,C,2,Α,Β,Γ). Για το πρώτο είμαι σίγουρος για το δεύτερο όχι 100%
Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Sergios

 

Να δω ελληνικά sms μπορούσα σίγουρα με το αγγλικό software (το τηλέφωνο το πήρα πέρυσι το Σεπτέμβριο), αλλά απ' ότι θυμάμαι μπορούσα και να γράψω ελληνικά κεφαλαία, τα οποία υπήρχαν μετά τους αγγλικούς χαρακτήρες (A,B,C,2,Α,Β,Γ). Για το πρώτο είμαι σίγουρος για το δεύτερο όχι 100%

 

 

Μπα.. Χλωμος! Στην πρωτη εκδοση (το κινητο το πηρα 14 Αυγουστου) δεν μπορουσες με τιποτα να γραψεις ελληνικα αλλα εβλεπες ελληνικα μια χαρα τοσο στα μηνυματα οσο και στον καταλογο. Αυτα.. :blink: Τωρα θα μαθουμε που κολλαγε η ερωτηση? :worry:

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Sergios

 

Να δω ελληνικά sms μπορούσα σίγουρα με το αγγλικό software (το τηλέφωνο το πήρα πέρυσι το Σεπτέμβριο), αλλά απ' ότι θυμάμαι μπορούσα και να γράψω ελληνικά κεφαλαία, τα οποία υπήρχαν μετά τους αγγλικούς χαρακτήρες (A,B,C,2,Α,Β,Γ). Για το πρώτο είμαι σίγουρος για το δεύτερο όχι 100%

 

 

Όχι, και εγώ τον Άυγουστο το είχα πάρει και το θυμάμαι πολύ καλά! Δεν μπορούσες να γράψεις καθόλου Ελληνικά!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από τον petran

 

DON, η αναβάθμιση ΔΕΝ χρεωνόταν. Άλλωστε καμία αναβάθμιση -εντός εγγύησης - δε χρεώνεται από τη Nokia, αρκεί νομίζω η συσκευή να έχει εισαχθεί στην Ελλάδα από την ACopy. Όσο για τα Ελληνικά, χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω ότι τα βλέπαμε κανονικά, απλά όπως λες δεν υπήρχε Ελληνική γλώσσα ως Input Language για να γράφουμε.

 

σωστα φιλε petran.μονο στα κεντρικα δεν χρεωνουν καμμια αναβαθμιση και ας εχει περασει η εγγυηση
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.....

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ...

ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΕΣ PHOTOS ΚΑΙ WALLPAPERS ΣΤΟ PC ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΟ 7650!!!ΟΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΧΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΧΝΕΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΕΣ, Η ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΛΟΓΟ ΜΕΓΕΘΟΥΣ...

ΞΕΤΕΤΕ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΑΝΑΛΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ???

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ...

ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...

ΤΗΕΝΧΧΧΧ...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τις κάνεις resize στο PC με οποιοδήποτε πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας, ακόμη και το .. Paint! Για να τις δεις full screen, ιδανικό μέγεθος είναι 174 x 208. Προσπάθησε όμως να μην χαλάσεις (πολύ) την αναλογία διαστάσεων X/Y γιατί θα παραμορφωθεί η εικόνα!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν διαβασατε το αρθρο με καποιους οι οποιοι δημιουργουν τεχνη με το 7650 αν οχι σας δινω την διευθυνση που ΗΤΑΝ στο αρθρο για να θαυμασετε και εσεις http://home.powertech.no/pervo/bromweb/utstilling2.htm
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Arg8gr

 

Κανένα καλό πρόγραμμα για 7650??

 

Μπααα, όλα χάλια είναι! ;) :p :lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον petran

 

Μπααα, όλα χάλια είναι! ;) :p :lol:

 

 

:p :lol: :D

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον geokaza

 

Γνωριζετε ΠΩΣ να κανω εναν ηχο .WAV να παιξει σαν ηχος κλησης;;

 

 

Τον στέλνεις με υπέρυθρες στο κινητό. Όταν ανοίξεις το μήνυμα που θα λάβεις, κάνε αποθήκευση του ήχου από το options. Στη συνέχεια πας στο profil, πατάς προσαρμογή και διαλέγεις τον ήχο που αποθήκευσες από τη λίστα.

 

ΥΓ. Υπάρχει ειδικό θέμα ringtones

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...