Jump to content

[LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν πας να εγκαταστήσεις μια έκδοση προηγούμενη από αυτή που έχει το κινητό ακολουθώντας τις οδηγίες του οδηγού εδώ, θα μπορεί να γίνει ή θα βγάλει κάποιο μήνυμα ότι η έκδοση που πάω να περάσω είναι παλιότερη;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν πας να εγκαταστήσεις μια έκδοση προηγούμενη από αυτή που έχει το κινητό ακολουθώντας τις οδηγίες του οδηγού εδώ, θα μπορεί να γίνει ή θα βγάλει κάποιο μήνυμα ότι η έκδοση που πάω να περάσω είναι παλιότερη;

 

γίνεται κανονικότατα!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω το ARENA 10 μερες περιπου.

Μεχρι πριν δεκα λεπτα ηταν branded VL.

Εκανα το φλασαρισμα με επιτυχια.

Εβαλα την τελευταια Γερμανικη.

Οταν εκανα συνδεση μεσω pc suite μου εβγαλε ενημερωση

για update λογισμικου τηλεφωνου.

Αν κανω update μετα το φλασαρισμα θα γυρισει παλι στο προηγουμενο

firmware?:confused:

Γιατι δεν το θελω...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω το ARENA 10 μερες περιπου.

Μεχρι πριν δεκα λεπτα ηταν branded VL.

Εκανα το φλασαρισμα με επιτυχια.

Εβαλα την τελευταια Γερμανικη.

Οταν εκανα συνδεση μεσω pc suite μου εβγαλε ενημερωση

για update λογισμικου τηλεφωνου.

Αν κανω update μετα το φλασαρισμα θα γυρισει παλι στο προηγουμενο

firmware?:confused:

Γιατι δεν το θελω...:blink:

 

Θα σε γυρίσει στο τελευταίο ελληνικό firmware. Δεν ξέρω αν θα σε στείλει σε Vodafone firmware ή σε open greek. Πάντως μη κάνεις update μέσω PC Suite τώρα.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Θα σε γυρίσει στο τελευταίο ελληνικό firmware. Δεν ξέρω αν θα σε στείλει σε Vodafone firmware ή σε open greek. Πάντως μη κάνεις update μέσω PC Suite τώρα.

 

ΟΚ ευχαριστώ!:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα παιδια.

 

Αγορασα πριν 2 μερες το κινητο και η εκδοση του λογισμικου ειναι ΚΜ900ΑΤ_V10v vodafone live. μερικες φορες νιωθω πως η οθονη δεν υπακουει σε αυτο που θελω και παταω σαρκετες φορες, βεβαια ισως φταιει που δεν εχω συνηθεισει ακομα. Το κυριοτερο προβλημα μου παρουσιαστηκε σημερα το πρωι. οταν πατησω να παρω τηλεφωνο η κληση πραγματοποιητε και σβηνει η οθονη μεχρι να τελιωσει η κληση . Προσπαθουσα πολυ ωρα να βρω μηπως αλλαξα κατι στις ριθμησεις αλλα τιποτα. εκανα επαναφορα ριθμισεων και παλι τιποτα. μετα απο 1 ωρα που ξαναπροσπαθησα να παρω τηλεφωνο η οθονη λειτουργησε κανονικα.

 

 

Εχει τυχει σε κανεναν κατι τετιο παρομοιο? πως να αντιδρασω την επομενη φορα? εαν ναι υπαρχει τροπος να φτιαχτει?

εχω "τρομοκρατηθει" λιγο με ολους που αναφερουν τα προβληματα του arena.

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα παιδια.

 

Αγορασα πριν 2 μερες το κινητο και η εκδοση του λογισμικου ειναι ΚΜ900ΑΤ_V10v vodafone live. μερικες φορες νιωθω πως η οθονη δεν υπακουει σε αυτο που θελω και παταω σαρκετες φορες, βεβαια ισως φταιει που δεν εχω συνηθεισει ακομα. Το κυριοτερο προβλημα μου παρουσιαστηκε σημερα το πρωι. οταν πατησω να παρω τηλεφωνο η κληση πραγματοποιητε και σβηνει η οθονη μεχρι να τελιωσει η κληση . Προσπαθουσα πολυ ωρα να βρω μηπως αλλαξα κατι στις ριθμησεις αλλα τιποτα. εκανα επαναφορα ριθμισεων και παλι τιποτα. μετα απο 1 ωρα που ξαναπροσπαθησα να παρω τηλεφωνο η οθονη λειτουργησε κανονικα.

 

 

Εχει τυχει σε κανεναν κατι τετιο παρομοιο? πως να αντιδρασω την επομενη φορα? εαν ναι υπαρχει τροπος να φτιαχτει?

εχω "τρομοκρατηθει" λιγο με ολους που αναφερουν τα προβληματα του arena.

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

Καταρχήν καλώς ήρθες.Είναι σύνηθες κάποιες φορές η έκδοση της voda να εμφανίζει τέτοια κολλήματα.Θεωρώ όπως το λες, σαν πρώτη σκέψη ότι κάτι τέτοιο παίζει.Βέβαια, αν συνεχιστεί το πρόβλημα αυτό, μπορεί να υπάρχει πρόβλημα.

Παράλληλα:

-δοκίμασε να κάνεις ένα factory reset (δες το πρώτο ποστ στο παρόν θέμα)

-απενεργοποίησε την εξοικονόμηση ενέργειας και κάνε κλήση.

-Το κινητό σβήνει όταν βάζεις το χέρι μπροστά στον αισθητήρα, αριστερά από το λογότυπο "LG" πάνω από την οθόνη, είναι καθαρά για εξικονόμηση μπαταρίας και όχι bug.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα και της πληροφοριες . Θα το κανω και ευχομε να μιν ξαναβγαλει καποιο προβλημα, κατα τα αλλα ολα οκ το κινητο δουλευει αψογα . :p
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,πρώτη φορά στέλνω στο forum,και έχω το εξής πρόβλημα,αγόρασα το κινητό απο Ισπανία και άν και έλεγε orange λειτουργούσε κανονικά και με cosmote και vodafone, μέχρι που επιχείρησα να κανω upgrade μέσω PC Suite οπότε τώρα μου βγάζει Sim Locked! Τι κάνω τώρα,ακολουθώ κανονικά τις οδηγίες του πρώτου post,ή χρειάζεται άλλη διαδικασία για να το ξεκλειδώσω,και ποιά? Υπάρχει κανένα μαγαζί που να κάνει αυτή την δουλειά?Και μετά το Flashing θα εξαφανιστούν και οι εκνευριστικές εφαρμογές της Orange?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Αν κάνω factory reset , χανω κατι απο ρυθμισεις - επαφες - αρχεια ή κάτι άλλο?

 

Τα πάντα όλα!! Κανε full back-up!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα όλα!! Κανε full back-up!

 

OK thanks

δεν θα παρω αν ειναι ετσι, ξανα μανα ολα απο την αρχη δε λεει

ευχαριστω πολυ παντως.

ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

OK thanks

δεν θα παρω αν ειναι ετσι, ξανα μανα ολα απο την αρχη δε λεει

ευχαριστω πολυ παντως.

 

Σε μερικούς δεν σβήνει αρχεία από ότι θυμάμαι... αλλά σε μένα όσες φορές έχω κάνει, σε 2 διαφορετικές συσκεύες αρένα μου σβήνει τα πάντα.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικούς δεν σβήνει αρχεία από ότι θυμάμαι... αλλά σε μένα όσες φορές έχω κάνει, σε 2 διαφορετικές συσκεύες αρένα μου σβήνει τα πάντα.

Ισχύει αυτό, ότι δε σβήνει τα πάντα.

Τις 2 τελευταίες φορές δεν μου έσβησε τα αρχεία (φωτος,μουσική κλπ).Σβήνει όμως μηνύματα, επαφές, λίστες στη μουσική.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Αν βγει καμια εκδοση που να ειναι αρκετα καλυτερη απο τη 10c ελληνικη

να μπω στη διαδικασια να τα ξανακανω ολα απο την αρχη, αλλα απο οτι βλεπω μονο η γερμανικη κατι λεει , αλλα οχι και τρομερες διαφορες.

 

Μια προταση

Kατα καιρους αναφερονται ελλειψεις- δυσλειτιυργιες- προτασεις αναβαθμισης κλπ

 

Δεν υπαρχει η δυνατοτητα να ενημερώσουμε την LG και να βγαλουν κανα firmware

που να κεντάει?

ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα....πέρασα την V10p την Γερμανική όλα μια χαρα...ταχύτητα μενου όλα....αλλα δεν μπορεί να δει την συσκευή σαν συσκευή Μαζικής αναγνωσης....

 

Το PCSuite λειτουργεί κανονικά...να κάνω factory reset ????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα....πέρασα την V10p την Γερμανική όλα μια χαρα...ταχύτητα μενου όλα....αλλα δεν μπορεί να δει την συσκευή σαν συσκευή Μαζικής αναγνωσης....

 

Το PCSuite λειτουργεί κανονικά...να κάνω factory reset ????

 

Δοκίμασε σε άλλη θύρα USB ή/και σε διαφορετικό PC αν έχεις την δυνατότητα. Το είχα πάθει και εγώ αυτό παλιά και το πρόβλημα διορθώθηκε με αλλαγή της θύρας. Αν έχεις συνδεμένο το αρένα σε προέκταση usb τότε προσπάθησε να το συνδέσεις κατευθείαν στο PC. Ελπίζω να σε βοήθησα!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

ποτε να μη το βαζεται σε hub κ το καλυτερο ειναι πανω στη μητρικη...το ειχα κ εγω αυτο το προβλημα δεν ειναι τπτ κ δεν εχει να κανει με την εκδοση λογισμικου
Link to comment
Share on other sites

ουτε στο λαπτοπ μου παιζει αλλα και άλλη θύρα να το βαλω μια το βλεπει και μια οχι...δεν μπορω να το χρησιμοποιήσω γιατι το βλέπει και μετά χάνετε... :X:X:X
Link to comment
Share on other sites

ουτε στο λαπτοπ μου παιζει αλλα και άλλη θύρα να το βαλω μια το βλεπει και μια οχι...δεν μπορω να το χρησιμοποιήσω γιατι το βλέπει και μετά χάνετε... :X:X:X

 

Καλησπέρα....σήμερα πήγα απο την Procordia στον πύργο Αθηνών...το κινητό ήταν χαλασμένο απο την αρχή. Άλλαξα όλο το κινητό πλακέτα με νεο ΙΜΕΙ και οθόνη και ειναι σαν καινουργιο...

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδια εκει αλλα και εσάς για την βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.

Ουφ! Μόλις κατάφερα να διαβάσω όλα τα posts στο θέμα!

Εχω το arena καμια βδομάδα τώρα και το έχω ξεσκίσει χωρίς όμως να έχω βάλει sim ακόμα. Έχω την 10v έκδοση και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη συσκευή. Gps δεν έχω καταφέρει ακόμα να λοκάρω αλλά δεν έχω ασχοληθεί και αρκετά. Με τρώει τώρα να το γυρίσω σε γερμανική διότι το fmt είναι πολύ δελεαστικό. Το site έχει βοηθήσει πολύ, μπράβο σε όλους που ασχολούνται και μας βοηθάνε.

 

ΥΓ. είχα κι εγώ πρόβλημα στις πρώτες χρήσεις με τη USB στο κινητό αλλά έχω την εντύπωση ότι το ξεπέρασε μόλις πήρε αναβάθμιση η σουίτα

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα παιδιά που έχουν vodafone έχουν αναφέρει ότι υπάρχει ασυμβατότητα με το we travel.Πλέον και με τις δικές σας 2 περιπτώσεις , μπορούμε να πούμε με ασφάλεια, ότι ευθύνεται το γεγονός αυτό.

 

Ενω την πρωτη φορα το προγραμμα ανοιξε κανονικα χωρις να πιασψ δορυφορο ομως...μετα το κλεισιμο οποτε το ανοιγω κολλαει εκει που πρωανεφερα...θα δω τι μπορω να κανω κ θα ενημερωσω...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ενω την πρωτη φορα το προγραμμα ανοιξε κανονικα χωρις να πιασψ δορυφορο ομως...μετα το κλεισιμο οποτε το ανοιγω κολλαει εκει που πρωανεφερα...θα δω τι μπορω να κανω κ θα ενημερωσω...

Έτσι ακριβώς είχε κάνει και σε μένα, είχα βοντα, ώσπου το φλάσαρα και ησύχασα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είχε κάνει και σε μένα, είχα βοντα, ώσπου το φλάσαρα και ησύχασα.

 

Spidey σε πιο firmware το φλάσαρες? ευχαριστημένος?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...