Jump to content

Blackberry Desktop Software


moment_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 57
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως εχει παρει το αυτι σας για κανενα service pack για το DM for mac??? Θελω κι εγω υποστηριξη ελληνικων χαρακτηρων!!!!!!!!!

 

Αυτό το είδες;

 

επελεξα ολες τις γλωσσες σχεδον , αυτες που γνωριζω βασικα τουλαχιστον.

 

Χμμμ.... Εγώ στην θέση σου θα το απεγκαθιστούσα και θα καθαρίζα την registry με το ccleaner (είναι freeware και θα το βρεις με μια αναζήτηση στο google) και θα έκανα πάλι την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

http://img526.imageshack.us/img526/6026/50829206.jpg

 

Για να το αποκτήσετε απλά ανοίξτε το DM και πατήστε το check for upates που θα βρείτε στο HELP πάνω δεξιά.

 

Αν δεν δουλέψει, κάποια στιγμή θα το βγάλει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Σήμερα εγκατέστησα το νέο desktop software και ενώ όλα παίζουν κανονικά, δεν μπορώ να κάνω synchronization το organizer!

 

Πατάω το configure settings, ανοίγει ένα παράθυρο και μετά δεν μου βγάζει το μενού για να κάνω τις ρυθμίσεις...

 

Καμία ιδέα;

 

Τελικά η λύση είναι η εξής.

 

Η έκδοση 5.01 που είχα από μόνη της μου είχε αναφέρει ότι υπάρχει Update και να το κάνω. Εκεί ήταν το λάθος.

Για να βάλετε την έκδοση 6 πρέπει να κάνετε Uninstall τις προηγούμενες και να κατεβάσετε από το Site της Blackberry τη νέα.

Restart μετά το Uninstall και κατόπιν εγκατάσταση της 6 που κατεβάσατε.

Θα σας ζητήσει την εγκατάσταση του MS C++ 2008 Redistributable, πείτε ΝΑΙ (Ισως στο Update αυτό να έλειπε και δεν έπαιζε).

Κατόπιν όλα οκ.

Edited by moment_v
Χρησιμοποίησε την τροποποίηση
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Να ρωτήσω παιδιά, ο desktop manager αντικαταστήθηκε από το desktop software ?

Eίμαι εδώ και 2 μήνες χωρίς ΒΒ και μπερδεύτηκα...

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω εγκατεστημένο τον DM v6 και στο 9700 μου το BlackBerry Bold 9700 OS 5.0.0.979.

Προσπαθώ να εγκαταστήσω την ελληνική γλώσσα (για κείμενο) και στον DM δε μου εμφανίζει τα core apps στον app loader, ώστε να μην αναγκαστώ να κάνω επανεγκατάσταση όλου του OS.

Δοκίμασα να βάλω και ξεχωριστά τα .alx του OS από τον app loader, αλλά μου λέει ότι "δεν υπάρχουν νέες εφαρμογές" και δεν τα φορτώνει.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ? Ευχαριστώ.

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι εγκατεστημένο.

Μήπως να κάνω repair στην εγκατάσταση ?

 

edit : Έκανα repair, αλλά δεν άλλαξε κάτι...

Edited by Don Karlos

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

λεβεντες? εγω κανω backup και στο τελος μου λεει οτι παρουσιαστηκε σφαλμα κατα την δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας κτλ κτλ... τι σημαινει αυτο??

 

το λυσα,αλλαξα φακελο που εκανα backup :)

Edited by billakosss
close

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εχω το εξής πρόβλημα με το Intellisync.

 

Νέο Blackberry 9700 (v5), με Win 7 (32bit), Outlook 2010 και Desktop 6.0.1.18.

 

Ολα οκ στην εγκατάσταση, ΑΛΛΑ μόλις πάω να συγχρονίσω από το Organizer επαφές ή ημερολόγιο τρώει ένα ωραιότατο crash.

 

Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Είχα σβήσει απο το apploader( common files /rim) φάκελο όλα τα files απο μέσα και είχα κατεβάσει update απο άλλο πάροχο με σκοπό να την εγκαταστήσω κάποια στιγμή. Μέσω του BB Desktop Software 6 τώρα (χωρις να έχω κάνει το update ακόμα) δεν φορτώνει τα applications device. Εχω το ΒΒ 9000. τι προτείνεται ωστε να λυθέι το πρόβλημα που δεν φορτώνει τα appications μέσω του Desktop Soft?

 

Ευχαριστώ

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bγήκε η νέα έκδοση 1.1 για το Twitter official.

Σημαντικές, πρακτικές αλλαγές θα έλεγα, αλλά εντόπισα το πρώτο bug.

Αν ρυθμίσεις να φαίνονται τα tweets σαν "bubbles", εξακολουθεί να τα δείχνει σαν "striples". :rolleyes:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω παρόμοιο πρόβλημα όπως αντιμετωπίζει ο χρήστης DON KARLOS παραπάνω. Μου αναγνωρίζει μόνο όταν πάω στo μενού Application του DM μόνο παίχνίδια και εφαρμογές. Δεν μου βγάζει μενού για την Γλώσσα κλπ. Γνωρίζει κάποιος που έιναι εγκατεστημένα στο PC τα device software του ΒΒ ώστε να δω αν έχω διαφορετικά μεταξύ τους και να κάνω remove τυχόν 2 διαφορετικές version όπως κάποιος άλλος αναφέρει παραπάνω. Ευχαριστώ!

 

Εν μέρη λύθηκε με διαγραφή του vendor, αλλά τώρα υπάρχει νέο πρόβλημα: όταν τεκάρω να κάνω remove ή add μία Γλώσσα για παράδειγμα, δεν είναι εφικτό λόγω του ότι το κουμπί apply έιναι ανενεργό! Καμία βοήθεια πάνω σε αυτό?

Edited by jopilot
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλημερα !

Εχω ενα σημαντικο προβλημα .Εγινε αναβαθμιση desktop software και ολα τα backup αρχεια ειναι σε μορφη .bbb και οχι σε .ipd :(

Καμμια ιδεα πως να το λυσω το προβλημα ;

ΤΙΑ

Σ.

Link to comment
Share on other sites

Τα bbb είναι το ίδιο με τα ipd, απλώς τα πρώτα είναι για Mac και τα δεύτερα για windows. Να υποθέσω έχεις mac;

 

Το πρόβλημα πού βρίσκεται; Τα διαβάζει κανονικά το Desktop Software.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα .Ναι το γνωριζω οτι ειναι για Μακ . Εχω windows .Χρησιμοποιω το ABC Converter και δεν το αναγνωριζει το αρχειο .Καποια γραπτα μηνυματα χρειαζεται να τα εχω εκτυπωμενα για νομικους λογους .

Απο οτι ειδα σε διαφορα φορουμ ειναι προβλημα που δημιουργηθηκε μετα την τελευταια αναβαθμιση του Desktop Software .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα .Ναι το γνωριζω οτι ειναι για Μακ . Εχω windows .Χρησιμοποιω το ABC Converter και δεν το αναγνωριζει το αρχειο .Καποια γραπτα μηνυματα χρειαζεται να τα εχω εκτυπωμενα για νομικους λογους .

Απο οτι ειδα σε διαφορα φορουμ ειναι προβλημα που δημιουργηθηκε μετα την τελευταια αναβαθμιση του Desktop Software .

 

Αυτο που πρεπει να προσπαθησεις ειναι να κανεις remove τη version που εγκατεστησες, να κανεις restart, να εγκαταστησεις τη version που θα κατεβασεις απο εδω

http://capcaysoft.com/blackberry-desktop-software-7-0-0-32.html

Αυτη η version πιθανως να κανει convert το αρχειο bbb σε ipd

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που πρεπει να προσπαθησεις ειναι να κανεις remove τη version που εγκατεστησες, να κανεις restart, να εγκαταστησεις τη version που θα κατεβασεις απο εδω

http://capcaysoft.com/blackberry-desktop-software-7-0-0-32.html

Αυτη η version πιθανως να κανει convert το αρχειο bbb σε ipd

 

Το εκανα και το προβλημα παραμενει :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ, αλλά μπορείς να κάνεις recover το bbb στο τηλέφωνό σου (μπορείς να επιλέξεις μόνο τα μηνύματα) και μετά να κάνεις νέο backup σε ipd.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...