Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον ειναι ιδεα μου αλλα προτιμουσα τους παλιους χαρτες που ηταν πιο απλοι.Τελωςπαντων,στους νεους χαρτες η πυξιδα μπορει να λειτουργησει με καλυμπραρισμα του κινητου οπως πριν η θελει αλλο "κολπο"; Μεχρι τωρα,απλα στη "ΘΕΣΗ ΜΟΥ" δε μπορεσα να την κανω να δουλεψει.Κανεις που να ξερει;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΦΙΛΕ μου , ... που βρήκες αυτην την ver . ??? ..και εχω πολυ σοβαρο προβλημα με το Noise cancellation ...?!

 

δε την βρηκα εγω. την ειδα απο το προηγουμενο comment. απλα σκεφτομαι να αγορασω αυτο το κινητο αλλα με ειχε προβληματισει το noise cancellation. βλεποντας οτι αναφερει επιλυση του προβληματος ρωτησα να γραψουν οι αλλοι οτι οντως ισχυει και κανει δουλεια

Link to comment
Share on other sites

εκτός από ένα μικρό bug που όταν έχεις ενεργοποιημένο το Τ9 δε σε αφήνει να γράψεις με κεφαλαία δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα άλλο πρόβλημα.

Καλημέρα lefkal και φίλοι!

 

Κι εγώ έχω την ίδια απορία. Το θέμα με το αρχικό κεφαλαίο γράμμα στο Τ9 πως λύνεται (αν υπάρχει τρόπος)? Πρέπει να περιμένουμε το update ή 'παίζει' κάτι άλλο?

 

ΥΓ. Σήμερα είναι η 4η ημέρα συνεχούς λειτουργίας του κινητού με τουλάχιστον 4MΒ data download/upload μέσω WiFi δικτύων, αρκετό ψάξιμο της συσκευής, λίγα SMS (10), λίγη ομιλία (10λεπτο), επαλαμβανόμενα send/receive σε δυο emails για έλεγχο των emails, τουλάχιστον μια ημέρα συνεχούς σύνδεσης με bluetooth handsfree, κ.λ.π. Η μπαταρία έχει πέσει από τα επτά στα δύο νταμάκια! Αν τα έκανα όλα αυτά σε άλλο κινητό θα είχε πάει η μπαταρία στην εντατική από το τέλος της πρώτης ημέρας! Εύγε ΝΟΚΙΑ και για την μπαταρία!

 

ΥΓ2. Επειδή δεν θέλω να χρησιμοποιήσω καθόλου την εφαρμογή της ΝΟΚΙΑ για τους χάρτες, γνωρίζει κανείς άλλη εφαρμογή (π.χ. MLS Mobile Phone Edition) που μπορώ να κατεβάσω for free? Δεκτά και PMs. :)

 

Ευχαριστώ.

 

Βασίλης

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα lefkal και φίλοι!

 

ΥΓ2. Επειδή δεν θέλω να χρησιμοποιήσω καθόλου την εφαρμογή της ΝΟΚΙΑ για τους χάρτες, γνωρίζει κανείς άλλη εφαρμογή (π.χ. MLS Mobile Phone Edition) που μπορώ να κατεβάσω for free? Δεκτά και PMs. :)

 

Ευχαριστώ.

 

Βασίλης

 

Θα σου πρότεινα το Garmin, αν κάνεις μια αναζήτηση για Garmin Mobile XT S60v4.10.60 θα το βρεις. Αλλά πάλι δε καταλαβαίνω γιατί δε θες το OVI Maps. Είναι πολύ καλό και το έχεις παρεξηγήσει πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα το Garmin, αν κάνεις μια αναζήτηση για Garmin Mobile XT S60v4.10.60 θα το βρεις. Αλλά πάλι δε καταλαβαίνω γιατί δε θες το OVI Maps. Είναι πολύ καλό και το έχεις παρεξηγήσει πιστεύω...
Μα δεν χρεώνομαι για αυτό κατά την χρήση?

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν χρεώνομαι για αυτό κατά την χρήση?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2723960#post2723960

 

Ενδεικτικά αναφέρω πως η δική μου χρέωση (με συχνή χρήση) είναι γύρω στο 1 ευρώ το μήνα, αξίζει πιστεύω τον κόπο :D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα.Εφτιαξα μιας φιλης μου το κινητο και οταν το ανοιξαμε αναβοσβηνε το φακελλακι των μυνηματων πανω δεξια χωρις ομως να υπαρχει πουθενα κανενα μυνημα μεσα στο φακελλο του.Μου εχει σπασει τα νευρα και δεν ξερω τι να κανω για να σταματησει.Δεν ξερω αν εχει αντιμετωπισει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα και ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω ολες τισ σελιδες.Καθε βοηθεια δεκτη
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα.Εφτιαξα μιας φιλης μου το κινητο και οταν το ανοιξαμε αναβοσβηνε το φακελλακι των μυνηματων πανω δεξια χωρις ομως να υπαρχει πουθενα κανενα μυνημα μεσα στο φακελλο του.Μου εχει σπασει τα νευρα και δεν ξερω τι να κανω για να σταματησει.Δεν ξερω αν εχει αντιμετωπισει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα και ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω ολες τισ σελιδες.Καθε βοηθεια δεκτη

Ειναι τιγκα τα SMS της καρτας SIM.

Θα μπεις στα μηνυματα πατας επιλογες και η δευτερη επιλογη λεει Μηνυματα SIM εκει ειναι τα SMS επελεξε τα ολα και κανε αντιγραφη στα εισερχομενα!

 

και μετα σβησε τα απο τη SIM

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Από την Παρασκευή είμαι κι εγώ κάτοχος του συγκεκριμένου τηλεφώνου. Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι ιδιαίτερα θετικές. Ποτέ δεν είχα ένα τόσο γρήγορο symbian κινητό. Μπράβο στην Nokia από εμένα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα όχι. Πάντως μακάρι και αυτή να είναι σα τη προηγούμενη να τη κάνεις και να μη σβήνεται τίποτα απο αυτά που έχεις μέσα.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα όχι. Πάντως μακάρι και αυτή να είναι σα τη προηγούμενη να τη κάνεις και να μη σβήνεται τίποτα απο αυτά που έχεις μέσα.

Αυτό ισχύει γενικά για όλες τις συσκευές Symbian S60FP2. Μετά από αναβάθμιση είτε μέσω NSU είτε μέσω FOTA δεν χάνονται τα δεδομένα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος ποτε θα ειναι και για εμας διαθέσιμη η νεα ver ?

 

Στο γνωστό μαγαζάκι στην ενότητα firmware το έχει αλλά δεν ασχολήθηκα καθόλου. Οποιος προχωρήσει ας ενημερώσει...!;)

Link to comment
Share on other sites

ασχημα τα νεα ... με την νεοτερη εκδοση ... την εκανα μεσω phoenix ... και εξακολουθει να υπαρχει το προβλημα με το Noise cancelation .... ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΠΟΥΛΑΩΩΩΩ !!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως τι ακριβώς πρόβλημα έχεις? Εγώ δεν αντιμετωπίζω κανένα. Μήπως είναι πρόβλημα της συσκευής σου?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως τι ακριβώς πρόβλημα έχεις? Εγώ δεν αντιμετωπίζω κανένα. Μήπως είναι πρόβλημα της συσκευής σου?

Η συσκευή πριν λίγες μέρες γύρισε από το service, και μου είπαν πως δεν έχει κάποιο πρόβλημα . Μετά την αναβάθμιση 8 στις 10 κλήσεις ο συνομιλητής δεν με ακούει η με ακούει σαν να μιλώ από το πηγάδι ... Τι άλλο να κάνω .. . .

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορέσεις βρες ένα δευτερο Ε52 και κάνε μια δοκιμή πάντως περίεργο μου φαίνεται αυτό που λες εγώ δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει τοσο ανεβασμενο sar to E52?

Καλησπέρα σε όλους!

 

Αν δεν έχει ξαναμπει αυτή η πληροφορία προηγουμένως, θα ήθελα να διορθώσω την τιμή της μέγιστης εκπεμπόμενης ακτινοβολίας της συσκευής Nokia E52 η οποία σύμφωνα με το Ελληνικό manual είναι 1,05W/kg (η πληροφορία 1,23W/kg είναι και αυτή ορθή και δίνεται από την ηλεκτρονική διεύθυνση της Nokia).

 

Το μεγαλύτερο ενδιαφέρον για εμένα πάντως έχει η πληροφορία που δίνεται από την ιστοσελίδα http://www.phonearena.com/htmls/Noki...e-pa_3682.html (Αξίζει να την επισκεφτείτε) όπου η μέγιστη τιμή για χρήση σε GSM 1900 (η χρήση δηλαδή που ως επί το πλείστον θα γίνεται όταν κάποιος έχει την συσκευή κοντά στο κεφάλι του) είναι 0,65W/kg στο κεφάλι και 0,24W/kg στο σώμα!

 

Ε, μα με είχαν σκάσει οι διάφοροι ειδικοί: Η Wind μου έλεγε 0,99W/kg, η Vodafone έγραφε 1,40W/kg, η Nokia δίνει μέγιστη (με όλες τις εκπομπές ανοιχτές, δηλ. WiFi, GPS, κ.λ.π.) 1,24W/kg την ίδια στιγμή που η ίδια η Nokia δίνει για το ίδιο τηλέφωνο (Ε55) με άλλο πληκτρολόγιο (δηλ. half-qwerty) τιμή 1,19W/kg!!!!!!!!!!

 

Βασίλης

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα ! Και γ δεν εχω καποιο προβλημα με το πως ακουγομαι, δεν μου χουν κανει παραπονα τι να πω...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ με την ευκαιρία.. περιμένω την αναβάθμιση μήπως αλλάξει κάτι. Δεν γνωρίζω ακριβώς πως προσδιορίζεται το πρόβλημα με το noise cancellation. Το θέμα που αντιμετωπίζω είναι πως,

 

αν κατά τη διάρκεια κλήσεως ομιλίας, είτε σύνδεσης στο internet (σε 3.5G) μετακινηθώ. Το σήμα χάνεται για να επανέλθει σε (3G) είτε σε απλό. Αυτό αν και συμβαίνει σε δευτερόλεπτα διακόπτει πλήρως τη σύνδεση είτε δεν ακούω τον άλλο είτε δεν με ακούει αυτός. Να το πάω σε service μήπως είναι θέμα με την κεραία ή έχει να κάνει με αυτό το noise c.?

 

+η νόκια κάνει καλές κινήσεις, ήδη βλέπω να έχει βάλει το chat στις υπηρεσίες με (gtalk,msn,yahoo) όπως επίσης όλες τις επιμέρους επιλογές που αλλάζουν όσο περνάει ο καιρός. Απλά το έκανε βεβιασμένα και μετά αναγκάζεται σε firm. updates που "φτιάχνουν" όλες τις λειτουργίες σύμφωνα με το changelog

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πείτε καμιά ιδέα...

Τι μπορεί να γεμίζει κάθε λίγο και λιγάκι τη μνήμη του τηλεφώνου;

Δε βρίσκω κάτι το προφανές... :wacko:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πείτε καμιά ιδέα...

Τι μπορεί να γεμίζει κάθε λίγο και λιγάκι τη μνήμη του τηλεφώνου;

Δε βρίσκω κάτι το προφανές... :wacko:

Τον φάκελο cache του browser τον κοίταξες? Μήπως έχεις κάποιο άλλο browser του οποίου γεμίζει η cache?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...