Jump to content

Blackberry 8520


moment_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας. Αγόρασα από VODA το 8520 και μπορώ να πω οτι με εξέπληξε ευχάριστα! Δείχνει αρκετά στιβαρό για τα λεφτά του ενώ δεν του λείπει σχεδόν τίποτα σε σχέση με το BOLD που είχα πριν.
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Αγόρασα από VODA το 8520 και μπορώ να πω οτι με εξέπληξε ευχάριστα! Δείχνει αρκετά στιβαρό για τα λεφτά του ενώ δεν του λείπει σχεδόν τίποτα σε σχέση με το BOLD που είχα πριν.

 

Καλημέρα παιδιά,

 

το έχω αγοράσει εδώ και ενα μήνα περίπου και είμαι κι εγώ πολύ ευχαριστημένος. Μέ εχει εντυπωσιάσει ιδιαίτερα η ζωή της μπαταρίας (σε 4.6.1.272) και η μνήμη. Δυστυχώς, και τα δύο δεν μπορώ να πάω ότι τα είχα στο Storm.

22165330
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με έχει εκπλήξει απο άποψη specs σε σχέση με το storm αλλά απο άποψη κατασκευής το 9500 είναι πολύ καλύτερο! Αυτός είναι και ο μοναδικός λόγος που δεν το έχω αντικαταστήσει!
Link to comment
Share on other sites

To κινητο το πηρα €175 απο Γερμανια (γερμανος πωλητης στο ebay) ενω επισης σε καταστημα της Γερμανιας πωλειται για €210.

Ειναι απλα αριστο για τα λεφτα του (και οχι, δεν αναφερομαι στα €300 που το δινουν).

Προερχομενος απο windows mobile εχω αρχισει να γινομαι οπαδος των bb, η ταχυτητα στο λειτουργικου, η ευελιξια στα email, το hardware keyboard φυσικα.

Μονο μειονεκτημα στο δικο μου ειναι το qwertz πληκτρολογιο το οποιο δεν αλλαζει με κανενα τροπο :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μονο μειονεκτημα στο δικο μου ειναι το qwertz πληκτρολογιο το οποιο δεν αλλαζει με κανενα τροπο :(

 

δεν έχει qwerty στη Γερμανία?

Link to comment
Share on other sites

.

 

http://www.plaisio.gr/images/icons/LstFr.png 299,00 ευρώ / Plaisio.gr

 

.

 

.

 

Χα! 296.90 € στο eshop.gr :P Πλάκα πλάκα, αξίζει τα λεφτά του ή η ποιότητα κατασκευής είναι αντίστοιχη της αξίας του? Τα εξωτερκά πλαστικά είναι καλής ποιότητας? Από μνήμη τι λέει? Κάμερα?

 

EDIT: 249 € @ pixmania.gr :P

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλό, προσωπικά μου αρέσει και η ποιότητα κατασκευής και τα specs. Μνήμη 256mb, το βλέπω και δεν το χορταίνω, χαχα! Η κάμερα 2MP, δεν σε συναρπάζει κι όλας. Δεν έχει GPS, αν και περιέχει maps.
Link to comment
Share on other sites

Χα! 296.90 € στο eshop.gr :P Πλάκα πλάκα, αξίζει τα λεφτά του ή η ποιότητα κατασκευής είναι αντίστοιχη της αξίας του? Τα εξωτερκά πλαστικά είναι καλής ποιότητας? Από μνήμη τι λέει? Κάμερα?

 

EDIT: 249 € @ pixmania.gr :P

 

 

~220 ευρώ στο expansys

http://www.expansys.com/d.aspx?i=186113

 

Είναι πολύ καλό, προσωπικά μου αρέσει και η ποιότητα κατασκευής και τα specs. Μνήμη 256mb, το βλέπω και δεν το χορταίνω, χαχα! Η κάμερα 2MP, δεν σε συναρπάζει κι όλας. Δεν έχει GPS, αν και περιέχει maps.

 

Tώρα το παρατήρησα. Έχει μεγαλύτερη μνήμη και από το bold 9000! (256 ;enanti 127 MB)

Στα μείον , ότι δεν είναι 3G.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Πως είναι η ποιότητα κατασκεύης του; Γιατί ακούω διάφορα. Είναι όντως ψεύτικα τα πλαστικά του ή όχι;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3002157#post3002157

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το είδα αυτό. Απλά ρώτησα μπας και το έχει πάρει και κάποιος άλλος και ακούσω μια δεύτερη γνώμη. Thanks πάντως.

 

Αν και δεν ξέρω ακριβώς τι σημαίνει "ψεύτικα πλαστικά" :) , η ποιότητα κατασκευής είναι ΟΚ.

22165330
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, ευχαριστώ πολύ.

Μια άλλη ερώτηση τώρα: με επιδότηση συσκευής σε συμβόλαιο wind, θα έχω πρόβλημα να το πάρω; Το λέω γιατί διάβασα πιο πάνω ότι το έφερε η voda, το έφερε η cosmote, αλλά δεν είδα πουθενά για wind.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, ευχαριστώ πολύ.

Μια άλλη ερώτηση τώρα: με επιδότηση συσκευής σε συμβόλαιο wind, θα έχω πρόβλημα να το πάρω; Το λέω γιατί διάβασα πιο πάνω ότι το έφερε η voda, το έφερε η cosmote, αλλά δεν είδα πουθενά για wind.

 

Φιλε δυστυχώς δεν έχω ιδέα τι παίζει με την Wind. Αλλά τι ακριβώς εννοείς "...θα έχω πρόβλημα να το πάρω;";

22165330
Link to comment
Share on other sites

Ότι δεν έχω ιδέα τι πολιτική έχει η κάθε εταιρία, αν π.χ. το φέρει η vodafone, παίζει γι' αυτό και μόνο το λόγο να μην το φέρει η wind, κι έτσι να μην μπορώ να το πάρω με επιδότηση από τη συγκεκριμένη εταιρία;
Link to comment
Share on other sites

Ότι δεν έχω ιδέα τι πολιτική έχει η κάθε εταιρία, αν π.χ. το φέρει η vodafone, παίζει γι' αυτό και μόνο το λόγο να μην το φέρει η wind, κι έτσι να μην μπορώ να το πάρω με επιδότηση από τη συγκεκριμένη εταιρία;

 

Πρεπει να μιλησεις με την καθε εταιρια. Καποιες συσκευες τις φερνουν ολες (π.χ. 8900) αλλα καποιες οχι (π.χ. το storm το εφερε μονο η Vodafone αν δεν κανω λαθος).

22165330
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο: Γιατί δεν υπάρχει το 8520 για να το βάλει κάποιος σαν avatar; Ας μας απαντήσει κάποιος από τους mods.
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν και δεν ξέρω ακριβώς τι σημαίνει "ψεύτικα πλαστικά" :) , η ποιότητα κατασκευής είναι ΟΚ.

 

Holster είχε στη συσκευασία??

Link to comment
Share on other sites

Απότι έψαξα είναι το ίδιο με του 8900 που μάλλον θα βρω και σε κανένα κατάστημα εδώ τοπικά.. Thanks πάντως!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...