Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακριβώς αυτό.

 

κάνεις hover και βλέπεις τον καιρό, το ztrade, το παράθυρο του skype χωρίς να τα κρύβεις όλα κάθε φορά.

 

δεν καταλαβαίνω που το πρόβλημα.

 

κάτι τέτοιες αντιδράσεις πάντα θα υπάρχουν σε κάθε ένα major release. μου αρκεί που τα pre-order των 7 στο amazon πέρασαν και αυτά του Harry P.

 

απλά πράγματα, είτε αρέσει σε κάποιους είτε όχι (όπως πχ το νέο start menu που έφεραν τα vista) τα 7 ήρθαν για να μείνουν με χιλιάδες μικροευκολίες (νάνε καλά το aero snap, peek etc).

Σωστά, εκτός από τα άχρηστα gadgets μπορούμε να βλέπουμε και το skype :lol: :p

Ο μέσος χρήστης δε χρησιμοποιεί ztrade.

 

Τέλος πάντων, δεν είναι αντίδραση, κουβέντα κάνουμε... Όπως κάθε λειτουργικό, έτσι και τα 7 εκτός από μικροευκολίες, έχουν και μικροελλείψεις τους.

 

 

Μιά άλλη χρησιμότητα του κουμπιού desktop είναι το drag'n'drop στην επιφάνεια εργασίας.

Drag - hover στο εικονίδιο - drop στην επιφάνεια εργασίας ;)

Καλό :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είναι κανόνας αυτός για όλα τα OS.

 

ακόμα και για τα Linux.

 

για εμας που εχουμε κανει Upgrade στην ver.7100 τι κανουμε ? ποτε ληγει ? πως μπορω να κανω καθαρη εγκτασταση ? (την 7600-πως θα την βρω) ?

Link to comment
Share on other sites

θα βάλεις το dvd στο πισί και θα κάνεις καθαρή εγκατάσταση. δε θα σου έχει και άλλη επιλογή.

 

μπορείς από σήμερα να τα αγοράσεις στα καταστήματα στην ελλάδα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Τα Windows 7 που υπάρχουν στα καταστήματα έχουν γίνει πλήρως ελληνικά; :worry: Γιατί στην 7600 που έχω εγώ με Ελληνικό Γλωσσικό Πακέτο, μερικά πράγματα είναι ακόμα στα αγγλικά (Welcome (στην έναρξη του υπολογιστή), Speakers, όλο το "Βοήθεια και Υποστήριξη" είναι στα αγγλικά και γενικά όλες οι πληροφορίες είναι στα αγγλικά)..!!
Link to comment
Share on other sites

απάντησα ήδη.

 

υπάρχουν στα καταστήματα.

Δεν σε ρώτησα αν υπάρχουν στα καταστήμα, αλλά αν έχουν γίνει πλήρως ελληνικά. Anyway, θα πάω σε ένα κατάστημα με υπολογιστές να δω.. :)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο κατάστημα που να πουλά έκδοση DSP χωρίς αγορά καινούργιου ηλεκτρονικού υπολογιστή; μπας και γλυτώσουμε τα 300+ ευρώ που ζητάνε για τα Ultimate Retail.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν. στο ιντερνετ αρκετά. 160 περίπου έχει η dsp.

 

δε νομίζω να θέλει κανείς την ultimate.

 

professional και μόνο professional.

 

και μάλιστα την upgrade για κάθε σπίτι έχει μια άδεια xp ή vista ;)

 

μιλάμε για ελάχιστα λεφτά.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

λογικά ναι. 9 μέρες είναι ακόμα. το πλαίσιο δεν αναφέρει αν έχει ελληνικά ή όχι. μια βόλτα από εκεί θα λύσει τις όποιες απορίες.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

απλά κορυφαίος ο Steve. χρόνια μπροστά στο marketing από τον Bill.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

όντως η παρουσίαση ήταν απλή,κατανοητή και προσιτή στον απλό κόσμο...ωραίο event, πολλά υποσχόμενο το νέο λειτουργικό..:)
Link to comment
Share on other sites

μια διευκρινιστικη συζητηση καταρχην εχω xp και θελω να βαλω τα 7 αν εχω καταλαβει σωστα η καλυτερη εκδοση ειναι η profecional. η ερωτηση μου ειναι εξης εχω μνημη 2gb sta 1066mhz τη σηκωνει την 64 εκδοση;; η να βαλω 32;;επισης εχω κ ενα φορητο turbo x οπου ειχε σβηστα κ εβαλα xp το φορη το εχει 2gb μνημη αλλα σε μικροτερη ταχυτητα eκει να βαλω μηπως 32 εκδοση;; επισης τα 7windows εχουν καποιο προβλημα me to office η το παιζουν κανονικα;; επισης η εκδοση που πρεπει να γραφουν τα windows ειναι 7600 για να ειναι η τελικη εκδοση τ λειτουργικου;;;
Link to comment
Share on other sites

έχουν απαντηθεί.

 

βέβαια δεν βλέπω το λόγο που από vista πήγες στα xp εκτός και αν είχες λιγότερη από 2GB ram.

 

δεν έχουν ουσιαστική διαφορά τα 32-64 bit στην ελάχιστη μνήμη αν έχεις 2GB.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

μια διευκρινιστικη συζητηση καταρχην εχω xp και θελω να βαλω τα 7 αν εχω καταλαβει σωστα η καλυτερη εκδοση ειναι η profecional. η ερωτηση μου ειναι εξης εχω μνημη 2gb sta 1066mhz τη σηκωνει την 64 εκδοση;; η να βαλω 32;;επισης εχω κ ενα φορητο turbo x οπου ειχε σβηστα κ εβαλα xp το φορη το εχει 2gb μνημη αλλα σε μικροτερη ταχυτητα eκει να βαλω μηπως 32 εκδοση;; επισης τα 7windows εχουν καποιο προβλημα me to office η το παιζουν κανονικα;; επισης η εκδοση που πρεπει να γραφουν τα windows ειναι 7600 για να ειναι η τελικη εκδοση τ λειτουργικου;;;

Κατά τη γνώμη μου, η καλύτερη έκδοση των Windows 7 (αλλά και των Vista) είναι η Ultimate, εκτός και αν τα αγοράσεις.. :p Εγώ χρησιμοποιώ Microsoft Office 2007 EnterPrice Ελληνικό δεν έχω παρατηρήσει ούτε ένα πρόβλημα.. Η τελική build είναι η 7600..

 

Υ.Γ: Αν κοιτούσες λίγο πιο πίσω θα έβλεπες ότι το τελεύταίο σου ερώτημα έχει απαντηθεί δύο φορές.. Φιλικά.. :)

Link to comment
Share on other sites

και όχι ΔΕΝ είναι η καλύτερη. απλά έχει κάποια features που στο 99.99% των χρηστών είναι άχρηστα.

 

και ΝΑΙ. πρέπει να τα αγοράζεις τα windows.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

... και ΝΑΙ. πρέπει να τα αγοράζεις τα windows.

Εκτός αν έχεις αγοράσεις φέτος τον Η/Υ. Γίνετε δωρεάν αναβάθμιση αν το πας σε Multirama και Πλαίσιο. Και είναι αγορασμένοι από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

και όχι ΔΕΝ είναι η καλύτερη. απλά έχει κάποια features που στο 99.99% των χρηστών είναι άχρηστα.

 

και ΝΑΙ. πρέπει να τα αγοράζεις τα windows.

Άρα, η καλύτερη έκδοση είναι η Home Premium ή η Pro για αυτούς που δεν θέλουν τα άχρηστα extras των Ultimate.. Από τη στιγμή που η Microsoft είχε βγάλει (δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα) την τελική έκδοση, γιατί πρέπει να την ξαναγοράσω; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν έχεις αγοράσεις φέτος τον Η/Υ. Γίνετε δωρεάν αναβάθμιση αν το πας σε Multirama και Πλαίσιο. Και είναι αγορασμένοι από εκεί.

το "φέτος" να υποθέσω ότι πιάνει όλο τον χρόνο η μόνο το δεύτερο μισό?

επειδή εγώ τον αγόρασα τον Απρίλιο.

Link to comment
Share on other sites

το "φέτος" να υποθέσω ότι πιάνει όλο τον χρόνο η μόνο το δεύτερο μισό?

επειδή εγώ τον αγόρασα τον Απρίλιο.

Νομίζω από τον Απρίλιο αρχίζει. Καλύτερα ρώτα. Πριν κάτι μήνες το διαφήμιζαν... (καλοκαίρι)

Link to comment
Share on other sites

Άρα, η καλύτερη έκδοση είναι η Home Premium ή η Pro για αυτούς που δεν θέλουν τα άχρηστα extras των Ultimate.. Από τη στιγμή που η Microsoft είχε βγάλει (δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα) την τελική έκδοση, γιατί πρέπει να την ξαναγοράσω; :worry:

καμία σχέση hp με την pro.

 

η πρώτη έχει τα μισά features της δεύτερης και δεν έχει το xp mode.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...