Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω τα ultimate 64 bit με επεξεργαστή I5-750 2.66 GHZ και 4gb ram.

Όταν ανοίγω τον υπολογιστή βλέπω ότι η μνήμη ram που χρησιμοποιείται είναι περίπου 33% δηλαδή γύρω στα 1,3gb.

Είναι φυσιολογικό να χρησιμοποιεί τόσο πολύ?

 

Ναι φυσιολογικο ειναι και εμενα και τα laptops και το desktop στα 30-35% με 1.33GB παιζει οταν ειναι στο "ρελαντι".

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω τα ultimate 64 bit με επεξεργαστή I5-750 2.66 GHZ και 4gb ram.

Όταν ανοίγω τον υπολογιστή βλέπω ότι η μνήμη ram που χρησιμοποιείται είναι περίπου 33% δηλαδή γύρω στα 1,3gb.

Είναι φυσιολογικό να χρησιμοποιεί τόσο πολύ?

 

Δες στον task manager τι ακριβως και ποση μνημη χρησιμοποει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Θελω να εγκατστησω ξανα τα windows xp στον υπολογιστη μου που εχει τα windows 7 και μου εχει εμφανιστει το εξης προβλημα.Οταν κανω restart το pc κανει κανονικα το boot απο το cd και μου λεει να πατησω ενα πληκτρο.Οταν παταω καποιο πληκτρο μου βγαζει μια μαυρη οθονη και δεν προχωραει η εγκατασταση.

Οταν βαλω το cd να τρεξει μεσα απο τα windows 7 μου κανει autorun το cd αλλα μου εχει απενεργοποιημενη την επιλογη εγκατασταση των windows

Υπαρχει λυση για να καταφερω να κανω format?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ε, κολλανε και τα authentication κλπ @@ριες της μικρομαλακης καμια φορα.. μην αγχωνεσαι, αμα στο βγαζει θα κανεις χειροκινητα ελεγχο γνησιοτητας.. ισως να εκανες update προσφατα, υπαρχει ενα update σχετικα με το WGA, ισως αυτο να εκανε τη ζημια...

 

Σήμερα μου ξαναπέταξε έξω την ενεργοποίηση.Ξανά έλεγχο γνησιότητας (χειροκίνητα) τον περνάει και όλα ΟΚ. Η microsoft δεν απαντά στα mail και στα τηλέφωνα που έκανα στην εξυπηρέτηση δεν μπόρεσαν να με βοηθήσουν. Καταντά κουραστικό όμως...:mad::mad:

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι δεν επιτρέπεται η συζήτηση σχετικά με πειρατικό λογισμικό.

Δεν αναφέρομαι μόνο σε παράθεση συνδέσμων αλλά σε συζήτηση γενικώς.

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση, μπορεί όποιος θέλει να στείλει ένα ΡΜ.

Edited by thief

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο acrobat reader οταν σκρολαρω καποιο document που ας πουμε εχει αρκετες σελιδες,"κολλαει" καπως και αργει να δειξει τι εχει η επομενη σελιδα.αν μειωσω το ζουμ βελτιωνεται.το συστημα μου ειναι αρκετα δυνατο δεν υπαρχει θεμα μνημης.

υπαρχει καποια ρυθμιση μηπως?

δοκιμασα το foxit reader αλλα σημερα μου εβγαλε ενα error και το απεγκατεστησα.προτεινετε καποιον αλλο free reader?

Link to comment
Share on other sites

Σε linux μεταχειρίζομαι το evince. Δείχνει να έχει καλύτερη απόδοση από τον Acrobat Reader. Μπορείς να κατεβάσεις μία έκδοση για Windows εδώ, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει να σου πω πως συμπεριφέρεται.
Link to comment
Share on other sites

Σε linux μεταχειρίζομαι το evince. Δείχνει να έχει καλύτερη απόδοση από τον Acrobat Reader. Μπορείς να κατεβάσεις μία έκδοση για Windows εδώ, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει να σου πω πως συμπεριφέρεται.

 

το εγκαθιστω και σας λεω...απλο φαινεται δεν κολλαει ευχαριστω θα το τσεκαρω και τις επομενες μερες

απλα για τον reader ελεγα μηπως εχει καμμια ρυθμιση,ξερω γω,για το cache κλπ

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Το εγγραφο το βλέπεις online απο browser ή το κατεβάζεις και το βλέπεις απο τον σκληρό σου;

Και online να το βλέπει, ο Acrobat Reader κάνει download όλο το αρχείο......

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Και online να το βλέπει, ο Acrobat Reader κάνει download όλο το αρχείο......

 

Ναι, αλλα πολλές φορές μέσα απο τον browser τα έγγραφα μου κολλάνε και μένα, είτε με Foxit είτε με Adobe, είτε με firefox, είτε με IE8.

 

Καλό θα ήταν ο φίλος να το κατεβάσει στον σκληρό του πρώτα και να το δει απευθείας απο το foxit/adobe και όχι μέσα απο το browser, για να δουμε αν φταίει το αρχείο ή ο συνδιασμός browser με foxit/adobe.

 

 

EDIT: τώρα είδα την απάντηση του ilka. Περίεργο φίλε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι κάποιο σημείο που το παρακολουθούσα, η Microsoft δεν έδινε upgrade εκδόσεις στην Ευρώπη, παρά μόνο full. Που σημαίνει ότι θα κοστίσει όσο και η αγορά των windows7 στην έκδοση που σε ενδιαφέρει, δεν παίζει ρόλο η ύπαρξη αυθεντικών vista. Δεν έχω ακούσει αν έχει αλλάξει κάτι πρόσφατα, ούτε ξέρω αν μπορείς να το ψάξεις για παραγγελία από εξωτερικό, για παράδειγμα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά να κανω μια ερώτηση??Σε win7 πως μπορώ να δω αρχεία που τα είχα σε ενα παλιό pc και είχα βάλει password τον οποίο τώρα έχω ξεχάσει??Μπορεί κανείς να με βοηθήσει??
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

 

δεν ξερω αν μπορει καποιος να βοηθησει. εχω ενα παλιο pc Που ειπα να βγαλω βιστα και να βαλω 7 για να ειναι πιο ελαφρια. ολα οκ αλλα δεν εχω ηχο

motherboard p4vm800 asrock me oboard ηχο

 

καμια ιδεα ?

ξεχασα να πω oti κατεβασα απο το σιτε τους drivers alla moυ λεει οτι δεν εχω hardware gia na kanei install... εχω κατεβασει αλλα μου λεει οτι δεν εχω hardware !!! kai pao kai sto device manager και παρολο που λεει realtek ac 7 for via δεν εχει driver. επισης οταν εκανα manual to search απο το cd gia na την βρει παλι λεει οτι δεν εχω hardware. τι κανω ? παω παλι πισω στα vista ?

ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

ολα κομπλε. αλλα λεει δεν εχω hardware

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κατεβάσεις χειροκίνητα τους drivers από το site της realtek. Ίσως κάτι να μην αναγνωρίζει από το configuration που έχεις.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...