Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1)ναι

2)βρες το μοντελο και δες στο σαιτ του κατασκευαστη

3)ελληνικα

ποιο λαπτοπ εχεις?

Acer Aspire 7720G

 

Μπήκα στο site της Acer και διαλέγοντας Windows 7 Ultimate x64 ΔΕ δείχνει τα συμπληρωματικά drivers εν αντιθέσει με τα Windows 7 Ultimate x32 τα οποία μου παραθέτει 4 συμπλρωματικά drivers για διάφορα specs του laptop.

Συνεπώς, να μην περιμένω το laptop μου να είναι συμβατό με τα x64, ε?:(:cry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Κάνε έναν κόπο να στείλεις ένα email στην Acer, απαντάνε πολύ σύντομα.

 

Να στείλει email στην Acer για να δει αν ο υπολογιστής του είναι συμβατός με την 64αρα bit έκδοση των Windows ?? :wacko:

 

Φίλε, μπορείς να ελέγξεις αν ο υπολογιστής σου είναι συμβατός με την 64αρα έκδοση των Windows κάνωντας τα εξής βήματα:

 

Έναρξη -> Υπολογιστής -> Ιδιότητες συστήματος -> Δείκτης εμπειρίας των Windows -> Προβολή και εκτύπωση λεπτομερειών -> Δυνατότητα 64bit: Ναι/Όχι.

 

Τόσο απλό.. ;)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Να στείλει email αν υπάρχουν drivers για την 64άρα.

Αφού υπάρχουν για την 32άρα, θεωρώ ότι σίγουρα θα υπάρχουν και για την 64άρα...

Ωστόσο, δεν έχω παρά να περιμένω απάντηση από την Acer στο e-mail που της έστειλα.:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Acer Aspire 7720G

 

Μπήκα στο site της Acer και διαλέγοντας Windows 7 Ultimate x64 ΔΕ δείχνει τα συμπληρωματικά drivers εν αντιθέσει με τα Windows 7 Ultimate x32 τα οποία μου παραθέτει 4 συμπλρωματικά drivers για διάφορα specs του laptop.

Συνεπώς, να μην περιμένω το laptop μου να είναι συμβατό με τα x64, ε?:(:cry:

 

Αυτό επειδή τα windows έχουν ήδη τους απαιτούμενους drivers και δεν χρειάζεται να βγάλει και δικούς της η Acer.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καπου ενας οδηγος φορμαρισματος βιστα και εγκαταστασης windows 7;αν υπαρχει κατι στειλτε μου ενα πμ αν γινεται..
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν χιλιαδες στο ιντερνετ. Χρησιμοποιησε το Google. Ειναι φιλος σου

 

αν και το μονο που προτεινω να κανεις ειναι να βαλεις το cd των 7,να τρεξεις το setup και μετα αφου ολα τελειωσουν να διαγραψεις τον φακελο windows.old που ειναι η παλαιοτερη εγκατασταση των vista αφου παρεις οτι αρχεια θες απο εκει πρωτα.

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό επειδή τα windows έχουν ήδη τους απαιτούμενους drivers και δεν χρειάζεται να βγάλει και δικούς της η Acer.

Ναι, όμως γιατί στα Windows 7 Ultimate x32 βγάζει τους επιπλέον drivers ενώ στα Windows 7 Ultimate x64 δεν βγάζει τίποτα; Μήπως παίζει ασυμβατότητα που λέγαμε και πιο πάνω;:worry:

 

PS. Μόλις checkάρω το laptop θα επανέλθω.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν προσεξεις στη σελίδα της acer εκει που κατεβαζεις drivers, λεει

 

"This page shows only drivers that are not contained in Windows 7."

 

 

'nuff said.

Μήπως όμως αυτό σημαίνει ότι δεν έχει καθόλου drivers διότι ίσως να μην είναι συμβατό το laptop μου;

Κι αν π.χ. δεν είναι συμβατό τελικά, τι θα εμφάνιζε στα drivers. Ελπίζω να με καταλαβαίνεις τι εννοώ. :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Να στείλει email στην Acer για να δει αν ο υπολογιστής του είναι συμβατός με την 64αρα bit έκδοση των Windows ?? :wacko:

 

Φίλε, μπορείς να ελέγξεις αν ο υπολογιστής σου είναι συμβατός με την 64αρα έκδοση των Windows κάνωντας τα εξής βήματα:

 

Έναρξη -> Υπολογιστής -> Ιδιότητες συστήματος -> Δείκτης εμπειρίας των Windows -> Προβολή και εκτύπωση λεπτομερειών -> Δυνατότητα 64bit: Ναι/Όχι.

 

Τόσο απλό.. ;)

Δυνατότητα 64-bit: Ναι:w00t::yahoo::up:

 

Περιμένω βέβαια και την επίσημη απάντηση της Acer κι έχω φύγει για την αγορά τους!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δυνατότητα 64-bit: Ναι:w00t::yahoo::up:

 

Περιμένω βέβαια και την επίσημη απάντηση της Acer κι έχω φύγει για την αγορά τους!

 

Δεν νομιζω να σου απαντησουν!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αγοράσεις το πακέτο αναβάθμισης των 7 (Upgrade) και όχι αυτή της full εγκατάστασης.

Έτσι θα γλυτώσεις αρκετά λεφτά.

Αρκεί η αναβάθμιση που θέλεις να κάνεις να είναι από ίδιες εκδόσεις, δηλαδή από 32-bit σε 32-bit ή από 64-bit σε 64-bit αντίστοιχα. Από 32-bit σε 64-bit ή το ανάποδο δεν γίνεται!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εκανα μολις εγκατασταση τα windows 7 αλλα εχω μια απορια.κατα την εγκατασταση μου ζητηθηκε ο κωδικος που ειναι γραμμενος πανω στη μοναδα του υπολογιστη.την εβαλα αλλα μου εβγαζε μηνυμα οτι εχει γινει λαθος και δεν μπορουσα να συνεχισω και εκανα επανακινηση.οταν ξαναφτασα στο ιδιο σημειο μπορουσα να το παραβλεψω.θα εχω στο μελλον καποιο προβλημα;

επισης εχω απενεργοποιηση τις αυτοματες ενημερωσεις μην τυχος εχω τιποτα προβληματα μετα απο καμια 30ρια μερες........εκανα καλα;

Edited by TXCELLAS
Link to comment
Share on other sites

εναρξη>υπολογιστης, δεξι κλικ ιδιοτητες

στο παραθυρο που ανοιγει κατω κατω τι γραφει? εχουν ενεργοποιηθει τα windows?

:)

Link to comment
Share on other sites

μετα απο εκκινηση(ΟΧΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ) καποιου προγραμματος ή παιχνιδιου τα εικονιδια της επιφανειας εργασιας γινονται ανω κατω. καθε λιγο και λιγακι πρεπει να τα βαζω στη θεση τους :( τι γινεται? καμια ιδεα?

 

επισης εδω και 2-3 μερες παρατηρησα οτι αργει υπερβολικα στην εκκινηση. βλεπω την μπαρα εργασιων, την google sidebar αλλα μεχρι να εμφανστουν τα εικονιδια της επιφανειας εργασιας θελει κανα 2λεπτο. λετε να "τσιμπησα" κατι?:confused:

Link to comment
Share on other sites

μετα απο εκκινηση(ΟΧΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ) καποιου προγραμματος ή παιχνιδιου τα εικονιδια της επιφανειας εργασιας γινονται ανω κατω. καθε λιγο και λιγακι πρεπει να τα βαζω στη θεση τους :( τι γινεται? καμια ιδεα?
Ίσως συμβαίνει κάτι τέτοιο αν το software μετά την εκκίνηση του οποίου εμφανίζεται το πρόβλημα, αλλάζει την ανάλυση της οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο εκκινηση(ΟΧΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ)

επισης εδω και 2-3 μερες παρατηρησα οτι αργει υπερβολικα στην εκκινηση. βλεπω την μπαρα εργασιων, την google sidebar αλλα μεχρι να εμφανστουν τα εικονιδια της επιφανειας εργασιας θελει κανα 2λεπτο. λετε να "τσιμπησα" κατι?:confused:

 

εναρξη>( γραφεις) msconfig >enter >εκκινηση στοιχειων

πες μας τι ειναι τικαρισμενο

προγραμματα οπος msn, skype, utorrent και πολλα αλλα ξεκκινουν μαζι με τα windows πραγμα που κανει τον υπολογιστη σου αργο :)

Link to comment
Share on other sites

εναρξη>υπολογιστης, δεξι κλικ ιδιοτητες

στο παραθυρο που ανοιγει κατω κατω τι γραφει? εχουν ενεργοποιηθει τα windows?

:)

 

στο τελος λεει οτι απομενουν 30 ημερες για την ενεργοποιηση των windows και λεει να τα ενεργοποιησω τωρα..:wacko:

τι κανουμε τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...