Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα μόνος μου για το Pc μια φτηνη αναβάθμιση, αλλά το μόνο που κράτησα είναι το παλιο κουτί.

 

Τα έβαλα όλα σωστα (ελπίζω), το πρόβλημα είναι όταν πάω να βάλω τα windows 7 στον νέο σκληρό SATA τότε δεν το βλέπουν καθόλου, βλεπουν μονο το παλιο σκληρό που είναι IDE.

Φορτώνω τα windows προσορινά στο παλιο σκληρό και όλα Οκ, το καινούριο τον βλέπω στον υπολογιστή μου πάω να τον ανοιξω και ζητάει να τον φορμάρω, τον φορμάρω και μπαίνει κανονικά.

 

Όταν πάω πάλι να ξαναεγκαταστησω στον καινούριο τα windows πάλι δεν φαίνεται στην εγκατάσταση επιλογή δίσκου, τι φταίει??

 

Φαίνεται ότι δουλεύει ο σκληρός πάντως... έχει τις δονήσεις

 

Στο Bios τον βλέπω τον σκληρό.

 

Ο σκληρός είναι: http://www.plaisio.gr/Computers/Hard...T3500418AS.htm

 

Θα μας τρελάνει!!! Γιατί δεν φαίνεται στην εγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλα δεν ξερεις τι ειναι το wlpg ???

 

windows live photo gallery

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Live_Photo_Gallery

Α το ξερω απλα δεν επιασα την συντομευση ε ενταξει δεν εχει και ουσιαστικες διαφορες απο το αντιστοιχο που εχουν τα windows σιγα μη το βαλω και στο notebook
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με δουλεύεις? τα 7 ΔΕν έχουν photo manager μόνο ένα βλαμμένο viewer (χειρότερο και από τον xp).

 

στην πραγματικότητα ο wlpg είναι αυτός των vista αλλά με wl μπροστά και με περισσότερες επιλογές.

 

με το που ανήγεις τα 7 σου λέει: ΒΑΛΕ το windows live suite.

 

απορώ πώς κάποιος ΜΠΟΡΕΙ να μην το βάλει. έχει κουτσά 7. χωρίς καν movie maker.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

με δουλεύεις? τα 7 ΔΕν έχουν photo manager μόνο ένα βλαμμένο viewer (χειρότερο και από τον xp).

 

στην πραγματικότητα ο wlpg είναι αυτός των vista αλλά με wl μπροστά και με περισσότερες επιλογές.

 

με το που ανήγεις τα 7 σου λέει: ΒΑΛΕ το windows live suite.

 

απορώ πώς κάποιος ΜΠΟΡΕΙ να μην το βάλει. έχει κουτσά 7. χωρίς καν movie maker.

Εγώ ας πούμε δε θέλω bloatware. Και το movie maker δε μου χρειάζεται.

Μην παθιάζεσαι τόσο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με δουλεύεις? τα 7 ΔΕν έχουν photo manager μόνο ένα βλαμμένο viewer (χειρότερο και από τον xp).

 

στην πραγματικότητα ο wlpg είναι αυτός των vista αλλά με wl μπροστά και με περισσότερες επιλογές.

 

με το που ανήγεις τα 7 σου λέει: ΒΑΛΕ το windows live suite.

 

απορώ πώς κάποιος ΜΠΟΡΕΙ να μην το βάλει. έχει κουτσά 7. χωρίς καν movie maker.

 

τι μας λες ;

και εγω απορουσα γιατι υπολειτουργουν τα windows !

Link to comment
Share on other sites

με δουλεύεις? τα 7 ΔΕν έχουν photo manager μόνο ένα βλαμμένο viewer (χειρότερο και από τον xp).

 

στην πραγματικότητα ο wlpg είναι αυτός των vista αλλά με wl μπροστά και με περισσότερες επιλογές.

 

με το που ανήγεις τα 7 σου λέει: ΒΑΛΕ το windows live suite.

 

απορώ πώς κάποιος ΜΠΟΡΕΙ να μην το βάλει. έχει κουτσά 7. χωρίς καν movie maker.

 

φυσικα... που πας χωρις movie maker....κ εγω πρωτα βαζω το movie maker και μετα

τους drivers...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

το δούλεμα αλλού. ούτε drivers βάζετε οι περισσότεροι (τους σωστούς τουλάχιστον) ούτε και τα σωστά προγράμματα. εξού και πολλοί έχουν τόσα προβλήματα, από άγνοια και όχι από κακογραμμένα παράθυρα.

 

τέσπα, τα 7 δεν έχουν photo gallery λόγω απόφασης δικαστηρίου. τα vista έχουν.

γιαυτό και στα 7 τον κατεβάζεις από το site της msft.

 

αν κάποιος ΝΟΜΙΖΕΙ ότι ξέρει από αρχειοθέτηση φωτογραφειών (έχω πάνω από 20.000 προσωπικές) σε pc OS (όχι mac) και δεν δουλεύει με το tagging (και face control) του wlpg τότε είναι το λιγότερο "επικίνδυνος" για το υλικό του.

 

αυτά.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει εξαρταται και απο τον καθενα τι χρηση κανει στα vista παντως που εχω στο pc δε το εχω βαλει δε μου χρειαζεται μια χαρα κανω τη δουλεια μου με αυτο που εχει στα 7 οντως το εχω κατεβασει λαθος δικο μου γιατι μου ελεγαν τα 7 να το κατεβασω στην αρχη
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δλδ ρε παιδιά, τελικά είναι καλό το live photo gallery, η να ψάξω για άλλο προγράμμα;

Για αρχειοθέτηση κ tagging το θέλω βασικά.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ρε παιδιά, τελικά είναι καλό το live photo gallery, η να ψάξω για άλλο προγράμμα;

Για αρχειοθέτηση κ tagging το θέλω βασικά.

αν κάποιος ΝΟΜΙΖΕΙ ότι ξέρει από αρχειοθέτηση φωτογραφειών (έχω πάνω από 20.000 προσωπικές) σε pc OS (όχι mac) και δεν δουλεύει με το tagging (και face control) του wlpg τότε είναι το λιγότερο "επικίνδυνος" για το υλικό του.

 

με λίγα λόγια wlpg και μόνο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα πρόβλημα....Πατάω να κάνει shut down το σύστημα και μου κάνει restart. Τον είχα μια βδομάδα κλειστό την πρώτη που τον άνοιξα και τον έκλεισα μια χαρά τώρα όμως κάνει μόνο restart και ας πατάω shut down.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το Office 2007 και το πολυμηχανημά μου το HP. Όταν πάω να εκτυπώσω ένα κείμενο από το Word μου δείχνει ότι το πολυμηχάνημα είναι ανενεργό. Στον πίνακα ελέγχου των Windows 7 μου δείχνει ότι είναι ενεργό, ωστόσο δίνω εντολή για εκτύπωση δοκιμαστικής σελίδας και δεν εκτυπώνεται τίποτα. Έχω κατεβάσει τους τελευταίους drivers για το πολυμηχάνημα από το site της HP για Windows 7 (32 bit). Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Έχω τα unlimited 32bit.. και το background το οποίο εμφανίζεται όταν είναι να διαλέξω χρήστη κλπ.. αλλάζει κατα διαστήματα από μόνο του. Υπάρχει τρόπος να ορίσω εγώ αυτό που θέλω και να μην αλλάζει όποτε θέλει?

Επίσης με το msn αντί να μου βγάζει εικονίδιο δίπλα στο ρολόι.. μου το εμφανίζει ως καρτέλα! Δεν γίνεται να το έχω σαν εικονίδιο στην άκρη? Και όταν ανοίγω τον υπολογιστή, ενώ το έχω να ανοίγει αυτόματα το μσν κάποιες φορές κάτι παθαίνει και μου βγάζει μήνυμα για να το κλείσω. :O

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα unlimited 32bit.. και το background το οποίο εμφανίζεται όταν είναι να διαλέξω χρήστη κλπ.. αλλάζει κατα διαστήματα από μόνο του. Υπάρχει τρόπος να ορίσω εγώ αυτό που θέλω και να μην αλλάζει όποτε θέλει?

Επίσης με το msn αντί να μου βγάζει εικονίδιο δίπλα στο ρολόι.. μου το εμφανίζει ως καρτέλα! Δεν γίνεται να το έχω σαν εικονίδιο στην άκρη? Και όταν ανοίγω τον υπολογιστή, ενώ το έχω να ανοίγει αυτόματα το μσν κάποιες φορές κάτι παθαίνει και μου βγάζει μήνυμα για να το κλείσω. :O

 

Για το μσν βρήκα λύση.. Έβαλα την εφαρμογή να είναι συμβατή με vista sp2. Οπότε όποιος ξέρει ας μου απαντήσει μόνο σχετικά με το background.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να σας ρωτησω κατι.οταν ανοιγω τον media center ολα πανε καλα μεχρι που μπαινω στις ταινιες.οταν παταω στη βιβλιοθηκη ταινιων μου βγαζει μηνυμα οτι σταματησε να λειτουργει και οτι ψαχνει λυση αλλα δεν βρισκει ποτε και το προγραμμα κλεινει.λειτουργει κανονικα σε ολα τα αλλα π.χ μουσικη, εικονες κ.λ.π αλλα στις ταινιες μου παρουσιαζει το προβλημα που ανεφερα πριν!!!και κατι τελευταιο ο μοζιλα οταν περασα τον 3.6 μετα απο λιγες μερες αρχισε να κολλαει οποτε τον ανοιγα.εκανα απεγκατασταση και τον ξαναεστησα αλλα παλι τπτ.μονο σε λειτουργια safe mode μου ανοιγει.ευτυχως που εχω και google chrome! Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

χμμμ...

 

στις ταινίες έχει μόνο τις αγορασμένες. δλδ ΔΕΝ έχεις εσύ τέτοιες. για ταινίες δες στα video/photos.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

χμμμ...

 

στις ταινίες έχει μόνο τις αγορασμένες. δλδ ΔΕΝ έχεις εσύ τέτοιες. για ταινίες δες στα video/photos.

 

ok στα βιντεο λειτουργει κανονικα!ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Χαρίσανε σ'ένα φίλο μου έναν υπολογιστή με Windows 7 και θέλει να μάθει αν τα Windows του είναι γνήσια. Μπαίνει στο microsoft.com/genuine, αλλά δεν τον αφήνει τα επικυρώσει τα Windows όπως γίνεται στις άλλες εκδόσεις. Τι θα πρέπει να κάνει ώστε να μάθει αν γνήσια ? Τέλος, είναι λογικό που ενώ τα Windows είναι ελληνικά στην αρχή λένε "Starting Windows" ? :confused: Μάλλον θα του έχουν βάλει την Ultimate έκδοση των Windows 7 μαζί με ελληνικό γλωσσικό πακέτο από το Wu.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

θα βγει ακουγεται ενα νεο update οποτε θα μαθει συντομα:

 

Μέχρι το τέλος Φεβρουαρίου, η Microsoft προτίθεται να κυκλοφορήσει μια νέα ενημέρωση στα Windows 7 με την οποία θα εντοπίζεται τυχόν παράνομη εγκατάσταση των Windows 7 η οποία δεν έχει ενεργοποιηθεί με νόμιμο τρόπο.

 

Με την ονομασία Windows Actication Technologies Update, το patch θα μπορεί να εντοπίσει περισσότερους από 70 τρόπους παράνομης ενεργοποίησης του λειτουργικού συστήματος οι οποίοι κατά τη Microsoft δημιουργούν σημαντικό πρόβλημα ασφάλειας στον υπολογιστή.

 

Σε περίπτωση εντοπισμού κάποιου activation exploit , τα Windows θα ενημερώσουν άμεσα τον χρήστη και θα του προτείνουν διάφορους τρόπους για να το αντιμετωπίσει. Όσοι έχουν ενεργοποιήσει κανονικά τα Windows 7, δε θα δουν κανένα μήνυμα.

 

 

ΥΓ: αν και εγω νομιζα οτι δν θα βγουν updates για τα 7 για καμποσο καιρο ακομα.. Μουφα ειδηση??

Η ενημέρωση θα κυκλοφορήσει μέσω του Windows Update αρχικά στις εκδόσεις Home Premium, Professional, Ultimate και Enterprise ενώ θα χαρακτηρίζεται ως "Σημαντική". Επιπλέον η Microsoft θα διαθέσει στις 16 Φεβρουαρίου το update προς κατέβασμα στην ιστοσελίδα microsoft.com/genuine και μέσω του Download Center στις 17 Φεβρουαρίου.

 

Θα πρέπει να σημειωθεί ότι η εγκατάσταση του συγκεκριμένου update δεν είναι υποχρεωτική και ο χρήστης μπορεί να επιλέξει τη μη εγκατάσταση του.

 

Site: Windows Team Blog

 

 

ΥΓ: αν και νομιζα οτι θα αργησουν ακομα τα updates για τα 7! Μουφα ειδηση αραγε??

Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα βγει αυτο το update και θα ειναι προαιρετικο για οποιον θελει να το κατεβασει. Επισης αμα καποιος δεν θελει δεν θα σταματησουν να γινονται τα υπολοιπα updates!! ;)

 

Εδω και στο σχετικο αρθρο για το Windows Activation Technologies Update

 

Τα windows παντως πρεπει να ειναι ΠΑΝΤΑ γνησια!! :)

 

P.S "We are pretty realistic. People who are actively pirating will try to find ways to continue to pirate."

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

αφου το χουν προεραιτικο(την εγκατασταση του update) ,τοτε πολλοι απο μας θα συνεχίσουν την πειρατική χρηση τους :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...