Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φυσικά. εκατό διανομές από τόρρεντ έχουν ό,τι τους καπνίσει μέσα από αηδίες.

 

δοκίμασε να βάλεις τους τελευταίους οδηγούς της κάρτας.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις 2 τελευταίες μέρες το εμφανίζει. Πριν ήταν κανονικό, εκείνο με τις άσπρες γραμμές. Δεν έχω βάλει κάποιο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

κάνε restart και δες τι παίζει.

Έχω κάνει αλλά τίποτα. Στα Vista το εικονίδιο είναι κανονικό. Δεν έχει κάτι το Router.;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας ρωτησω κατι πηρα ενα notebook με τα 7 starter πανω και θελω να το συνδεσω με το desktop που εχει vista.To notebook ειναι συνδεδεμενο με ρουτερ ασυρματα και το desktop με το ιδιο ενσυρματα,συνδεονται μεταξυ τους ετσι η πρπει με ethernet να συνδεσω τα δυο απευθειας μεταξυ τους?Μονο οι δημοσιοι φακελοι θα φαινονται η αν κανω τους δισκους να επιτρεπεται κοινη χρηση θα φαινονται και αυτοι.Τα συνδεσα χτες πηγαινα στο δικτυο αλλα σε καθε ενα φαινοταν ο κοινοχρηστος φακελος του καθενος και οχι του αλλου οποτε τσιφος.Υπαρχει πουθενα κανενας οδηγος?Ευχαριστω προκαταβολικα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτος ο media player ειναι εντελως δυσχρηστος!

καμια σχεση με την απλοτητα του 10..

 

Πως επεξεργαζεσαι τις ετικετες των τραγουδιων??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας ρωτησω κατι πηρα ενα notebook με τα 7 starter πανω και θελω να το συνδεσω με το desktop που εχει vista.To notebook ειναι συνδεδεμενο με ρουτερ ασυρματα και το desktop με το ιδιο ενσυρματα,συνδεονται μεταξυ τους ετσι η πρπει με ethernet να συνδεσω τα δυο απευθειας μεταξυ τους?Μονο οι δημοσιοι φακελοι θα φαινονται η αν κανω τους δισκους να επιτρεπεται κοινη χρηση θα φαινονται και αυτοι.Τα συνδεσα χτες πηγαινα στο δικτυο αλλα σε καθε ενα φαινοταν ο κοινοχρηστος φακελος του καθενος και οχι του αλλου οποτε τσιφος.Υπαρχει πουθενα κανενας οδηγος?Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει αλλά προτείνω να βάλεις και στο desktop τα 7 που θα έχουν και πλήρη συμβατότητα με το λειτουργικό στο notebook σου. Εγώ τα έχω περάσει και στα δύο και μέσω των workspaces γίνονται όλα πιο εύκολα.

 

αυτος ο media player ειναι εντελως δυσχρηστος!

καμια σχεση με την απλοτητα του 10..

 

Πως επεξεργαζεσαι τις ετικετες των τραγουδιων??

 

Επίσης αν θέλεις να περάσεις album arts θα στα βάλει όπως να ναι. Για επεξεργασία των id3 tags καλύτερα να χρησιμοποιήσεις κάποιο tag editor (πχ το tag&rename)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως μπορούμε να βάλουμε την Ελληνική έκδοση του windows media player 11?Αυτή των 7 είναι πολύ αργόστροφη...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει αλλά προτείνω να βάλεις και στο desktop τα 7 που θα έχουν και πλήρη συμβατότητα με το λειτουργικό στο notebook σου. Εγώ τα έχω περάσει και στα δύο και μέσω των workspaces γίνονται όλα πιο εύκολα.
Workspaces?Στο notebook εχω τα 7starter δε ξερω μην τους λειπει τιποτα παντως δε ξερω τι παιζει και ειναι σπαστικο να μην μπορω να μεταφερω αρχεια απο το ενα στο αλλο,οποιος το εχει κανει απο vista σε seven ας βοηθησει:(
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας ρωτησω κατι πηρα ενα notebook με τα 7 starter πανω και θελω να το συνδεσω με το desktop που εχει vista.To notebook ειναι συνδεδεμενο με ρουτερ ασυρματα και το desktop με το ιδιο ενσυρματα,συνδεονται μεταξυ τους ετσι η πρπει με ethernet να συνδεσω τα δυο απευθειας μεταξυ τους?Μονο οι δημοσιοι φακελοι θα φαινονται η αν κανω τους δισκους να επιτρεπεται κοινη χρηση θα φαινονται και αυτοι.Τα συνδεσα χτες πηγαινα στο δικτυο αλλα σε καθε ενα φαινοταν ο κοινοχρηστος φακελος του καθενος και οχι του αλλου οποτε τσιφος.Υπαρχει πουθενα κανενας οδηγος?Ευχαριστω προκαταβολικα

 

βεβαιωσου οτι και οι 2 υπολογιστες ειναι στο ιδιο workgroup.

 

δεξι κλικ Computer, properties, advanced system settings, computer name.

 

Εαν παλι δεν μπορεις να δεις τους δισκους που εχεις κανει share, δοκιμασε το εξης.

 

Control panel, network and internet, network and sharing center, change advanced share settings, home or work, Turn on network discovery, turn on file and printer sharing, save changes.

;)

 

Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει αλλά προτείνω να βάλεις και στο desktop τα 7 που θα έχουν και πλήρη συμβατότητα με το λειτουργικό στο notebook σου.

ελεος ρε παιδια με το format. ολοι ψωμοτύρι το εχετε...

 

Εγώ τα έχω περάσει και στα δύο και μέσω των workspaces γίνονται όλα πιο εύκολα.

προφανως εννοεις το homegroup...

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως μπορούμε να βάλουμε την Ελληνική έκδοση του windows media player 11?Αυτή των 7 είναι πολύ αργόστροφη...

Υπάρχει ένα κόλπο ώστε να βάλεις τον Windows Media Player 11 στα Windows, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό να πειράζουμε αρχεία συστήματος.. Δες εδώ το κόλπο.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα κόλπο ώστε να βάλεις τον Windows Media Player 11 στα Windows, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό να πειράζουμε αρχεία συστήματος.. Δες εδώ το κόλπο.. ;)

 

καλο φαινεται δεν νομιζω να υπαρχει θεμα με τα αρχεια συστηματος που λες.

 

Το θεμα ειναι οτι ο 11 δεν ειναι ιδιος με τον 12?

Εγω ειχα τον 10 στα XP ειχα περασει μια περιοδο τον 11 και γυρισα πισω αμεσως γιατι ηταν σαν αυτον των 7

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά στα 7 δεν μπορείς να μετακινήσεις αρχεία μέσα σε ένα φάκελο? μόνο ταξινόμιση κατά... μπορείς να κάνεις? μήπως υπάρχει καμια επιλογή που δεν μπορώ να την βρω?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι;Γιατί κάθε φορά που αφήνω το PC ανοιχτό για πάνω από 24 ώρες δεν λειτουργεί τίποτα;Πέφτουν όλα τα services και το μόνο που λειτουργεί είναι το shut down και το restart.Στα XP και στα Vista δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό;Το παθαίνει κανείς άλλος αυτό;Τα Windows είναι αυθεντικά.
Link to comment
Share on other sites

θέλεις λογικά οδηγούς. κάτι θα έχει γίνει με τη διαχείριση ενέργειας (times)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι;Γιατί κάθε φορά που αφήνω το PC ανοιχτό για πάνω από 24 ώρες δεν λειτουργεί τίποτα;Πέφτουν όλα τα services και το μόνο που λειτουργεί είναι το shut down και το restart.Στα XP και στα Vista δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό;Το παθαίνει κανείς άλλος αυτό;Τα Windows είναι αυθεντικά.

 

Έκανες Upgrade ή clean install;

------------------------------------------------------------------------------------

 

BTW: Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο "Object Dock" για τα Windows 7; Ξέρετε αυτό που βάζεις εικονίδια και όταν κάνεις hover κατεβαίνει ένα taskbar με κάποιο εφέ!

Link to comment
Share on other sites

Από οδηγούς έχω τα πάντα.Τα τρέχω 3 μήνες τώρα.Και εννοείται clean install.Μόνο αυτο το πρόβλημα έχω και με τρελαίνει!!!!!!! :X :X :X
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου το κάνει αυτό πάντως. Ποιά build έχεις, ποιά έκδοση (x64, x86) και πόση RAM;

 

Υ.Γ: Sorry για τις πολλές ερωτήσεις..... σαν ανάκριση είναι :p

Link to comment
Share on other sites

Έκανες Upgrade ή clean install;

------------------------------------------------------------------------------------

 

BTW: Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο "Object Dock" για τα Windows 7; Ξέρετε αυτό που βάζεις εικονίδια και όταν κάνεις hover κατεβαίνει ένα taskbar με κάποιο εφέ!

 

έχω της Stardock και δουλεύει οκ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι;Να το έχω 24 ώρες σε safe mod;Λίγο δύσκολο μου φαίνεται...δεν θα μπορώ να κάνω την δουλειά μου.:(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...