Jump to content

BlackBerry App World


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είχα κι εγώ πρόβλημα και τελικά συνήλθε με σύνδεση στο pc, συγχρονισμό και πλέον μπαίνει και από το κινητό

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια καλημερα σημερα ενεργοποιησα την bis για το κινητο στο app world οτι free εφαρμογη προσπαθησα να κατεβασω μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμη. Τι μπορει να φταιει? και τι μπορω να κανω? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έφτιαξα ξεχωριστό θέμα για το Protect, ας συνεχίσει εκεί η κουβέντα :).

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σήμερα το πρωι ενεργωποιησα το BIS, μεχρει στιγμής πιστευω οτι ολα πάνε ρολόι, ενα θεματακι που έχω είναι οτι δεν μπορω να μπω στο App world μου βγαζει το μην. blackberry app world is having trouble connecting to the blackberry app world server. Verify your network connections and try again

Πρεπει να κάνω καποια ενεργεια?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πρώτα να το συνδέσεις από το pc στο appworld, θα φτιάξεις account και μετά θα μπαίνει και από το κινητό

 

Σύνδεσε το στο PC, μπες στην σελίδα του appworld και κάνε εγγραφή.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

πορει να μου πει καποιος τι πρεπει να κανω για να κατεβασω στον υπολογιστη το apllication world?

 

προσπαθω να το κανω με internet explorer αλλα δεν!

 

Γιατί?Τί ρυθμιση πρεπει να κανω?έχω το 9300 αν αυτο παιζει ρολο

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

πορει να μου πει καποιος τι πρεπει να κανω για να κατεβασω στον υπολογιστη το apllication world?

 

προσπαθω να το κανω με internet explorer αλλα δεν!

 

Γιατί?Τί ρυθμιση πρεπει να κανω?έχω το 9300 αν αυτο παιζει ρολο

 

Αν εχεις πακετο BIS, απλως πηγαινε στον Browser του κινητου σου και γραψε http://www.blackberry.com/appworld

Μετα θα σε καθοδηγησει αυτο. Δε χρειαζεται να το κατεβασεις πρωτα στον υπλογιστη σου και μετα να το περασεις στο κινητο σου

 

Αν απλως θελεις απο τον υπολογιστη σου να κανεις surfing στο appworld και να χαζευεις εφαρμογες να δεις ποιες σου αρεσουν μπορεις απο τον browser του pc σου να πας στο http://appworld.blackberry.com/webstore/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα bb tour και ζω στην Αγγλία πλέον. Καθώς όμως είχα φτιάξει το BB ID μου στην Ελλάδα, στο App World έχω πρόβλημα γιατί δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές που προορίζονται μόνο για τη Αγγλία. Όπως επίσης, κ οι τιμές είναι σε euro και όχι pounds.

 

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να αλλάξω χώρα στο λογαριασμό μου; Γτ δεν βρίσκω κάτι σχετικό ρε γμτ.

Έχω και αγγλικό πάροχο (T-Mobile UK).

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παίδες SOS

αναβάθμισα το bold μου στο os5 μιας και ήμουν εξαιρετικά επιφυλακτικός τόσο καιρό και αντιμετωπίζω σοβαρό θέμα

προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση στο app world και όταν τελειώνει η εγκατάσταση μου πετάει το παρακάτω μήνυμα:

Uncaught exception

java.lang.NoClassDefFoundError

 

το ίδιο μου έκανε και στο blackberry protect

τι διάολο του λείπει και δεν τα περνάει με τιποτα?

please για μία συμβουλή

PIN: 2098D774
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Παιδιά αντιμετωπίζω ορισμένα σοβαρά προβλήματα με το BB 8900 Που πρόσφατα πήρα.

 

Καταρχάς φορούσε μία έκδοση 4.0 κάτι και το αναβάθμισα σήμερα στην τελευταία επίσημή του 5.0.0_rel1728_PL5.2.0.96_A5.0.0.1067_AT_T

 

Σα νέος χρήστης στην εν λόγω πλατφόρμα τα έχω βρει τελείως σκούρα.

 

Καταρχάς, ενώ στη μνήμη του κινητού υπάρχουν διάφορα applications όπως τα appworld, blackberry maps εν τούτοις δεν εμφανίζονται εγκατεστημένα μέσα στο κινητό.

 

Στο τελευταίο OS που έβαλα μάλιστα, επέλεξα να τα κάνει κ εγκατάσταση χωρίς ωστόσο την ανάλογη επιτυχία.

 

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει τι περίπου συμβαίνει θα του είμαι υπόχρεος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υποθέτω πως δεν έχεις ενεργό πακέτο BIS στη γραμμή σου, γι' αυτό και δεν σου εμφανίζει αυτές τις εφαρμογές που λες.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Προσπαθώ να μπώ από τον υπολογιστή μου για να αγοράσω μια εφαρμογή ( δεν έχω data plan στο πρόγραμμά μου) και μου εμφανίζει το παρακάτω error όταν προχωράω στο checkout ή αν πατήσω purchase :

 

An internal server error has been detected. Please try your operation again. (EC )

 

Κατόπιν με πετάει και πρέπει να ξανακάνω login,....

 

προσπάθησα με 2-3 browsers αλλά μάλλον δεν έιναι τέτοιο θέμα...

 

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο ?

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

To Astrology Premium είναι μια εφαρμογή από Έλληνες developer. Είναι ένα πακέτο από Αστρολογικές προβλέψεις δοσμένες με ένα τρόπο ανάλαφρο και χαλαρωτικό. Μέσα σε αυτό το πακέτο θα βρείτε ετήσιο Ωροσκόπιο, Ημερήσιες τάσεις, Νουμερολογία, Ζώδια, Ταίρι ζωδίων και πολλά άλλα.

 

Το πρόγραμμα είναι πολύ ποιοτικό και όμορφο με FHD γραφικά και ωραία μουσική.

 

Έκδοση Blackberry FREE

Έκδοση Blackberry PAID

 

http://www.crazysoft.gr/images/astrologypre01.jpg

http://www.crazysoft.gr/images/astrologypre04.jpg

http://www.crazysoft.gr/images/astrologypre05.jpg

http://www.crazysoft.gr/images/astrologypre06.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
όσοι φίλοι ,σχετικά έμπειροι ας φρεσκάρουν εαν θέλουν αυτο το θέμα ...για μας τους άπειρους της BlackBerry

 

εδω ειμαστε για να βοηθησουμε και χρονια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

1.δεν μπορω να ολοκληρώσω μια αναβαθμιση που επίμονα απ την πρωτη μέρα που πήρα το πασπορτ μου ζητάει.Νομίζω οτι το ζηταει μεσω wifi αν και εχω data.

2.δεν εχω καταφερει επικοινωνια μεσω πιν παρ ότι εχω blackberry ID.

3.Το σερφάρισμα που κανω δεν μου φαινεται ικανοποητικό.

4.στο FB δεν μπορω να κανω κοντινό πλανο.Και γενικά βλεπω συνεχως το ίδιο μονοδιάστατο μοτίβο χωρις ποικιλία στο τρόπο εμφανισης.

5.Τα gmail μου τα βλέπω σχεδόν σε σμικρυνση.

Με απλα λόγια εχω απογοητευτει....ακόμα και το hub Δεν μπορώ να καταλαβω γιατί θεωρείτε τόσο φοβερό.

Θέλω να βλεπω μόνο τις κλησεις μου και οχι τα σμσ.Θελω μονο τα email και τίποτε άλλο..

τι να πω οκ...είναι ενα πανέμορφο κινητο αρκετα βαρυ...μεγάλο παρ ότι διαθέτω χερουκλες...

σιγουρα ικανοποιητική μπαταρια...και βλέπουμε...............

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
με μεγάλη απογοήτευση θα πω ότι σαν κάτοχος του Πασπορτ ,το οποίο πήρα με κλειστά μάτια θα έλεγα αφου μ το πρότειναν ως το κορυφαίο ''επαγγελματικό΄΄ κινητό, που είναι οι πολλές εφαρμογές που θα διευκόλυναν? τελικά κάθομαι και αναλύω την ελληνική γλώσσα!! :lol: Τι εννοεί κάποιος όταν λέει ότι μια συσκευή ειναι επαγγελματική?
Link to comment
Share on other sites

Πλέον κάθε smartphone μπορεί να ειναι επαγγελματικό από κει και πέρα ειναι τι μέγεθος σε βολεύει και τι os για μένα επαγγελματικό σημαινει καλή μπαταρία καλή λήψη σήματος και φυσικά ένα καλό mail client
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Διαβάζοντας ότι το BBM είναι διαθέσιμο και για άλλες πλατφόρμες, σκέφτηκα να το δοκιμάσω στο lumia που έχω. Το κατέβασα αλλά λαμβάνω συνέχεια κάτι προσκλήσεις από άγνωστους - άσχετους σε ακαταλαβίστικη γλώσσα! Τι spam είναι αυτό βρε παιδιά; Είναι normal? με καμιά άλλη εφαρμογή δεν είχα τέτοια spam...
Mi A3 Not just Blue 4GB RAM 64GB ROM, official international version, PFQEUXM
Link to comment
Share on other sites

το έχω από τότε που βγήκε beta σε ios και δεν έχω πρόβλημα

ψάξε το παραπάνω πριν την εγκαταλείψεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
δεν το εγκαταλείπω, ήδη έχω βρει διάφορα κανάλια που με ενδιαφέρουν και τα παρακολουθώ...βεβαια κανείς από τις επαφές μου δεν το χρησιμοποιεί...
Mi A3 Not just Blue 4GB RAM 64GB ROM, official international version, PFQEUXM
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Διαβάζοντας ότι το BBM είναι διαθέσιμο και για άλλες πλατφόρμες, σκέφτηκα να το δοκιμάσω στο lumia που έχω. Το κατέβασα αλλά λαμβάνω συνέχεια κάτι προσκλήσεις από άγνωστους - άσχετους σε ακαταλαβίστικη γλώσσα! Τι spam είναι αυτό βρε παιδιά; Είναι normal? με καμιά άλλη εφαρμογή δεν είχα τέτοια spam...

 

Μου έχουν έρθει και μένα κάνα δυο τρία σπαμ. Μου έσκασε ένα και στο viber πρόσφατα. Δεν ενοχλούμαι, αλλά γίνει καθημερινό φαινόμενο και ο όγκος αυξηθεί θα δω αν και τι μπορώ να κάνω.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...