Jump to content

Προσόψεις κινητών: Αναζήτηση, τιμές, απορίες, σχόλια


requiem78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά.Ξέρετε που μπορώ να βρω προσόψεις για το NOKIA N95 8GB σε full set ?:confused: Έχω ξεχάσει εδώ και ένα χρόνο το κινητό μου στο συρτάρι και έχει ξεθορίασει το βρήκα ενώ έκανα καθαρισμό στο δωμάτιό μου.:angry: Θέλω να βρώ ολόκληρο σετ τις προσώψεις για το κινητό.:help:

 

Ευχαριστώ πολύ,

Μανώλης!!!:fool:

Link to comment
Share on other sites

Μήπος ξέρεις για κανα site(στην Ελλάδα ενοώ) ???

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

manos20082, το γράφω εδώ για να το έχουν υπόψιν και οι υπόλοιποι:

 

Τα μηνύματα που περιέχουν μόνο ευχαριστίες (όπως το δικό σου) δεν έχουν να προσφέρουν κάτι ουσιαστικό στη συζήτηση, γι' αυτό και αφαιρούνται.

 

Όποιος θέλει να ευχαριστήσει κάποιο συμφορουμίτη για την βοήθεια που του παρείχε, μπορεί να το κάνει με PM. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γεια σας παιδιά.Ξέρετε που μπορώ να βρω προσόψεις για το NOKIA N95 8GB σε full set ?:confused: Έχω ξεχάσει εδώ και ένα χρόνο το κινητό μου στο συρτάρι και έχει ξεθορίασει το βρήκα ενώ έκανα καθαρισμό στο δωμάτιό μου.:angry: Θέλω να βρώ ολόκληρο σετ τις προσώψεις για το κινητό.:help:

 

Ευχαριστώ πολύ,

Μανώλης!!!:fool:

Αν θες στύλε μου ένα pm I email να σου πρωτινό κάποιο κατάστημα με χαμηλές τιμές και original πράγματα

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Φιλοι ,

μου ραισε το διαφανες πλαστικο που προστατευει τον φακο.Αυτο απο οτι ειδα ειναι ενσωματωμενο στο πισω καλλυμα που μπορω να βρω τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Υπάρχει κάποιο κατάστημα που να πουλάει προσόψεις για το κινητό sony ericsson k750i ?

 

Σημείωση: εκτός απο e-bay :)

 

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

καλές γιορτές και χρόνια πολλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Δεν νομίζω να βρεις διότι έβγαινε μόνο σε 3 χρώματα (μαύρο , ροζ , καφέ) .

 

Μα ποιος σου είπε ότι μιλάω για original; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλούσα μόνο για original , το έψαξα το θέμα στο google , όπως πιστεύω το έψαξες και εσύ & δεν βρήκες όπως και εγώ τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Μια ερωτηση παιδια. Εχω ενα samsung wave gt-s8500 και η προσοψη του απο αρκετα πεσιματα και χτυπηματα αποκτησε τα εξησ προωληματα:

στραβωσε πανω στο κουμπι κλειδωματος και εχει αχρηστευτει .

υπαρχει τροπος να το φτιαξω καπως?

η προσοψη μπορει να αλλαχτει η οχι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Χαίρετε.

 

Είμαι κάτοχος ενός Onda V975 το οποίο εία ζητήσει να έρθει από κίνα με screen protector. ΕΙλικρινά η δουλειά που εείχαν κάνει στην τοποθέτηση του protector ήταν ΑΨΟΓΗ !! Δεν καταλάβαινες σε καμία περίπτωση ότι η συσκευή είχε screen protector, σε σημείο μάλιστα που όταν το πρωτοείδα τους έστειλα mail λέγοντας τους ότι η ταμπλετα ήρθε χωρίς protector ενώ την είχα ζητήσει.

 

Anyway, έκανα το λάθος και το έβγαλα προκειμένου να βάλω ένα δικό μου και, όπως αντιλαμβάνεστε, έκτοτε έχω χαλάσει 4 προτέκτορς από εβαυ χωρίς ποτέ να καταφέρω να πετύχω το τέλειο αποτέλεσμα που προϋπήρχε. Δοκίμασα όλους τους τρόπους που υπάρχουν στο ίντερνετ αλλά πάντα κάτι συνέβαινε και απογοητευόμουν (ομολογώ ότι είμαι freak σε αυτά τα πράγματα και ακόμη και 1 κόκκος σκόνης με πείραζε).

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιο μαγαζί που να αναλαμβάνει την τοποθέτηση προτεκτορ (επι πληρωμή εννοείται) αλλά να εγγυάται τέλoιο αποτέλεσμα, αντίστοιχο με το εργοστασιακό της συσκευής ?

 

Thanks !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως φίλε μου σε κινητό που πήρα από κίνα μου τοποθέτησαν άψογα και με χαμόγελο

screen protector ( επίσης από κίνα ) στην Vodafon που έχω συμβόλαιο......

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Μετά από άπειρες εφαρμογές σε ζελατίνες οθόνης, μπορώ να πω πως έγινα expert. Υπάρχει κολπάκι, αρκεί να πιάνουν λίγο τα χέρια σου σε λεπτοδουλειές. Αν κατά την εφαρμογή της ζελατίνας, μείνει από κάτω ένας, ή και περισσότεροι κόκκοι σκόνης, ή και χνούδια, πάρε μια μονωτική ταινία, κόψε ένα κομματάκι και δίπλωσε το στα δάχτυλά σου, έτσι ώστε και η πάνω και η κάτω μεριά, να είναι με την κόλα. Εφάρμοσε την ταινία, στο μέρος της ζελατίνας όπου κοντά είναι η σκόνη που θες να βγάλεις. Τράβα σιγά σιγά την ζελατίνα με την μονωτική, ναι καλά άκουσες χωρίς να την σηκώσεις ολόκληρη, αρκεί να σου δίνει χέρι, να περάσεις ανάμεσα από τη ζελατίνα και την οθόνη του κινητού, το κομματάκι της μονωτικής που έχεις κόψει και εφάρμοσε στο μέρος όπου οπτικά θυμόσουν να είναι ο κόκκος, χωρίς να την αφήσεις από τα δάχτυλά σου. Άσε την ζελατίνα να πέσει και έτσι θα έχεις ενδιάμεσα κολλημένη την μονωτική, ώστε να είσαι σίγουρος ότι θα πάρει/κολλήσει τον κόκκο, είτε αυτός ήταν κολλημένος στη μεριά της οθόνης, είτε της ζελατίνας. Τράβα την μονωτική και θα δεις ότι η ζελατίνα θα εφαρμόσει τέλεια! Κάνε αυτό το κολπάκι όπου υπάρχουν σκόνες και θα με θυμηθείς. Μην τρέχεις σε μαγαζιά τζάμπα..
Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω βαλει σε πολλα κινητα μου και διαφορων φιλων κτλ τα παω στη Cellphones που ειναι στη Καλλιθεα επι της δαβακη γωνια με δημοσθενους

περνει 3 ευρω τοποθετηση και 6 ευρω μαζι με τη ζελατινα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι παίρνουν και λεφτά για κάτι τέτοιο! Με 3 ευρώ παίρνεις 6 ζελατίνες. Με 6 παίρνεις 12. Πιστεύω είναι προτιμότερο να πάρεις να κάνεις δοκιμές και να έχεις και στην άκρη για αλλαγή αργότερα.

Στο youtube υπάρχουν οδηγοί για το πως τοποθετούνται.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.

 

Είμαι κάτοχος ενός Onda V975 το οποίο εία ζητήσει να έρθει από κίνα με screen protector. ΕΙλικρινά η δουλειά που εείχαν κάνει στην τοποθέτηση του protector ήταν ΑΨΟΓΗ !! Δεν καταλάβαινες σε καμία περίπτωση ότι η συσκευή είχε screen protector, σε σημείο μάλιστα που όταν το πρωτοείδα τους έστειλα mail λέγοντας τους ότι η ταμπλετα ήρθε χωρίς protector ενώ την είχα ζητήσει.

 

Anyway, έκανα το λάθος και το έβγαλα προκειμένου να βάλω ένα δικό μου και, όπως αντιλαμβάνεστε, έκτοτε έχω χαλάσει 4 προτέκτορς από εβαυ χωρίς ποτέ να καταφέρω να πετύχω το τέλειο αποτέλεσμα που προϋπήρχε. Δοκίμασα όλους τους τρόπους που υπάρχουν στο ίντερνετ αλλά πάντα κάτι συνέβαινε και απογοητευόμουν (ομολογώ ότι είμαι freak σε αυτά τα πράγματα και ακόμη και 1 κόκκος σκόνης με πείραζε).

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιο μαγαζί που να αναλαμβάνει την τοποθέτηση προτεκτορ (επι πληρωμή εννοείται) αλλά να εγγυάται τέλoιο αποτέλεσμα, αντίστοιχο με το εργοστασιακό της συσκευής ?

 

Thanks !

λογικά κάνε τους εξήγηση πριν το βάλουν ότι αν δεν είναι τοποθετημένο σωστά δεν πληρώνεις , αν και δεν είναι και τίποτα δύσκολο και ειδικά για κάποιον που το κάνει επί πληρωμή λογικά δεν θα έχει σκόνη - φουσκάλες

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

για μενα που εχω προσπαθησει και δε μπορω να τη βαλω με την καμια γιατι δεν εχω υπομονη με εξυπηρετει να πληρωσω για να μου τη τοποθετησουν
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως φίλε μου σε κινητό που πήρα από κίνα μου τοποθέτησαν άψογα και με χαμόγελο

screen protector ( επίσης από κίνα ) στην Vodafon που έχω συμβόλαιο......

Άλλο σε κινητό που είναι μικρή η οθόνη και άλλο σε δεκαρι ταμπλετ. Στο ταμπλετ υπάρχει πολλή μεγαλύτερη πιθανότητα να πάει κάτι στραβά λόγω μεγαλύτερη επιφάνειας.

 

εγω που εχω βαλει σε πολλα κινητα μου και διαφορων φιλων κτλ τα παω στη Cellphones που ειναι στη Καλλιθεα επι της δαβακη γωνια με δημοσθενους

περνει 3 ευρω τοποθετηση και 6 ευρω μαζι με τη ζελατινα

 

Είναι 100% flawless η τοποθέτηση σε μεγάλο ταμπλετ; Αν είναι έτσι, αξίζει να δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο σε κινητό που είναι μικρή η οθόνη και άλλο σε δεκαρι ταμπλετ. Στο ταμπλετ υπάρχει πολλή μεγαλύτερη πιθανότητα να πάει κάτι στραβά λόγω μεγαλύτερη επιφάνειας.

 

 

 

Είναι 100% flawless η τοποθέτηση σε μεγάλο ταμπλετ; Αν είναι έτσι, αξίζει να δοκιμάσω.

εμενα μου εχουν βαλει σε iphone,σε 3 samsung και σε asus tablet και την τοποθετησαν τελεια
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...