Jump to content

Συσκευή Windows Mobile με ελληνικά και dual SIM


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την ενημέρωση όσως παρακολουθούν αυτό το θέμα δεν διορθώνω την προηγούμενη δημοσίευσή μου αλλά παρά τους κανόνες του forum κάνω νέα δημοσίευση.

 

Έχοντας χρησιμοποιήσει για αρκετό καιρό το HTC Touch Diamond 2 μου ήταν τρομερά δύσκολο να δουλέψω με άλλο πληκτρολόγιο από αυτό της HTC. Έτσι δημιούργησα από την official rom ένα cab με το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο.

 

HTC Touch Input 2.1

http://www.4shared.com/file/QSkaH9ns/HTC_Touch_Input_21.html

 

Η συσκευή που το δοκίμασα είναι το T5388++ αλλά πιστεύω ότι θα λειτουργήσει και σε οποιαδήποτε άλλη. Υπάρχει μια μικρή πιθανότητα αν δεν λειτουργήσει σε κάποια συσκευή να χρειαστεί hard reset γι αυτό όποιος το δοκιμάσει καλό είναι να έχει λάβει πρώτα τα μέτρα του.

φιλε μου οταν λες για hard reset εννοεις οτι πρεπει να ξαναπεραστει η ρομ η γινεται επαναφορα εργοστασιακον ρυθμισεων μεσω τον windows?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 342
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε μου οταν λες για hard reset εννοεις οτι πρεπει να ξαναπεραστει η ρομ η γινεται επαναφορα εργοστασιακον ρυθμισεων μεσω τον windows?

 

Εννοώ ότι θα χρειαστεί (αν χρειαστεί) να επαναφέρεις τις εργοστασιακές ρυθμίσεις προκαλώντας hard reset με το ταυτόχρονο πάτημα πλήκτρων ενώ το τηλέφωνο είναι κλειστό. Σ' αυτή την περίπτωση θα χαθούν όλα τα δεδομένα που υπάρχουν στο τηλέφωνο.

 

Αν κάποιος χρησιμοποίησε το πληκτρολόγιο και έχει τεστάρει την λειτουργία του ας ενημερώσει γιατί ουσιαστικά το έχω δοκιμάσει μόνο σε μία συσκευή.

ONLY TIME WILL TELL
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φιλε μου οταν λες για hard reset εννοεις οτι πρεπει να ξαναπεραστει η ρομ η γινεται επαναφορα εργοστασιακον ρυθμισεων μεσω τον windows?

 

Επαναφορά ρυθμίσεων στη συσκευή όπως όταν την πρωτοάνοιξες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος κινέζικου WM 6.5 dual SIM (T5388, A1 TOPS, T3333) να επιβεβαιώσει πως λειτουργούν και οι δύο κάρτες ταυτόχρονα όπως και στο ACER DX900 ?

 

Δείτε το σχετικό video με τις εισερχόμενες κλήσεις:

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος κινέζικου WM 6.5 dual SIM (T5388, A1 TOPS, T3333) να επιβεβαιώσει πως λειτουργούν και οι δύο κάρτες ταυτόχρονα όπως και στο ACER DX900 ?

 

Δείτε το σχετικό video με τις εισερχόμενες κλήσεις:

 

ΣΤΟ α1 μπορω να σου πω οτι αυτο δεν ισχυει.δλδ οταν μιλας στην μια καρτα τοτε η αλλη διχνει κατελημενη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με το A1 TOPS

δεν μου αναγνωριζει τον κωδικο ξεκλειδωματος συσκευης.

μετα απο λαθος προσπα8ειες μου γραφει για επαναφορα κωδικου να πληκτρολογισω 'a1b2c3'

αλλα τπτ δεν κανει,δοκιμασα και με τα αποσιποιοητικα (') και χωρις αλλα ματαια....γνωριζει κανεις να βοη8ησει???

[sIGPIC][/sIGPIC]Το απολυτο οπλο

Golf mk3

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με το A1 TOPS

δεν μου αναγνωριζει τον κωδικο ξεκλειδωματος συσκευης.

μετα απο λαθος προσπα8ειες μου γραφει για επαναφορα κωδικου να πληκτρολογισω 'a1b2c3'

αλλα τπτ δεν κανει,δοκιμασα και με τα αποσιποιοητικα (') και χωρις αλλα ματαια....γνωριζει κανεις να βοη8ησει???

[sIGPIC][/sIGPIC]Το απολυτο οπλο

Golf mk3

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανα προγραμα caller id ? γιατι οταν με περνουν τηλ μου βγαζει του προηγουμενου τον αριθμο.
Link to comment
Share on other sites

για αυτούς που έχουν το W72 ή το W73 (είναι το ίδιο οι συσκευές)

 

μπορείτε να ακολουθλήσετε τις οδηγίες απο εδώ και να κάνετε flash στα ελληνικά το τηλεφωνο..

http://www.solonomi.com/news/how-do-i-flash-the-w72/

 

έχω περάσει ελληνικά στο w73 κανονικότατα χωρίς κανένα πρόβλημα.. δυστυχώς δεν γράφει ελληνικά το hardware keyboard και καλά θα ήταν να την βγάζαμε και αυτή την ακρή..

 

και κάτι ακόμα πρός όλους που έχουν dual sim wm με την αποστολή sms γιατί δεν γίνετε να διαλέξουμε sim ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δυστυχώς δεν γράφει ελληνικά το hardware keyboard και καλά θα ήταν να την βγάζαμε και αυτή την ακρή..

 

Έχεις δοκιμάσει το ΑΕΚMap;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

[quote=brangalias;3353044

Ενα αλλο προβλημα που εντοπισα ειναι οταν με καλουνε με αποκρυψη αριθμου,τοτε το κινητο αντι να μου γραψει unknown number μου βγαζει το ονομα της τελευταιας κλησης που με καλεσε Π.χ. κωστας τηλεφωνιδης .

παιδια πανω σε αυτο καμια ιδεα; το προβλημα παραμενει και ειναι ενοχλητικο βαζω εντολες απο το magiκcall για την αποκρυψη αλλα τιποτα...δεν την βλεπει καθολου την αποκρυψη το τηλεφωνο...τι να κανω;

Εχω το ίδιο προβλημα και εγω, πολύ σπαστικό να μην ξέρεις τελικά ποιος σε παιρνει τηλ. :(:(

Το αφησα στην ακρη μέχρι να βρεθεί λύση...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει το ΑΕΚMap;

 

ναι το ΑΕΚΜΑΡ λειτουργεί αρκετά καλά φυσικά θέλει κάποιες τροποποιήσεις.. μόλις βρω τον χρόνο θα προσπαθήσω να το φέρω στα μέτρα του w73

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φυσικά θέλει παραμετροποιήσεις. Δοκίμασε κάποιο από τα υπάρχονται layouts και αν εξοικειωθείς μπορείς να φτιάξεις και το δικό σου. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
.

Για να ενεργοποιήσετε το 3d Carousel του SPB 3.5.5

3D carousel:

____________ http://img836.imageshack.us/img836/3135/79651572.th.jpg"]http://img836.imageshack.us/img836/3135/79651572.th.jpg[/url]

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Spb Software House 2\Spb Mobile Shell\Gl\ "GlEnabled"=dword:00000001

 

Για μεγαλύτερη κλίση...MaxPitch > βαλτε τιμή 65

 

Για αντανάκλαση στο δάπεδο.....ReflectionAlpha > βαλτε τιμή 86

 

Για να βλέπετε πιο ευκρινώς τον καλούντα αλλαξτε το φόντο σε Μαύρο

επεξεργάζοντας τις dlrback_port.png & dlrback_land.png στον φάκελο Windows.

Mπορεις να μου πεις βημα-βημα που παμε γιατι δεν τα βρισκω,

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

[sIGPIC][/sIGPIC]Το απολυτο οπλο

Golf mk3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Mπορεις να μου πεις βημα-βημα που παμε γιατι δεν τα βρισκω,

 

Θα χρειαστείς κάποιον registry editor, προτείνω τον (όχι free) που ενσωματώνεται στο resco explorer. Εναλλακτικά... PHM Registry Editor.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Να υπολογίζεις γύρω στις 21 μέρες με το απλό ταχυδρομείο.

 

Να ρωτήσω κινητά που αγοράσατε απο το συγκεκιρμένο site σας ήρθαν με ευρωπαικό φορτιστή?μιλάω για το http://www.aliexpress.com

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300480176678&category=3312&_trksid=p5197.c0.m619

 

Eντόπισα τώρα τελευταία αυτό το παραπάνω κινητό, dual sim, dual cpu. Υποτίθεται ότι δεν κολλάει με τις εφαρμογές του windows mobile, λόγω μεγαλύτερης υπολογιστικής ισχύος... έχει κανείς απο δω μεσα κάτι υπόψιν του?

Έχει ξαναπαίξει αυτό το κινητό πουθενά μέσα στο φόρουμ?

Ρωτάω γιατί έψαξα αλλά δε βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300480176678&category=3312&_trksid=p5197.c0.m619

 

Eντόπισα τώρα τελευταία αυτό το παραπάνω κινητό, dual sim, dual cpu. Υποτίθεται ότι δεν κολλάει με τις εφαρμογές του windows mobile, λόγω μεγαλύτερης υπολογιστικής ισχύος... έχει κανείς απο δω μεσα κάτι υπόψιν του?

Έχει ξαναπαίξει αυτό το κινητό πουθενά μέσα στο φόρουμ?

Ρωτάω γιατί έψαξα αλλά δε βρήκα κάτι.

 

Τίποτα το ιδιαίτερο. Το υποτιθέμενο dual cpu δεν φέρνει τα αναμενόμενα αποτελέσματα στην πράξη. Άλλη μία κινέζικη συσκευή με όλα τα υπέρ και τα κατά που αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα το ιδιαίτερο. Το υποτιθέμενο dual cpu δεν φέρνει τα αναμενόμενα αποτελέσματα στην πράξη. Άλλη μία κινέζικη συσκευή με όλα τα υπέρ και τα κατά που αυτό συνεπάγεται.

 

Το έχεις πάρει το κινητό αρχηγέ ή το υποθέτεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εκανα αγορα του Τ5388i κινεζικο κινητο είναι ομορφο φαίνετε καλο αλλα εκανα μια βλακεια νομιζα ότι είναι multilanuage είναι στα αγγλικα γνωριζει κανενας φιλος πως κανω αλλαγη γλωσσας κανενα προγραμμα να το φλασαρω παρακαλω …HELP

εχει windows mobile 6.5 os τελικα ενα προγραμμα να γραφω στα ελληνικα για SMS

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...